Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yapılan cilt bakımları da farklılık göstermeye başlamıştır. Bu dönemlerde yapılan asitli cilt bakım rutinlerini destekleyici ve bu işlemleri daha etkili hale getiren Niacinamide içeriği, yalnızca kış mevsiminde değil her an kullanıma uygundur. Etkili ve oldukça başarılı bir kimyasal olmasıyla birlikte, uygun cilt bakım rutinine dahil edildiğinde kısa sürede etki gösteren bir özelliğe sahiptir.

Niacinamide serumlar, diğer serum çeşitlerine göre gözle görülür etkiyi daha hızlı vermektedir. Bunun sebebi, cildin ihtiyacı olan günlük takviyeleri yaparak cildi daha aydınlık bir görüntüye kavuşturmasından kaynaklanır. Ancak, gözenek ve siyah noktalarda etkisi uzun süreli kullanımda gözlemlenebilir. Bu da, ürünün öncelikle cildin alt katmanlarına sızarak cildi bütünüyle tedavi etme özelliğinden kaynaklıdır. Özellikle genç ve orta yaşlı ciltler için vazgeçilmez bir değer olan Niacinamide’ı serum formunda sunan en iyi ürün gruplarını sizler için araştırdık.

Sıra Marka EtkiİyiÖneri Puanı
1La Roche PosayYaşlanma Karşıtı10/10
2VichyLeke Karşıtı Bakım10/10
3IsntreeYaşlanma Karşıtı10/9.8
4The OrdinaryLeke Karşıtı10/9.9
5CyreneNemlendirici10/9.8
6Beauty of JoseonAydınlatıcı10/9.8
7The Purest SolutionsGözenek Sıkılaştırma10/9.9
8Maru.DermDengeleyici10/9.6
9Sinoz Gözenek Sıkılaştırma10/9.7
10She VecAkne Ve Gözenek Karşıtı10/9.9
Niacinamide Serum Öneri Listesi

En İyi 10 Niacinamide Serum Tavsiyesi

Erken yaşlanma belirtilerinden ciltteki ton farklılıklarına, nem dengesinden sebum salgılanmasının kontrol altına alınmasına kadar pek çok görevi bulunan Niacinamide içerikleri arasından en iyi ürünleri sizler için araştırarak listeledik.

İşte en iyi Niacinamide Serum önerileri:

La Roche Posay Saf Niacinamide 10

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: Niacinamide ve Panthenol
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Etki: Koyu leke ve yaşlanma karşıtı

Uzun yıllardır güzellik ve bakım sektöründe hizmet veren La Roshe Posay, Niacinamide serum ürünüyle de vaatlerinin tümünü yerine getirmektedir. Erken yaşlılık ya da yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasına yönelik geliştirdiği Saf 10 Niacinamide ürünüyle nemlendirici ve aydınlatıcı etki de sunmaktadır. Ürün temiz içeriğe sahip olmasına rağmen küçük miktarda parfüm içermesinden dolayı çok hassas ciltlerin kullanımı için uygun bulunmamıştır. Asitlere alışık olmayan ciltler haftada 2 defa kullanarak ciltlerini alıştırabilir. Sonrasında her gün ya da gün aşırı kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** M**; Hayatımda ilk defa düzenli kullanıp bu kadar kısa bir süre içinde muhteşem sonuç aldım. Cildinizdeki lekeleri çok hızlı bir şekilde etkisini görüyorsunuz ! Aynı zamanda yapısı yoğun olduğu için cildiniz neme doyuyor. Roza hastalığım olmasına rağmen kızarıklığımı alıp müthiş bir parlaklık yarattı cildimde. Parasını sonuna kadar hak eden bir ürün.

💬 Y** B**; Ciltteki pürüzlü yapıyı düzeltiyor ve eşitliyor kesinlikle tavsiye ederim.


Vichy Liftactiv B3

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: B3 ve Niacinamide
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Etki: Leke karşıtı bakım ve aydınlatıcı

Erken yaşlılık belirtilerini önlemek için geliştirilen Vichy Liftactiv B3 leke karşıtı bakım serumu, tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun şekilde üretilmiştir. İçeriğinde yer alan B3 takviyesi, cildi aydınlık ve sağlıklı bir görüntüye kavuştururken Niacinamide içeriği ile cildi besleyerek üst katmanda yer alan cilt lekelerini giderir. Cildi, alt katmanlarından itibaren onaran ürün, erken kırışıklık oluşması ihtimalinin de önüne geçer. Kullanım esnasında güneş kremi kullanmayı ihmal etmemeniz önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; 3 ay sabah aksam düzenli kullandım. Yanak ve alin bölgemdeki hiperpigmentasyon kaynaklı lekelerimi yüzde 75 geçirdi diyebiliyorum. Tabi ki düzenli olarak güneş kremini de kullanıyorum. Sabır istiyor fakat işe yarıyor. Şans verin derim. 1 şişe 3 ay yetiyor fiyatı pahalı gelebilir ama 3 ay yettiğini düşününce makul.

💬 S** A**; Koyu lekelerimin görünümü azaldı. Cilt tonunda eşitlenme var. Bence işe yarıyor. 1,5 aydır kullanıyorum.


Isntree Tw-real Bıfıda Ampoule

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50 ml
 • İçerik: Petit, protein ve niacinamide
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Etki: Yaşlanma karşıtı ve aydınlatıcı

Rakip ürünlere oranla daha yüksek miktarda ürün içeren Isntree Tw-real Bifida Ampoule, erken yaşlılık belirtilerinin önüne geçmenin yanına sıra içeriğinde yer alan vitamin, peptit, protein ve niacinamide ile cildi besleyerek tüm cilt problemleri ile aynı anda savaşır. Peptit ve proteinler hasar gören cilt bariyerini tedavi ederken niacinamide ve çeşitli vitaminler de cilt yüzeyinde yer alan pürüzleri gidermek için çalışır. 20’li yaşların ortalarından itibaren kullanımı uygun görülmüştür. Kullanım esnasında güneş kremi kullanımının da ihmal edilmemesi gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** K**; Harika bir ürün. Sivilce yapmadan cilde nem veren bakım yapan cilde çeki düzen veren bir ürün.

💬 Y** K**; Genelde serumları dönüşümlü kullanıyorum. Fakat bu serumu her gün sabah akşam kullanıyorum. Çok hafif bir yapısı var. Niacinamide ve bifida ferment dışında peptide de içeriyor. Çok memnunum. Tekrar tekrar alırım.


The Ordinary Niacinamide

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %10 Niacinamide- %1 Zinc
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Etki: Leke karşıtı ve cilt tonu düzenleyici bakım

İçeriğinde yer alan Zinc sayesinde sivilceli ciltlerde tedavi edici etki gösteren The Ordinary Niacinamide serum, düşük oranlı asit içeriği sayesinde tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun şekilde geliştirilmiştir. Cilt yüzeyinde yer alan lekeleri gidererek cilde daha sağlıklı ve aydınlık bir görüntü verir. Hassas ciltlerin kullanımı için agresif kimyasal ürünlerden arındırılmıştır. Sivilcelerde etkili olmasının yanı sıra sivilce lekelerini gidermesinden dolayı cildi pürüzsüz hale getirir. Gözenek görünümünü gidermesi için düzenli ve uzun süreli kullanılması gerekmektedir. Kullanım esnasında güneş kremi kullanımını aksatmamanız gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ş**; Ürünü çok sevdim, parlaklık veriyor ve gün boyu kalıyor makyaj öncesinde de kullanıyorum bazen karma ve yağlı ciltliyim tahriş vs yapmadı.

💬 M** D**; 2 ay 10 gündür kullanıyorum. Neredeyse bitmek üzere. Ürün küçük görünse de sabah akşam her gün tüm yüzüme kullanmama rağmen 3 ay yetecek şekilde. Hayatımın ürünü olacağını düşünüyorum. Her türlü cilt sorununa sahibim. Sivilceden lekeye, kararmaya, gözeneğe, kılcal damara, kuruluk, matlık her şey mevcut. Gözenek ve siyah noktaya 2 ay 10 günlük kullanıma rağmen hiç bir faydası olmadı. Sivilce kızarıklığını mükemmel alıyor lekelerine çok iyi geliyor. Cildimi nemlendiriyor ve besliyor. Bittikçe alacağım bir ürün. Sivilce oluşumunu yüzde elli düzeyde engelledi ancak hala çıkmaya devam ediyor. Cilt bakımı için hep alacağım bir ürün oldu ama tek başına tüm sorunlar için yeterli değil. Ancak tek bir zararının olmaması ve yaz kış rahatlıkla kullanılması çok güzel. İnce çizgilerime de iyi geldi. Bende hiç bir yan etki yapmadı. Yapısı yoğun, sürünce bazen köpürüyor bazen köpürmüyor. Bekleyince o yapış hissi gidiyor. Beni aska rahatsız etmedi. Sonuç olarak kurban olurum Niacinamide’e.


Cyrene Niacinamide Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %20 Niacinamide, prebiyotik, peptit,
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Etki: Pürüzsüzleştirici ve nemlendirici

Yüksek oranda niacinamide içeriğine sahip olan Cyrene Niacinamide serum, peptit ve prebiyotik desteği sayesinde cildi kısa süre içerisinde aydınlık ve dolgun görüntüye kavuşturur. Sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve hiperpigmentasyondan kaynaklanan renk değişikliklerini kontrol altına alan niacinamide, peptit içeriği sayesinde cilt bariyerini güçlendirerek dış etkilere karşı daha dayanıklı hale getirir. Prebiyotik içeriği ise, cildin an alt katmanlarından itibaren nemlendirerek bakım sağlar. Tüm cilt tiplerinin her mevsim kullanımına uygun olsa da günlük olarak güneş kremi kullanımı önerilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Y**; Karma lekeli/lekeye eğimli ve gözenekli cildime en iyi gelen ürün çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. İndirimde stokluyorum. Teşekkürler cyrene.

💬 S** D**; Çok beğendim. Yağlı ve akneli cildime zarar vermedi. Birkaç günde bir üstüne nemlendirici sürüp uyuyarak uyguluyorum. Sabah kalkınca cildim parlak ve rahatlamış oluyor.


Beauty of Joseon Glow Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: Niacinamide, propolis ve zerdeçal
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Etki: Aydınlatıcı ve yatıştırıcı

Sivilceli ciltler dönem dönem atak dönemi yaşayabilir. Bu dönemde sivilcelerde daha fazla ağrı hissedilmesinin yanında kalıcı sivilce lekesi yaratabilecek cilt sorunları da ortaya çıkar. Bu dönemlerde kullanım için özel olarak geliştirilen Beuty Of Josean Glow serum, yalnızca sivilce bakımı yapmaz. Aynı zamanda, tüm cilt tipleri için yatıştırıcı özelliği bulunur. Solgun cilt görünümünü gidererek cildi daha sağlıklı ve aydınlık bir görüntüye kavuşturur. Propolis içeriği sayesinde ince kırışıklıklar üzerinde de etki gösterir. Gözenek oluşumu üzerinde etki göstererek düzenli kullanımda gözenek görüntüsünü yok eder. Makyaj altına kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** A**; Ürünü yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve yorumumu güncellemek istedim, gerçekten başarılı bir serum cildime aydınlık kattığını ve pürüzsüzleştirdiğini fark ettim tabi ki yanında kullandığım nemlendirici krem maske bunların da etkisi var fakat sürdüğüm andan itibaren verdiği histen anlayabiliyorum indirimdeyken alınabilir.

💬 B** P**; Cildi cam gibi yapıyor ilk inanamamıştım ama hakikatten işe yarıyor.


The Purest Solutions Gözenek ve Sivilce Serumu

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %5 Niacinamide- %1 Zinc
 • Cilt Tipi: Yağlı ve karma cilt tipi
 • Etki: Gözenek ve sivilce bakımı, yatıştırıcı

Düşük niacinamide ve zinc oranlarıyla asit kullanımına yeni başlayanlar için üretilen The Purest Niacinamide serum, zinc içeriği ile sivilceler üzerinde etki ederken niacinamide ile cilt tonu eşitliğini sağlayarak sivilce izlerini giderir. Temiz içerikli bir ürün olmasından dolayı tüm cilt tiplerine uyum sağlarken yağlı ve karma ciltlerin daha çok anlaşacağı bir üründür. Ürünün kıvamı akışkan ve jel dokudadır. Cilde sürüldüğü andan itibaren cildi bir kalkan gibi kaplayarak dış etkenlere karşı korur. Makyaj altına kullanımı uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** K**; Bu ürünü ilk tavsiye üzerine kullanmıştım ve gerçekten devamlı kullandığın süreç gerçekten faydası var. Kullandıktan sonra cildini öyle yumuşak ve parlaklık veriyor. İndirimdeyken tabii ki bende stok yaptım ve severek kullanıyorum .

💬 N** Ö**; Etkisi inanılmaz ilk başta beğenmedim ten rengimi koyulaştırdığını sandım kesinlikle gece kullanılmalı ve ben çok sürüyormuşum max4 damla yeter her gün temizlenmiş cildime sürüyorum ve gözeneklerim küçüldü sivilce yapmadı bütün gün cildimi nemli tutuyor hatta hayatımdan asla çıkarmam artık purestı keşke daha önce tanısaydım 3 ürününü kullanıyorum hepsi çok başarılı.


Maru.Derm Niacinamide Cilt Bakım Serumu

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %10 Niacinamide, Panthenol ve Hyalüronik asit
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Etki: Dengeleyici ve pürüzsüzleştirici

Maru derm niacinamide serum, zengin içeriği sayesinde özellikle karma ciltlerin pek çok problemine çözüm olacak şekilde geliştirilmiştir. İçeriğinde yer alan %10 niacinamide ile cilt üzerinde leke görünümünü gidermeyi hedefler. Hyalüronik asit içeriği, cildi derinlemesine nemlendirirken sebum salgısını da kontrol altına alır. Panthenol, cilt yüzeyindeki pürüzlü görünümü gidermekle birlikte oluşabilecek diğer problemlere karşı cildi koruma altına alır. Asit kullanımına yeni başlayanlar için haftada 2 ya da 3 kullanımla başlanabilir. İlerleyen dönemlerde ise her gün ya da gün aşırı kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; Bayılarak kullanıyorum bitecek diye korkar oldum stok yaptım gerçekten cildime çok iyi geldi.

💬 K** M**; Cildimin nefes aldığını hissediyorum iyi ki yorumları okumuş güvenmişim. Teşekkür ederim. İlk indirimde stok yapacağım.


Sinoz Gözenek Sıkılaştırıcı Niacinamide Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %10 Niacinamide- %1 Zinc
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Etki: Gözenek sıkılaştırıcı ve pürüzsüzleştirici

Özellikle yağlı ve karma ciltlerde görülen gözenek problemi, müdahale edilmediği takdirde kistik sivilcelerin oluşumuna sebep olabilir. Bu kaygı ile geliştirilen Sinoz gözenek sıkılaştırıcı niacinamide serum, içeriğinde yer alan %10 niacinamide ile ciltte var olan lekelerin yok olmasını sağlarken yeni leke oluşumunu engeller. Sivilceli ve sebum dengesi bozulmuş ciltlerde oldukça büyük etkisi olan zinc içeriği ise sivilcelerin sönmesini ve yeni sivilce oluşumunu engelleyici özelliği ile ciltleri memnun eder. Temiz içeriği sayesinde cilt üzerinde tahriş yaratmaz. Düzenli kullanımda gözenek görünümünde ve cildin yağ dengesinde göze görülür fark oluşur. Kullanım esnasında güneş kremi kullanımı ihmal edilmemelidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** T**; kaçıncı şişem bilmiyorum, Sinoz beni görse kesin sponsor olur. O kadar çok kişiye tavsiye ettim ve kullandırdım ki. Reklam kendi cildim. Ürün süper, etkisi süper. Stokluyorum indirim oldukça.

💬 M** Y**; Harika bir ürün 10 günlük kullanımda bile fark etti.


She Vec Hi Girl Bye Pores

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %10 Niacinamide- %1 Zinc
 • Cilt Tipi: Karma ve yağlı
 • Etki: Akne ve gözenek karşıtı

She Vec Hi Girl Bye Pores niacinamide serum, genişlemiş gözeneklerden ve sivilce oluşumundan şikayetçi olan ciltler için özel olarak geliştirilmiştir. Genellikle karma ve yağlı ciltlerde görülen bu sorunlar, düzensiz sebum salgısı ve nem dengesinin yok olmasından kaynaklanmaktadır. Ürün, sivilce ve gözenek görünümü üzerinde etki gösterirken aynı zamanda sebum salgısını kontrol altına almakta da oldukça başarılıdır. Sebum ve nem dengesi kurulan ciltte gözenek görünümü yok olmaya başlar. Aynı zamanda, aktif sivilceler üzerinde de etkisi olan zinc içeriği ile karma ve yağlı ciltleri oldukça memnun eder.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** B**;  yıl önce roaccutane kullandım. Cildim yine bozulmaya başlamıştı. Cildim hep kızarık ve hassastı. Cildimde sivilce çıkıyordu. Burnumda siyah nokta oluştu. Bu ürünle beraber toniğini de satın aldım. Cildim bu günü bekliyormuş 😀 1 haftadır bu serumu sabah akşam kullanıyorum. Toniğini de akşam kullanıyorum. Cildim sağlıkla parlıyor. Sivilcelerim söndü. Cildimin kızarıklığı geçti. Siyah noktalarım azalmaya başladı. Sağlıklı bir görünümü var artık cildimin. Çok mutluyum yeniden ilaç kullanacağım diye endişeleniyordum. Ayrıca hediyeleriniz ve ince düşünceleriniz için teşekkür ederim. Artık peşinizi bırakmam.

💬 H** A** S**; Cidden mükemmel bi serum. Yaklaşık bi buçuk iki aydır kullanıyorum cildim ışıl ışıl. Lekeleri çok güzel açıyor cilde inanılmaz bi parlaklık veriyor. Komedon ya da siyah nokta konusunda bence tek başına pek bi işe yaramıyor (sivilcem yok yorum yapamıyorum o konuda) ama sadece o parlaklık için bile alınır. Sevdiğim için sabah akşam bol bol kullandım çok hızlı bitti o yüzden maalesef. İndirim dönemini bekliyorum stoklamak için bayıldım.


En İyi 10 AHA-BHA Peeling Serum ÖnerisiEn İyi Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu
İlginizi Çekebilir

En iyi niacinamide serum hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine göre gözenek görünümünü ve sivilceleri gideren en iyi niacinamide serum; La Roche Posay, Vichy, Isntree, The Ordinary, Cyrene, The Purest, She Vec gibi markaların niacinamide ürünleri olmaktadır. Bu ürünler, hassas ciltler dahil tüm ciltlerin kullanımına özel olarak geliştirilmiştir. İlk kullanmaya başladığınız andan itibaren cildinizin ışıldamasını ve pütürlü görüntülerin engellenmesini sağlar.

Niacinamide serum ne işe yarar?

Cilt tipine göre oluşan problemlerin giderilmesini sağlayan niacinamide serum, ciltte oluşan hassasiyet kızarıklıklarını, sivilce izlerini ve gözenek görünümünü gidermek için çalışır. Bunun yanında, solgun cilt görünümünü ve cilt tonu eşitsizliklerini de kısa sürede etkilediği gözlemlenmiştir.

Niacinamide serum her gün kullanılır mı?

Tüm asit ürünlerinde olduğu gibi niacinamide içeriğinde de cildi dinlendirmek için zaman tanımanız gerekir. Sağlıklı bir cilt bakımı rutininde her gün kullanıma uygun olan bu içerik, haftada 1 gün cildinizi dinlendirdiğiniz takdirde daha iyi çalışmaya devam edecektir.

Niacinamide serum hangi cilt tipine uygun?

Bu tür ürünlerin genel olarak yağlı ve karma cilt tipine sahip kişiler için uygun olduğu öne sürülse de bu görüş yanlıştır. Niacinamide, gözenek ve sivilceler üzerindeki etkisinin dışında aydınlatıcı ve cildin nem dengesini kurucu özelliğe sahiptir. Bu nedenle, kendi cilt tipinize özel olarak geliştirilen niacinamide ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Niacinamide serum nasıl kullanılır?

Cildinizi çift aşamalı olarak temizledikten sonra kağıt havlu yardımıyla nazikçe kurulayın. Tonik adımının ardından cildinizin toniği emmesini beleyin. Sonrasında, 4 damla niaciamide serumu cildinizin farklı noktalarına bırakarak ürün emilene kadar hassas şekilde masaj yapın. Dilerseniz ürünün üzerine cildinize uygun nemlendirici de kullanabilirsiniz. Niacinamide içeriklerini gündüz kullanacağınız zaman üzerine mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekir.