Cilt sorunlarına göre sağlıklı cilt bakım ürünlerine ulaşmak her zaman mümkün olmayabilir. Cilt sorunları, cilt tipine göre değişkenlik gösteren tedaviler gerektirir. Bu sebepten dolayı her cilde ve her soruna özel olarak üretilen temiz içerikli ürünler tercih edilmelidir. Cilt bakım ürünleri arasında önemli bir yer tutan cilt asitleri, her cilde özel olarak üretilmekle birlikte farklı cilt problemlerine yönelik kullanılmaktadır.

Bu asitler arasında en ciddi kullanım gerektiren serumlar Aha-Bha peeling serumlarıdır. Peeling serumları, cilt üzerinde biriken ölü deri ve kiri eksfoliye ederek cildi arındırır. Bunun yanında, cilt lekelerini giderici ve sebum dengesini sağlayan özelliğe sahiptir. Ancak bu tip ürünler, dikkatli ve özel koşullarda kullanılması gereken bakım ürünleridir. Bu sebepten dolayı en temiz içerikli ve sağlıklı aha-bha peeling önerilerini sizler için araştırdık.

Sıra Marka Cilt TipiİyiÖneri Puanı
1The OrdinaryHassas10/10
2The PurestNormal10/10
3She VecNormal10/10
4GarnierKarma10/9.9
5LicapeTüm Cilt Tipleri10/10
6Luis BienTüm Cilt Tipleri10/10
7NacificHassas10/10
8LuxeraTüm Cilt Tipleri10/9.8
9JeuvenileHassas10/9.9
10Skin SensualTüm Cilt Tipleri10/9.6
AHA BHA Peeling Öneri Listesi

En İyi 10 AHA BHA Peeling Tavsiyesi

Kış aylarına özel olarak yapılan cilt bakım aşamaları arasında ilk sırada yer alan peeling, en sağlıklı ve temiz içerikli ürünlerin kullanılması gereken bir aşamadır. Sağlıklı bir eksfoliyasyon yapabilmek için güvenilir kimyasal peelingler kullanılmalıdır. Bu nedenle, en güvenilir aha-bha peeling tavsiyelerini listeledik.

İşte en iyi AHA BHA Peeling önerileri:

The Ordinary Aha 30% + Bha 2% Peeling

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Leke ve nem
 • İçerik: %30 bha- %2 Bha
 • Cilt Tipi: Hassas Ciltler

The Ordinary Aha Bha peeling serum, cilt üzerinde biriken ve gözle görünemeyen ölü hücrelere kadar cildi arındırarak cildin üst tabakasının tazeler. Hassas ciltler dahil tüm ciltlerin kullanımına uygun şekilde tasarlanan bu ürün aynı zamanda cildin sebum dengesini sağlamakla görevlendirilmiştir. Cilt bariyerine zarar vermeden çalışan kırmızı peelingin, içeriğinde bulundurduğu dengeli aha ve bha türevi asitler doğal yollarla elde edildiği için temiz içerikli ürünler listesinde yer alır. Asit kullanımına yeni başlayanlar için 1 ay boyunca haftada 1 defa cilt bakım rutinine eklenmesi önerilir. Sonrasında ise cilt ihtiyacına göre bu sayı artırılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Bir aydır düzenli kullanımdan sonra yazıyorum. Haftada bir kullanıyorum. Cildimi parlak ve gergin yaptı. Çok memnunum.

💬 B** B**; Tek kelime ile mükemmel, cildim hassas karma ama hiç tahriş etmeden çok güzel temizliyor 😍 parlaklık ve aydınlık da veriyor, düzenli kullanımda siyah noktalarımı da minimize etti. Not: cildim aside alışık.


The Purest Kırmızı Peeling Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Leke giderici ve canlandırıcı
 • İçerik: %10 Aha- %2 Bha
 • Cilt Tipi: Normal Ciltler

Fiyat performans ürünü olarak karşımıza gelen The Purest kırmızı peeling serum, düşük oranlarda asit içermesinden dolayı hassas ciltlerle dahi uyumlu çalışan bir üründür. Düşük oranları sayesinde ciltte yıpranmaya ve alerjen etkiye sebep olmadan dış yüzeyde mikro soyulmalar yaratarak cildin tazelenme ve yenilenme hızını artırır. Bu sayede, cildin üst tabakasına yerleşen lekeleri de düzenli kullanımda giderir. Cildin soluk görüntüsünü de gidermeyi vaat eden ürün, bakım rutinine eklenerek doğru ürünlerle kombin edildiği takdirde harikalar yaratır.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** S**; Cilt bakımımın vazgeçilmezi. Tereddüt ederek almıştım ilkten. Ama sonra stok bile yaptım. Yüzüm yağlı karma. Sivilceye çok müsait ki uzun yıllardır kurtulamadım bunlardan. Ama bu serum ile düzenli kullanmama rağmen sivilce problemim iyileşti daha az çıkıyor. Lekelerim küçüldü. Niacinamide serumu da kullanıyorum harika orijinal ürün.

💬 S** C**; ürünü uzun süredir kullanıyorum. karma cildim var. Cildimi arındırdığını hissediyorum. Çok kurutmuyor ayrıca. akne problemimde vardı bu ne Niasin içeren ürünü kullanıyorum. Cildime iyi geldi. sivilcelerim kurudu. İndirimde yakalayınca stok yapıyorum.


She Vec Red Velvet Face

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Cilt tonu eşitleyici
 • İçerik: %30 Aha- %2 Bha
 • Cilt Tipi: Normal Ciltler

Güzellik ve cilt bakım sektöründe henüz yeni yer almaya başlayan She Vec markası, kısa bir süre içinde kendini en iyi şekilde kanıtlamayı başarmıştır. Red Velvet Face serumu ile de kullanıcıların beğenisini toplamıştır. She Vec cilt tonu eşitleyen kırmızı peeling serum, yüksek asit değeri içermesinden dolayı cildi asitlere alışık olan kişiler tarafından kullanıma daha uygundur. Aynı markaya ait ve aynı görevler gören Red Of Love serum, daha düşük asit oranlarına sahip olduğu için cilt bakım rutinine asitleri yeni dahil etmeye başlayan kişilerin kullanımına daha uygundur. Soluk cilt görüntüsünü gidermeye, sivilce izlerine ve ciltteki bozuk görüntünün en aza indirilmesine yardımcı olmak için geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; She vec ve ürünleriyle aşk yaşıyorum birkaç aydır. Bu ürün biraz koyulaşıyor beklediğinde çalkalayarak kullanmanızı öneririm. Haftada iki kez tüm yüzüme uygulayıp 10dk bekletiyorum. Toniğiyle beraber aldım 2 haftada cildimi pırıl pırıl yaptılar. Artık eskisi kadar sivilce de olmuyor cildimde. İyi ki varsın she vec yerim seni. Kutusu da çok güzeldi bu arada, sokaktaki dostlarımızı düşünmeleri ayrı hoşuma gitti. Kadınlar gününde de bana marteniçka hediyesi gelmişti. Çok düşünceliler.

💬 Z** C**; Daha önce başka bir markanın ürününü kullandım ancak ilk denemede bu kadar etkili olmamıştı. İçerik olarak temiz çok donanımlı inanılmaz beğendim cildimi irite etmedi mutlaka denenmesi gereken bir peeling.. Skt’i 2024 firma hızlı çok özenli korunaklı bir gönderim yaptı üstelik hediyelerle.. açıkçası firma her şeyiyle Takdire şayan çok teşekkür ediyorum 


Garnier %4 Niasinamid Peeling Etkili Aha Bha

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Cilt pürüzsüzleştirici
 • İçerik: Aha-Bha ve Niacinamide
 • Cilt Tipi: Karma Ciltler

Garnier Aha Bha serum, içeriğinde yer alan doğal asitlerin yanında cildin sebum dengesini salgılama ve renk tonunu eşitleme özelliği bulunan Niacinamide içermesinden dolayı çok yönlü bakım sağlar. Klasik peelinglerin aksine yine bir kimyasal peeling formu olan ürün, dengeli asit oranlarıyla birlikte ciltte oldukça başarılı çalışır. Ciltte bulunan pütürlü görüntüyü gidermeyi vaat ederken, içeriğindeki %4 niacinamide oranı sayesinde cilde doğal bir ışıltı kazandırır. Bakım rutinine eklemek için haftada 2 defa kullanmaya başlamanız yeterlidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ö**; Hassas ve pürüzlü bir cildim var ve ilk kullanımda bile fark ediyor çok çok beğendim stok yapacağım bir ürün alın aldırın.

💬 M** Ö**; Şimdilik güzel bir ürün, her akşam temiz cildime uyguluyorum. Sabahları bebek gibi ol.


Licape Aha-bha Red Peeling Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Leke Karşıtı Bakım Ve Aydınlatıcı
 • İçerik: Aha ve Bha
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri

Yeni yaygınlaşmaya başlayan temiz içerikli bir cilt bakım markası olmasına rağmen kendisini kısa sürede kanıtlayan Licape, Aha-bha Red Peeling serumuyla da bu konudaki başarısını göstermiştir. Hassas ciltler ve daha önce asitlere alışık olmayan ciltler de dahil tüm cilt tiplerinin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir ürün ortaya geliştirilmiştir. Ürün, yerleşik sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan diğer cilt lekelerine çözüm olarak geliştirilmiştir. Lekeleri gidermesinin yanında, cildi anlaşılmayacak seviyede eksfoliye ederek yenilenme sürecini hızlandırdığı için cilde doğal bir parlaklık ve aydınlık da kazandırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** D**; İçeriği çok temiz bir ürün ilk kullanımda bile farkı görebilirsiniz herkese tavsiye ediyorum.

💬 M** I**; Kesinlikle fiyat performans ürünü. Çevremdeki herkese tavsiye ettim. Lekelere ve sivilcelere çok iyi geliyor alın aldırın.


Luis Bien Kırmızı Peeling Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Pürüzsüzleştirici Ve Gözenek Karşıtı
 • İçerik: %10 Aha- %2 Bha
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri

Luis Bien ton eşitleyici aha bha serum, düşük asit oranlarına sahip olmasından dolayı cildi asitlere alışkın olmayan kişilerin alışma sürecinde kullanabileceği oldukça etkili içeriğe sahip olan bir üründür. Özellikle karma ve hassas ciltlerde gözenek görünümünü gideren etkiye sahiptir. Peeling ürünü olarak üretilmesine rağmen cildi tahriş etmez. Cildin üst yüzeyinde bulunan pütürlü görüntüyü zamanla cildi yenileyerek giderme işlevine sahiptir. Ağır kimyasal içermediği için cilt bakım rutinine haftada 2 defa dahil ederek kullanıma başlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** H**; İnanılmaz gerçekten herkese tavsiye ediyorum hata stoklayın derim çok güzel yumuşacık.

💬 E** P**; İlk denememde çok memnun kaldım cildimdeki parlaklık gerçekten gözle görülecek derecede diyebilirim düzenli kullanımda daha fazla etki edeceğini düşünüyorum ben favori ürünlerim arasına ekledim indirim günlerinde stoklanır.


Nacific Pink Aha Bha Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Aydınlatıcı serum
 • İçerik: Aha-Bha
 • Cilt Tipi: Hassas Ciltler

Cilt tonunda renk farklılıkları gözlemleyenler, sivilce ya da güneş lekelerinden şikayetçi olanlar, cildindeki pütürlü görüntüyü gidererek daha aydınlık bir cilde sahip olmak isteyenlerin kullanımı için geliştirilen Nacific Aha Bha serum, asitlere yeni başlayanlar dahil tüm cilt tipleri ile uyumlu çalışır. Sadece içeriği ile birlikte cilt lekelerini gidererek cildi tek ton bir görüntüye ulaştırmayı vaat ederken aynı zamanda akne sorunlarına da çözüm olur. Akneli ve hassas ciltlerin kullanımına da uygun şekilde geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** S**; Aha bha ürünlerinde korkum sivilce yapmasıydı rozasea hastasıyım hassas ciltleyim hiç bir sorun yaşamadım cildime çok iyi geldi. 

💬 D** A**; Kısa sürede etkili bir ürün tavsiye ederim.


Luxera Paris Cilt Yenileyici Kırmızı Peeling

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Leke Karşıtı Bakım
 • İçerik: %10 Aha- %2 Bha
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri

Aha ve Bha olarak bilinen Alfa hidroksi asit ve Beta hidroksi asit içeren Luxera Paris leke karşıtı kimyasal peeling, bu asit gruplarının içinde oldukça zengin asit bileşenleri içermektedir. Aha asit grubunun altında yer alan glikolik, laktik, sitrik, tartarik ve malik asit, cildin üst katmanında çalışan düzenleyici ajanlar olarak bilinir. Üst cilt katmanındaki leke, sivilce ve pütürlü görüntü problemlerine çözüm olur. Bha asit grubu ise cildin alt katmanlarına sızarak burada yer alan sorunları giderir. Aha ve bha gruplarının dengeli şekilde yer aldığı ürün bu sayede cildin alt ve üst katmanlarını aynı anda destekleyerek hızlı bir cilt yenilenme sürecini vaat eder.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** B**; Muhteşem ürünler kullanmadan yazmak istemedim yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum cildim bebek cildi gibi oldu. Bu markayı sevdim bitince yine alacağım. Çok pahalı markalarda kullandım hemen hemen aynı etki her kes gönül rahatlığıyla alabilir. Teşekkür ederim .

💬 M** M** K**; Ürünleri bir haftadır kullanıyorum. Cildim yumuşacık oldu ve pürüzsüzleşmeye başladığını hissediyorum. Oldukça memnunum.


Jeuvenile Leke Karşıtı & Cilt Tonu Eşitleyici Peeling Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Peeling ve leke karşıtı bakım
 • İçerik: %25 Aha- %2 Bha- %3 Panthenol
 • Cilt Tipi: Hassas Ciltler Dahil Tüm Cilt Tipleri

Fiyat performans ürünü olarak bilinen Jeuvenile aha bha peeling serumu, yüksek aha değeri sayesinde cildin üst katmanında yaşanan problemleri hızla giderir. Düşük bha miktarı sayesinde, cildin alt katmanlarına sızarken cilt bariyerine hasar vermez. Rakip ürünlerine göre içeriğinde Panthenol içermesi sayesinde cildin nem dengesi korunur. Peeling işlemi sırasında kuruyan cilt, yine aynı ürün içerisinde yer alan panthenol ile nemlenir. Bu sayede, uzun vadeli kullanımda da ciltte hasara yol açmaz. Ürünün pH değeri maksimum 3.5 tutulmaktadır. Cildi asitlere alışkın olmayan kişilerin kullanımı için haftada 1 defa cilt bakım rutinine eklenmesi önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ü** C**; Çok ama çok güzel bir ürün, iki kez kullandım fakat etkisi çok iyi. Bir de ufak bir tavsiye üzerinde haftada iki kez diyor ama, ben çıkan sivilce üzerine sadece sivilceye nokta şeklinde sürüp yıkamadan yatıyorum, sabaha sönmüş oluyor.

💬 K** Y**; Kesinlikle bir şans verin derim çünkü ben iyi ki iyi ki kötü yorumlara aldırış etmeden almışım. Kullanmaya başlayalı daha bir hafta olmasına rağmen etkisini hissediyorum ki uzun vadede çok daha güzel şeyler olacağına eminim. Teşekkürler Jeuvenile.


Skin Sensual Red Peel

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • Kullanım Amacı: Canlandırıcı Ve Cilt Tonu Eşitleyici
 • İçerik: %10 Aha- %2 Bha
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri

Skin Sensual Red Peel kırmızı serum, farklı sebeplerden dolayı ciltte oluşan solgun görüntüyü gidererek yerine ışıl ışıl bir cilt bırakmayı vaat eder. İçeriğinde yer alan düşük değerli dengeli kimyasallar sayesinde cildin üst katmanını mikro şekilde soyarken aynı zamanda alt katmanında da nazik şekilde tedavi sağlar. Özellikle karma ve yağlı ciltlerin severek kullanacağı bu ürün, tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun şekilde geliştirilmiştir. Düşük asit seviyeleri sayesinde asitleri cilt bakım rutinine yeni dahil edecek kişilerin kullanımına da uygundur. Daha dengeli bir cilt tonu ve aydınlık görünüm istiyorsanız başlangıç için oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A** A**; ürünü alırken çok tedirgin oldum çünkü sivilceye meyilli bir cildim var, bir haftadır kullanıyorum sivilce yanma vs yapmadı. Kullandıktan sonra yumuşak bir his bırakıyor ciltte boyut olarak da gayet iyi uzun vadede etkisini kullanıp göreceğim. Güncelleme; Kasım itibariyle ikinci şişeyi sipariş ettim gerçekten renk eşitsizliği için çok güzel bir ürün göze yakın sürmeyin aşırı yanma yapıyor onun dışında hiç bir sıkıntı yok.

💬 K** G**; Muhteşem bir ürün biraz kullandıktan sonra yazıyorum. Haftada bir kez ile başladım haftada iki kez kullanıyorum ve cildim bebek gibi oldu. lekelere ve izlere etkisi var.


Işıl Işıl Bir Cilt İçin En İyi 10 Yüz Serumu ÖnerisiEn İyi 10 Cilt Bakım Yağı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi aha bha peeling serum hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine ve ürünlerin içeriklerine bakıldığında tavsiye edilen en iyi aha bha kimyasal peeling serumlar; The Ordinary, The Purest, She Vec, Garnier, Luis Bien, Jeuvenile, Licape markalarına ait peeling serumlardır. Bu ürünler, dengeli kimyasallar içerdiği için cildi içten ve dıştan destekleyerek bakım sağlar. Aynı zamanda, uygun bakım rutini ile tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun ürünler olduğu için gönül rahatlığıyla tercih edilebilirsiniz.

Aha bha peeling ne işe yarar?

Eksfoliasyon mantığı ile oluşturulan durum, cildin ölü derilerden arındırılması ve taze bir cilt elde edebilmektir. Kimyasal peeling türünde de amaç aynı olmaktadır. Tanecikli peelinglerde cildin üst katmanı çizildiği ve hasar gördüğü için cilt bu işlemden hasar görebilir. Kırmızı peelinglerde cildi aşındıracak tanecikler bulunmadığı için çizilme durumu söz konusu değildir. Aha bha peelingler, cildin üst katmanında yer alan ve cildin nefes almasını engelleyen zararlı tabakayı nazikçe giderir. Bunun yanında, cildin alt katmanlarında bulunan fazla yağ ve zararlı bileşenleri de tedavi edici özelliği vardır.

Kırmızı peeling nasıl kullanılır?

Kimyasalların tümünde olduğu gibi kırmızı peeling ürününü kullanırken de oldukça dikkatli olmak gerekir. Asit kullanımı için çoğunlukla kış ayları tercih edilmelidir. Bunun sebebi ise, asitlerden yıpranan cildin güneşle hiçbir şekilde temas etmediğine emin olmanız gerektiğidir. Bu ürünü kullanabilmek için kendinize haftalık bir rutin belirlemeniz gerekir. Bu rutin içinde, kırmızı peeling kullanacağınız günlerde daha hafif bir bakım uygulamalısınız. Cildinizin yapısına uygun temizliği yaptıktan sonra cildinizi nazikçe kurulamalısınız. Ardından peelingi uygulayarak 7-15 dakika aralığında beklemeniz önerilmektedir. Ardından bol su ile yıkayın ve nemlendiricinizi uygulayın.

Aha Bha serum her gün kullanılır mı?

Cilt tipinize özel olarak oluşturduğunuz cilt bakım rutini içerisinde en fazla haftada 3 defa kullanılması önerilen kırmızı serumlar, daha fazla kullanıldığı takdirde cildi tahriş edebilmektedir. Her ne kadar cilde yararlı asitler ile üretilse de asitlerin fazla kullanımı ciltte hasara neden olacaktır.

Kimyasal peeling hangi cilt tipine uygun?

Marka ve içeriğe göre değişkenlik gösteren kimyasal peelingler, her cilt tipinin erişebileceği içerikte ürün çeşitliliğine sahiptir. Yeni başlayanlar için cilt tipi her ne olursa olsun hassas ciltler için üretilen kırmızı peeling ürünlerini seçmeleri tavsiye edilir.