Mutfak ve banyoların ev içinde en çok kullanılan alanlar olmasından dolayı sürekli temizleme ihtiyacı hissedilir. Bu alanda oluşan lekeler, oldukça inatçı ve zorlayıcı olabileceği için güçlü temizlik ürünlerinden yardım alınması gerekir.

Yemek, su, yağ, kireç ve pas lekeleri gibi zor lekelerden kurtulmak için deterjanlar yeterli olmamaktadır. Bu nedenle, mutfak banyonuzda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz yağ ve kireç sökücü tavsiyelerini araştırdık.

Sıra Marka EtkiİyiÖneri Puanı
1Mr. MuscleKireç Sökücü10/10
2Cif SpreyYağ Çözücü10/9.8
3DomolKir Ve Kireç Çözücü10/9.9
4Cillit BangYağ Ve Kir Sökücü10/10
5PorçözKireç Sökücü10/9.9
6AsperoxYağ Ve Kir Sökücü10/10
7FairyYağ Sökücü10/9.9
8VikingKireç Sökücü10/9.7
9OxyYağ Sökücü10/9.7
10MarcPas Ve Kireç Sökücü10/9.8
Yağ ve Kireç Sökücü Öneri Listesi

En İyi 10 Yağ ve Kireç Sökücü Tavsiyesi

Ev işlerinde büyük kolaylık sağlayacak, ovalamanızı ya da güç harcamanızı gerektirmeden tüm yağı ve kireci söküp atacak en iyi yağ ve kireç sökücü önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Yağ ve Kireç Sökücü önerileri:

Mr. Muscle Likit Kireç Söker

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 750 Ml
 • Etki: Kireç sökücü

Mutfak ve banyo temizliği dediğimizde akıllara ilk gelen markalardan biri olan Mr. Muscle, likit kireç sökücü ürününü ev işlerinizi kolaylaştırmak amacıyla geliştirmiştir. Kullanılacak alana sıktıktan sonra ovalamanız ve ekstra güç harcamanız gerekmeden birkaç dakika sonra durulayarak temizleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Bir çok ürün denedim ve klozetlerdeki lekeleri çıkaran tek ürün.

💬 H** D**; Ürün kaliteli daha önce kullandığım bir üründe kireç konusunda çok başarılı.


Cif Sprey Ultra Hız Mutfak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 1000 Ml
 • Etki: Yağ çözücü

Yıllardır mutfaklarda kullanılan Cif kalitesi, yağ sökücü ürünüyle inatçı lekeleri daha kolay şekilde temizlemeyi hedef alarak geliştirilmiştir. Sprey başlığı sayesinde tüm mutfak yüzeylerinde kullanıma uygundur. İçeriğinde yer alan portakal ve limon özü sayesinde, kullanılan alana sıktıktan birkaç dakika sonra ovalama gerektirmeden temizlik sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ç**; Vazgeçilmezim sürekli bitirip bitirip aldığım bir ürün burada indirimde görünce hemen aldım.

💬 B** Y**; Kaçıncı şişe bilmiyorum indirim oldukça stok yapılmalı.


Domol Banyo Yüzey Temizleyici Kir Ve Kireç Çözücü Sprey

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 750 Ml
 • Etki: Kir ve kireç çözücü

Domol kir ve kireç çözücü, banyo ve tuvalet fayanslarında oluşan kireçlenmeleri gidermesinin yanı sıra lavabo açıcı özellikte de kullanılmaktadır. Kireçlenen lavabo giderlerini en etkili şekilde açarak sorunu giderir. Limon içerikli formülü sayesinde duş alanlarında oluşan su lekelerine uygulandığında hızlı etki gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 I** S** G**; Aşağı yukarı 5 gün kadar duşa kabini temizlemedim. Geldiğinde her yerine sıkıp bıraktım, 1-2 saat kadar. Sonrasında sadece duruladım. Telleme, ovalama yapmadım. Görünür kireç izleri kayboldu. minik küçük lekeler kaldı ama sıktıktan sonra tellersem sanırım onlarda kaybolacak. Birçok ürün denemiş biri olarak gayet tatmin edici.

💬 E** N** K**; Gerçekten çok iyi temizliyor. Anneme hediye olarak domolun setini almıştım en en sevdiği bu oldu. Duşa kabini tertemiz yaptı.


Cillit Bang Mutfak Temizleyici Yağ Ve Kir Sökücü Sprey

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 750 Ml
 • Etki: Yağ ve kir sökücü

Fırın, lavabo, fayans, ocak ve davlumbaz benzeri pek çok alanda oluşan yağ lekeleri için oldukça hızlı etki gösteren Cilit Bang yağ ve kir sökücü, mutfak temizliği için işinizi kolaylaştıracak bir üründür. Ovalama ve ekstra güç harcamaya gerek kalmadan davlumbaz kirlerini dahi temizleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ü**; İndirimde kaçırmadan aldığım vazgeçilmez ürün.

💬 R** Ş**; İlk defa deneme amaçlı alarak kullandım ve memnun kaldım , başarılı sonuç elde ettik.


Porçöz Kireç Söker

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 1 L
 • Etki: Kireç Sökücü

Porçöz kireç sökücü, sürekli su ile temas halinde olan alanlarda zaman içinde oluşan lekelerin giderilmesi, kireç birikintilerinin çözülmesi ve lavabo açılması gibi pek çok alanda kullanılır. Yoğun ve etkili içeriği sayesinde yorulmanıza gerek kalmadan birkaç dakika içinde sonuç verir. Çaydanlık, ısıtıcılar, duşa kabin gibi alanlarda oluşan lekelenmeler ve kireçler için de kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** B**; Porçöz her zaman 1 numara mükemmel yıllardır kullandığımız Harika ürün herkese tavsiye ederim emeği geçenlere teşekkür ederim.

💬 B** G**; Ürün sürekli kullandığım ve memnun olduğum bir ürün.


Asperox Sarı Güç Leke Temizleyici

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 1000 Ml
 • Etki: Yağ ve kireç sökücü

Asperox sarı güç, yağ, kir, kireç, pas ve diğer çeşitli lekeler üzerinde en hızlı etkiyi göstermesinden dolayı kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen temizlik ürünlerinden biri olmuştur. Uygulanan alanda yalnızca birkaç dakika bekledikten sonra ovalamadan durulasanız dahi sonucu gözlerinizle görebilirsiniz. Güçlü ve etkili bir ürün olmasından dolayı banyo, mutfak, balkon ve hatta aracınızda dahi kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 I** G**; Gayet güzel çıkarıyor yağları çok memnunum. 

💬 G** Ş** A**; Leke çıkartıcı olarak kullanıyorum çok memnunum.


Fairy Güçlü Yağ Sökücü

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 750 Ml
 • Etki: Yağ çözücü

Fairy yağ çözücü, fırın ve tencerelerde oluşan yoğun yağ kalıntılarını tek seferde temizlemek için geliştirilmiştir. Aynı zamanda, davlumbaz ve ocakta oluşan lekeleri de ovalamaya gerek kalmadan temizler. Güçlü alkali formülü sayesinde eskimiş kir ve yağ lekeleri dahi kolaylıkla çözülerek temizlenir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** B**; Fairy güvendiğim için bir kez daha mutluyum . Kalitesi temizliğine hayranım hediyeleriniz için teşekkürler.

💬 F** Y**; Profesyonel yağ çözücü olarak denemek istedim. muadillerine göre çok iyi.


Viking Banyo Kireç Sökücü

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 750 Ml
 • Etki: Kireç sökücü

Banyo ve tuvalet fayansları, duşa kabin, tuvalet ve lavabolarda biriken kireç kalıntılarına karşı hızlı etki gösteren Viking kireç sökücü, özel formülü sayesinde sizleri yormadan kısa süre içinde temizlik sağlar. Su lekelerine karşı da etki göstermesinden dolayı banyo ve duşa kabin temizliğini oldukça kolaylaştıracak bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** A**; Banyo lekelerinde kullanmak için güzel bir ürün tavsiye ederim.

💬 C** E**; Birkaç günde bir klozet ve banyoyu bu ürünle temizliyorum pırıl pırıl oluyor memnunum.


Oxy Mutfak Yağ Sökücü Etkili Çözüm

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 750 Ml
 • Etki: Yağ sökücü

Mutfakta en zorlayıcı kısımlardan biri olan temizlik aşamasını kolaylaştıran Oxy yağ çözücü, tavalarda biriken yağların yanı sıra tava arkasındaki yanık yağ ve kirlerde de hızlı etki gösterdiği için kullanıcılardan tam not almıştır. Zorlu yemek kirleri ve yağ birikintileri üzerinde kısa sürede etki göstermesinin yanında ovalamaya gerek kalmadan temizlik yapmasıyla mutfaktaki temizlik yükünü hafifletir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Mutfakta tava arkasında yanmış yağlarda ve mutfak dolabına yapışan yağlarda kullandım. Ve çok memnun kaldım.

💬 M** S**; Çok güçlü yağ sökücü marketten almıştım bir daha bulamadım ve burada buldum iki tane aldım tavsiye ederim.


Marc Kireç ve Pas Sökücü Sıvı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 750 Ml
 • Etki: Kireç ve pas sökücü

Banyo ve fayanslarda oluşan kireç lekelerinin yanı sıra duş başlığında oluşan pas lekelerini de en hızlı şekilde gideren Marc kireç ve pas sökücü, etkili içeriği sayesinde kolay temizlik sağlar. Yalnızca ev içinde oluşan lekelerde değil aynı zamanda balkon, bahçe, bisiklet gibi alanlarda oluşan pas lekelerinde de etki gösterir. Kullanacağınız alana ürünü uyguladıktan sonra 5 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında durulayarak kolay temizlik keyfini yaşayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Arabam için kullandım ve çok etkili. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

💬 Ö** T**; Balkon demirlerinde yeni yeni oluşan pas lekeleri için kullandım anında etki etti. Tavsiye ederim.


En İyi Mop Temizlik Seti MarkalarıEn İyi 10 Leke Çıkarıcı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi yağ ve kireç sökücü hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine ve etki güçlerine göre önerilen en iyi yağ ve kireç sökücüler; Mr. Muscle, Cif, Domol, Porçöz, Cilit Bang, Asperox ve Oxy markalarına ait ürünlerdir. Bu ürünler, kullanıldığı alanda hızlı etki göstermesi ve ekstra çabaya gerek bırakmaması açısından oldukça kullanışlıdır. Güçlü içerikleri sayesinde temizlik süresini kısaltmaları sayesinde tercih edilirler.

Kireç çözücü olarak ne kullanılabilir?

Ev içinde oluşan kireç birikintilerini gidermek için kullanılacak en etkili ürünler, Mr Muscle, Porçöz, Viking ve Marc markalarına ait ürünlerdir. Kireç lekelerini en hızlı şekilde gideren bu ürünler, ovalamaya gerek kalmadan uygulanan alanı temizledikleri için oldukça kullanışlıdır.

Ev yapımı kireç çözücü nasıl yapılır?

Yağ ve kireç çözücüler, oldukça yoğun kimyasal ürünler kullanılarak elde edildiği için çok etkili ve kullanışlıdır. Ancak bu ürünleri evde yapmaya kalkmanız, istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Kireç çözücü ya da yağ sökücüleri evde yapmayı denediğinizde pek çok kimyasal kullanmanız gerekir. Bu kimyasalları kullanmadığınız takdirde ürün zaten kullanışlı olmayacaktır. Bu nedenle, bu tür ürünlerin evde yapılması kesinlikle önerilmez.