Hemen her evde ve iş yerinde el altında tutulan, temizliği kolayca yapmayı mümkün kılan mop temizlik setlerinin piyasadaki rekabeti gittikçe büyüyor. Yeni marka ve modellerle birlikte piyasadaki ürün çeşidi arttıkça onlara yönelen ilgi de bir o kadar artıyor. Eğer yeni bir mop temizlik seti alacaksanız en iyi ürünlerden oluşturduğumuz listemize göz atabilirsiniz.

Sıra ModelMalzemeİyiÖneri Puanı
1Deerma Mikrofiber10/9.9
2Vileda Mikrofiber10/10
3Parex Windy Sprey Mop Mikrofiber10/9.9
4Silva Mikrofiber10/10
5Smarter Shiny Sprey Mop Mikrofiber10/9.7
6Vip Ahmet Vip Set Premium Mikrofiber10/9.6
7Scotch Brite Mikrofiber10/9.9
8Vileda 1-2 Spray Max Mikrofiber10/9.9
9Kiwi Buhar Basınçlı Mop Mikrofiber10/9.7
10Scotch Brite Mikrofiber10/9.9
11Parex Smart Mikrofiber10/9.8
12Motek Mikrofiber10/9.7
13Scratch Anet Mikrofiber10/9.7
14Spin Mikrofiber10/9.5
15Urve Sprey Mop Mikrofiber10/9.6
En İyi Mop Temizlik Seti Öneri Listesi

En iyi Mop Temizlik Seti Tavsiyeleri

Piyasanın en iyi mop temizlik seti markalarını bir araya getirerek hazırladığımız öneri listemizde 15 farklı markaya yer verdik. Performansıyla kullanıcı memnuniyeti yaratmayı başarmış olan markalardan derlediğimiz listemizde hem f/p ürünlerini hem de bu yıl en çok satan markaları bir arada görebilirsiniz.

Deerma 360 Derece Dönen Su Püskürtmeli Sprey Mop Paspas

Deerma 360 Derece Dönen Su Püskürtmeli Sprey Mop

Tank Kapasitesi: 350 ml
Boyutu: 11,98 x 9,49 x 65,78 cm
Rod Malzeme: Çelik
Malzeme: Mikrofiber

360 Derece Dönen başlığı, karbon mikrofiber paspası ve 95 cm. genişliğinde püskürtme alanı sayesinde her yeri temizleyebilen ve son derece hafif bir malzemesi bulunan Deerma Sprey Mop son derece pratik. Evinizi su püskürtme ve paspaslama ile hızlıca temizlemenize imkan sunan ürün ıslak temizlik yapılabilen her yüzeyde kullanılabiliyor. Seramik, parke, laminat gibi alanlarda kullanılan ürünün 350 ml’lik deposunu doldurarak 100 metrekarelik alanı tek seferde ve temiz suyla temizleyebilirsiniz.


Vileda Turbo Pedallı Temizlik Seti

Vileda Turbo Pedallı Temizlik Seti

Su Sıçratmama Özelliği: Var
Malzeme: Mikrofiber

Bir adet su kovası, bir adet %100 mikrofiber mop, bir adet saptan oluşan set, pedallı sıkma ünitesiyle çok tercih ediliyor. Paspası son derece iyi sıkan döner ünite sayesinde yerleriniz çabucak kuruyor. Mikrofiber değişir mop yerdeki toz partiküllerini de toplayarak temizliğin dilediğiniz gibi olmasını sağlıyor.


Parex Windy Sprey Mop

Parex Windy Sprey Mop

Su Püskürtme Özelliği: Var
Malzeme: Mikrofiber

Mikrofiber pedi bulunan özellikle ahşap ve parke zeminler için önerilen Parex Windy mop, spreyleme özelliğiyle dilediğiniz yerde, dilediğiniz kadar deterjan ve su kullanmanıza olanak sağlıyor. Sap kısmında yer alan mandalıyla kolayca püskürtme yaparak kullanılan mop seti, lamine ve masif yüzeyler için güzel sonuçlar veriyor.


Silva Mikrofiber Mop Teleskopik 3’lü Set

Silva Mikrofiber Mop Teleskopik 3’lü Set

Duvar Bezi: Var
Islak/ Kuru Yer Bezi: Var
Sap Malzemesi: Alüminyum
Malzeme: Mikrofiber

Teleskopik 3’lü Set olarak satışa sunulan Silva alüminyum mop sapına ilave olarak ıslak – kuru ve duvar bezleri olmak üzere 3 farklı aparatla geliyor. Mikrofiberin gücüyle kimyasal ürün kullanmadan temizlik yapmanızı mümkün kılan setle hem süpürme hem silme işlevlerini yerine getirebilirsiniz. Kuru bez, tozu çekerken ıslak olanı yeri nemli bırakmadan temizlemenize yardımcı olduğu gibi duvar için kullanılan mop ile de tüm evinizin duvarlarını kolaylıkla silebilirsiniz.


Smarter Shiny Sprey Mop

Smarter Shiny

Tank Kapasitesi: 350 ml
Dönme Özelliği: 360 Derece
Malzeme: Mikrofiber

Püskürtmeli mop ürünlerinden biri olan Smarter Shiny eşsiz tasarımı ve ergonomik tutma kolu ile ev kadınlarının en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Geniş su haznesi ve tetik mekanizması sayesinde zemine su püskürten bu mekanik alet alt tarafında yer alan mopu sayesinde kolayca paspas yapabilmektedir.


Vip Ahmet Vip Set Premium Mop Temizlik Seti

Vip Ahmet Vip Set Premium Mop Temizlik Seti

Temiz Su Kapasitesi: 7 Litre
Kirli Su Kapasitesi: 3,5 Litre
Ürün Ölçüsü: 37 x 23 x 41 cm
Malzeme: Mikrofiber
Kova Malzemesi: Kopolimer

Kırılmaz kopolimer madde, yıkanabilir mikrofiber mop bezi ve 3 ayrı su bölmesi gibi özellikleriyle adından çok söz ettiren Vip Ahmet mop temizlik seti ergonomik tasarımıyla son derece pratik. Kiri ve tozu kısa süre içinde yok eden 360 derece döner başlıklı mikrofiberin gücüyle evinizde kısa süre içinde gözle görülür bir temizlik yaratıyor.


Scotch Brite Yeni Deterjan Hazneli Yer Temizleme Sistemi

Scotch Brite

Dönme Özelliği: 360 Derece
Malzeme: Mikrofiber

Scotch Brite’ın satışa sunduğu yeni nesil bir ürün olan deterjan hazneli mop seti kullanıcılarına kovasız ve kolay temizliğin yolunu açıyor. Mikrofiber mop, tozu ve kiri yerden hızla uzaklaştırırken 360 derece dönen başlığıyla hareket açısından özgürlük sağlıyor. Ahşap zeminlerinizde de güvenle kullanabileceğiniz set, kovası olmadığından depolamak için geniş bir yer de gerektirmiyor.


Vileda 1-2 Spray Max Sprey Mop

Vileda 1-2 Spray Max Sprey Mop

Dönme Özelliği: 180 Derece
Malzeme: Mikrofiber

180 derece dönebilen başlığı, su püskürtme mekanizması ve geniş su haznesi ile dikkat çeken Vilada alt tarafında yer alan suyu emebilen mop sayesinde etkin temizlik imkanı sunmaktadır. Mikrofiberden imal edilen temizleme bezi ile tüm pislikleri söküp alan bu ürün içine istenilen deterjanı doldurarak etkili temizlik yapmaya yardımcı oluyor.


Kiwi Buhar Basınçlı Mop

Kiwi Buhar Basınçlı Mop

Güç: 1300 W
Kablo Uzunluğu: 5 metre
Isınma Hızı: 25 sn
Malzeme: Mikrofiber

Kiwi Buhar Basınçlı, son derece kolay kullanımı olan pratik ve başarılı bir mop. Kullanıcı memnuniyetiyle ön plana çıkmayı başaran Kiwi, 25 saniyede hızlıca ısınarak buhar basıncıyla tüm bakterileri yok etmenize yardım ediyor. Üçgen başlığı sayesinde pratik bir şekilde temizlik sağladığı gibi her yere erişim sağlayan bu ürün, tüm zeminlerde kullanılabiliyor. 5 metre kablo uzunluğu olan ürün 1300 W güç değerine sahip.


Scotch Brite Mikrofiber Mop

Scotch Brite Mikrofiber Mop

Dönme Özelliği: 180 Derece
Malzeme: Mikrofiber

360 derece dönebilen başlığı, paslanmaz sapı ve %100 mikrofiber mopu ile kolay temizlik yapmayı sağlayan Scotch Brite, kullanıcısından tam not alıyor. Kuru olarak kullanıldığında toz alma özelliği bulunan bu ürün 360 derece dönebildiği için erişilmesi zor alanlarda bile rahat kullanılıyor. Üstelik paspas ağzını makinede yıkamaya uygun olan ürün kolayca temizlenebiliyor.


Parex Smart Temizlik Seti Mop

Parex Smart Temizlik Seti Mop

Dönme Özelliği: 360 Derece
Malzeme: Mikrofiber

Döner mekanizmaya sahip olan Parex Smart Temizlik Seti Mop kolu yormadığı gibi aynı zamanda istenilen kuruluğu kolayca ayarlayabilmeyi sağlıyor. Her yere kolayca erişebilen yapısı sayesinde koltuk altı yatak altı gibi ulaşılması zor alanları rahatça temizlemeyi sağlayan bu ürün %100 mikrofiber paspastan oluşuyor.


Motek Mop Temizlik Kovası

Motek Mop Temizlik Kovası

Dönme Özelliği: 180 Derece
Malzeme: Mikrofiber

Sapında bulunan döner sistemi sayesinde suyunu sıkabileceğiniz Motek Mop Temizlik Kovası ulaşılması zor alanlara bile ulaşabilmeyi sağlıyor. Ayrıca teleskopik sapı sayesinde boyutunu ayarlayabileceğinizden ergonomik kullanım sunan ürün iz bırakmadığı için kurulama gerektirmiyor.


Scratch Anet Kelebek Sıkma Mekanizmalı Süngerli Mop

Scratch Anet Kelebek Sıkma Mekanizmalı Süngerli Mop

Dönme Özelliği: Yok
Malzeme: Mikrofiber

Kelebek sıkma mekanizması ile oldukça pratik olan Scratch Anet emici başlığı sayesinde tozu ve kiri yok ediyor. Islak yüzeyleri silerek kupkuru hale getiren bu ürün ağırlığının 10 katı suyu emmesine rağmen damlatma yapmıyor. Özellikle çocuklu ailelerin sıkça tercih ettiği bu mop halıların üzerinde bulunan toz ve saçı da topluyor.


Spin Mop Gold Tekerlekli Temizlik Seti

Spin Mop Gold Tekerlekli Temizlik Seti

Dönme Özelliği: 360 Derece
Malzeme: Mikrofiber

Tekerlekli kovası sayesinde kolayca taşınabilen Spin Mop Gold döner haznesi sayesinde güç kullanmadan paspasın suyunu sıkmaya yardım ediyor. Bu sayede yorulmadan pratik bir şekilde temizlik yapmayı sağlayan ürün her yöne dönebildiği için ulaşılması zor alanları da temizliyor. Ayrıca teleskopik sağı sayesinde eğilmeye gerek kalmayan ürün bu sayede bel ağrısı gibi problemler yaşatmıyor.


Urve Sprey Mop

Urve Sprey Mop

Dönme Özelliği: 360 Derece
Malzeme: Mikrofiber

Hem yer hem cam hem de duvar silmeye imkan tanıyan Urve Sprey Mop 350 ml haznesine su ve deterjan karışımı koyarak pratik şekilde temizlik yapmayı sağlıyor. 360 derece döner başlığı sayesinde her alanda rahat hareket etmeye ve bu sayede yatak altı, koltuk altı gibi alanları rahatça temizleyebilmeyi sağlıyor. Ayrıca çizme yapmadığı için tüm yüzeylerde gönül rahatlığıyla kullanılabilen bu ürün mirofiber bezini ister makinede isterse elde yıkama fırsatı sunuyor.


Evde kolayca temizlik yapmaya yardımcı olan moplar hakkında merak ettiğiniz soruları cevapladık.

Mop Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Temizlik yapmak için kullanacağınız mop setini satın alırken birkaç küçük ayrıntıyı göz önünde tutarak daha iyi bir alışveriş yapabilirsiniz.

  • Geleneksel mop setlerini satın alırken kovanın su kapasitesine, mopun temizlenebilir olmasına, sopanın boyunuza uygun ve sağlam olmasına dikkat etmeniz gerekir.
  • Kolay sıkılan ve yüksek emicilik gücü olan moplar temizlikte daha iyi sonuç verecektir.
  • Mopların değişebilir olması, kovanın kolay taşınabilir olması gibi detaylar da iyi bir mop temizlik setinin özelliklerindendir.
  • Mop bezlerinin mikrofiber özellikte olması daha etkili temizlik sunacağından oldukça önemlidir.

Mop Temizlik Nedir?

Bir sopanın ucunda bulunan mikrofiber özellikli bezle yapılan temizliğe deniyor. Farklı marka ve modellere göre değişen mod ürünleri temizliğin seyrini de değiştiriyor. Kimi ürünler su kovasına batırılarak kullanılırken kimi ürünlerde ise püskürtme haznesi bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra tamamen toz almak için kuru kullanılan mikrofiber mop ürünleri de bulunuyor.

Mop Paspas Nasıl Temizlenir?

Günlük hayatta yorulmadan temizlik yapmayı sağlayan mop ürünleri temizlikleri yönünden de birbirlerinden ayrılıyor. Sopasından ayırdığınız paspası ilk önce saç ve diğer alınabilecek maddelerden elle temizledikten sonra sıcak suda ve dilerseniz deterjan koyarak bekletebilirsiniz. Eğer ürününüz makinede yıkamaya uygunsa kil ve pisliklerden temzileyerek çamaşır makinesinde hijyenik hale getirebilirsiniz.

Kuru Mop Nedir?

mikrofiber bezi sayesinde statik elektriklenme yaratarak tozları kendisine çekmeyi başaran kuru mop, günlük temizlik için oldukça pratik oluyor. Elektrikli süpürge gibi tozu kendisinde tutma özelliği ile klasik toz alma yöntemlerine oranla daha etkili işlev görüyor.