Kıyafetlerinizi ilk günkü kadar parlak ve canlı renklerle kullanabilmeniz için temizlik aşamasında doğru ürünleri kullandığınızdan emin olmalısınız. Doğru çamaşır deterjanı, kıyafetleri yıpratmadan temizlediği için renklerinde ve yapılarında bozulma oluşturmaz.

Kıyafetlerinizin çeşidine ve renklerine göre kullanılan çamaşır deterjanlarının içeriği de oldukça büyük önem taşır. Bu nedenle, siz ve sevdiklerinizi en iyi içeriğe sahip ürünlerle buluşturabilmek adına tavsiye edilen en kaliteli çamaşır deterjanı önerilerini araştırdık.

SıraMarka KullanımİyiÖneri Puanı
1ArielRenkliler10/10
2OmoSık yıkananlar10/9.9
3AloBeyaz ve Renkliler10/9.8
4BingoTüm Renkler10/10
5PerwollSiyahlar10/9.8
6PersilTüm Renkler10/.9
7ABCNarin ve Yünlüler10/9.8
8TursilBeyazlar10/9.9
9RinsoBeyaz ve Renkliler10/9.7
10BoronBeyazlar10/9.8
Çamaşır Deterjanı Öneri Listesi

En İyi 10 Çamaşır Deterjanı Tavsiyesi

Var olan çamaşır deterjanı markaları arasında en çok tavsiye edilen ürünleri araştırarak erişilebilir ve uygun fiyatlı çamaşır deterjanı tavsiyelerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Çamaşır Deterjanı önerileri:

Ariel Aqua Pudra Dağ Esintisi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 12 Kg
 • İçerik: Aqua Pudra Dağ Esintisi
 • Kullanım: Renkliler
 • Form: Toz

Ariel renkliler için çamaşır deterjanı, kaliteli içeriğinin yanında en uygun fiyatlı çamaşır deterjanı olmasından dolayı kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen bir üründür. Kıyafetlerinizin rengini daima canlı tutarak ilk günkü kalitesini korur. Uzun süreli kullanım sağlamasından dolayı oldukça ekonomiktir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Daha kutuyu açar açmaz evin içine misler gibi koku yayıldı. Ariel kalitesi tartışılmaz. Çok güzel paketlenmiş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

💬 D** E**; Sürekli kullandığımız bi ürün kokusu kalitesi çok iyi kullananlar iyi bilir tavsiye ediyorum alın aldırın. Biz kullanmaya başladık bile.


Omo Sıvı Sık Yıkananlar

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 4.750 Ml
 • Kullanım: Sık yıkananlar
 • Form: Sıvı

Sık yıkanan çamaşırlarda yıpranma oluşmaması için geliştirilen Omo sıvı çamaşır deterjanı, kumaşa bakım yaparak sürekli yıkanması gereken çamaşırların eskimesini engeller. Leke çıkarıcı çamaşır deterjanı olarak da tercih edilen ürün, tüm renklerde kullanılabilir özelliktedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Kokusu güzel. Çamaşırları güzel yıkıyor. Ağzını güzelce bantlamışlar. Dökülmeden geldi. Teşekkürler.

💬 E** K**; Yıkanması ve kokusu güzel ben sıvı deterjan aparatı aldım daha iyi oluyor. Teşekkürler.


Alo Kar Çiçeği Ferahlığı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 8 Kg
 • İçerik: Aquapudra
 • Kullanım: Beyaz ve renkliler
 • Form: Toz

Alo çamaşır deterjanı, beyaz ve açık renkli kıyafetlerinizde üstün temizlik sağlamak amacıyla oldukça hassas şekilde geliştirilmiştir. Hassas kıyafetlerinizde dahi yıpranma ve bozulma oluşturmaz. Hoş kokusu sayesinde çamaşırlarınız yıkandıktan haftalar sonra bile mis gibi kokar.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Y**; Her zaman kullandığım ürün gayet memnunum. Hızlı kargolandı ve hasarsız geldi.

💬 B** K**; İndirimden aldım çok güzel korkusu var ve çamaşırları çok güzel çıkarıyor alodan vazgeçmem daha.


Bingo Onaran Koruma Sıvı Bakım

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 4 Lt
 • Kullanım: Tüm renkler
 • Form: Sıvı

Kıyafetlerdeki tüylenmeleri ve yıpranmaları giderecek, aynı zamanda kumaşa bakım yapacak bir çamaşır deterjanı arıyorsanız Bingo Onaran Koruma Sıvı Bakım deterjanı tam size göre bir ürün olacaktır. Tüm renklerde kullanım rahatlığı sağlamasından dolayı oldukça pratik kullanıma sahiptir. Hassas kıyafetlerde oluşan tüylenme ve yıpranmış görüntüyü giderir ve bu görüntülerin tekrar oluşmasını engeller. Bu sayede, tüm kıyafetlerinizi her seferinde yeni gibi kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** Ş**; Ürün harika ben çok beğeniyorum mis gibi kokuyor çamaşırlarım temiz.

💬 S** N**; Yıllardır değiştirmem uygun fiyata bulduğumda hemen stokluyorum.


Perwoll Hassas Bakım Sıvı Çamaşır Deterjanı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 3 L
 • Kullanım: Siyahlar
 • Form: Sıvı

Siyah çamaşırlarda oluşan grileşme ve renk bozulmalarının önüne geçmek için geliştirilen Perwoll siyahlara öze çamaşır deterjanı, aynı zamanda kumaşa bakım yaparak kıyafetlerin kullanım süresini uzatır. Hoş kokusu sayesinde çamaşırlarınız haftalar boyu temiz kokar.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** A** A**; Deterjan devamlı kullandığım kaliteli bir ürün, paketleme de gayet özenliydi. Teşekkürler.

💬 C** K**; Her zaman kullandığım ürün indirimde yakalayınca kaçırmak istemedim.


Persil Yüksek Performans Jel

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 2.145 Ml
 • Kullanım: Tüm renkler
 • Form: Sıvı

Üstün leke çıkarma özelliğinin yanında tüm renklere özel olarak geliştirilmesinden dolayı kullanım kolaylığı sağlayan Persil, fiyat performans çamaşır deterjanı olması sayesinde de kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilir. Yüksek performans ile kir ve lekeleri tek yıkamada çıkaran ürün, kıyafetlerinizi her yıkama sonrasında ilk günkü parlaklığında kullanmanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; İndirimden çok uygun fiyata aldım. boyutu, kokusu mükemmel. Ben beyazlar için tercih ettim.

💬 E** T**; Kokusu ve performansı çok iyi.


ABC Sıvı Çamaşır Deterjanı Narinler

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 3 Lt
 • Kullanım: Narin ve yünlüler
 • Form: Sıvı

Narin kıyafetler ve kışlık yünlü kıyafetlerde yıkama sonrasında oluşan bozulmaları engellemek için geliştirilen Abc sıvı çamaşır deterjanı, kıyafetlerinize bakım yaparak daima ilk formunda kalmasını sağlar. Saten, pamuk ve yün içeren kıyafetlerinizi yıkamaya uygun şekilde geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** E; Kokusu kıyafetlerde kalıyor severek kullanıyorum.

💬 A** A**; hep kullanıyorum, memnunum iyi geldi, kokusunu çok beğeniyorum.


Tursil Matik Leylak Bahçesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 10 Kg
 • İçerik: Leylak Bahçesi
 • Kullanım: Beyazlar
 • Form: Toz

Beyaz çamaşırlarınızın grileşmesini ve sararmasını önleyerek daima ilk günkü beyazlığında kalmasını sağlayan Tursil Matik çamaşır deterjanı, kar beyazlığında kıyafetlere ulaşmanız için kolaylık sağlar. Kusursuz beyazlatıcı içerikleri sayesinde en zorlu lekelerde bile ilk yıkamada sonuç alınır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ş**; 10 yıldır kullandığımız bir deterjan. fiyatı uygun olunca 2 paket aldım.

💬 I** Ö**; Sürekli kullanıyorum kokusu çok keskin indirimden aldım tereddüt ettim biraz çok beğendim herkese tavsiye ederim.


Rinso Toz Deterjan Limon Karbonat

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 8 Kg
 • İçerik: Karbonat ve limon
 • Kullanım: Renkliler ve beyazlar
 • Form: Toz

Açık renkli ve beyaz kıyafetlerde oluşan yer etmiş lekelerde dahi kusursuz etki gösteren Rinso toz çamaşır deterjanının 8 kilogramı ile 53 makineye kadar yıkama yapabilirsiniz. Beyaz ve açık renkli kıyafetlerde zaman içinde oluşan renk solmalarını engellediği için kıyafetlerin kullanım ömrünü uzatır. Aynı zamanda, beyaz kıyafetlerinizin rengini daima koruyarak renk karışmasını engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** H**; Paketleme teslimat çok iyi. Ürünü zaten hep beğeniyorum indirim Çok iyi oldu. Tavsiye ediyorum.

💬 E** Y**; Kokusu ve temizliği çok güzel üstelik fiyatında uygun olan bir ürün .Bu devirde daha fazla ödemeye gerek yok diye düşünüyorum. 2 Tane aldım gayet memnunum.


Boron Matik Doğal Mineralli

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 4 Kg
 • İçerik: Doğal mineralli
 • Kullanım: Beyazlar
 • Form: Toz

Boron doğal mineralli toz çamaşır deterjanı, fosfat içermeyen formülü sayesinde sağlıklı kullanım sunarken, anti alerjik içeriğinden dolayı tüm sevdikleriniz için kullanabilmeniz adına geliştirilmiştir. Ön yıkama yapmadan leke çıkarma özelliğinin yanında kireç çözücü formülü, hem kıyafetlerinizi hem çamaşır makinenizi korur. Yumuşatıcı kullanmadığınız durumlarda dahi çamaşırlarınızı yumuşatarak keyifli bir kullanım sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** E**; Paketleme çok iyiydi. Ürünü uzun zamandır kullanıyoruz. Eşimin alerjisi var. uygun bir ürün. Beyazlar için ayrıca tercih edilebilirsiniz.

💬 D** O**; Yıllardır güvenle kullandığım çamaşır deterjanı Boron. Temizliğinden çok memnunum. Kokusu yok. Bembeyaz yapıyor çamaşırları. Renkliler için de kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım yıllardır. Bebek ve çocuk giysileri için de son derece doğru bir ürün.


En İyi 10 Leke Çıkarıcı ÖnerisiEn İyi Bebek Deterjanı
İlginizi Çekebilir

En iyi çamaşır deterjanı nedir?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi çamaşır deterjanı; Ariel, Alo, Persil, Perwoll, Abc, Rinso ve Boran markalarına ait ürünlerdir. Kıyafetlerinizi en etkili şekilde temizleyen bu ürünler, hoş kokuları sayesinde çamaşırlarınızın uzun süre güzel kokmasını sağlar.

Matik deterjan nedir?

Tam otomatik şekilde geliştirilen çamaşır makineleri için üretilen matik deterjanların ismi, otomatik kelimesinden türetilmiştir. Bu deterjanlar farklı formlarda üretilebilir. Sıvı ya da toz formda üretilen bu ürünler, çamaşır rengi ve kumaş türüne göre farklı içeriklerde geliştirilir.

En iyi matik deterjan markaları nelerdir?

Kullanıcıların deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi matik deterjan markaları, Omo, Bingo, Perwoll, Ariel, Boron, Bingo markalarına ait ürünlerdir. Otomatik makineler için uygun olan bu ürünler çamaşırlarınıza nazik ve etkili bir temizlik uygularken aynı zamanda kıyafetlerinizin kullanım ömrünü uzatır.