Bebeğinize ait kıyafetleri temiz ve lekesiz tutarken aynı zamanda deterjanın yaratabileceği tahrişlerden uzak tutabilmeniz mümkün mü? Evet, mümkün. Bunun için üretilmiş olan bebek deterjanları çamaşırlardaki lekeleri ortadan kaldırırken aynı zamanda kimyasal kontrollü formülleri ile bebeğinizin cildine de dost bir çözüm sunuyorlar.

Birbirinden şirin bebek kıyafetlerinin inatçı lekeler yüzünden gözden çıkarılmasına gerek bırakmayan en iyi bebek deterjanı seçeneklerini derlediğimiz yazımız sayesinde bebeğinizi dilediğiniz gibi giydirerek onu büyütmenin ve onunla zaman geçirmenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

SıraModelFormİyiÖneri Puanı
1U Green Clean BabySıvı10/9.9
2Minoris BabySıvı10/9.7
3Hacı ŞakirToz10/9.8
4Dalan RoxyToz10/9.8
5NukSıvı10/9.7
6Duru Doğal Granül MatikGranül10/9.8
7OmoSıvı10/9.9
8DalinSıvı10/10
9Dalan GranülGranül10/9.9
10Siveno BabySıvı10/10
11Ariel BabySıvı10/9.7
12AbcSıvı10/9.6
13Uni BabySıvı10/9.8
14Baby’s GreenSıvı10/9.8
15Ecos3Sıvı10/9.7
En İyi Bebek Deterjanı Öneri Listesi

En İyi 15 Bebek Deterjanı Tavsiyeleri

Minik bebeğinizin cildini koruyacak, çevreye dost, giysileri yıpratmadan temizleyen ve ekonomik deterjan arıyorsanız önceliği listemize vermenizi öneriyoruz. Kullanıcı yorumları ile birlikte dermatolog ve uzman önerilerini de kriter olarak ele aldığımız listemizde hem bütçenizi yormayacak hem de içinizi rahat ettirecek deterjanları bir araya getirmeye özen gösterdik. En iyi 10 bebek deterjanı markasını derlediğimiz listede ürünlerin öne çıkan özelliklerini de görebilirsiniz.

U Green Clean Baby Bitkisel Çamaşır Deterjanı

U Green Clean

Form: Sıvı
İçerik: Lavanta Yağlı
Miktar: 2750 ml

En çok satılan bebek deterjanları arasında yer alan U Green Clean Baby Bitkisel Çamaşır Deterjanı, güçlü formülüyle kıyafetlerdeki kiri kolayca söküp atabilmektedir. Bebek ve hassas ciltler için geliştirilen bu deterjan, düşük ısılarda bile etkisini kaybetmez. Dermatolojik olarak onay alan deterjanda herhangi bir zararlı madde bulunmamaktadır.


Minoris Baby Organik Antialerjik Bebek Çamaşır Deterjanı

Minoris Baby

Form: Sıvı
İçerik: Kokusuz ve Parfümsüz
Miktar: 50 yıkama

Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Konya Üniversitesi’nin ortaklaşma çalışma sonucunda ortaya çıkan bu bebek çamaşır deterjanı, hassas ciltlerin bir numaralı dostu haline geldi. Dermatolojik olarak test edilen Minoris Baby Organik Antialerjik Bebek Çamaşır Deterjanı, cilde zarar verecek hiçbir madde içermemektedir. Formülünde bulunan doğal yumuşatıcı sayesinde yıkama sırasında herhangi ek yumuşatıcıya ihtiyaç duymazsınız.


Hacı Şakir Bebek Çamaşır Deterjanı

Hacı Şakir

Form: Toz
İçerik: Lavanta
Miktar: 1 kg

Tek bir paketle 16 kere yıkama yapabileceğiniz Hacı Şakir Bebek Çamaşır Deterjanı, bebeğinizin kıyafetlerini en iyi şekilde temizler. Dermatolojik olarak test edilen bu ürün, bebeğinizin cildine zarar vermez. Aynı zamanda sadece bebeğinizin kıyafetleri için değil kendi çamaşırlarınız içinde Hacı Şakir Bebek Çamaşır Deterjanını kullanabilirsiniz.


Dalan Roxy Toz Bebek Deterjanı

Dalan Roxy

Form: Toz
İçerik: Çiçek Kokusu
Miktar: 26 yıkama

%100 doğal ürün kullanılarak üretilen Dalan Roxy Toz Bebek Deterjanı, özel formülü sayesinde bebeğinizin giysilerini yıpratmaz. İçeriğinde bulunan hoş kokuyla kıyafetlerin misler gibi kokmasına yardımcı olmaktadır. Bu bebek deterjanıyla tam 26 kere yıkama yapabilirsiniz.


Nuk Sıvı Çamaşır Deterjanı

Nuk

Form: Sıvı
İçerik: Lavanta Yağlı
Miktar: 750 ml

Almanya’da dermatologlar tarafından test edilerek onaylanan Nuk Sıvı Çamaşır Deterjanı, 20 ile 90 derece arasında toplam 12 defa yıkama yaptırabilmektedir. İçeriğindeki doğal enzimler sayesinde kıyafetlerdeki lekeler en iyi şekilde çıkartılır ve bebeğinizin cildi korunur. Bebekler için üretilen bu deterjan, ebeveynlerin 1 numaraları tercihi.


Duru Doğal Granül Matik Sabun

Duru Doğal Granül Matik Sabun

Yıkama Sayısı: 25
Yıkama Türü: Renkliler ve Beyazlar
Form: Granül

Duru bebek deterjanı kullananların büyük bir oranda memnun olduğu granül sabun deterjan ferah ve doğal kokusuyla da çok tercih ediliyor. Kullanmadan önce eritilmesi önerilen ürün hem lekeler üzerinde etkili hem de renkli çamaşırlarda da başarılı sonuçlar veriyor. %100 bitkisel sabundan üretilen deterjan Paraben, SLES, silikon, boya ve katkı içermiyor. Düşük sıcaklıklarda çözünerek çamaşırlarınızda istediğiniz temizliği yakalamanıza olanak sağlıyor.


Omo Bebek Sıvı Çamaşır Deterjanı

Omo Bebek Sıvı Çamaşır Deterjanı

Yıkama Sayısı: 18
Yıkama Türü:
Beyazlar
Form:
Sıvı

Parfümsüz ve Hipoalerjenik olarak üretilen Omo Bebek sıvı çamaşır deterjanı bitkisel kaynaklı leke çıkarıcılarla güçlendiriliyor. Formülünde Paraben, fosfat, klor ve boya bulunmuyor. Aynı zamanda dermatolojik olarak da test edilmiş olan bebek deterjanı sıvı formülüyle kolaca durulanıyor, kalıntı bırakmıyor. İnatçı lekeler üzerine doğrudan uygulanabilen ürünün parfümlüsü de mevcut.


Dalin Sıvı Çamaşır Deterjanı

Dalin Sıvı Çamaşır Deterjanı

Hacmi: 1500 ml
Yıkama Türü:
Beyazlar ve Renkliler
Form:
Sıvı

Sevilen bebek ürünleri markası Dalin, deterjan konusunda da oldukça çok tercih ediliyor. Bebeğinizin narin cildine göre geliştirilmiş özel formülüyle çamaşırlarınızı hem temiz hem de iyi durulanmış şekilde yıkamanızı sağlıyor. Sıvı olması sayesinde nemlenme sorunu da bulunmayan ürün kolay depolanıyor. Bebek giysilerinde sık rastlanan süt, mama ve meyve gibi lekelere karşı da oldukça etkili olan deterjan klinik olarak da onaylanmış durumda. Dalin bebek deterjanı kullananların ürünle ilgili en sevdiği özelliklerden birisi de elde yıkama için de kullanılabilir olması.


Dalan Granül Sabun Tozu

Dalan Granül Sabun Tozu

Hacmi: 1000 ml
Yıkama Türü:
Beyazlar ve Renkliler
Form:
Granür

Hassas ciltlere sahip bebekler için en uygun deterjanlardan biri olan Dalan Granül Sabun Tozu zeytinyağı içeriği sayesinde kıyafetlerin yumuşak kalmasına yardımcı oluyor. Renklendirici içermeyen özel formüle sahip bu deterjan koku önleme teknolojisi sayesinde kıyafetlerin ferah ve güzel kokmasına yardımcı oluyor.


Siveno Baby Doğal Çamaşır Sabunu

Siveno Baby Doğal Çamaşır Sabunu

Yıkama Sayısı: 25
Yıkama Türü:
Beyazlar ve Renkliler
Form:
Sıvı

Siveno Baby Doğal Çamaşır Sabunu sahip olduğu doğal içeriği sayesinde bebeğinizin hassas cildine zarar vermiyor. Ayrıca yumuşatıcı kullanımına gerek bırakmayan yapısı ile bebeğinizin giysilerini yumuşacık yapıyor. Doğal yağlar; portakal ve vanilya yağından aldığı hafif kokusuyla bebeğinizi rahatsız etmeden giysilerde hoş bir koku bırakıyor. Soğuk suda da çözünebilen yüksek oranlı konsantre yapısı sayesinde ekonomik bir seçenek sayılan bu doğal bebek deterjanı hem lekelere etkili hem de çevreyle dost.


Ariel Baby Sıvı Çamaşır Deterjanı Bebekler İçin

Ariel Baby Sıvı Çamaşır Deterjanı Bebekler İçin

Yıkama Sayısı: 20
Yıkama Türü:
Beyazlar ve Renkliler
Form:
Sıvı

Leke çıkarma konusunda oldukça iddialı bir marka olan Ariel’in bebek çamaşırları için ürettiği deterjan sıvı yapısıyla oldukça pratik. 30 derece ısıda bile kolaylıkla etkinleşen deterjan, lekeli ve çok kirli çamaşırlarda da güvenle kullanılabilir. Beyaz ve renkliler için hazırlanmış farklı seçenekleri sayesinde size hareket özgürlüğü de sunan marka yıllardır sürdürdüğü müşteri sadakatini bebek grubunda da elde etmiş gözüküyor. Dermatolojik testlerle onaylanan deterjan bebeğin cildine karşı hassas fakat kirlere karşı etkin bir formülle üretiliyor.


Abc Bebek Çamaşır Sıvı Deterjan

Abc Bebek Çamaşır Sıvı Deterjan

Yıkama Sayısı: 66
Yıkama Türü:
Beyazlar ve Renkliler
Form:
Sıvı

Abc Bebek Çamaşır Sıvı Deterjanı düşük ısılarda bile etkili bir performans gösteriyor. Çamaşırların rengi ve dokusunu bozmadan temizleyen ürün özellikle bebek ve hassas ciltli kişilerin kullanımına uygun olarak üretiliyor. Kolayca durulanabiliyor ve bebeğinizin cildine zarar verebilecek kalıntılar bırakmıyor. GDO, Paraben, SLS, Klor, SLES, Parfüm, Fosfat gibi zararlı kimyasallar içermeyen çamaşır deterjanı hipoalerjenik özelliği ile oldukça fazla seviliyor.


Uni Baby Çamaşır Deterjanı Sensitive

Uni Baby Çamaşır Deterjanı Sensitive

Hacmi: 1500 ml
Yıkama Türü:
Beyazlar ve Renkliler
Form:
Sıvı

Türkiye’nin sevilen bebek deterjanlarından biri olan Uni Baby, parfümsüz ve lekelere karşı güçlü bir formüle sahip. Hipoalerjenik bir ürün olan Uni Bay aynı zamanda Dermatolojik olarak da test edilerek onaylanmış markalar arasında yer alıyor. Hem renkli hem beyaz çamaşırlarda güvenle kullanabileceğiniz deterjan kalıntı bırakmıyor. Zararlı kimyasallar, paraben, ağartıcı, klor, boya, SLS, SLES gibi maddeler içermeyen Uni Baby Sensitive Çamaşır Deterjanı elde yıkama için de uygun.


Baby’s Green Organik Aloe Veralı Bebek Çamaşır Deterjanı

Baby’s Green Organik Aloe Veralı Bebek Çamaşır Deterjanı

Yıkama Sayısı 40
Yıkama Türü:
Beyazlar ve Renkliler
Form:
Sıvı

Organik Aloe Vera içeren bebek deterjanı Hindistan cevizi yağı, nişasta gibi bitkisel hammaddelerden üretiliyor. Renkli ve beyaz çamaşırlar için kullanıma uygun formülüyle lekelere karşı da oldukça etkin. Dermatolojik olarak test edilen bebek deterjanı koku, amonyak ve boya içermiyor. Ayrıca hayvanlar üzerinde de test edilmiyor.


Ecos3 Organik Bebek Çamaşır Temizleyici

Ecos3 Organik Bebek Çamaşır Temizleyici

Yıkama Sayısı 30
Yıkama Türü:
Beyazlar ve Renkliler
Form:
Sıvı

Organik bebek deterjanı tavsiyesi isteyen okuyucularımız için listemize özellikle aldığımız Ecos3 ekolojik, ekonomik ve etkili olarak tanıtılıyor. Konsantre ve güçlü enzim teknolojisine sahip olan ürün zor ve inatçı lekelere karşı da etkili. Çamaşırlarınızı sertleştirmiyor ve yıpratmıyor. Her ısıda kolaylıkla çözülerek kolaylıkla da durulanıyor. Çevreye dost, bitkisel bazlı, yumuşak ve yüksek performanslı hammaddelerden üretilen organik bebek deterjanı ICEA organik sertifikasına da sahip.

Bebeğinizin sağlığı için kullanmanız gereken bebek deterjanları hakkında merak edilenleri derledik.

Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanmalıdır?

Bebeğinizin çamaşırlarını yıkarken doğru deterjanı kullanmakla birlikte çamaşırların doğru şekilde yıkanması da önemlidir. Bunun için bebek giysilerini yıkarken şu kurallara uymayı unutmayın;

 • Bebek eşyalarını yetişkin çamaşırları ile birlikte yıkamamalısınız.
 • Giysi etiketlerinde yazan talimatlara uymalısınız.
 • Kıyafetlerin üzerine yapışıp kurumuş bir şey varsa mama kalıntısı gibi, öncelikle o kısmı gerekiyorsa elde yıkayabilirsiniz.
 • Eğer vaktiniz varsa çamaşırları makinede sabunlu veya bebek deterjanlı suda bir süre bekletip öyle yıkayabilirsiniz. Ancak bu sürenin 1-2 saati geçmediğinden de emin olmanızı öneriyoruz.
 • Kullandığınız deterjanın kaç derecede çözündüğünü ve ne ölçüde kullanılması gerektiğini biliyor olmalısınız.
 • Çift durulama yaparak çamaşırlarda deterjan kalıntısı kalmamasını sağlayabilirsiniz.
 • Çamaşırları açık havada kurutma şansınız ve hatta güneşte bekletme imkanınız varsa en doğrusu olacaktır.

Bebek Deterjanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebeğiniz için kullanacağınız en iyi bebek deterjanını seçmek için pek çok marka ve ürün arasında kalmış olduğunuzdan eminiz. Bu nedenle iyi bir bebek deterjanının sahip olması gereken en önemli özelliklerin listesini hazırlamak istedik.

 • Parfüm içeren bebek deterjanları alerji riski taşıyabilirler. Bebeğinizin cildini tahriş edebilirler. Bu nedenle uzmanlar parfümsüz deterjanları seçmenizi öneriyor.
 • Boya içermeyen deterjanlar, ayrıca sert parlatıcılar veya endüstriyel güçte ağartma solüsyonları içermeyen deterjanlar bebekler için daha uygundur. Kullanacağınız deterjanın organik ve çevre dostu olması, zararlı veya tahriş edici boyalar, petrokimyasallar, paraben, klor, fosfat, formaldehit, SLS ve SLES içermemesine dikkat etmenizi öneriyoruz.
 • Kullanmak istediğiniz deterjanın dermatolojik olarak test edilip edilmediğini de mutlaka kontrol etmelisiniz.
 • Kimyasal oranının kontrollü olması için az köpüren deterjanları kullanabilirsiniz.

Bebekler İçin Sıvı Deterjan mı Toz mu?

Oldukça hassas cilde sahip olan bebekler için hangi deterjanın daha doğru olduğu konusu her zaman fazla sorulan sorular arasında oluyor. Alkol, paraben ve boya gibi maddelerin olmadığı deterjanlar tercih edilse de bunlarda kendi içinde ikiye ayrılıyor. Bu sebeple kıyafette kalıntı bırakmayan ve temiz içeriğe sahip sıvı bebek deterjanları en güvenilir temizlik malzemesi oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here