Türkiye’nin internet televizyonu olarak tanınan başarılı yayın platformlarından biri olan Blu TV sevilen dizileriyle büyük ilgi görüyor. Hem kendi yapımları hem de yayınladığı diğer dizi ve filmlerle adından söz ettirmeyi başaran Blu TV uygun fiyat politikasıyla da beğeniliyor. Bu avantajıyla ve geniş kapsamlı içerikleriyle her yaştan ve bütçeden izleyicinin takibinde olan yayın platformunun pek çok dizisi heyecanla izleniyor.

İnternet üzerinden yayın yapan Blu TV dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde tüm akıllı cihazlarınızdan izleyebileceğiniz indirilebilir içerikleri sayesinde üyelerinin her an yanında oluyor. Aynı zamanda sevilen canlı yayın kanallarını da izleme imkanı sunan yayıncı 10.000 saatten fazla film, dizi ve daha fazla içeriğin yanı sıra altyazı & dublaj ve HD kalitesiyle de seyirci beğenisini garantiliyor.

En İyi Blu TV Dizileri

Dizi, film ve canlı yayınları reklamsız izleme olanağı sağlayan dijital yayın kanalı Blu TV; Doğan Holding çatısı altında hizmet veriyor. Her ay güncellenen içerikleri sayesinde pek çok yapıma hızla ulaşmayı sağlayan Blu TV’nin yayınladığı diziler de en iyi yapımlar arasından seçiliyor veya Blu Tv tarafından özenle hazırlanıyor. Sizler için Blu TV’nin en iyi dizilerini derlediğimiz bu yazımızda kanalın en sevilen 10 dizisini inceliyoruz. Siz de listemizi gözden geçirerek en beğendiğinizden başlayarak hemen seyretmek için Blu TV’ye kayıt olabilirsiniz. Dilerseniz 7 günlük ücretsiz deneme süresinden de faydalanabilirsiniz.

The Handmaid’s Tale (2017- )

 • Oyuncular: Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Joseph Fiennes
 • IMDb Puanı: 8.4

The Handmaid’s Tale konu: 15 Emmy ve 2 Altın Küre ödüllü bir dizi olan The Handmaids’s Tale gene oldukça çok ödüle sahip olan “Damızlık Kızın Öyküsü” isimli kitaptan uyarlanıyor. Margaret Atwood’un çok satanlar arasında yer bulan romanı gibi dizisi de oldukça büyük ilgi görüyor. Amerika’da yaşayan totaliter bir topluluğun içine giren dizi Gilead kadınlarının yaşadıkları ekrana taşınıyor. Kadınların devlet mülkü olarak muamele gördüğü bu diyarda doğurganlık artık çok az rastlanabilen bir özellik haline gelmiştir. Hizmetçilik yapan Offred ise bebek sahibi olması mümkün son isimler arasında bulunmaktadır. Nüfusun artması için onun durumundaki kadınlara damızlık muamelesi yapılan toplumda bir kadının hayatta kalabilmek için direnmesi gereken pek çok eziyet yaşanmaktadır…

Yeşilçam (2021)

 • Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Selin Şekerci, Afra Saraçoğlu
 • IMDb Puanı: 7.9

Yeşilçam Konu: Yeşilçam’ın en havalı zamanları olan 1960’larda bir film yapımcının kendini ispat mücadelesini ekrana taşıyan yapım tam bir dönem dizisi. Blu TV yapımı olan dizide genç ve başarılı sanatçılara Güngör Bayrak ve Altan Erkekli gibi usta oyuncular da eşlik ediyor. Kendi şirketini Vehbi’ye kaptıran Semih ünlü bir oyuncu olan eski eşini de unutamamıştır. Kendisine Büyük Ateş adında yeni bir şirket kuran adam, başarılı olarak hem çok iyi bir film yapmak hem de karısının kalbini tekrar kazanmak isteğindedir. Hayatına birden giren Tülin ismindeki yeni oyuncu adayının hayatına girmesinden sonra neler yaşanacak merak ediyorsanız diziyi mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Friends (1994-2004)

 • Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow
 • IMDb Puanı: 8.9

Friends konu: 10 sezonunu tamamlayarak final yapan sempatik Amerikan dizisi Friend’s günümüzde hala beğenilen yapımların başında geliyor. 6 yakın arkadaşın günlük hayatlarından kesitleri ve ilişkilerini ekrana taşıyan dizideki karakterler o kadar çok sevildi ki izleyici bir türlü vedalaşıp diziyi geride bırakmıyor. Bu nedenle dizinin çekildi yerler, dizinin oyuncuları, eşyalar, müzikler hala ilgi görmeye devam ediyor. 2021’de sürpriz bir kurguyla yayınlanan ve oyuncuları bir araya getiren bir anlamda saygı duruşu niteliğindeki The Reunion da izleyicinin beğenisini kazanmış gözüküyor.

Game of Thrones (2011–2019)

 • Oyuncular: Peter Dinklage, Kit Harington, Emilia Clarke
 • IMDb Puanı: 9.2

Game of Thrones konu: Ünlü yazar George R.R. Martin’in büyük bir ilgiyle okunan kitabından uyarlanan dizi son yıllarda adından en çok bahsedilen yapımlar arasında yer alıyor. Dizi 9 ailenin 7 Krallık tahtını ele geçirmek için birbirleriyle girdikleri mücadeleyi ekrana taşıyor. Beklenmedik kurgusuyla seyirciyi şaşırtan, mistik atmosferiyle saran bu dizi daha ilk bölümüyle farkını ortaya koymayı başarıyor. Eğer hala izlemediyseniz 8 sezonu yayınlanan ve çok sayıda ödülle taçlandırılan diziyi Blu TV ‘de hemen izleyebilirsiniz.

Saygı (2020-  )

 • Oyuncular: Nejat İşler, Miray Daner, Boran Kuzum
 • IMDb Puanı: 7.6

Saygı Konu: Helen ve Savaş adındaki iki genç, toplumun neredeyse kanıksamaya başladığı sapkınlıklarla kendi güçlerince mücadele ederler. Ve kendi terazisi ile adalet dağıttığına inanan Ercüment Çözer ile karşılaştıklarında adamın ilgisini hemen çekerler. Kendisinin bir polis olduğunu söyleyerek ona güven duymalarını isteyen Ercüment Çözer ile iki gencin istek, karar ve yöntemleri uyum gösterecek mi izleyip görelim…

Killing Eve (2018-2022)

 • Oyuncular: Jodie Comer, Sandra Oh, Fiona Shaw
 • IMDb Puanı: 8.2

Killing Eve Konu: İki kadın karakterin birbirleriyle ilişkilerini ve bu sırada verdikleri mücadeleyi anlatan dizi tam bir kedi fare oyununu ekrana taşıyor. Villanelle acımasız bir katil, Eve ise casus olmak hayallerinin peşinde koşan bir kadındır. Bu ikili birbiriyle karşılaştıktan sonra bir anda yaşamları paralel hale gelir ve oyun giderek hararetlenerek devam eder…

Normal People (2020)

 • Oyuncular: Daisy Edgar-Jones,Paul Mescal
 • IMDb Puanı: 8.5

Normal People Konu: Genç aşıkları konu alan romanıyla çok satan bir Sally Rooney romanı olan Normal People yılın en sevilen dizileri arasında bulunuyor. İrlanda’daki küçük bir kasabada yaşayan iki genç aynı okula giderler. Connell oldukça yakışıklı bir sporcu Marianne de mesafeli ve toplumdan dışlanmış biridir. Bu farklılıklar iki genç arasında karşı konulmaz bir çekim oluşmasına engel olamaz. Hem büyümek hem de kişilik kazanmak savaşında keskin zekalarıyla bir az da olsa birbirine benzeyen bu iki gencin hikayesini çok beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Doğu (2021)

 • Oyuncular: Doğu Demirkol, Ege Kökenli, Kubilay Tunçer
 • IMDb Puanı: 7.4

Doğu Konu: Mühendislik öğrencisi olan Doğu’nun aslında bütün ideali komedyen olmaktır. Ailesi bu gerçeği görmeyip oğulları için sıradan bir hayat hayal edip ısrarla okulu bitirmeye teşvik etseler de 7 yıl sonunda Doğu hala mezun olamamıştır. Üstüne bir de çok başarılı bir kız kardeşi olması gerçeği de genç adamın kafasına sürekli balyoz gibi inmektedir. Arkadaşları, başarısız gönül ilişkileri, hayallerindeki iş… Her şeyin yoluna girebileceği bir gün gelecek mi acaba?

Bonkis (2021)

 • Oyuncular: Deniz Tezuysal, Vildan Atasever, Burak Sevinç
 • IMDb Puanı: 6.6

Bonkis Konu: Mimarlık okumuş olan Deniz, kendisini ifade edebilecek en güzel şeyin bir kafe işletmek olduğuna karar verir ve hiçbir şeyin onu engellemesine izin vermez. Ancak işler hayal ettiği gibi gitmez. Kafeyi işletmeye devam edebilmek için para kazanması gereken genç kadın hem iş konusunda ayakta kalma mücadelesi verip aynı zamanda ailesinin sorunlarıyla da sınanmaktadır. Unutamadığı eski sevgili konusu da Deniz için başka bir travmadır. Ancak bu aşkı kabul etmekte zorlanan Deniz, eski sevgiliyi onun kayınbiraderiyle unutmaya kalkınca ortalık iyice karışır…

Behzat Ç (2019)

 • Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu, Canan Ergüder
 • IMDb Puanı: 8.8

Behzat Ç Konu: Polis Akademisinden mezun olan Behzat, Ankara Polis Departmanı Cinayet bürosunda göreve başlar. İşini gerçek suçluları adalete teslim etmek için yapan adamın kurallarla bağı da çok kuvvetli değildir. Suçluları ele geçirmek için kendi doğrularıyla hareket ettiği için sık sık hakkında disiplin işlemi başlatılsa da bu konuda karakterinden ödün vermeyi asla düşünmez…