Motosiklet montu, sürüş güvenliğini ve konforunu artıran yegane ekipmanlardan biridir. Sırt, omuz, dirsek ve göğüs plakaları sayesinde olası kazalarda yaralanmalardan kurtarır ve vücudun hayati parçalarını korur. Motosiklet montlarında sabit korumalıkların yanında ekstra koruma için cepler de bulunur. Bunun yanı sıra rüzgar ve su geçirmez özellikleri sayesinde her mevsimde ve hızda rahatça motosiklet kullanmanızı sağlar. Nefes alabilen yapılarıyla terlemeyi önler. Konfor ve güvenliğe önem veren birçok sürücü kaliteli montlarını tercih eder. Her ihtiyacınızı karşılayacak bir mont arıyorsanız öneri listemize göz atabilirsiniz.

SıraModelKorumaİyiÖneri Puanı
1Revit Apex AirOmuz, Dirsek10/10
2Dainese VR46 VictoryOmuz, Dirsek10/10
3Klim ArtemisOmuz, Dirsek, Sırt10/10
4Venom Dynamic ProOmuz, Dirsek, Sırt10/9.9
5Alpine Stars T-FasterOmuz, Dirsek10/10
6Harley Davidson JacketYok10/9.9
7Prohel ColombıaOmuz, Dirsek10/9.9
8Ida YamahaOmuz, Dirsek, Sırt10/9.8
9Prosev Road DriverDirsek, Sırt10/9.8
10Forte Gt Tex 4540Yok10/9.7
Motosiklet Montu Öneri Listesi

En İyi 10 Motosiklet Montu Önerisi

Koruma plakalarıyla donatılan, hareket özgürlüğü sağlayan en iyi motosiklet montlarını inceledik, özellikleriyle birlikte anlattık. İhtiyacınız olan motosiklet montunu öneri listemizde bulabilirsiniz.

İşte en iyi motosiklet montu önerileri:

Revit Apex Air H2o Motosiklet Montu

Revit Apex Air H2o Motosiklet Montu
 • Mevsim: 4 mevsim
 • Yağmur dayanıklılığı: Var
 • Koruma: Omuz, dirsek
 • Kumaş: Nefes alabilen polyester

Motosiklet montu önerilerimize bu konuda en iyi markalardan biri olan Revit ile başlıyoruz. Markanın Apex Air H2o Montu şık ve kaliteli duruşuyla ilgi çekiyor. 3D örgü kumaşla kaplanan mont, sürüş sırasında maksimum havalandırma sağlıyor. Ürünün dirsek ve omuzunda CE 1 seviye koruyucular bulunuyor. Montun iç kısmında ise çıkarılabilir termal içlik yer alıyor. Yağmura karşı dayanıklı olan mont, 4 mevsim kullanılabiliyor.


Dainese VR46 Victory Deri Motosiklet Montu

Dainese VR46 Victory Deri Motosiklet Montu
 • Koruma: Omuz, dirsek
 • Kumaş: 3D kumaş, D-skin dana derini, bielastik

Dainese VR46 Victory tasarımını ünlü motosiklet yarışçısı Valentino Rossi’nin kullandığı tarzdan alıyor. Büyük alüminyum omuz plakları monta hem sağlamlık hem de şıklık katıyor. Yansıtıcı ek ve logolara sahip montta bir iç, iki dış cep bulunuyor. D-skin dana derisi ve bielastik kumaştan üretilen mont, dayanıklılığıyla fark yaratıyor. Göğüs ve sırt koruyucuları için ekstra cepler de üründe yer alıyor.


Klim Artemis Korumalı Kadın Motosikletçi Montu

Klim Artemis Korumalı Kadın Motosikletçi Montu
 • Mevsim: 4 mevsim
 • Yağmur dayanıklılığı: Var
 • Koruma: Omuz, dirsek, sırt

Sıradaki motosiklet montu önerimiz kadınlar için. Klim Artemis Motosikletçi Montu kadınların beden yapısına uygun olarak üretiliyor. Aşınma direncine sahip mont, ayarlama kemerleriyle vücudu tam sarıyor ve hareket özgürlüğü sağlıyor. Yaysız yaka ayarlayıcısı sayesinde saçlara takılarak rahatsızlık oluşturmuyor. Montun dirsek, omuz ve sırtında CE 1 sertifikalı koruma plakaları yer alıyor. Arka ceplerde yer alan fileler montun hava almasını sağlıyor.


Venom Dynamic Pro Kadin Dört Mevsim Motosiklet Montu

Venom Dynamic Pro Kadin Dört Mevsim Motosiklet Montu
 • Koruma: Omuz, dirsek, sırt

Kadınlar için bir diğer motosiklet montu önerimiz Venom Dynamic Pro. Oxford kumaşlı mont, dayanıklılığıyla öne çıkıyor. Aşınmaya ve yırtılmaya karşı direnç gösteriyor. Montun kol ve belinde ayarlamalı kemerler bulunuyor. Böylece vücuda tam oturarak rahatlık sağlıyor. Montun omuz, dirsek ve sırtında koruma plakaları yer alıyor. Vücudun kritik yerleri için tam koruma sağlıyor.


Alpine Stars T-Faster Jacket Kışlık Motosiklet Montu

Alpine Stars T-Faster Jacket Kışlık Motosiklet Montu
 • Mevsim: Kış
 • Yağmur dayanıklılığı: Var
 • Koruma: Omuz, dirsek

Kış mevsimi için ürün arayanlara harika bir motosiklet montu önerimiz var. Alpine Stars T-Faster Jacket Kışlık Motosiklet Montu soğuk havalarda rahat sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar. Su ve rüzgar geçirmez.  İçerisinde bulunan termal astar dilediğiniz zaman çıkarılabilir. Montun omuz ve dirseklerinde korumalıklar bulunur. Ekstra koruma aksesuarları için sırt ve göğsünde cepler yer alır.


Harley Davidson Jacket

Harley Davidson Jacket
 • Mevsim: 4 mevsim
 • Koruma: Yok

Motosiklet montu önerilerimizde Harley Davidson’dan bahsetmemek olmaz. Harley Davidson hwy100 Motosiklet Montu ikonik duruşuyla motosikletçilerin kalplerini çalıyor. Deri montta kırmızı şerit detayları yer alıyor. Üründe iki yan ve bir göğüs cebi bulunuyor. Orijinal lisanslı mont, şık görünmeyi seven motosikletçiler için ideal.


Prohel Erkek Kırmızı Colombıa Mont

Prohel Erkek Kırmızı Colombıa Mont
 • Mevsim: 4 mevsim
 • Kumaş: 600D
 • Yağmur dayanıklılığı: Var
 • Koruma: Omuz, dirsek

Prohel Erkek Kırmızı Colombıa Motosiklet Montu önerilerimizin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. 4 mevsim kullanılabilen mont, su ve rüzgara karşı dayanıklılık gösteriyor. İçerisinde çıkarılabilir termal içlik yer alıyor. Yüksek hızda giderken aerodinamik yapısı sayesinde güvenli ve konforlu sürüş imkanı tanıyor. CE onaylı omuz ve dirsek korumalarıyla donatılan modelin omuz bölgeleri metal plaka ile güçlendiriliyor.


Ida Yamaha Motosiklet Montu

Ida Motosiklet Montu
 • Mevsim: 4 mevsim
 • Kumaş: 600D
 • Koruma: Omuz, dirsek, sırt

Son derece şık duran Ida motosiklet montu, sürtünmeye karşı dayanıklı 600D kumaştan üretiliyor. Membran kaplaması iç astarı sayesinde su geçirmiyor. İçindeki yumuşak pamuklu kumaşı sayesinde vücuda konfor sağlıyor. Modelin omuz, dirsek ve sırtında çıkarılabilen CE onaylı korumalar bulunuyor. Fermuarlı kol ağızları isteğe göre genişletip daraltılabiliyor.


Prosev Road Driver Motorsiklet Montu

Prosev Road Driver Motorsiklet Montu
 • Mevsim: 4 mevsim
 • Kumaş: 600D
 • Koruma: Dirsek, sırt

Sırada uygun fiyatlı motosiklet montu önerimiz var. Prosev Road Driver Motorsiklet Montu uygun fiyatı sayesinde sıkça tercih ediliyor. Her hava koşuluna uygun yapısıyla 4 mevsim rahatlıkla kullanılabiliyor. 600D kumaşla kaplanan mont, hareket özgürlüğü veriyor. Sırt ve dirsek bölgelerindeki korumalarla sürüş güvenliği sağlıyor. Ürünün üzerinde kullanıcının görünürlüğünü artıran reflektörler de yer alıyor.


Forte Gt Tex 4540 Soft Shell Motorcu Montu

Forte Gt Tex 4540 Soft Shell Motorcu Montu
 • Mevsim: 4 mevsim
 • Yağmur dayanıklılığı: Var
 • Koruma: Korumasız

Forte Gt Tex 4540 Soft Shell Motorcu Montu rüzgar ve su geçirmeyen yapısıyla fark yaratıyor. Aynı zamanda motosiklet montu önerilerimizin en uygun fiyatlı ürünü olarak da öne çıkıyor. Hafif yapısı sayesinde vücutta ekstra yük oluşturmuyor. Esnek kumaşlı rahatlık ve hareket özgürlüğü sağlıyor. Unisex kullanılabilen ürün, her mevsim şartına uygun.


Önerilen en iyi motosiklet montu hangisi?

En iyi motosiklet montu markalarını sıralayalım: Revit, Dainese, Venom, Alpine, Prohel, Prosev, Forte GT, Harley Davidson ve İda korumalıklı, hareket özgürlüğü sağlayan, şık ve konforlu, iç ve dış cepli, rüzgar ve su geçirmez, dört mevsim, yaz ve kış kullanılabilen, aşınmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklı, nefes alabilen en iyi motosiklet montlarını üreten markalar arasında yer alıyor.

Motosiklet montu nasıl olmalı?

 • Motosiklette hareket özgürlüğü önemlidir. Bu sebeple mont vücuda tam oturmalı, üzerinde ayarlama kemerleri bulunmalıdır.
 • Sürüş güvenliği en önemli şeydir. Bu sebeple montta mutlaka koruma plakaları yer almalı.
 • Her hava koşulunda rahat edebilmeniz için montunuz yağmur ve rüzgar geçirmemelidir.
 • Mont alırken içinize giyeceğiniz kıyafetleri düşünerek beden tercihi yapmalı, rahatlığınıza önem vermelisiniz.

Motosiklet montu gerekli mi?

Motosiklet montları sürüş güvenliğinizi sağlamanız için önemlidir. Olası bir motosiklet kazasında yara alma olasılığınızı düşürür; dirsek, kol, omuz ve göğüs bölgesini korur. Korumalıkları sayesinde birçok ciddi yara ve darbeden korunmanızı sağlar. Ayrıca yüksek hızda ve soğuk havalarda vücudu rüzgardan koruyarak rahat ettirir, tüm dikkatinizi yola verebilmenize olanak tanır. Bu sebeple montlar motosiklet sürerken gerekli bir ekipmandır.