Saçlarınızda dönemsel olarak dökülmeler yaşamanız normal fakat bu dökülmeler oldukça arttıysa, kepeklenme ve saçlarda yıpranma sorunu başladıysa şampuanınızı değiştirmeniz gerektiği düşünülür. Şampuanların içinde bulunan tuz, saç diplerindeki hücreleri tıkayarak saçların sağlıklı şekilde beslenmesini engeller. Bu sebepten dolayı saç dökülmeleri başlar.

Saç dökülmesi şikayeti için en çok önerilen ürün tuzsuz şampuandır. Sadece saç dökülmesi için değil aynı zamanda elektriklenen saçlara sahip olanlar, Brezilya fönü işlemi yaptıranlar ve kepeklenme sorunu yaşayanlar için de oldukça başarılı bir çözümdür. Bundan dolayı, en iyi tuzsuz şampuan tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra ModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Kuaf1000 ml10/10
2Bio Keratin Gold700 ml10/9.9
3Fitness Professional1000 ml10/9.8
4Morfose1000 ml10/9.9
5Dp Daily Perfection800 ml10/9.8
6Ostwint1000 ml10/10
7Maximilian 500 ml10/9.9
8Laya Hair Care500 ml10/9.9
9Revox360 ml10/9.7
10Uraw B5 Forte400 ml10/9.6
Tuzsuz Şampuan Öneri Listesi

En İyi 10 Tuzsuz Şampuan Önerisi

Sağlıklı saçlara kavuşmak için özenli bakımlar yapılmalıdır. Bakım yamaya nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, şampuanınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Tüm saç bakım adımlarını destekleyecek tuzsuz şampuan önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Tuzsuz Şampuan önerileri:

Kuaf

Ürün Özellikleri

 • Etki: Saç dökülmesini engeller
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: Anti alerjenik ve parfümlü

Saç bakım uzmanları ve kuaförler tarafından en çok önerilen tuzsuz şampuan markasıdır. Saç bakım işleminin yanı sıra Brezilya önü gibi keratin içerikli işlemlerin ardından tuzsuz şampuan kullanılması önerilir. Bu sayede, işlemin ömrü uzamasının yanında saç bakımı etkisi de daha uzun sürer.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** M**; Bu üçüncü alışım bitmeden stokluyorum fiyata göre boyutu çok çok güzel ilk yıkamada bile yumuşacık saçlar oluyor

💬 A** K**; Sürekli stokladığım ürün kokusu muhteşem zaten saçlarımı uzattığını hissediyorum bayıldım gerçekten 2 tane sipariş verdim bile ve 1 litre hemencecik bitmiyor bende alın kullanın etkisi muhteşem


Bio Keratin Gold

Ürün Özellikleri

 • Etki: Onarıcı
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: Keratin desteği ve sülfatsız

Keratin bakımı öncesinde ve bakım sonrası süreçte kullanılması önerilir. Sülfatsız ve tuz içermeyen formülü sayesinde cansız ve kırılgan saçların onarım işlemini görür. Ağır işlemler görerek çok hassaslaşan saçları güçlendirerek daha canlı ve parlak hale getirir. İçeriğindeki aloe vera sayesinde saçların nem dengesini oluşturur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** D**;  Kokusu ve kullanımı gayet güzel bir şampuan tavsiye ederim

💬 D** Y**; Gür kabaran elektriklenen ve sık dalgalı saçım vardı. Uyguladım ve mis gibi oldu. Tavsiye ederim


Fitness Professional

Ürün Özellikleri

 • Etki: Besleyici ve onarıcı
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: Organik

Brezilya fönü ya da keratin bakım işlemlerinden sonra kullanılması önerilir. İşlemlerin ömrünü uzatmak ve bakım işlemlerinin ardından, işlemin süresini uzatabilmek adına oldukça önemlidir. Tuzsuz olması sebebiyle saç diplerindeki hücreleri tıkamaz. Sönük, cansız ve dökülen saçları iyileştirmek için geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** A**; Saçlarınıza yapabileceğiniz en güzel şey, saçlar pürüzsüz ve sağlıklı görünüyor uygulama adımlarını takip etmek gerekiyor

💬 D** D**; 2 senedir kullanıyorum kaliteli bir ürün saçların dümdüz olmasını sağlıyor fiyatıda uygun.Etkisi tartışmasız muhteşem.Çok güzeldir, tavsiye ederim.


Morfose

Ürün Özellikleri

 • Etki: Canlandırıcı ve arındırıcı
 • Saç tipi: Normal saçlar
 • Ek özellikler: Organik ve besleyici

Saç derisi problemlerinde saç derisini iyileştirmek ve onarmak için geliştirilmiştir. İçeriğindeki keratin ve buğday proteinleri sayesinde saçları daha güçlü ve dolgun hale getirir. Cansız ve dökülen saçları onarır. Morfose tuzsuz şampuanı kullanırken önce elinize döküp köpürtmeniz, sonrasında saçlara uygulamanız önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** T**; Saçımı yıkarken çokta hoşuma gitmedi ta ki kurutana kadar kuruyunca saçımı yumuşak yaptı tavsiye ederim.Morfose markasının daha önceleri saç bakım yağını da kullanıyordum markadan memnununm

💬 A** K**; ürün çok güzel saçları yumuşacık yapıyor krem kullanmaya gerek yok özellikle saçlarına keratin botoks yaptıran bayanlar bu tuzsuz şampuanı kullansın memnun kalacaksınız tavsiye ederim


Dp Daily Perfection

Ürün Özellikleri

 • Etki: Besleyici ve onarıcı
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: Keratin içerir

Uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen tuzsuz şampuan markalarından biridir. İçeriğindeki keratin sayesinde saçlardaki yıpranmayı gidererek daha canlı ve parlak saçlar elde etmenizi sağlar. Tuzsuz olmasının yanında besleyici ve onarıcı özellikte geliştirilmesinden dolayı saçlardaki dökülme ve kopma problemi ortadan kalkar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ç**; Ürünün küçüğünü almıştım denemek için. Beğendiğim için bu sefer büyük boy aldım. Güzel şampuan. Kokusu da çok hoş. Saçımı yumuşak yapıyor. Saç kremine ihtiyacım kalmıyor. Tavsiye ederim.

💬 N** İ**; Cansız mat saçınız varsa ve aşırı karışıyor ise besleyici özellikli şifdetle tavsiye ediyorum


Ostwint

Ürün Özellikleri

 • Etki: Canlandırıcı
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: 3’ü bir arada ve antialerjenik

Keratin bakımlarının tümünde işleme başlamadan önce ve işlem sonrası süreçte kullanıma uygun şekilde geliştirilmiştir. Saçın temel maddesi olan keratin, günlük olarak uygulanan işlemler, yanlış bakım, hava koşulları gibi durumlardan olumsuz yönde etkilenir. Bundan dolayı saçlarda farklı problemler ortaya çıkar. Ostwint tuzsuz şampuan, tüm bu sorunlara çözüm olarak antialerjenik ve 3’ü bir arada ürününü geliştirmiştir. Hassas, kuru, kırılgan, sönük ya da kabarık saçların onarılmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** K**; saçlarım artık bir iki günde yağlanmıyor ve sac tellerim kalınlaştı cok beğendik eşimle bir iki tane daha sipariş verdik indirime girmişken

💬 İ** S**; fiyata gore aşiri iyi performans, saçına keratin işlemi yaptıranlar rahatlıkla alsın hatta stok yapsın 


Maximilian 

Ürün Özellikleri

 • Etki: Besleyici ve onarıcı
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: Arındırır ve saç dökülmesini engeller

Saçları arındırmak ve onarmak için geliştirilmiştir. Tuzsuz olmasının yanında, renklendirici ve paraben içermemesi saç bakımında oldukça önemlidir. Bununda yanında, içeriğinde gluten bulunmaması sebebiyle gluten intöleransı yaşayan kişiler için de oldukça uygundur. Saçları, diplerden başlayarak uçlara kadar besler. Tuzsuz olması sebebiyle saç köklerindeki tıkanıklıkları açarak saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Y**;  Bu şampuan keratin bakımını pekistirdi, saclarim yumuşatti. Kokusunu da sevdik. Tavsiye ediyorum.

💬 A** S**;  ürünü 2 haftadır kullanıyorum ürün çok güzel saçlarımı yumuşattı kabarmasını ve elektriğini önledi. memnun kaldım


Laya Hair Care

Ürün Özellikleri

 • Etki: Güçlendirici
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: Keratin içerir, organik, sülfat içermez

Hassas ve ağır işlem görmüş saçlar için geliştirilmiştir. Çok işlem görmüş saçların ana yapısı bozulduğu için tüm kimyasallardan etkilenir hale gelir. Bundan dolayı, Laya Hair Care tuzsuz şampuan, hassas temizleyiciler ve vitaminlerle kombine edilerek saçların tüm iyileşme adımlarında destek olması için geliştirilmiştir. Saçları beslerken ekstra nem dengesi sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** D**; tuzsuz olması çok güzel saçlarım 3ski parlaklığına kavuştu kokusuna bayildimmm teşekkürler

💬 P** K**; Saçımda keratin olduğu için tercih ettim. İlk kullanımda bile saçımı yumuşacık yaptı çok memnun kaldım


Revox

Ürün Özellikleri

 • Etki: Kepeği engeller
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: Bitkisel ve sülfatsız

İçeriğinde bulunan doğal nane yağı ve çay ağacı yağı sayesinde saç derisindeki sorunları giderir. Özellikle kepekli saçlar için saç derisini arındırıcı özellik gösterir. Saçları kökten uca besleyerek kepeğe neden olan sorunu ortadan kaldırır. İçeriğinde yer alan diğer doğal yağlar ve mineraller sayesinde saç köklerini temizleyerek saçların beslenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda, saçların daha parlak, güçlü ve canlı gözükmesini sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ç**; bu markayi ilk kez kullaniyorum. saclarim kendimi bildim bileli yagli ama mevsim gecislerinde ozellikle dipleri kabuklanip kepekleniyor. uzun arastirmalarim sonucu bu sampuani buldum. simdilik memnunum, umarim boyle devam eder

💬 G** Ç**; Kullanıp öyle yorum yapmak istedim gerçekten işe yarıyor kepeklerimi yüzde 90 na kadar temizledi çok paralar vermeye gerek yok bence bunu denemelisiniz


Uraw B5 Forte

Ürün Özellikleri

 • Etki: Dökülme karşıtı
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri
 • Ek özellikler: Organik ve saçı çevre etkisine karşı korur

Saçlara uygulanan ısıl işlemler ve çevre koşulları zamanla saçların yıpranmasına neden olur. Klasik şampuanlar ise saç köklerini tıkayarak saçların doğru beslenmesini engeller. Uraw B5 Forte tuzsuz şampuan, içeriğinde tuz bulunmaması sebebiyle saç köklerini temizleyerek saçların beslenmesini sağlar. Organik içeriği ile saçları dış etkenlerden ve ısıl işlemlerin verdiği zarardan korur. Saçların daha dolgun ve canlı gözükmesini sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** M**; Muhteşem ötesi bir ürün.İlk kullanımda taraktaki saç sayısını azaltabilecek kadar etkili. Bitkisel ve tuzsuz olduğu için fazla köpürmüyor. Canım şampuanım

💬 H** H** Ş**; ilk yıkamada etkisini fark ettik. Tavsiye ederim.


En İyi 10 Saç Maskesi ÖnerileriEn İyi 10 Saç Toniği Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi tuzsuz şampuan hangisi?

Saç bakım uzmanları ve kuaförler tarafından en çok önerilen tuzsuz şampuanlar, Kuaf, Dp, Revox, Ostwint, Morfose markaları olmaktadır. Temiz içeriğe sahip olmaları ve doğal bileşenlerden elde edilmeleri sebebiyle saçlara bakım yaparken aynı zamanda saç diplerindeki problemleri de giderir.

Kimler tuzsuz şampuan kullanmalı?

Saçlarını boyatanlar, saçları ağır işlem görmüş kişiler, keratin ile alakalı herhangi bir bakımı yaptıranlar, saçlarında kepek ve cansızlık sorunu bulunan kişilerin tuzsuz şampuan kullanması önerilir.

Bebek şampuanları tuzsuz mu?

Bebeklerin hassas cildi için geliştirilen şampuanların çoğunda renklendirici, paraben, alkol ve diğer zararlı kimyasallar yer almaz. Bunun yanında, bebek şampuanlarının birçoğunda tuz da bulunmaz.