Saçlarımızın rengârenk olmasını kim sevmez ki? Kadınların en büyük zevklerinden biri değişik modellerde ya da renklerde saçlarının olmasıdır. Fakat saçlarımızı olduğundan daha açık bir renk yaptırmaya karar verdiysek bunun da bir serüveni var. Saç açıcılarıyla başlayan bu hikâyede saçlarınızın açılmasıyla birlikte turunculuk ortaya çıkabilir. Bunun nedeni ise saçlarınızın pigmentidir. Saçlarınızın doğal rengi oluşurken birçok renk ile beraber oluşur. Bu sayede doğal saç renginiz ortaya çıkarken siz bu renkleri açmaya çalışırsınız.

Saç açıcısı ile açtığınız saçlarınızda baz renk olarak turunculuk meydana gelir. Bunun nedeni ise saçlarınızda olan baz renkteki turuncu ve kırmızılığın tam olarak açılmamasıdır. Bunun çözümü ise gayet basittir. Bu renklerin nötrleyecek olan renklerle yıkamak. Turuncu renk öncelikle açılmalı ve sonrasında mor şampuan içerikli şampuanlarla bakım yaparak desteklenmeli! Bu sayede turunculuk kaybolacak ve gerisinde güzel bir saç tonu bırakacak.

Sıra ModelHacimİyiÖneri Puanı
1Elseve200 ml10/9.9
2Ashley Joy250 ml10/9.8
3Boom Butter400 ml10/9.9
4The Natural Ritualist250 ml10/9.9
5First Lima Professional500 ml10/9.5
6Gliss Schwarzkopf Blonde Perfector250 ml10/9.8
7Colorinn1000 ml10/9.6
8Pantene Hair Biology250 ml10/9.8
9Lilamor500 ml10/9.8
10Bio Keratin Gold500 ml10/9.7
11Biocure400 ml 10/9.9
12Agiva250 ml 10/9.8
13Urban Care250 ml 10/9.8
14Delia Cameleo250 ml 10/9.8
15Aveda Blonde Revival200 ml 10/9.6
En İyi Mor Şampuan Öneri Listesi

En İyi Mor Şampuan Tavsiyesi

Bu içeriğimizde turunculaşmayı ortadan kaldıran şampuanları bir araya getirdik. İşte sizler için derlediğimiz turunculaşma karşıtı en iyi 15 şampuan:

Elseve Mor Şampuan

Elseve Mor Şampuan
 • Hacim: 200 ml
 • Saç Tipi: Boyalı Saçlar

Saçlarınızda oluşan turunculaşmayı nötralize eden Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, ilk kullanımdan itibaren etkisini gösterir. İçerisinde bulunan mor renklendirici ve UV filtresi sayesinde saçlarınızda oluşan turunculuğu dengeleyerek yok eder. Rengi açılmış saçlarınızdaki karşıt tonlardaki yansımalarla oynar. Bu da onların açılmasını sağlar. Böylece saçlarınız daha parlak ve bakımlı olur.


Ashley Joy Mor Şampuan

Ashley Joy Mor Şampuan
 • Hacim: 250 ml
 • Saç Tipi: Platin, Sarı, Gri ve Rengi Açılan Kumral Saçlar

Ashley Joy Mor Şampuan rengi açılan kumral saçlarda oluşan turuncu yansımalar için üretilmiştir. Oluşan turuncu yansımaları nötralize eder ve saçlarınıza doğal bir ışıltı sağlar. İçeriğinde bulunan yabanmersininin verdiği A vitamini sayesinde saçlarınız parlayacak ve güçlenecek. Bu sayede saç telleriniz daha sağlam olacaktır. Pro vitamin B5 ile saçlarınızın kırılmasını ve yıpranmasını önler, Buğday proteini de saçlarınıza nem kazandırırken ve esnekliğini arttırır. Keratin ise işlem görmüş saçlarınızı daha sağlam haline getirirken pürüzsüz saçlara kavuşmanızı sağlar.


Boom Butter Mor Şampuan

Boom Butter Mor Şampuan
 • Hacim: 400 ml
 • Saç Tipi: Boyalı Saçlar

Boom Butter Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, içerisinde bulunan mor renklendirici ve UV filtresi sayesinde saçlarınızda renk açma işlemlerinden sonra oluşan turunculukları yok etmeyi vaat ediyor. Mat, donuk ve sönük görünen saçlarınızı kullanımdan sonra daha canlı ve hacimli hale getirir. Tüm saç tipleri kullanabilir.


The Natural Ritualist Mor Şampuan

The Natural Ritualist Mor Şampuan
 • Hacim: 250 ml
 • Saç Tipi: Beyaz, Çok Açık Sarı ve Gri Saçlar

Çok açık renklerde açılan saçlar için üretilmiş The Natural Ritualist Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, turuncu ve sarı yansımaları kullanım gösterdikçe sona erdirir. Saçlarınıza ışıltı ve dolgunluk katar. İçeriğinde bulunan mor renklendiriciler ise saçlarınızda oluşan sarı ve turuncu görünümü nötralize eder.


First Lima Professional Mor Şampuan

First Lima Professional Mor Şampuan
 • Hacim: 500 ml
 • Saç Tipi: Sarı, Gri ve Beyaz Saçlar

Gri, sarı ve beyaz saçlar için üretilmiş First Lima Professional Turunculaşma Karşıtı Silver (Mor Şampuan), istenmeyen sarılık veya turunculukları yok eder. Zamanla oluşan renk solmalarının önüne geçerek, sanki kuaförden çıkmış gibi canlılık ve parlaklık yaratır. Yıpranmaları geçirir ve küllü renk tonuna erişmenizi sağlar. Her saç tipi için uygundur.


Gliss Schwarzkopf Blonde Perfector

Gliss Schwarzkopf Blonde Perfector
 • Hacim: 250 ml
 • Saç Tipi: Boyalı / Röfleli Saçlar

Gliss Schwarzkopf Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, saçlarda oluşan tezat tonları dengeleyerek aynı tona ulaşmanızı sağlıyor. %90’ı doğal kaynaklı olan bu içerikler saçlarınızın güçlenmesini ve onarılmasını sağlar. Peptit ve yabanmersini içermesiyle saçlarınızı onarır. Ayrıca açılan saçlarınızı nötralize ederek ayı tona ulaşmanızı vadeder. Rengi açılan ve röfleli saçlar için kullanımı uygundur.


Colorinn Premium Series Pro Silver

Colorinn Premium Series Pro Silver
 • Hacim: 1000 ml
 • Saç Tipi: Tüm Saçlar

Colorinn Premium Series Pro Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, saçlarınızda oluşan renk tezatlarını giderir ve aynı tonda olmasını sağlar. Dış etkenlerin de etkilediği saç renginiz zamanla parlaklığı gider, solar ve istenmeyen renkler oluşur. Bu sorunun giderilmesini sağlayan Colorinn’in yenilen Premium serisi sayesinde saçlarınızdaki zıt renkler giderilecek ve doğal ışıltılar gelecektir. Renk koruyucu formülü sayesinde saçlarınız ilk günkü gibi rengini korur ve ışıltınız eksilmez. İlk kullanımdan itibaren gözle görülen parlaklık, canlılık ve dolgunluğu hissedeceksiniz.


Pantene Hair Biology Mor Şampuan

Pantene Hair Biology Mor Şampuan
 • Hacim: 250 ml
 • Saç Tipi: Sarı, Gri ve Beyaz Saçlar

Sarı, gri ve beyaz saçlar için üretilmiş Pantene Hair Biology Turunculaşma Karşıtı Silver/ Mor Şampuan, renk tonlarını eşitleyerek istemeyen yansımaların önüne geçer. Saç renginizdeki solmaları ve renk geçişlerinin önüne geçerek yeni yapılmış saçlara kavuşmanızı sağlar. İlk kullanımdan itibaren saçlarınıza bakım yapar. Saç renginizi ve tellerinizi canlandırır. Jojoba Yağı, Antioksidanlar ve Pro-V vitamini içererek saçlarınıza en iyi bakımı sağlar. Bu sayede Pantene markasının özel formülüyle saçı biyolojisine uygun hale getirilir. Mineral yağ, fosfat ve paraben içermez.


Lilamor Mor Şampuan

Lilamor Mor Şampuan
 • Hacim: 500 ml
 • Saç Tipi: Tüm Saç Tipleri

Lilamor Tuzsuz Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuanı, saçınızda istenmeyen renk yansımalarını giderir. İçerisinde bulunan mor renklendirici ve UV filtresi sayesinde saçınızdaki sarı/ turunculukları nötralize ederek daha güzel bir görünüm sağlar. İçeriğindeki Kolajen, Biotin, E Vitamini, Aloe Vera sayesinde saçlarınızın yıpranmış kısımlarının onarılmasını sağlayarak güçlendirir. Saç tonunuzdaki kötü görünümleri giderir. Zamanla solmuş görünümleri gidererek daha canlı bir görünüm bırakır.


Bio Keratin Gold Mor Şampuan

Bio Keratin Gold Mor Şampuan
 • Hacim: 500 ml
 • Saç Tipi: Boyalı / Röfleli Saçlar

Hem boyalı hem de doğal saçlar için uygun olan Bio Keratin Gold Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, istenmeyen renk karşıtlıklarını yok eder. Gri, platin, sarı ya da beyaz saç renginde oluşan sarı ve turuncu renkleri ortadan kaldırır. Böylece saçlarınız tek tonda olmuş olur. Saçlarınıza canlılık ve parıltı vererek daha bakımlı görünmesini sağlar.


Biocure Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Biocure Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
 • Hacim: 400 ml
 • Saç Tipi: Tüm Saç Tipleri

Biocure Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, saçlarınızda zamanla oluşan sarılık ve turunculuğun yok olmasını sağlar. Böylece saç renginiz istediğiniz şekilde ve sağlıklı açılacaktır. İçerdiği renklendiriciler ve UV filtresi sayesinde turunculuk giderilerek daha küllü saç tonlarını elde etmenizi sağlar.


Agiva Mor Şampuan

Agiva Mor Şampuan
 • Hacim: 250 ml
 • Saç Tipi: Sarı, Gri ve Rengi Açılan Kumral Saçlar

Tüp içerisinde bulunan Agiva Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, özellikle seyahat ederken büyük konfor sağlamaktadır. Koyu veya kumral renginden açılan saçlarınızda oluşan turunculuk veya sarılıların giderilmesini sağlayan ürün aynı zamanda güneşin yarattığı yıpranmalara karşı korumaktadır. Bu sayede saçlarınıza bakım yapılırken aynı anda istediğiniz renk tonuna erişeceksiniz.


Urban Care Mor Şampuan

Urban Care Mor Şampuan
 • Hacim: 250 ml
 • Saç Tipi: Sarı, Gri ve Rengi Açılan Kumral Saçlar

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı, renklendirici aktifler ve UV filtresi sayesinde istenmeyen renk tonlarını ortadan kaldırmayı sağlar. Bitkisel keratin içeren özel formülüyle saçınızın onarılmasını ve nemlendirerek yumuşamasını sağlar. Böylece zamanla yıpranmış saçlarınız beslenerek eski ışıltısına sahip olacaktır.


Delia Cameleo Mor Şampuan

Delia Cameleo Mor Şampuan
 • Hacim: 250 ml
 • Saç Tipi: Boyalı Saçlar

Günlük kullanım için uygun olan Delia Cameleo Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, rengi açılmış saçlarınızın içerisinde oluşan turunculuk-sarılık etkilerini yok ederek istediğiniz tona ulaşmanızı sağlar. Kullanım aşamasında bakım yaparak canlandırıcı etki gösterir ve saçlarınızı daha esnek, parlak ve canlı bırakır.


Aveda Blonde Revival

Aveda Blonde Revival
 • Hacim: 200 ml
 • Saç Tipi: Boyalı Saçlar

Yeni boyanmış gibi etki gösteren Aveda Blonde Revival Mor Şampuan, istenmeyen turuncu/ sarı renkteki yansımaları nötralize eder. %96 doğal içerikten oluşan ürün, saç renginizi eşitlerken aynı zamanda bakım yapar. Daha canlı, parlak ve sağlıklı görünen saçları elde etmenize yardımcı olur. Tamamen vegandır. Sülfat, paraben ve silikon içermez.Saçlardaki Turunculuk Yansıması Nedir?

Saçlarınız boya ya da saç açıcısıyla açıldıktan sonra ortaya çıkan renktir. Bunun sebebi ise saç renginin oluşurken içerisinde pek çok baz renk oluşturmasıdır. Bu baz renkler farklı tonlarda olduğu için her açıcıyla açılmaz ve saç açıldığında sıcak tonlu bir sarılık veya turuncu renk ortaya çıkar. Bu sorunu gidermek için de buna uygun zıt bir renkle saçı açmaya çalışmaktır. Turuncu rengi en iyi mavi ve mor renkler nötralize eder.

Saçtaki Turunculuk Nasıl Yok Edilir?

Açılan ve ortaya çıkan turuncu renkteki saçınızı nötralize etmeniz gerekir. Bunun için ise sizler için derlediğimiz turunculaşma karşıtı en iyi 15 şampuan başlığımıza bakabilir ve fikir edinebilirsiniz. Mor veya mavi renklendirici içeren şampuanlar turunculuğu yok eden en güzel çözümlerden biridir. İçeriğinde bulunan besleyici maddeler ve filtreler sayesinde saçınız yıpranmadan istediğiniz tona ulaşmış olacak.

Açılan Saça Neden Cila Yapılır?

Yeni boyanan ve bakımlı görünen saçlarınızın uzun süre devam etmesi amacıyla saçlarınıza cila yapılmaktadır. Saçlarınız zamanla soluk, mat ve hacimsiz görünebilir. Bunun nedeni işlemden geçmiş saçlarınızın bakımsızlaşmasıdır. Bu gibi durumlara saçınızı tekrar boyayarak hataya düşmüş olursunuz. Tekrar boyamak yerine yapacağınız tek şey saç cilasıdır.

Bu işlemi kuaförünüze yaptırabileceğiniz gibi evde kendinizde yapabilirsiniz. Farklı işlemler olsa da elinizde olan mor şampuanlar ile de saçlarınızı ilk günkü ışıltısına ve rengine döndürebilirsiniz. Turunculaşmalar giderirken aynı zamanda bakım yapmış olursunuz. Fakat unutmamalısınız ki cila ve mor şampuan farklı konulardır. Mor şampuan sadece sarı ve turunculuğu giderirken parlaklık sağlatır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here