Sağlıksız saç derisi ölü derileri artırır, topaklanarak pul pul dökülen deri kepek sorununu oluşturur. En can sıkıcı saç problemlerinden biri olan bu sorunu çözmenin yolu kepek karşıtı şampuanlardan geçiyor. Saç derisini besleyen ve saçı arındıran bu şampuanlar kepek oluşumunu azaltıyor ve düzenli kullanımda kepeği yok ediyor. Farklı içerikleri ve formülleri bulunan piyasada birçok kepek şampuanı bulunuyor. Saç ve cilt tipinize göre şampuanınızı seçerek kepek sorununa elveda diyebilirsiniz.

Sıra Marka Saç TipiİyiÖneri Puanı
1VichyKuru10/9.9
2DavinesTüm Saçlar10/9.9
3W-labNormal10/9.8
4ProzinNormal ve Yağlı10/9.7
5SebamedTüm Saçlar10/9.8
6QualityTüm Saçlar10/9.8
7Yves RocherTüm Saçlar10/9.8
8BioblasTüm Saçlar10/9.8
9Head And SholdersTüm Saçlar10/9.7
10KerastaseTüm Saçlar10/9.9
Kepek Şampuanı Öneri Listesi

En İyi 10 Kepek Şampuanı Önerisi

Sizin için en etkili ve en iyi kepek şampuanlarını araştırarak öneri listesi hazırladık. Her saç tipine uygun kepek şampuanını listemizde bulabilirsiniz.

Vichy Dercos Anti-Pel Kepek Karşıtı Şampuanı

Vichy Dercos Anti-Pel Kepek Karşıtı Şampuanı
 • Miktar: 390 ml
 • İçerik: Selenyum, seramid, E vitamini
 • Saç Tipi: Kuru

Vichy Dercos Anti-Pel, kepeğe karşı kesin çözüm oluşturacak şampuanlardan biri. İçerisinde selenyum, seramid ve E vitamini bulunan şampuan; kepeği azaltır, cildi güçlendirir ve saçlarda antioksidan etki gösterir. Haftada 2 ya da 3 kez kullanılması önerilen şampuan, 6 haftaya kadar kepek oluşumunu önler.


Davines Kepek Arındırıcı Şampuan

Davines Kepek Arındırıcı Şampuan
 • Miktar: 250 ml
 • İçerik: Adaçayı, lavanta, karahindibağ
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Davines Kepek Arındırıcı Şampuan, paraben ve sülfat bulunmayan temiz içeriğiyle öne çıkıyor. İçeriğinde adaçayı, karahindiba ve lavanta bulunan şampuan, saçları besliyor ve parlaklığını artırıyor. Saç derisine nefes aldırarak kepek problemini tamamen ortadan kaldırıyor. Saçları tahriş etmeden ve yormadan besleyen ürün, 2 günde bir kullanılabiliyor.


W-Lab Kozmetik Centellin Kepek Şampuanı

W-Lab Kozmetik Centellin Kepek Şampuanı
 • Miktar: 250 ml
 • İçerik: Sarı kantaron, centella asiatica özü, papatya, aynısafa, b5 vitamini
 • Saç Tipi: Normal

W-Lab Kozmetik Centellin Kepek Şampuanı, saç derisindeki kaşıntıyı azaltmaya, egzama ve kepeği önlemeye yardımcı oluyor. İçeriğindeki 9 bileşenle kepek ve egzamayla savaşan şampuan, yoğun nemlendirici etkisiyle saç derisini de besliyor. Normal saçlar için uygun olan şampuanla sağlıklı saç ve saç serisine kısa sürede kavuşabilirsiniz.


Prozinc Arındırıcı Kepek Şampuanı

Prozinc Arındırıcı Kepek Şampuanı
 • Miktar: 300 ml
 • Saç Tipi: Normal ve Yağlı

Prozinc Arındırıcı Kepek Şampuanı, paraben, silikon, renklendirici ve formaldehit içermiyor. Temiz içerikli şampuan, normal ve yağlı saçlar için de kullanılabiliyor. Saçın günlük ihtiyacını karşılayan şampuan, saçı besliyor ve kepekten arındırıyor. Çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen ürün fazlasıyla ilgi görüyor.


Sebamed Kepek Önleyici Şampuan

Sebamed Kepek Önleyici Şampuan
 • Miktar: 400 ml
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Sebamed Kepek Önleyici Şampuan, saç derisini rahatlatıp onararak kepeğe karşı çözüm sağlıyor. Düzenli kullanımda saçı kepekten arındıran şampuan, nem tutucu maddeleriyle saçın beslenmesini ve kolay taranmasına imkan tanıyor. Yağlı saçlarda dahi günlük kullanılabilen ürün, cilt ile uyumlu 5.5 pH değerine sahip.


Quality Life Ql Kepek Ve Egzama Karşıtı Şampuan

Quality Life Ql Kepek Ve Egzama Karşıtı Şampuan
 • Miktar: 400 ml
 • İçerik: Keratin, Arginine, B3 Vitamini, Dul avrat otu, Hindistan cevizi…
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Quality Life Ql Kepek Şampuanı, 10’dan fazla besleyici bileşen içeren zengin içerikli bir ürün. Şampuanın içerisinde keratin, arginine, B3 vitamini, dul avrat otu ve hindistan cevizi gibi birçok farklı besleyici bileşen bulunuyor. Zengin formül sayesinde kepek, mantar, kaşıntı ve egzama sorunu tamamen çözülüyor.


Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan

Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan
 • Miktar: 300 ml
 • İçerik: Agav, nar kabuğu
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan, yüzde 96 oranındaki bitkisel içeriğiyle dikkat çekiyor. Nar kabuğunun etkili gücüyle kepeği önlüyor, saç diplerini arındırarak geriye hoş bir koku bırakıyor. Saç diplerinden başlayarak sağlıklı saçlar edinmenizi sağlayan şampuan, silikon ve paraben içermiyor. Çevre dostu bu ürün, doğada çözülebilen formüle ve geri dönüştürülebilir şişesiye sahip.


Bioblas 2’si 1 Arada Kepek Karşıtı Şampuan

Bioblas 2’si 1 Arada Kepek Karşıtı Şampuan
 • Miktar: 360 ml
 • İçerik: Çinko, mentol
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Bioblas 2’si 1 Arada Kepek Karşıtı Şampuan, en çok tercih edilen bitkisel şampuanlardan biri. Yüzde 74 bitkisel serum içeren üründe çinko ve mentol bulunuyor. Özel formülüyle kepeği gözle görülür biçimde azaltıyor ve saç köklerini derinlemesine besliyor. Tüm saç tiplerine uygun olan şampuan, saç dökülmelerine de çare oluyor.


Head And Shoulders Clinical Strength Kepek Şampuanı

Head And Shoulders Clinical Strength Kepek Şampuanı
 • Miktar: 400 ml
 • İçerik: Selenyum sülfit
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Head And Shoulders Clinical Strength, dermatit, kepek, kaşıntı, tahriş ve pullanmaya karşı etkili bir şampuan. İçeriğinde selenyum sülfit bulunan şampuan, ilk yıkamada etki eder ve saçınızı arındırır. Günlük kullanım için uygun olan bu ürün, tüm saç tipleri için ideal.


Kerastase Specifique Kepek Önleyici Şampuan

Kerastase Specifique Kepek Önleyici Şampuan
 • Miktar: 250 ml
 • İçerik: Çinki piritiyon
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Kerastase Specifique Kepek Önleyici Şampuan, kepek sorununu saç derisine bakım yaparak ortadan kaldırıyor. Kepeği gidermekle kalmaz, yeniden ortaya çıkmasını 8 hafta kadar engeller. İçeriğindeki çinko piritiyon ile kepek oluşturan mikroorganizmalarla savaşan şampuan, peeling özelliğiyle cildi temizler. Antibakteriyel ekişiyle cildi ve saçı sağlıklı tutar.


Önerilen En İyi Kepeğe Karşı Etkili Şampuan Hangisi?

En iyi kepek şampuanlarını sıralayacak olursak: Kerastase, Head And Sholders, Bioblas, Yves Rocher, Quality, Prozinc, Sebamed, W-lab, Davines ve Vichy kepek sorununa kesin çözüm sağlayan; kaşıntı, egzama ve mantara karşı etkili, arındırıcı ve besleyici en iyi kepek şampuanları arasında yer alıyor.

Kepek hangi saç tipinde olur?

Kepek her saç tipinde rastlanan rahatsız edici bir sorundur. Yağlı saçlarda saç derisine yapışan sarımtırak renkli kepekler oluşur. Bu kepek türü daha büyük tabakalı ve kalındır. Kuru saçlarda ise durum bunun tam tersidir. Kuru saçlarda ince ve küçük yapıda oluşan kepek, saça dağılır ve omuzlara dökülür.

Kepek şampuanı kaç günde etki eder?

Kepek şampuanı kullanırken şampuanın etki etmesi için en az 1 ay beklemeniz gerekir. Bu sürede düzenli kullanımı kesmemeli ve saçınızın beslenmesini sağlamalısınız. Belli bir süre sonra kepek sorunu azalmaya başlar, uzun süreli kullanımda tamamen yok olabilir. Ancak kepek sorununuz inatçıysa şampuanı bıraktığınızda sorun yeniden ortaya çıkabilir.