Her gün duş almak saçınıza yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri. Çünkü saç derisi, siz ne kadar sık yıkanırsanız o kadar çok sebum üretir. Bu da saçınızın daha hızlı yağlanmasına sebep olur. Her gün duş almaktan ve saçınızdaki yağdan kurtulmak için kuru şampuan kullanabilirsiniz. Sprey formundaki bu şampuanlar suya gerek duymadan saçı arındırır, yağları emerek ağırlaşan saçı hafifletir. Böylece saçlar yeni yıkanmış gibi tertemiz ve taze görünür. Bu kurtarıcı ürünler, acilen bir yere yetişmeniz gerektiğinde ve duş almaya vaktiniz olmadığında da işe yarar. Anında etki ederek saçınızı güne hazırlar.

Sıra Model Saç TipiİyiÖneri Puanı
1Elidor NormalNormal10/9.8
2Urban Care HindistanYağlı10/9.8
3L’Oréal Paris MagicTüm Saç Tipleri10/9.8
4Batiste OrijinalTüm Saç Tipleri10/10
5Toni&Guy GösterişliTüm Saç Tipleri10/10
6Syoss Pure FreshHassas Saçlar10/9.9
7Nivea Orta SaçOrta Ton Saçlar10/9.9
8Got2B Fresh It UpTüm Saç Tipleri10/9.8
9Isana Tüm SaçlarTüm Saç Tipleri10/9.8
10Morfose ExtraTüm Saç Tipleri10/10
Kuru Şampuan Öneri Listesi

En İyi 10 Kuru Şampuan Önerisi

Saçı anında arındıran, yağlı görünümü yok ederek saça hacim kazandıran kuru şampuanları araştırdık, en iyilerini sıraladık. Önerilerimize göz atarak kurtarıcınız olacak şampuanı bulabilirsiniz.

İşte en iyi kuru şampuan önerileri:

Elidor Normal Saçlar İçin Canlandırıcı Kuru Şampuan

Elidor Normal Saçlar İçin Canlandırıcı Kuru Şampuan
 • Hacim: 250 ml
 • Etki: Canlandırıcı
 • Saç Tipi: Normal

En iyi kuru şampuan önerilerimizin ilk sırasında Elidor var. Markanın Canlandırıcı Kuru Şampuan’ı son derece etkili. Sönük ve cansız saçları anında canlandıran şampuan, hacim ve dolgunluk kazandırıyor. Saçlar ilk yıkandığı halini alıyor. Sprey, saçı ağırlaştıran tüm yağları emiyor ve saçlarınızın daha güzel görünmesini sağlıyor. Ürün, normal saçlar için uygun.


Urban Care Hindistan Cevizi Hacimlendirici Kuru Şampuan

Urban Care Hindistan Cevizi Hacimlendirici Kuru Şampuan
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Hacim, Uv koruma
 • Saç Tipi: Yağlı

Biz fark etmesek de saçlarımız güneş ışınlarından da etkileniyor. Urban Care Hindistan Cevizi Kuru Şampuan, UV korumasıyla saçları güneşten koruyor. Anında etki ederek saçlardaki fazla yağı emiyor ve saçı hacimlendiriyor. Saçı güzel göstermekle de kalmıyor, içeriğindeki hindistan cevizi ile saçlarda hoş bu koku bırakıyor. Çok sevilen ürün, yağlı saçlar için uygun.


L’Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan

L’Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Arındırıcı
 • Saç Tipi: Tüm saçlar

Birçok kuru şampuan saçta beyazlık bırakabiliyor. Siz de bundan şikayetçiyseniz L’Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan’ı denemelisiniz. Saçta kalıntı bırakmayan şampuan varlığını hissettirmiyor. Saçı daha hafif ve hacimli yapıyor. İçerisinde bergamot ve vanilya bulunuyor. Bu iki eşsiz koku saçta parfüm etkisi yaratıyor. Tüm saç tiplerine uygun olan ürünün memnuniyet puanı da yüksek.


Batiste Orijinal Kuru Şampuan

Batiste Orijinal Kuru Şampuan
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Hacim
 • Saç Tipi: Tüm saçlar

Batiste Orijinal Kuru Şampuan İngiltere’nin 1 numaralı kuru şampuanı olarak öne çıkıyor. Kuru şampuan önerilerimiz arasında en çok satanların başında geliyor. Sprey, nişasta bazlı içeriğiyle 1 dakika içinde saçı yağdan arındırıyor, tazelenen saç özgürce hacimleniyor. Saç diplerini tıkamıyor ve dökülmelere neden olmuyor. Ürünün 30 cm uzaktan saça sıkılması ve masaj yaparak saç diplerine yedirilmesi öneriliyor.


Toni&Guy Gösterişli Hacim Veren Kuru Şampuan

Toni&Guy Gösterişli Hacim Veren Kuru Şampuan
 • Hacim: 250 ml
 • Etki: Hacim
 • Saç Tipi: Tüm saçlar

Toni&Guy Gösterişli Hacim Veren Kuru Şampuan tüm saç tiplerinde kullanılabiliyor. Saçtaki yağı emerek tazelik ve hafiflik sağlıyor. Özgürce hareket eden saçlar daha sağlıklı ve hacimli duruyor. Sadece yağdan arınmak için değil, temiz saçlara hacim vermek ve şekillendirmek için de kullanılıyor. Bu çok yönlü ürün saç bakımı için favoriniz olabilir.


Syoss Pure Fresh Kuru Şampuan

Syoss Pure Fresh Kuru Şampuan
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Besleyici
 • Saç Tipi: Hassas saç derisi

Syoss Pure Fresh Kuru Şampuan silikon ve paraben içermeyen formülüyle fark yaratıyor. Saçta kalıcı ferahlık sağlıyor ve saçı besliyor. En önemlisi de beyaz kalıntılara neden olmuyor ve varlığını hissettirmiyor. Saç stilinizin korunmasına yardımcı olan spreyin etkisi gün boyunca sürüyor. Vegan formülü sayesinde sıkça tercih ediliyor.


Nivea Orta Saç Tonları İçin Kuru Şampuan

Nivea Orta Saç Tonları İçin Kuru Şampuan
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Hacim
 • Saç Tipi: Orta ton saçlar

Kuru şampuan önerilerimizin bir diğer en çok tercih edilen ürünü Nivea Kuru Şampuan. Bu sprey, saç rengi orta tonlarda olan kişiler için ideal. Duş almaya vakit kalmadığı zamanlarda hayat kurtaran sprey, anında saçları tazeler ve yeni yıkanmış kadar temiz görünüme kavuşturur. Saçta sprey kalıntısı bırakmaz.


Got2B Fresh It Up Volume Kuru Şampuan

Got2B Fresh It Up Volume Kuru Şampuan
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Hacim
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Got2B Fresh It Up Volume Kuru Şampuan kalıcı etkileriyle dikkat çekiyor. Spreyi uyguladıktan sonra saçlar gün boyu taze, yağsız ve dolgun duruyor. Yağlanmaya karşı etki eden şampuan saçı ağırlıktan kurtarıyor. Özel formülüyle beyaz kalıntılara neden olmuyor. Schwarzkopf imzası taşıyan şampuan, en çok tercih edilen ürünlerden biri.


Isana Tüm Saç Tipleri İçin Kuru Şampuan

Isana Tüm Saç Tipleri İçin Kuru Şampuan
 • Hacim: 75 ml
 • Etki: Hacim
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Kuru şampuanınızı yanınızda taşımak ve acil durumlarda kullanmak istiyorsanız size Isana Kuru Şampuan’ı önerebilirsiniz. 75 ml’lik şişede satılan şampuanın fiyatı uygun. Küçük boyutuyla çantaya rahatlıkla sığabilir; işte ya da okulda dilediğiniz her an kullanılabilir. Suya gerek duymadan saçları arındıran şampuan, taze kokusuyla size kendinizi iyi hissettirir. Saçtaki yağı emmesinin yanında yağlanmaya karşı da bakım yapar.


Morfose Extra Hacim Kuru Şampuan

Morfose Extra Hacim Kuru Şampuan
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Arındırıcı
 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri

Morfose Extra Hacim Kuru Şampuan kullanıcılarından tam puan almayı başarıyor. Birçok kişi özellikle şampuanın kokusuna bayılıyor. Uzun süreli hacim ve tazelik veren şampuan, saçı yağdan arındırıyor. Doğru uygulamada saçta beyazlık bırakmıyor. 200 ml’lik ürün tüm saç tipleri için uygun.


Kuru şampuan işe yarıyor mu?

Kuru şampuanlar saçtaki yağın giderilmesini sağlar. İşe yarayan bu şampuanlar günü yoğun geçenler ve saçı çabuk yağlananlar tarafından tercih edilir. Duş almaya gerek bırakmadan saçı temiz gösterir, yağları emerek saçın tazelenmesini sağlar.

Kuru şampuan saça zarar verir mi?

Kuru şampuanlar saça zarar vermez ancak her gün üst üste kullanılmaması önerilir. Duş almadan her gün kuru şampuan kullanmak saç diplerinde birikmelere neden olur. Saç köklerinin tıkanması sonucu farklı saç sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Kuru şampuan saçı temizler mi?

Kuru şampuanlar içeriğindeki pudra sayesinde saçtaki yağı emer. Böylece saçın temiz görünmesini sağlar. Ancak bu sadece görünümden ibarettir. Saçlar suyla yıkanmadan tamamen temizlenmez. Kuru şampuanlar sadece saçtaki kir ve yağı gizler, saçı yeni yıkanmış gibi gösterir.

Önerilen en iyi kuru şampuan hangisi?

En iyi kuru şampuan markalarını sıralayalım: Elidor, Urban Care, Loreal Paris, Batiste, Toni&Guy, Syoss, Nivea, Got2B, Isana ve Morfose anında etki eden, saçı yağdan arındıran, saça hacim ve tazelik kazandıran, beyazlık oluşturmayan ve yok gibi görünen, yağlı ve normal saçlara uygun, en iyi kuru şampuanları üreten markalar arasında yer alıyor.