Son zamanlarda moda olan saç tonikleri farklı saç sorunlarına çözüm getiriyor. Dökülme karşıtı, parlaklık veren, yumuşatıcı ve besleyici birçok saç toniği çeşidi bulunuyor. Hafif yapıları ve uygulama kolaylıkları sayesinde saç bakımında sıkça tercih ediliyor. Bu besleyici tonikleri her gün saçınıza uygulayabilir, tüm gün canlı saçların keyfini sürebilirsiniz.

BİLGİ NOTU: Sunulan liste, Esra Şen’in bireysel seçimlerini yansıtmakta olup, herhangi bir değer hükmü taşımamaktadır.

# ÜrünİçerikEtkiMiktar
1Yves RocherAgav Fruktanları, FrambuazParlaklık Verici400 mL
2DavinesKinoa, Kafein, E VitaminiDökülme Önleyici100 mL
3AvedaAmla Meyvesi, Buğday ProteiniSaç Kalınlaştırıcı30 mL
4Eyüp Sabri TuncerFrambuazCanlandırıcı, Ferahlatıcı500 mL
5UrawLimonBesleyici400 mL
6L’occitaneBiberiye, Limon, PortakalArındırıcı, Canlandırıcı100 mL
7Urban CareBiotin, KafeinDökülme Karşıtı200 mL
8OtacıAvokado Yağı, Jojoba YağıKalınlaştırıcı, Sağlamlaştırıcı150 mL
9TresanKayın Ağacı ÖzüGüçlendirici, Canlandırıcı125 mL
10OriflameBiberiye Yağı, Avokado YağıDökülme Karşıtı100 mL
En İyi Saç Toniği Önerileri

Saç Toniği Tavsiyeleri

Saçı besleyen ve canlandıran, saç sorunlarına çare olan en iyi saç toniklerini araştırdık, özellikleriyle birlikte anlattık. Öneri listemize göz atarak saç tonikleri hakkında bilgi sahibi olabilir, saçınızın ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Yves Rocher Parlaklık Veren Saç Toniği

Yves Rocher Parlaklık Veren Saç Toniği
 • Miktar: 400 mL
 • Etki: Parlaklık Verici
 • İçerik: Agav Fruktanları, Frambuaz

En iyi saç toniği önerilerimize doğal içerikli bir ürünle başlıyoruz. Yves Rocher Parlaklık Veren Saç Sirkesi yüzde 99 doğal içerikten üretiliyor. Bu yüksek oran, doğal ürünleri sevenlere güven veriyor. Tüm saçlara uygun olan ürün, saça parlaklık veriyor ve saçı daha canlı gösteriyor. Ürürün içeriğinde frambuaz ve organik agav bulunuyor. Saç köklerini besleyen bu içerikler saçları sulardaki kireçten de koruyor.

Davines Energizing Dökülme Önleyici Saç Toniği

Davines Energizing Dökülme Önleyici Saç Toniği
 • Miktar: 100 mL
 • Etki: Dökülme Önleyici
 • İçerik: Kinoa, Kafein, E Vitamini

Saç dökülmesiyle başınız dertteyse size harika bir saç toniği önerimiz var. Davines Dökülme Toniği mucizevi etkileriyle saç dökülmesini “Dur.” diyor. İlk kullanımdan itibaren saç tellerini kalınlaştırarak güçlendiriyor. Hafif formülü sayesinde saç ve saç derisi tarafından emiliyor ve durulamaya gerek bırakmıyor. Tonik sayesinde sağlıkla güçlenen saçlar parlaklık ve hacim kazanıyor.

Aveda Thickening Saç Toniği

Aveda Thickening Saç Toniği
 • Miktar: 30 mL
 • Etki: Saç Kalınlaştırıcı
 • İçerik: Amla Meyvesi, Buğday Proteini

Sıradaki saç toniği önerimiz ince telli saçlar için. Aveda Saç Kalınlaştırıcı Tonik zayıf saç tellerini besliyor ve kalınlaşmasını sağlıyor. Böylece her bir saç teli sağlıkla ışıldıyor ve güçlenerek daha hacimli ve dolgun duruyor. Kısa sürede bakımlı saçlara sahip olabileceğiniz tonik, birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Eyüp Sabri Tuncer Frambuazlı Sirke & Saç Toniği

  Eyüp Sabri Tuncer Frambuazlı Sirke & Saç Toniği
 • Miktar: 500 mL
 • Etki: Canlandırıcı, Ferahlatıcı
 • İçerik: Frambuaz

En iyi saç toniği önerilerimizin çok tercih edilen ürünü Eyüp Sabri Tuncer Frambuazlı Sirke. Birçok kişinin favorisi olan ürün uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Besleyici ürün, özel formülüyle saçları yumuşatıyor ve elektriklenmeyi önlüyor. Böylece saçlar tüm gün ipek gibi duruyor. Özellikle işlem görmüş saçların yumuşamasını sağlayan tonik, saç taramayı da kolay hale getiriyor. İçeriğinde frambuaz ve D panthenol bulunuyor.

Uraw Limonlu Sirke & Saç Toniği

Uraw Limonlu Sirke & Saç Toniği
 • Miktar: 400 mL
 • Etki: Besleyici
 • İçerik: Limon

Uraw Saç Toniği limonun besleyici etkisini kullanarak sebum dengesini sağlıyor ve saç dökülmelerini azaltıyor. Özellikle boyalı ve çok işlem görmüş saçlar için üretiliyor. Yıpranmış saçları besleyerek eski, sağlıklı görünümüne kavuşturuyor. Elektriklenmeyi de önleyen saç toniği, tüm gün saçınızın şeklini koruyor. Limon kokulu ürün, saçlarda hoş bir koku bırakıyor.

L’occitane Aromakoloji Saç Toniği

L'occitane Aromakoloji Saç Toniği
 • Miktar: 100 mL
 • Etki: Arındırıcı, Canlandırıcı
 • İçerik: Biberiye, Limon, Portakal

Saçlarınız yağlı ve sağlıksızsa çareyi L’Occitane Aromakoloji Saç Derisi Toniği’nde bulabilirsiniz. Saçtaki sebum oranını dengeleyen tonik, saç derisini rahatlatır. İçeriğinde nane, kekik, greyfurt, sedir ve lavanta bulunur. Jel formu sayesinde kolayca saçlarda dağıtılabilir. Uygulandığında sıvılaşarak saç ve saç derisi tarafından emilir. Durulanmaya gerek bırakmayan tonik, tüm gün saç derinizde ferah bir his bırakır.

Urban Care Expert Serisi Saç Toniği

Urban Care Expert Serisi Saç Toniği
 • Miktar: 200 mL
 • Etki: Dökülme Karşıtı
 • İçerik: Biotin, Kafein

Saçlarınızın yavaş uzamasından ve dökülmesinden şikayetçiyseniz Urban Care Expert Dökülme Karşıtı Saç Toniği’ni deneyebilirsiniz. İçerisinde biotin ve kafein bulunan tonik, saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmelerini önler. Bu sayede saçlar daha hızlı ve sağlıkla uzar. Ürünün en iyi yanı silikon ve paraben içermiyor olması.

Otacı Saç Bakım Toniği

Otacı Saç Bakım Toniği
 • Miktar: 150 mL
 • Etki: Kalınlaştırıcı, Sağlamlaştırıcı
 • İçerik: Avokado Yağı, Jojoba Yağı

Otacı Dökülme Karşıtı Saç Bakım Toniği zengin içeriğiyle fark yaratıyor. Toniğin içeriğinde ısırgan otu, papatya, civanperçemi ve lavanta bulunuyor. Bu mucizevi bitkiler saçların dökülmesini önlüyor. Tonikteki buğday proteini, B3 ve B5 vitamini ise saç tellerin kalınlaşmasını sağlıyor. Besleyici tonik, bitkisel etkileri sayesinde kullanıcılarından yüksek puan alıyor.

Tresan Kayın Ağacı Özlü Saç Toniği

Tresan Kayın Ağacı Özlü Saç Toniği
 • Miktar: 125 mL
 • Etki: Güçlendirici, Canlandırıcı
 • İçerik: Kayın Ağacı Özü

Tresan Saç Toniği Kayın Ağacı paraben ve gluten içermiyor. Kayın ağacı formüllü tonik, her saç tipinde kullanılabiliyor. Hafif yapısı sayesinde saça kolayca uygulanıyor ve saç tarafından hızla emiliyor. Ağırlık ve yağlılık hissi bırakmayan tonik durulanmıyor. Güne bu besleyici toniği kullanarak başlayabilir, tüm günü tazelenen saçınızla geçirebilirsiniz.

Oriflame Advanced Care Fall Defence Saç Toniği

Oriflame Advanced Care Fall Defence Saç Toniği
 • Miktar: 100 mL
 • Etki: Dökülme Karşıtı
 • İçerik: Biberiye Yağı, Avokado Yağı

Oriflame Advanced Karşı Saç Derisi Toniği direkt olarak saç derisini hedefliyor. Deriyi besleyerek saçın daha sağlıklı uzamasını sağlıyor. Saç dökülmelerini azaltan tonik, kısa sürede daha hacimli saçlara kavuşturuyor. Ürünü kullananlar saç dökülmelerinin azaldığını ifade ediyor. 100 ml’lik ürün, pompalı şişesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Saç Toniği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Saç Tipi: Saç toniği seçerken, saç tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan bir toniği tercih etmelisiniz. Örneğin, renk koruyucu tonikler, saç renginizi canlandırmak ve parlaklık kazandırmak için kullanılırken, nemlendirici tonikler saçı derinlemesine beslemek için kullanılabilir.
 • Doğal ve Güvenli İçerikler: Kimyasal içerikler içeren tonikler saçı kurutabilir veya tahrişe neden olabilir. Doğal ve güvenli içeriklere sahip tonikleri tercih etmek saç sağlığı açısından daha iyidir.
 • Alkol Miktarı: Alkol içeren tonikler saçı kurutabilir ve saç derisini tahriş edebilir. Mümkünse, alkol içermeyen veya düşük alkol içeren tonikleri tercih edebilirsiniz.
 • Kullanım Kolaylığı: Saç toniği kullanım kolaylığına ve sıklığına göre seçilmelidir. Bazı tonikler günde bir kez kullanım için uygundur. Diğerleri ise haftada bir veya daha seyrek kullanılabilir.
 • Dermatolojik Olarak Test Edilmesi: Saç toniğinin dermatolojik olarak test edildiğinden ve güvenlik onaylarına sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu, ürünün cilt üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını doğrular.
 • Kokusu: Koku, saç toniği seçerken kişisel tercihlere bağlı olarak önemli olabilir. Kokuların ağır veya yapay olmamasına dikkat etmek önemlidir.

Saç toniği ne işe yarıyor?

Saç tonikleri saçları besleyerek güçlendiriyor. Böylece dökülme, incelme, yıpranma ve yağlanma gibi saç sorunları gideriliyor. Saçları güçlendiren tonikler, besleyici içerikleriyle saç ve saç köklerini canlandırıyor. Daha güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlıyor.

Önerilen en iyi saç toniği hangisi?

En iyi saç toniği markalarını sıralayalım: Yves Rocher, Davines, Loccitane, Aveda, Uraw, Eyüp Sabri Tuncer, Urban Care, Otacı, Tresan ve Oriflame saçı canlandıran, besleyen ve parlatan, saç dökülmelerini durduran ve saçların hızlı uzamasını sağlayan, kolay uygulanabilir, en iyi saç toniklerini üreten markalar arasında yer alıyor.

Saç toniği ne zaman kullanılır?

Saç toniklerinin temiz saça uygulanması öneriliyor. Özellikle banyo sonrası uygulandığında saça daha iyi etki ediyor. Toniğin saç diplerine de yedirilmesi önemli. Çünkü besleyici tonikler genelde saç diplerini güçlendirmeye odaklanıyor, dolayısıyla saçlar da kökten uca besleniyor.

Saç toniği saça nasıl uygulanır?

Saç toniğini direkt saçınıza sıkarak ya da elinizle uygulayın. Genelde sıvı formda olan tonikler saçta kolayca dağılacaktır. Tüm saç tellerine toniğin ulaştığına emin olun. Bu işlem sonrası saç diplerinize odaklanın. Toniği saç diplerinize parmak ucunuzla masaj yaparak uygulayın.

Önceki makaleEn İyi Kuru Şampuan
Sonraki makaleEn İyi Fotokapan
Esra, İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler alanında eğitim görmüş ve makale yazarlığına büyük bir tutkuyla bağlı bir içerik yazarı. Ürün incelemeleri yazmak ve takipçilerine rehberlik etmek onun için bir zevk. En iyi ürünleri seçerken fiyat ve performansı karşılaştırır, kullanıcı yorumlarını dikkatle inceler ve ürünle ilgili yapılan şikayetleri titizlikle araştırır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here