Son zamanlarda moda olan saç tonikleri farklı saç sorunlarına çözüm getiriyor. Dökülme karşıtı, parlaklık veren, yumuşatıcı ve besleyici birçok saç toniği çeşidi bulunuyor. Hafif yapıları ve uygulama kolaylıkları sayesinde saç bakımında sıkça tercih ediliyor. Bu besleyici tonikleri her gün saçınıza uygulayabilir, tüm gün canlı saçların keyfini sürebilirsiniz.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1Yves Rocher ShineParlaklık10/9.9
2Davines EnergizingDökülme Karşıtı10/10
3L’Occitane AromakolojiArındırıcı10/10
4Aveda ThingkenigKalınlaştırıcı10/10
5Uraw LimonluOnarma10/9.9
6Eyüp Sabri Tuncer FrambuazlıYumuşatma10/9.8
7Urban Care ExpertDökülme Karşıtı10/9.8
8Otacı Dökülme KarşıtıDökülme Karşıtı10/9.9
9Tresan BirchGüçlendirici10/9.8
10Oriflame AdvancedDökülme Karşıtı10/9.8
Saç Toniği Öneri Listesi

En İyi 10 Saç Toniği Önerisi

Saçı besleyen ve canlandıran, saç sorunlarına çare olan en iyi saç toniklerini araştırdık, özellikleriyle birlikte anlattık. Öneri listemize göz atarak saç tonikleri hakkında bilgi sahibi olabilir, saçınızın ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

İşte en iyi saç toniği önerileri:

Yves Rocher Parlaklık Veren Saç Sirkesi

Yves Rocher Parlaklık Veren Saç Sirkesi
 • Hacim: 400 ml
 • Etki: Parlaklık
 • Saç tipi: Tüm saçlar

En iyi saç toniği önerilerimize doğal içerikli bir ürünle başlıyoruz. Yves Rocher Parlaklık Veren Saç Sirkesi yüzde 99 doğal içerikten üretiliyor. Bu yüksek oran, doğal ürünleri sevenlere güven veriyor. Tüm saçlara uygun olan ürün, saça parlaklık veriyor ve saçı daha canlı gösteriyor. Ürürün içeriğinde frambuaz ve organik agav bulunuyor. Saç köklerini besleyen bu içerikler saçları sulardaki kireçten de koruyor.


Davines Dökülme Toniği

Davines Dökülme Toniği
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Dökülme karşıtı
 • Saç tipi: Tüm saçlar

Saç dökülmesiyle başınız dertteyse size harika bir saç toniği önerimiz var. Davines Dökülme Toniği mucizevi etkileriyle saç dökülmesini “Dur.” diyor. İlk kullanımdan itibaren saç tellerini kalınlaştırarak güçlendiriyor. Hafif formülü sayesinde saç ve saç derisi tarafından emiliyor ve durulamaya gerek bırakmıyor. Tonik sayesinde sağlıkla güçlenen saçlar parlaklık ve hacim kazanıyor.


L’Occitane Aromakoloji Saç Derisi Toniği

L’Occitane Aromakoloji Saç Derisi Toniği
 • Hacim: 75 ml
 • Etki: Arındırıcı
 • Saç tipi: Normal

Saçlarınız yağlı ve sağlıksızsa çareyi L’Occitane Aromakoloji Saç Derisi Toniği’nde bulabilirsiniz. Saçtaki sebum oranını dengeleyen tonik, saç derisini rahatlatır. İçeriğinde nane, kekik, greyfurt, sedir ve lavanta bulunur. Jel formu sayesinde kolayca saçlarda dağıtılabilir. Uygulandığında sıvılaşarak saç ve saç derisi tarafından emilir. Durulanmaya gerek bırakmayan tonik, tüm gün saç derinizde ferah bir his bırakır.


Aveda Saç Kalınlaştırıcı Tonik

Aveda Saç Kalınlaştırıcı Tonik
 • Hacim: 30 ml
 • Etki: Saç kalınlaştırıcı

Sıradaki saç toniği önerimiz ince telli saçlar için. Aveda Saç Kalınlaştırıcı Tonik zayıf saç tellerini besliyor ve kalınlaşmasını sağlıyor. Böylece her bir saç teli sağlıkla ışıldıyor ve güçlenerek daha hacimli ve dolgun duruyor. Kısa sürede bakımlı saçlara sahip olabileceğiniz tonik, birçok kişi tarafından tercih ediliyor.


Uraw Limonlu Sirke Saç Toniği

Uraw Limonlu Sirke Saç Toniği
 • Hacim: 400 ml
 • Etki: Onarma, Canlandırma
 • Saç tipi: Solgun ve hasarlı saçlar

Uraw Saç Toniği limonun besleyici etkisini kullanarak sebum dengesini sağlıyor ve saç dökülmelerini azaltıyor. Özellikle boyalı ve çok işlem görmüş saçlar için üretiliyor. Yıpranmış saçları besleyerek eski, sağlıklı görünümüne kavuşturuyor. Elektriklenmeyi de önleyen saç toniği, tüm gün saçınızın şeklini koruyor. Limon kokulu ürün, saçlarda hoş bir koku bırakıyor.


Eyüp Sabri Tuncer Frambuazlı Sirke & Saç Toniği

Eyüp Sabri Tuncer Frambuazlı Sirke & Saç Toniği
 • Hacim: 500 ml
 • Etki: Yumuşatma, elektrik önleme
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri

En iyi saç toniği önerilerimizin çok tercih edilen ürünü Eyüp Sabri Tuncer Frambuazlı Sirke. Birçok kişinin favorisi olan ürün uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Besleyici ürün, özel formülüyle saçları yumuşatıyor ve elektriklenmeyi önlüyor. Böylece saçlar tüm gün ipek gibi duruyor. Özellikle işlem görmüş saçların yumuşamasını sağlayan tonik, saç taramayı da kolay hale getiriyor. İçeriğinde frambuaz ve D panthenol bulunuyor.


Urban Care Expert Dökülme Karşıtı Saç Toniği

Urban Care Expert Dökülme Karşıtı Saç Toniği
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Dökülme karşıtı, hızlı uzatma
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri

Saçlarınızın yavaş uzamasından ve dökülmesinden şikayetçiyseniz Urban Care Expert Dökülme Karşıtı Saç Toniği’ni deneyebilirsiniz. İçerisinde biotin ve kafein bulunan tonik, saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmelerini önler. Bu sayede saçlar daha hızlı ve sağlıkla uzar. Ürünün en iyi yanı silikon ve paraben içermiyor olması.


Otacı Dökülme Karşıtı Saç Bakım Toniği

Otacı Dökülme Karşıtı Saç Bakım Toniği
 • Hacim: 150 ml
 • Etki: Dökülme karşıtı
 • Saç tipi: Dökülme eğilimindeki saçlar

Otacı Dökülme Karşıtı Saç Bakım Toniği zengin içeriğiyle fark yaratıyor. Toniğin içeriğinde ısırgan otu, papatya, civanperçemi ve lavanta bulunuyor. Bu mucizevi bitkiler saçların dökülmesini önlüyor. Tonikteki buğday proteini, B3 ve B5 vitamini ise saç tellerin kalınlaşmasını sağlıyor. Besleyici tonik, bitkisel etkileri sayesinde kullanıcılarından yüksek puan alıyor.


Tresan Saç Toniği Kayın Ağacı

Tresan Saç Toniği Kayın Ağacı
 • Hacim: 125 ml
 • Etki: Güçlendirici, Canlandırıcı
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri

Tresan Saç Toniği Kayın Ağacı paraben ve gluten içermiyor. Kayın ağacı formüllü tonik, her saç tipinde kullanılabiliyor. Hafif yapısı sayesinde saça kolayca uygulanıyor ve saç tarafından hızla emiliyor. Ağırlık ve yağlılık hissi bırakmayan tonik durulanmıyor. Güne bu besleyici toniği kullanarak başlayabilir, tüm günü tazelenen saçınızla geçirebilirsiniz.


Oriflame Advanced Saç Dökülmesine Karşı Saç Derisi Toniği

Oriflame Advanced Saç Dökülmesine Karşı Saç Derisi Toniği
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Dökülme karşıtı
 • Saç tipi: Tüm saç tipleri

Oriflame Advanced Karşı Saç Derisi Toniği direkt olarak saç derisini hedefliyor. Deriyi besleyerek saçın daha sağlıklı uzamasını sağlıyor. Saç dökülmelerini azaltan tonik, kısa sürede daha hacimli saçlara kavuşturuyor. Ürünü kullananlar saç dökülmelerinin azaldığını ifade ediyor. 100 ml’lik ürün, pompalı şişesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor.


Saç toniği ne işe yarıyor?

Saç tonikleri saçları besleyerek güçlendiriyor. Böylece dökülme, incelme, yıpranma ve yağlanma gibi saç sorunları gideriliyor. Saçları güçlendiren tonikler, besleyici içerikleriyle saç ve saç köklerini canlandırıyor. Daha güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlıyor.

Önerilen en iyi saç toniği hangisi?

En iyi saç toniği markalarını sıralayalım: Yves Rocher, Davines, Loccitane, Aveda, Uraw, Eyüp Sabri Tuncer, Urban Care, Otacı, Tresan ve Oriflame saçı canlandıran, besleyen ve parlatan, saç dökülmelerini durduran ve saçların hızlı uzamasını sağlayan, kolay uygulanabilir, en iyi saç toniklerini üreten markalar arasında yer alıyor.

Saç toniği ne zaman kullanılır?

Saç toniklerinin temiz saça uygulanması öneriliyor. Özellikle banyo sonrası uygulandığında saça daha iyi etki ediyor. Toniğin saç diplerine de yedirilmesi önemli. Çünkü besleyici tonikler genelde saç diplerini güçlendirmeye odaklanıyor, dolayısıyla saçlar da kökten uca besleniyor.

Saç toniği saça nasıl uygulanır?

Saç toniğini direkt saçınıza sıkarak ya da elinizle uygulayın. Genelde sıvı formda olan tonikler saçta kolayca dağılacaktır. Tüm saç tellerine toniğin ulaştığına emin olun. Bu işlem sonrası saç diplerinize odaklanın. Toniği saç diplerinize parmak ucunuzla masaj yaparak uygulayın.