Saçlarımız, tüm görselliğimizi baştan sona etkileyecek ve bizi en güzel şekilde ifade edecek olan parçalarımızdır. Bu nedenle, saç güzelliği yalnızca kozmetik açıdan değerlendirilemez. Sağlıklı ve pürüzsüz saçlar, günlük hayatta bizlere kullanım kolaylığı sağladığı kadar çevremizdeki insanlara da görsel olarak bir şölen sunar.

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için yalnızca şampuan kullanmak yetersiz kalacaktır. Saçların dönemsel ya da kalıcı ihtiyaçları için saç kremleri oldukça büyük önem taşır. İhtiyaca yönelik en kaliteli ve güvenilir ürünleri bulmak ise zorlayıcı olabilir. Bu nedenle, en iyi sonuç veren saç kremlerini sizler için araştırdık.

Sıra Marka EtkiİyiÖneri Puanı
1AvedaOnarıcı10/10
2KerastaseBesleyici10/9.9
3VichyDökülme Karşıtı10/9.10
4Herbal EssencesCanlandırıcı10/9.9
5OgxDüzleştirici10/9.8
6L’Oreal ParisNemlendirici10/10
7PanteneGüçlendirici10/9.9
8Urban CarePürüzsüzleştirici10/9.9
9DoveDengeleyici10/9.8
10ElidorDolgunlaştırıcı10/9.7
Saç Kremi Öneri Listesi

En İyi 10 Saç Kremi Tavsiyesi

Saç sağlığı, günlük hayatımızı oldukça etkileyen faktörlerden biridir. Saçlar sağlıklı ve güçlü oldukça görsel açıdan pek çok sorun giderilmiş demektir. Bu nedenle, saçlarınızı en sağlıklı formuna getirecek, temiz içerikli saç bakım kremi önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Saç Kremi önerileri:

Aveda Botanical Repair

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: İşlem görmüş ve yıpranmış saçlar
 • İçerik: Ylang-ylang, gül ve mercanköşk, diğer saf çiçek ve bitki özleri
 • Ölçü: 200 ml
 • Etki: Onarıcı

Aveda Botanical saç kremi, işleme maruz kalan saçları yeniden yapılandırarak onarıcı etki sağlar. Saçları en sağlıklı formuna getirerek yeniden canlanmasını ve parlamasını sağlamak için geliştirilmiştir. İçeriğinde bulunan %98 doğal bileşenler sayesinde yıpranmış ve işlem görmüş saçlar başta olmak üzere tüm saç tipleri için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** D** G**; Set olarak kullanıyorum. Çok güzel bir ürün. Bitkisel tercih edenler gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

💬 D** A**; Bugün teslim aldım ürün müthiş bir şey şampuan ve maskeyle kullanımda özellikle sarı yıpranmış saçlar da harika bir etki bırakıyor ilk kullanımda bile.


Kerastase Nutritive Creme Magistrale

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: Kuru saçlar
 • İçerik: Irisome Kompleksi ve Benzoin Reçinesi
 • Ölçü: 150 ml
 • Etki: Besleyici

Kuru ve cansız saçları kökten uca besleyerek nem veren Kerastase saç kremi, saçlara canlandırıcı bakım yapar. İçeriğinde yer alan kompleks ürünler, saçı onarırken aynı zamanda dış etkenlere karşı koruduğu için kısa sürede saçı sağlıklı haline kavuşturur. Bunların yanında, kuru saçlarda oluşan elektriklenme ve kabarma şikayetlerini de gidererek saça pürüzsüzlük verir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Yıkadığım kalçama gelen saçlarıma ceviz büyüklüğü kadar sürdüm. O kadar yumuşattı ki saçlarım yıpranmış ve açıcı var 3 gündür yıkamıyorum kremi süreli ve yağlandırmadı ağırlaştırmadı Yumuşacık yaptı hayatımda kullandığım en kaliteli krem.

💬 E** Ö**; Açıcıyla açılmış sert saçlarımı bile ilk kullanımda yumuşacık yaptı kesinlikle öneriyorum kalitesi çok başka.


Vichy Dercos Energisant

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri
 • İçerik: Vitamin kompleksi
 • Ölçü: 200 ml
 • Etki: Dökülme karşıtı

Koparak ve kırılarak dökülmeye meyilli saçları güçlendirerek dökülmeleri tamamen gideren Vichy Dercos saç kremi, aynı zamanda saçlarda yoğun besleyici görev gördüğü için saçları daha parlak ve canlı gösterir. Genetik olmayan saç dökülmesi problemlerinin tümünü kısa sürede ortadan kaldırarak saçların sağlıklı uzamasını destekler.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; Ürün tam anlamıyla mükemmel şampuanı ile kullanıldığın da tam sonuç veriyor. Sadece şampuan saçları sertleştiriyor ama dökülmeyi inanılmaz derece de azaltıyor.

💬 D** A**; Daha önce de almıştım şampuanıyla beraber. Saç dökülmelerine karşı. Buradaki yorumları okudum ve denemek istedim. Dökülmeler azaldığı için tekrar aldım.


Herbal Essences Çarkıfelek Çiçeği ve Pirinç Sütü Saç Kremi 

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: Sönük ve yıpranmış saçlar
 • İçerik: Çarkıfelek çiçeği ve pirinç sütü
 • Ölçü: 360 ml
 • Etki: Canlandırıcı

Sönük ve yıpranmış saçlar başta olmak üzere tüm saç tipleri için canlandırıcı ve parlatıcı fayda sağlayan Herbal Essence saç kremi, içeriğindeki çarkıfelek çiçeği ve pirinç sütü sayesinde saçları kökten uca canlandırarak dolgunluk kazandırır. Saçlarınızın sağlıklı ışıltısını yeniden kazanmasını sağlar. Paraben, parafin ve renklendirici içermediği için güvenle kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** D**; Şampuanıyla beraber kullandım saçım kolay tarandı ve yumuşacık yaptı çok güzel kokuyor.

💬 T** A**; Saçlarımı o kadar yumuşattı ki daha ilk kullanımda bile etkisini gösterdi. Normalde saçlarım kıvırcık ve açmak taramak aşırı zor oluyor ama bu krem bu sorunumu da çözdü. Kokusu da çok iyi tavsiye ederim kesinlikle.


OGX Brazilian Keratin Smooth

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: Kabarık ve düzensiz saçlar
 • İçerik: Keratin
 • Ölçü: 385 gram
 • Etki: Düzleştirici

Kabarık ve düzensiz saçları sağlıklı formuna sokarak düzleştirici ve yatıştırıcı etki sunan Ogx Brazilian saç kremi, tüm saç tiplerinin kullanımına uygun şekilde geliştirilmiştir. Keratin bakımından sonra kullanılacak saç kremleri arasında yer almasının yanında günlük kullanıma da uygundur. İçeriğinde bulunan keratin, saçın ana maddesini oluşturan bir ürün olduğu için yıpranmış saçları kısa süre içinde yapılandırarak iyileştirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Zaten satın aldığım sevdiğim bi kremdi indirimde görünce almak istedim. Kokusu, saçı beslemesi aşırı güzel severek kullanıyorum. Şampuanıyla beraber kullanın.

💬 H** Ş**; Gelir gelmez kullandım harika bir ürün saçlarım inanılmaz parlak ve düz oldu düşünmeden alın derim.


L’Oreal Paris Aspir

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri
 • İçerik: Aspir, soya ve hindistan cevizi yağı
 • Ölçü: 200 ml
 • Etki: Nemlendirici

İçeriğinde yer alan doğal ve sağlıklı yağlar sayesinde saçı kökten uca besleyerek nemlendiren L’oreal Paris Aspir saç bakım kremi, tüm saç tiplerinde onarıcı ve nemlendirici bakım sağlar. İçeriğinde yer alan aspir yağı, aslında şeker portakalı çiçeğinden elde edilen bir özdür. Bu öz, saçları derinlemesine besleyerek canlı ve parlak bir görünüm sunar. Silikon, paraben ve renklendirici içermediği için güvenle kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** M**; Ben bu ürünü severek kullanıyorum çok güzel bi ürün. Saçlarımı yumuşak yapıyor, kolay taranıyor, kokusu da çok güzel. Artık her yerde bulamıyorum trendyoldan sipariş verebiliyorum.

💬 N** Ş**; Uzun süre kullandığım memnun olduğum ürün.


Pantene Uzun Ve Güçlü

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: Güçsüz saçlar
 • İçerik: Bambu ve biyotin
 • Ölçü: 275 ml
 • Etki: Güçlendirici

Bambunun güçlü ve su tutucu özelliğinden ilham alınarak geliştirilen Pantene saç kremi, güçsüz saçlar başta olmak üzere tüm saç tiplerinde güçlendirici ve saç dökülmesini önleyici etki gösterir. Özellikle uzun ve gür saçlarda koparak ya da kırılarak oluşan saç dökülmelerini, saçları daha güçlü hale getirerek durdurur. İçeriğinde yer alan biotin sayesinde saç boy ve uçları dış etmenlere karşı daha dayanıklı hale gelir. Bu sayede, saçlar güçlenir ve dökülmelerde gözle görülür fark yaşanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ş**; Yorumlara güvenerek almıştım pişman olmadım saçlarımı yumuşacık yaptı mis gibi kokuyor.

💬 A** I**; Kıvırcık bir saç şeklim var ve mutlaka krem kullanmam gerekiyor. Saçımın krem ve nem ihtiyacını kesinlikle karşılıyor ve çok güzel kokuyor yıllardır kullanıyorum.


Urban Care Intense Keratin

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: Yıpranmış ve cansız saçlar
 • İçerik: Yoğunlaştırılmış keratin
 • Ölçü: 250 ml
 • Etki: Pürüzsüzleştirici

Yıpranmış ve cansız saçlar başta olmak üzere tüm saç tiplerinde pürüzsüzleştirici ve canlandırıcı etki gösteren Urban Care Keratin saç kremi, yoğunlaştırılmış keratin içeriği ile saçları kökten uca yeniden yapılandırır. Yıpranmadan kaynaklı olarak elektriklenen ve kabarık gözüken saçları sakinleştirerek pürüzsüzlük kazandırır. Hoş kokusu saçlara tutunarak gün boyu sizinle birlikte olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; İyi ki almışım dediğim bir ürün saçlarım kendine geldi. Hem daha sağlıklı ve canlı görünüyor hem de yumuşak ve doğal şeklini koruyor.

💬 T** T**; İyi ki almışım ilk kullanımda saçımı yumuşacık yaptı.


Dove Micellar Narin Bakım

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: İnce telli saçlar
 • İçerik: Micellar teknoloji
 • Ölçü: 400 ml
 • Etki: Dengeleyici

İnce telli saçların cansız ve sönük görünümüne karşı geliştirilen Dove Micellar saç bakım kremi, içeriğinde bulunan micellar özlerle saçı ağırlaştırmadan bakım yapar. İnce telli saçlara hacim ve parlaklık kazandırır. Bu saç tiplerinde oluşan dengesiz görünüm ve yıpranmaya karşı kontrollü bir bakım sağladığı için saçlar kısa süre içinde sağlıklı formuna kavuşur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** N**; En sevdiğim saç kremi, hassas ciltler için uygun.

💬 G** A**; Saçı ağırlaştırmıyor. Böyle bir şeye ihtiyacım vardı zaten teşekkürler.


Elidor Doğanın Enerjisi

Ürün Özellikleri

 • Saç Tipi: Tüm saç tipleri
 • İçerik: Avokado ve üzüm çekirdeği yağı
 • Ölçü: 350 ml
 • Etki: Dolgunlaştırıcı

Dönemsel olarak saçların sönük ve cansız görüntüsünü ortadan kaldırmak adına geliştirilen Elidor saç kremi, içeriğindeki avokado ve üzüm çekirdeği yağı ile saçları kökten uca besleyerek daha dolgun ve canlı bir görünüm kazandırır. %92 doğal kökenli içeriklerden elde edildiği için günlük olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hoş kokusunu yalnızca duş esnasında değil, günlerce saçlarınızda hissedersiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** A**; Saç diplerine sürmeden sadece uçlarına uyguluyorum. Yumuşak yapıyor ve kolay taranıyor.

💬 N** G**; Her zaman kullandığım ve memnun olduğum bir ürün. indirimden aldım. düzenli olarak indirime giriyor.


En İyi 10 Saç Toniği ÖnerisiEn İyi 10 Saç Vitamini Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi saç kremi hangisi?

Saç problemlerine ve kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi saç kremi; Kerastase, Vichy, Ogx, Herbal Essences, Urban Care, L’oreal Paris, Elidor ve Dove markalarına ait ürünlerdir. Bu ürünler, saç problemlerine yönelik en kolay çözümleri sağlamakla birlikte kısa sürede etki gösterdikleri için oldukça tercih edilirler. Aynı zamanda, büyük oranda doğal bileşenlerden oluştukları için günlük kullanıma uygun bakım ürünleridir.

Saç kremi ne işe yarar?

Günlük yaşantınızda saçlarınızda sorun olarak gördüğünüz durumları gidermek için saç kremi kullanabilirsiniz. Yalnızca şampuanla giderilemeyecek sorunları saç kremi ile destekleyerek daha kısa sürede giderebilirsiniz. Saç kremleri, yalnızca bir hedefe yönelik değildir. Tüm saç sorunları ve tiplerine göre farklı ürünler bulunur.

Saç kremi kullanmak zararlı mı?

Yalnızca şampuan kullanarak yıkanan saçlar bir süre sonra daha sönük ve daha yıpranmış şekilde gözükecektir. Çünkü, saçlar uzadıkça ihtiyaçları ve sorunları da artış gösterir. Bu sorunları gidermek için de saç kremleri oldukça iyi bir çözümdür. Saç kremi kullanmak saça zarar vermez. Aksine, saç bakımında destekleyici rol oynadığı için daha sağlıklı bir forma kavuşturur.