Bebeğinizin mutluluğu ve konforu için her şeyi yapacağınızı ve bebeğinizi mutlu etmenin en temel yolunun doğru bez seçiminden geçtiğini biliyoruz. Bebeğiniz yeni doğduğu andan itibaren, güvende ve rahat hissedeceği doğru bebek bezini bulmak için çaba harcamanız gerekir.

Çünkü, her bebeğin anatomik yapısı ve cilt tipi farklı olduğu için anlaşacağı bez türleri de farklı olacaktır. Bundan dolayı, sizler için bebeğinizin beden ölçülerine göre en sağlıklı ve rahat hissettirecek bebek bezi tavsiyelerini araştırdık.

Sıra Marka YaşİyiÖneri Puanı
1MolfixPrematüre10/10
2PrimaYeni Doğan10/9.9
3Baby Turco1 Yaş10/9.8
4Evy Baby2 Yaş10/10
5Sleepy Natural3 Yaş10/9.8
6Canbebe3-4 Yaş10/10
7Bebem Natural4-5 Yaş10/9.9
8Goon5+ Yaş10/9.9
9Canped5+ Yaş10/9.9
10Huggies3+ Yaş10/9.7
Bebek Bezi Öneri Listesi

En İyi 10 Bebek Bezi Tavsiyesi

Yeni doğduğu andan itibaren bebeğinizi rahat ve güvende hissettirmek için pek çok yolu denediğinizi biliyoruz. Biz de sizlere bu konuda yardımcı olabilmek için en güvenilir ve kaliteli bebek bezi önerilerini listeledik.

İşte en iyi Bebek Bezi önerileri:

Molfix Bebek Bezi Prematüre

Ürün Özellikleri

 • Beden: 0
 • Yaş: Prematüre
 • Kilo: Yeni Doğan
 • Tip: Bantlı Bebek Bezi

Erken doğan bebeklerin vücut yapıları ve fiziksel özelliklerine göre tasarlanan Molfix Prematüre bebek bezi, aynı zamanda bebeğinizin cilt hassasiyetini göz önüne alarak geliştirilmiştir. Prematüre bebeklerin hassas ciltlerine tam uyum sağlayan ürün, bebeğinizi son derece konforlu hissettirmek üzerine tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** E**; 0 numara bez olması… Kimse beklemiyor prematüre bir bebek doğurmayı ama olabiliyor. Bizimde tam olarak böyle oldu iyi ki molfix var hayat kurtardı. Satıcı da her zaman ki gibi indirimli fiyattan koyunca düşünmeden aldık. Teşekkürler.

💬 A** T** G**; 3.kez sipariş verişim gayet memnunum güzel paketleme 30lu paket halinde geliyor. Prematüre kızım için alıyorum. Gayet uygun, bittikçe sipariş veriyorum. Bittikçe alıyorum, kızım maalesef küvözde ve hemşiresi de çok memnun bezinden aynı beze devam.


Prima Bebek Bezi Premium Care

Ürün Özellikleri

 • Beden: 1
 • Yaş: Yeni Doğan
 • Tip: Bantlı Bebek Bezi

Yeni doğan bebeklerde bez değiştirme sıklığının daha fazla olması gerektiği hesaba katılarak tasarlanan Prima bebek bezi, bebeğinizin cildini tahriş etmemek için ekstra emici kanallarla geliştirilmiştir. Üst düzey sıvı emici özelliği, ekstra hassas cilde sahip olan bebeğinizin cildini tahriş etmez. Yumuşak dokusu sayesinde bebeğinizi uykusunda dahi konforlu hissettirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** T**; Memnunuz alerji yapmadı üzerine stokladık bile malum piyasaya belli olmuyor.

💬 R** B**; En iyisi premium care uygun fiyata buldukça stok yapıyoruz.


Baby Turco Doğadan

Ürün Özellikleri

 • Beden: 2
 • Yaş: 1
 • Kilo: 3-6 Kg
 • Tip: Bantlı Bebek Bezi

Doğal zeytinyağı ve organik pamuk kullanılarak geliştirilen Baby Turco bebek bezi, 3-6 kg aralığındaki bebekleriniz için kusursuz konfor sağlar. Üretiminde kullanılan organik pamuk, en hassas ciltleri dahi tahriş etmez. Zeytinyağı ile ekstra yumuşak şekilde üretilen iç kısmı, bebeğinizin cildini pişiklere karşı korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Çok memnun kaldım teşekkür ederim sizlere bol satışlar dilerim. Paketleme süperdi.

💬 E** O**; Yeni doğan kızım için aldım çok beğendim.


Evy Baby

Ürün Özellikleri

 • Beden: 3
 • Yaş: 2
 • Kilo: 5-9 Kg
 • Tip: Bantlı Bebek Bezi

%100 doğal pamuktan üretilen Evy Baby bebek bezi, 5-9 kg aralığındaki bebekleriniz için son derece konforlu ve güvenilir bir üründür. Bha, paraben ve lateks içermeyen ürün, bebeğinizin hassas cildini tahriş etmeden koruma sağlar. Ekstra emici kanalları sayesinde bebeğinizin altı daima kuru kalır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Evy baby mükemmel bir bebek bezi çok memnun kaldım. Ne pişme ne taşırma oluyor. Tavsiye ederim.

💬 T** Y** A**; Birçok bez denedim ama en çok evy babyden memnun kaldım. Fiyatı uygun, kokusu güzel ve rahat bi bez. Elime de 2 günde max 3 günde ulaşıyor. Teşekkür ederim.


Sleepy Natural Mega

Ürün Özellikleri

 • Beden: 4
 • Yaş: 3
 • Kilo: 8-12 Kg
 • Tip: Bantlı Bebek Bezi

Doğal bambu bitkisinden elde edilen yumuşak lifler sayesinde doğal bir emicilik sağlayan Sleepy Natural bebek bezi, saf su kullanılarak dokunan dış yüzeyi sayesinde eşsiz bir konfor sağlar. Emicilik ve kuruluk bakımından oldukça iddialı olan ürün, 14 saate kadar bebeğinizin altını kuru tutar. Alt kısmında yer alan ıslaklık gösterge kısmı sayesinde bebeğinizin altını açmadan bezin doluluk oranını görmeniz sağlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** A**; Sleepy kalitesi! Depolamak için aldım.

💬 D** K**; Ben çok memnunum pişik falan yapmadı severek kullanıyorum indirimde olunca stokluyorum.


Canbebe

Ürün Özellikleri

 • Beden: 5
 • Yaş: 4
 • Kilo: 11-18 Kg
 • Tip: Bantlı Bebek Bezi

11-18 kilogram aralığında bebekler için tasarlanan Canbebe bebek bezi, hareket halindeki bebeğinizin daima konforlu ve güvende kalması için geliştirildi. Sızıntılara karşı ekstra güçlendirilmiş olan ürün, aynı zamanda pişik ihtimali göz önünde bulundurularak hava alabilir şekilde üretilmiştir. Ekstra ön ve arka bariyer kısımları sayesinde sızma ve taşma problemleri yaşanmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** C**; Kalitesi kesinlikle tartışılmaz ve çok hızlı geldi teşekkür ederim üstelik çok iyi fiyat.

💬 H** K**; Ürünün fiyatı çok uygun ve çok memnunum.


Bebem Natural

Ürün Özellikleri

 • Beden: 6
 • Yaş: 5
 • Kilo: 18-25
 • Tip: Bantlı Bebek Bezi

18 kilo üzerindeki çocuklar için son derece rahat kullanım sunan ve yüksek güvenilirliğe sahip olan Bebem Natural bebek bezi, sürekli hareket halinde olan çocuklarda sızma ve taşmaları önlemek için tasarlanmıştır. Esnek fakat güçlü yapısı sayesinde uzun süreli kuruluk sağlar. İçeriğinde, klor, lateks, paraben, parfüm gibi zararlı maddeler bulundurmadığı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ürün hemen elime ulaştı hızlı kargo. Bebeğimin cildi çok hassas, nerdeyse tüm bezler pişik yaptı. Bu bezi denemiştim ve gayet memnunuz. O yüzden daha büyük paketle hemen tekrar sipariş verdim.

💬 S** N**; İndirimdeyken aldım. Çok geç tanıştığım bir bebek bezi ve keşke önceden kullansaydım dedim. Açıkçası fiyatına göre ürün çok iyi tavsiye ederim. Sızdırma hiç yapmıyor.


Goon Premium Soft Külot Bebek Bezi 

Ürün Özellikleri

 • Beden: 7
 • Yaş: 5+
 • Kilo: 19+
 • Tip: Külot Bebek Bezi

19 kilo ve üzeri çocukların hareketlerini kısıtlamadan onları güvende hissettirmek için geliştirilen Goon çocuk bezi, gün içinde sızdırma ve taşmalara karşı da donanımlı şekilde tasarlanmıştır. Yumuşak ve konforlu iç yüzeyi, çocuğunuzun hareketlerini kısıtlamadan güven sağlar. Birinci kalite olarak üretilen bu ürün, saatlerce cilt kuruluğu sağlayarak pişik ihtimalini de ortadan kaldırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Boyutu çok iyi.18 aylık bebeğim için aldım. Fiyatı da makul.

💬 Y** G**; Çok iyi diğer bezlere on basar.


Canped Kids Çocuklar İçin Külot Bez

Ürün Özellikleri

 • Beden: 17-30 Kg
 • Yaş: 4-7
 • Tip: Külot Bebek Bezi

4-7 yaş aralığındaki çocuklarda yaşanan kaçırma problemine yönelik kullanılan Canped külot bez, ekstra koruyucu bariyeri sayesinde sızdırma ve taşma yapmaz. Uzun süreli kuruluk sağladığı için uyurken kullanıma uygundur. İç çamaşırı hissiyatında konfor sunan ürün, süper emici kanalları sayesinde çocuğunuzu daima rahat hissettirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; Güzel rahat kesinlikle. Oğlum sevdi.

💬 D** D**; Oğlum için aldım tuvalet alıştırması için sızdırma falan yapmıyor tuvalet eğitimi için ideal.


Huggies Little Swimmers Mayo Bebek Bezi

Ürün Özellikleri

 • Beden: 12-18 Kg
 • Yaş: 6-42 Ay
 • Tip: Mayo Bebek Bezi

6-42 ay bebeğiniz için denize ya da havuza girerken kullanabileceğiniz Huggies mayo bebek bezi, sızdırmaz kanallarının yanı sıra dışarıdan sıvı girişini de engellediği için sağlıklı kullanıma sahiptir. Esnek olmasının yanında oldukça güçlü yan bariyerlere sahip olduğu için sızdırma ve taşma problemleri yaşanmaz. Esnek üst bandı sayesinde kolayca giyilebilir olmasının yanında aynı kısımlardan yırtarak çıkarılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** K**; Gayet güzel. Kızım 32 aylık 14 kilo tam geldi. Kızım çok sevdi.

💬 Ş** A**; İlk çocuğumda da kullandım bu markayı. Mayo bezinde en kalitelisi, severek kullanıyoruz. Hemen hemen her gün havuzda kızım. Asla rahatsız olmuyor teşekkür ederim.


Narin Ciltler İçin 10 Bebek Islak Mendili ÖnerisiKolay Temizlenebilir 10 Bebek Önlüğü Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi bebek bezi hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi bebek bezi; Molfix, Prima, Baby Turco, Evy Baby, Sleepy, Canbebe, Bebem Natural, Jender, Canped ve Huggies markalarına ait ürünlerdir. Bu ürünler, ekstra emici olmalarının yanında son derece yumuşak ve esnek şekilde tasarlandıkları için bebekleri rahatsız etmeden koruyuculuk sağlar. Bu sayede bebekler ve ebeveynler tarafından en çok tercih edilen bezler arasında yer alırlar.

Yeni doğan bebek için hangi bez alınmalı?

Bebeğiniz erken doğduysa prematüre bebek bezlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak, normal zamanında doğan bebekler için 1 numaralı bebek bezi bedeni doğru bir seçim olacaktır.

Yeni doğan bebek bezi kaç aya kadar kullanılır?

Bezlerin kullanım zamanları yaş ve zamandan ziyade bebeğinizin bedeninin büyümesiyle ilgilidir. Yeni doğan bebekler için üretilen 1 numaralı bezler, 0-6 ay aralığında kullanıma uygundur. 6. aydan sonra gelişim gösterecek olan bebeklerde 1 numaralı bez küçük kalabilir.