Oldukça hoş görüntüsüyle herkesi kendisine hayran bırakan kıvırcık saçlar, bakım ve şekillendirme aşamasında zorlayıcı saç tipleri olabilir. Hepimizin bildiği gibi kullanımı ve bakımı en zor olan saç tipi kıvırcık saçlardır. Kıvırcık saçları kontrol edebilmek için iyi bir bakım rutini oluşturulması gerekir. Aksi halde, asileşmeye oldukça müsait olan bu saçları kontrol altına almakta zorlanabilirsiniz.

Saç bakımının ilk adımını oluşturan temizlik aşaması, kıvırcık saçlar için oldukça önemlidir. Tüm saç dibine ve saç tellerinin tamamına ulaşabilen ve aynı zamanda bakım yapan temizleyiciler kullanılması gerekir. Bundan dolayı, kıvırcık saçları daha kolay kontrol edebilmenizi sağlayacak en iyi kıvırcık saç şampuanı tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1Davines Love SmoothingCanlandırıcı10/10
2Kerastase Curl ManifestoNemlendirici10/9.9
3 L’actone Shea YağıHacim10/9.8
4Lisap Top Care Curly CareElektriklenme10/9.9
5Marc Anthony Strictly CurlsParlaklık10/9.8
6Ogx Coconat CurlsNemlendirici10/10
7Syoss Curl MeDolgunluk10/9.9
8Yves Rocher Boucles CurlsBesleyici/Onarıcı10/9.9
9Urban Care Hibiscus&Shea ButterBesleyici/Onarıcı10/9.7
10L’oreal Professionnel Expert CurlArındırıcı ve Nemlendirici10/9.6
Kıvırcık Saç şampuanı Öneri Listesi

En İyi 10 Kıvırcık Saç şampuanı Tavsiyesi

Kıvırcık saçları kolaylıkla kontrol edebilmek için öncelikle doğru bakım ürünlerini seçmeniz gerekir. Saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirerek buklelerini kolaylıkla belirginleştirebilmeniz adına, kozmetik ve bakım dünyasındaki en iyi kıvırcık saç şampuanlarını sizler için listeledik.

İşte en iyi Kıvırcık Saç şampuanı önerileri:

Davines Love Smoothing

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 1000 ml
 • İçerik: Pirinç proteini
 • Etki: Canlandırıcı

Saçların elektriklenmesini engelleyerek pürüzsüz bir doku kazandıran Davines kıvırcık saç şampuanı, içeriğinde yer alan pirinç proteini sayesinde kıvırcık saçlarda ağırlık yapmadan nem dengesini sağlar. Saçların daha canlı ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olurken beslediği için etkisi uzun süreli olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** E**; Çok başarılı bir ürün. Dalgalarım gözle görünür belirginleşti.

💬 A** Y**; Çok memnun kaldım kıvırcık saçları olanlar denemeli.


Kerastase Curl Manifesto

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • İçerik: Seramid ve manuka balı
 • Etki: Nemlendirici

İçeriğinde yer alan seramidler sayesinde saç diplerini uyararak sağlıklı formuna dönme sürecini kısaltan Kerastase kıvırcık saç şampuanı, manuka balı ile birlikte saçlarda buklelerin belirginleşmesini ve ağırlaşmadan nemlenmesini sağlar. Bunun yanında, saç derisindeki doğal nem dengesini koruduğu için sebum üretimini de dengelemiş olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ş**; Kıvırcık saçlar için seri çok gerekliydi. Bence çok iyi oldu saçı sertleştirmiyor, ağırlaştırmıyor.

💬 T** Ş**; Tekrar kerastasin curl serisine kavuştuğum için mutluyum, daha ilk kullanımda etkisi fark ediliyor. Hele bakım kremi ile birlikte kullanılırsa süper ikili.


L’actone Shea Yağı Krem Şampuan

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 400 ml
 • İçerik: Shea yağı
 • Etki: Hacim

Görüntüsüyle göz kamaştıran kıvırcık saçlara sahip olmanız için geliştirilen L’actone kıvırcık saç şampuanı, saçlarınızı beslerken aynı zamanda sağlıklı bir hacim kazandırır. İçeriğinde bulunan shea yağı, saçların dış faktörlerden etkilenerek sertleşmesini engeller. Yumuşak bir doku kazanan saçlar ise kolaylıkla şekil alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ürün gerçekten çok güzel. Saçlarımı çok sık düzleştirdiğim için buklelerim çok bozulmuştu ama ilk kullanımdan sonra bile belirgin durmaya başladılar ve gün içinde düşmüyorlar. Saçım boyalı olmasına rağmen rengini soldurmuyor hala parlak duruyor.

💬 S** Z** Ö**; İnanılmaz güzel bir ürün saçlarım kendine geldi.


Lisap Top Care Curly Care

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 1000 ml
 • İçerik: Paraben, renklendirici, sülfat ve silikon içermez
 • Etki: Elektriklenme karşıtı

Kıvırcık ve dalgalı saçlara hakim olmak çoğu zaman oldukça zorlayabilir. Lisap kıvırcık saç şampuanı, şekil vermekte güçlük çektiğiniz ve dönemsel olarak asileşen saçları sakinleştirmek için geliştirilmiştir. Paraben, silikon, renklendirici ve sülfat içermediği için bukleleri söndürmez. Daha canlı ve hareketli saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Y**; Efsane bir ürün saçı yumuşacık yapıyor ve parlaklık veriyor.

💬 D** T**;  Ürün saçıma aşırı iyi geldi yanmıştı uçları şekil almıyordu nemlendirdi yumuşacık oldu saçım maskesi ile çok iyi mutlaka kullanın.


Marc Anthony Strictly Curls

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • İçerik: Hindistan cevizi kremi, marula yağı ve shea butter
 • Etki: Parlaklık

İçeriğinde yer alan doğal zengin yağlar sayesinde saçlara dipten uca bakım yapan Marc Anthony kıvırcık saç şampuanı, nemi hapsederek saçların hareketli ve canlı yapısını korur. Özellikle, kuru ve cansız kıvırcık saçlar için hızlı etki gösterir. Paraben, sülfat ve sls içermediği için saçlarda ağırlık yapmadan güçlendirme sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ö**; sürekli kullandığım bir ürün saçlarımın buklelerini uzun vadede düzeltti.

💬 M** A**; ne diyeceğimi bilemiyorum. o kadar çok şampuan denedim ilk yıkamada saçlarımı istediğim gibi yaptı.


Ogx Coconat Curls

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 385 ml
 • İçerik: Hindistan cevizi ve bal
 • Etki: Nemlendirici

Hindistan cevizi ve bal içeriği sayesinde saçları ağırlaştırmadan derinlemesine nemlendiren Ogx kıvırcık saç şampuanı, süfatsız temizleyiciler içermesinden dolayı saç derisini yoğun kimyasallara maruz bırakmaz. Nemlendirme özelliği sayesinde saç buklelerini en belirgin ve pürüzsüz haline getirir. Bunun yanında, dengeli pH seviyesi ile daima canlı ve yumuşak saçlara sahip olmanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; Uzun zamandır kullandığım bir şampuan. sık dalgalı saçlarım var ve hiç kurutmuyor. Sülfatsız olduğu ve güzel koktuğu için tercih ediyorum. Tek kişi kullanacaksa birkaç ay gidiyor.

💬 F** B**; Uzun süredir bu şampuanı kullanıyorum saçlarım daha canlı görünüyor bu şampuanı kullandığından beri.


Syoss Curl Me

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 500 ml
 • İçerik: Soya proteini
 • Etki: Dolgunluk

Syoss kıvırcık saç şampuanı, saçları ağırlaştırmadan dolgunluk ve hacim kazandırması için özel olarak geliştirilmiştir. İçeriğinde bulunan soya proteini, saç telleri ile uyumlu çalışarak kıvırcık saçları yatıştırır ve bukleleri sağlıklı şekilde belirgin hale getirir. Saçları dış etkenlerden koruyarak elektriklenmesini engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** G** C**; Daha önceden de kullandığım, saçlarımı yumuş yumuş yapan elektriklenmesini önleyen, bukle formumu güzelleştiren şampuan. İndirimdeyken stok yaptım. 

💬 F** G**; Uzun zamandır kullanıyorum memnun kaldım kepek yapmadı dalgalı saça uygun bukle belirginleştiren şampuanlar arasında f/p en iyi ürün.


Yves Rocher Boucles Curls

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 300 ml
 • İçerik: Keten özü ve agav
 • Etki: Besleyici ve onarıcı

Kıvırcık saçların ihtiyaç duyduğu hassas bakımı sağlamak için özel olarak geliştirilmiştir. İçeriğindeki keten özü sayesinde buklelerin daha belirgin ve canlı hale gelmesini sağlayan Yves Rocher kıvırcık saç şampuanı, agav içeriği sayesinde de saç köklerini derinlemesine besleyerek saçlarda uzun süreli etki bırakır. Paraben, mineral yağ, sülfat ve silikon içermediği için saçları ağırlaştırmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Kıvırcık ve ince telli saçlarım var. Benim saçlarıma iyi geliyor. Yapıştırmıyor veya söndürmüyor.

💬 S** Ç**; Vegan bir ürün olduğu için denemek istedim. 2 kutu bitirdim ve çok memnun kaldım. Kıvırcık saçlarım çok nemsiz kalıyordu bu şampuan sayesinde artık daha yumuşak ve parlak oluyor.


Urban Care Hibiscus&Shea Butter

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • İçerik: Hibiskus ve shea yağı
 • Etki: Besleyici ve onarıcı

Dalgalı be kıvırcık saçlarda bukleleri en canlı ve belirgin haline getirmek için geliştirilen Urban Care kıvırcık saç şampuanı, sülfat içermez. Aynı zamanda, paraben ve silikon da içermeyen ürün, saç diplerini tıkamadığı için saç uzama sürecini de hızlandırır. İçeriğinde bulunan shea yağı ve hibiscus ile saçları dipten uca besleyerek güçlendirir ve parlak görünüm sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** M** O**; Kullandığım şampuanlar arasında saçlarımın dalgalarını ve buklelerini belirginleştiren tek şampuan bu oldu. Çok memnunum.

💬 A** A**; Çok hızlı geldi kokusu çok güzel saçlarım dalga dalga yumuşacık oldu seri olarak alın derim daha etkili oluyor.


L’oreal Professionnel Expert Curl

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 300 ml
 • İçerik: Gliserin, üre ve hibiskus tohumu özü
 • Etki: Arındırıcı ve nemlendirici

Kıvırcık saçların en büyük problemlerinden biri olan kuruluk şikayeti için özel olarak geliştirilen Loreal Professonnel kıvırcık saç şampuanı, gliserin içeriği ile saçları ağırlaştırmadan yoğun neme kavuşturur. Hibiskus özü ve üre içeriği sayesinde saçları dipten uca kadar zararlı dış etkenlerden arındırır. Beslenen ve korunan saçlar daha canlı ve göz alıcı hale gelir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; Şampuan harika, özellikle kıvırcık saçlar için mükemmel. Çok beğendim.

💬 Ç** I**; Gayet güzel yağlı ve dalgalı saçlar için ideal.


En İyi 10 Tuzsuz Şampuan ÖnerisiEn İyi 10 Kepek Şampuanı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi kıvırcık saç şampuanı hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine göre en çok tavsiye edilen kıvırcık saç şampuanı; Kerastase, ogx, Syoss, Loreal Professionnel, Urban Care, Davines markalarına ait ürünlerdir. Bu şampuanlar, saçları ağırlaştırmaadan nem sağlamasından dolayı bukleleri daha belirgin hale getirdiği için oldukça tercih edilir. Bunun yanında, temiz içerikli ürünler olmalarından dolayı saçlarda uzun süreli etki bırakırlar.

Kıvırcık saçlılar saçlarını nasıl yıkamalı?

Diğer saç tiplerine göre daha dikkatli bir bakım isteyen kıvırcık saçlar, temizlik aşaması da dahil tüm aşamalarda özenle hareket edilmesi gereken saç tipleridir. Kıvırcık saçları yıkarken öncelikle, tüm saçın tamamen ıslandığına emin olmanız gerekir. Sonrasında, şampuanı saça değil elinize dökerek saç diplerine parça parça uygulama yapmalısınız. Saçları yıkarken de oldukça nazik davranmanız gerekir. Durulama işleminde ise ılık su tercih edilerek aynı şekilde sakin hareketlerle durulama yapmalısınız.

Kıvırcık saç için ne kullanılmalı?

Saç bakımı yaparken öncelikle saç tipinize uygun ürünler seçmeniz gerekir. Kıvırcık saçlar için buna uygun bir şampuan kullanarak başlayabilirsiniz. Yıkama sonrası yine saç tipine uygun bir duşta saç kremi ile saçları beslemeniz doğru olacaktır. Asi saçlar için duş sonrasında ise durulanmayan ve bukle belirginleştiren kremler işinize yarar. Krem formunda olan ürünler saçlarınızı ağırlaştırıyorsa aynı ürünlerin serum formlarına da yönelebilirsiniz.