Günümüzün nasıl geçeceğini belirleyen unsurlardan biri de saçlarımızın görüntüsü olmaktadır. Hacimli ve dolgun saç görünümü, çoğu zaman kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Ancak bazı etkenlerden dolayı bu her zaman için mümkün olmayabilir. Özellikle ince telli saçlara sahip olan kişiler genel olarak, saçların sönük durması ve hacimsizlik problemleri yaşamaktadır.

İnce telli saçlar, diğer saç tiplerine göre daha dikkatli bir bakım ve özen istemektedir. Hali hazırda oldukça narin olan bu saç tipi için, yıkama aşamasından bakım aşamasına kadar doğru ürünleri doğru şekilde kullanmanız gerekir. İnce telli saçların tüm problemlerine yönelik, en iyi ince telli saç şampuanı tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1Kiehl’s Rice & WheatHacim Ve Nem10/10
2Kerastase Resistance VolumifiqueCanlandırıcı10/9.9
3L’oreal Professionnel Expert VolumetryNem Ve Hacim10/10
4Toni Guy Hacim ŞampuanıHacim10/9.9
5Elidor Doğanın EnerjisiDolgunlaştırıcı10/9.8
6John Frieda İnce Telli SaçlarHacim Ve Dolgunluk10/10
7Yves Rocher Ince Telli SaçlarBesleme Ve Hacim10/9.9
8Urban Care Pink Grapefruit&GingerDolgunlaştırıcı Ve Güçlendirici10/9.9
9Dove Narin BakımBesleyici Ve Onarıcı10/9.7
10Bioblas Botanic Oils IsırganDökülme Karşıtı10/9.6
İnce Telli Saç Şampuanı Öneri Listesi

En İyi 10 İnce Telli Saç Şampuanı Tavsiyesi

Farklı koşullardan dolayı cansızlaşan ya da hacmini kaybeden saçlar için doğru bakım ürünleri seçilmesi gerekir. Özellikle ince telli saçlarda bu tür problemler yaşanıyorsa, saç temizliği de dahil tüm aşamalarda özel ürünler kullanılmalıdır. İnce telli saçlar için en doğru temizliği ve bakımı yapabilmeniz adına en iyi ince telli saç şampuanlarını listeledik.

İşte en iyi İnce Telli Saç Şampuanı önerileri:

Kiehl’s Rice & Wheat

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • İçerik: Pirinç ve buğday proteini
 • Etki: Hacim ve nem

Pirinç ve buğray proteinleri ile birlikte formüle edilen Kiehl’s ince telli saç şampuanı, temiz içeriği sayesinde saç derisini korurken ince telli saçların güçlenmesini ve hacim kazanmasını sağlar. Saç temizliği sırasında saçlara yapışarak ağırlık bırakmaz. Saçların daha kalın telli, nemli ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** M**; Yıllardır tercihim ince telli saclara dolgunluk verior. Yağlanma probleminiz varsa hiç düşünmeden alın. Fiyatını kesinlikle hak ediyor

💬 B** N**; Saçıma iyi geldi 2nciyi sipariş edeceğim.


Kerastase Resistance Volumifique

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • İçerik: Myrothamnus flabellifolia çiçeğinden esinlenilmiştir
 • Etki: Canlandırıcı

Myrothamnus flabellifolia çiçeğinin, ölmesine rağmen cam fanus içine koyulduğunda tekrar canlandığı göz nünde bulundurularak geliştirilen Kerastase ince telli saç şampuanı, saçları tıpkı cam fanus görevi görerek korur. Tıpkı bu çiçek gibi, yıpranmış ve zarar görmüş saçınızın bu sayede kendine geldiğini ve sağlıklı görüntüsüne kavuştuğunu göreceksiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; uzun zamandır kullanıyorum asla vazgeçmem.

💬 D** S**; Çok memnunum herkese tavsiye ediyorum.


L’oreal Professionnel Expert Volumetry

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 300 ml
 • İçerik:  HydraLight formülü ve salistik asit
 • Etki: Nem ve hacim

Loreal Professionnel ince telli saç şampuanı, içeriğinde yer alan hydralight formülü sayesinde saçları ağırlaştırmadan temizleyerek hacim kazandırır. İnce telli saçların bir diğer problemi olan nemsizlik için de ekstra güçlendirilmiştir. Salisilik asit içeriğinden dolayı saç diplerine de bakım yapan şampuan, ince telli saç problemlerini tamamen ortadan kaldırmak adına geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** A**; Bu şampuan favorim. Gerçekten saçlarımı çok güzel yapıyor. Diğer şampuanlar gibi yağlı hissiyatını vermiyor. Paketleme de gayet özenliydi. Tavsiye ederim herkese.

💬 D** P**; Saç kremi ile birlikte aldım. Çok güzel bir ürün teşekkürler.


Toni Guy Hacim Şampuanı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • Etki: Hacim

İnce telli saçların hacimsizlik ve sönük görünüm gibi sorunlarını ortadan kaldırmak için geliştirilen Toni Guy ince telli saç şampuanı, hafif içeriği sayesinde saçları ağırlaştırmadan bakım yapar. Düz saçlara sahip olan kişilerin kullanımına da uygundur. Farklı sebeplerden dolayı hacmini ve parlaklığını kaybetmiş saçların kullanımına uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** A**; İnce telli saçları olanlar kesinlikle hiç düşünmeden alabilir incecik bir yapısı var saçı hiçbir şekilde ağırlaştırmıyor.

💬 Ş** Y**; Kokusu çok güzel saçı ağırlaştırmadan temizliyor bu marka hep favorim indirimde stoklayın.


Elidor Doğanın Enerjisi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 650 ml
 • İçerik: Avokado ve üzüm çekirdeği yağı
 • Etki: Dolgunlaştırıcı

Oldukça dikkat çeken kokusu sayesinde duş keyfini artıran Elidor ince telli saç şampuanı, saçlara pek çok açıdan bakım yaparak sizleri memnun edecektir. İçeriğinde yer alan avokado, saç ve saç diplerinin nem ihtiyacını karşılarken, üzüm çekirdeği yağı da ince saç tellerini güçlendirici bakım yapar. Bu sayede, daha dolgun ve güçlü saçlara kavuşursunuz.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** A**; Harika bir kampanya ile aldım. Bu şampuandan çok memnunum sayesinde saçlarım rapunzel oldu. Mükemmel.

💬 H** M**; Kokusunu da yıkama sonrası verdiği hissiyatı da beğendim. Saçlarımı daha dolgun ve kalın telli hissettirdi.


John Frieda İnce Telli Saçlar

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • Etki: Hacim ve dolgunluk

Air-silk teknolojisi ile üretilen John Frieda ince telli saç şampuanı, özel içeriği sayesinde saçları ağırlaştırmadan kökten uca besleyerek hacim ve dolgunluk kazandırır. Sağlıklı görüntüsünü yitiren ince telli saçları besleyerek güçlendirir. Saç üzerinde yumuşatıcı ve sakinleştirici etkisi bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** Y**; Çok güzel şampuan uzun suredir kullanıyorum sönük cansız saclarınız varsa hacim için en iyisi bu. Uzun sure kullanınca saçı kurutabilir uçlara krem kullanmak gerekli ama verdiği hacim gerçekten gözle görülür şekilde ve iki gün sürüyor.

💬 G** S**; Ürünün kalitesi güzel düzenli kullanıyorum etkisi harika kokusunuda beğeniyorum fiyatı piyasaya göre uygun indirimde buldukça kaçırmayın tavsiye ederim.


Yves Rocher Ince Telli Saçlar

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 300 ml
 • İçerik: Organik agav fruktanları ve kinoa
 • Etki: Besleme ve hacim

%94 doğal içeriğe sahip olan Yves Rocher ince telli saç şampuanı, temiz içeriği sayesinde saç ve saç diplerine kusursuz bakım yapar. Gücünü yitirmiş saçları besleyerek daha dayanıklı hale getirir. İnce telli saçlar yeteri kadar beslenemediğinde hacimsizlik probleminin devamında saç dökülmeleri görülür. Yves Rocher, bu problemin de önüne geçmek adına saçları, diplerden itibaren besler. Bu sayede hacim kazanan saçlarda dökülme de gözle görülür şekilde azalır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; İlk kullanışta bile saçlarım çok hoşuma gitti uzun bir süre bu şampuanı kullanacağım.

💬 G** K**; Uzun zamandır kullanıyorum. Benim gibi ince telli saçlarınız varsa çok memnun kalacaksınız.


Urban Care Pink Grapefruit&Ginger

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • İçerik: Pembe greyfurt ve zencefil
 • Etki: Dolgunlaştırıcı ve güçlendirici

Zencefilin pek çok probleme karşı çözüm sunduğu göz önünde bulundurularak Urban Care ince telli saç şampuanı geliştirilmiştir. Bunun yanında, pembe greyfurt ile desteklenen içeriği sayesinde saçlar üzerinde güçlendirici ve dolgunlaştırıcı bir etki yaratılır. Hacim sorunu yaşayan tüm saç tiplerinin kullanımına uygun olan şampuan, özellikle ince telli saçlar üzerinde kısa sürede gözle görülür etki sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Y**; Çabuk yağlanan saçlarıma iyi geliyor, hacimli oluyor. Kokusu da mükemmel. Fiyatı ise çok uyguna geldi, stok yaptım.

💬 B** S**; Kesinlikle mükemmel bir ürün ilk kullanmada bile etkili saçlarım ince telli ve sönük biraz hacim göstersin diye aldım ve öylede oldu şimdi daha kabarık ve parlak kokusu da çok güzel bu arada.


Dove Narin Bakım

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 600 ml
 • İçerik: Micellar temizlik
 • Etki: Besleyici ve onarıcı

Hassas ve güçsüz saçları nazik şekilde temizleyen Dove ince telli saç şampuanı, içeriğinde bulunan diğer ürünler sayesinde saçların doğal nemini korur. Micellar temizleme özelliği ile özellikle kış mevsiminde nemini kaybeden saçlara yoğun nem terapisi uygularken saçları ağırlaştırmaz. Mıknatıs etkisi sayesinde saçları kökten uca arındırırken aynı zamanda saçların ihtiyacı olan nemi tutar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** N** T**; Kokusu harika. Şeffaf bir yapısı var. Beğendim.

💬 E** E**; Saçı yumuşatıyor ve iyi temizliyor. İyi paketlenmişti.


Bioblas Botanic Oils Isırgan

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 360 ml
 • İçerik: Isırgan yağı ve b19 kompleksi
 • Etki: Dökülme karşıtı

Bioblas ince telli saç şapuanı, içeriğinde yer alan ısırgan yağı ve b19 kompleksi sayesinde saç diplerinde oluşan problemleri gidererek saçların güçsüzlükten dolayı dökülmesini durdurur. İnce saç tellerini kalınlaştırarak sağlıklı görüntüye kavuşmasını sağlar. Saç derisine uyumlu pH değeri sayesinde saç derisi problemlerini giderir. Doğal içeriği ile saçları kökten uca besleyerek dökülme sorununun önüne geçer.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** M**; Ürün çok uzun süredir kullanıyorum, saçıma hiç bir şampuan iyi gelmedi, çok iyi bi ürün.

💬 F** S** N**; Her zaman kullandığımız bir ürün ve çok memnunuz. Teşekkürler.


En İyi 10 Kepek Şampuanı ÖnerisiEn İyi 10 Kuru Şampuan Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi ince telli saç şampuanı hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi ince telli saç şampuanı; Kiehl’s, Kerastase, Loreal Paris, Toni Guy, John Frieda, Elidor, Yves Rocher ve Urban Care markalarına ait şampuanlardır. Bu ürünler, saçları ağırlaştırmadan temizlerken aynı zamanda ince telli saçların ihtiyacı olan besin ve nem takviyesini yaptığı için saç görüntüsünü kısa sürede iyileştirir. Aynı zamanda, ince telli ve sönük saçlar için dolgunlaştırıcı özellikleri bulunmaktadır.

İnce telli saçlar nasıl kalınlaşır?

Güçsüz sağları dayanıklı hale getirmek için öncelikle, kimyasaldan arındırılmış ürünler kullanılması gerekmektedir. Özellikle ince telli saçlar, dış etkilere daha fazla açık oldukları için kimyasallardan daha fazla etkilenirler. Yıkama aşamasından itibaren temiz içerikli ürünler kullanmak saç tellerini güçlendirir. Bunun yanında, haftanın 2 günü yine saç tipinize uygun maskeler kullanmak da ince saç tellerini kalınlaştırır.

Saçlarım çok ince telli ve az ne yapmalıyım?

Bu gibi durumlar genetik faktörlerden kaynaklanabileceği gibi diğer etkenlerden dolayı da ortaya çıkabilir. Genetik faktörler konusunda bir uzmana danışmanız gerekebilir. Diğer faktörler için de kullandığınız ürünleri değiştirmeniz işe yarayacaktır. Saçlarınızı dolgunlaştırmak ve yeni saç oluşumunu desteklemek için bu yönde ürünler kullanmalısınız. Temizlik ve bakım aşamasında temiz içerikli ürünler kullanıldığından emin olmalısınız. Bunun yanında, saç problemleri genel olarak vücut değerleri ile doğru orantılıdır. Vücut değerlerinizi kontrol ettirip bu değerleri tamamladığınız takdirde saçlarınız da sağlığına kavuşacaktır.