Kalın telli saçlar dış faktörlere karşı çok daha dayanıklı olsalar da bu saçlara sahip kişilerin de yaşadığı bazı problemler bulunur. Bu problemlere günlük olarak çözüm bulabilmek için izlenebilecek en iyi yöntem, kalın telli saçlara özel bakım ürünleri kullanmaktır. Kalın telli saçlar, kabarmaya ve elektriklenmeye oldukça meyillidir. Bunun yanında, zor şekil alan bu saç tipi için kesin çözümler üretilmesi gerekir.

Kalın telli saç şampuanı, saçlarda oluşan ağırlığı gidererek saçların daha sakin görünmesini sağlar. Aynı zamanda, kabarma ve elektriklenme gibi durumların önüne geçerek daha sağlıklı bir görüntü oluşturur. Tüm bu sebeplerden dolayı, kalın telli saçlarınıza doğru bakımları yapabilmeniz için en iyi kalın telli saç şampuanı tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1Pantene MiracleKoruma10/10
2OGX Biotin & KolajenHacim Ve Dolgunluk10/9.9
3Ashley Joy AntifrizzElektriklenme Karşıtı10/10
4Kerastase Bain SatinNemlendirme10/10
5Alfaparf Smoth 23Elektriklenme Karşıtı10/9.8
6Evoque MacadamıaBesleyici Ve Onarıcı10/9.8
7Fanola Smooth CareArındırıcı10/9.9
8Reshell R-2022Dökülme Karşıtı10/9.7
9Tanium TSP 29 ŞampuanNemlendirici10/9.7
10Schwarzkopf Keyonline BonacureBesleyici Ve Onarıcı10/9.8
Kalın Telli Saç Şampuanı Öneri Listesi

En İyi 10 Kalın Telli Saç Şampuanı Tavsiyesi

Kalın telli saçlar, kırılma ve yıpranma konusunda ne kadar şanslı hissettirseler de bunun yanında kabarma gibi problemler yaşattığından dolayı daima dikkatli bakım yapılması gereken bir saç türüdür. Kalın telli saçlarınızı sakinleştirerek en sağlıklı bakımı yapabilmeniz için kalın telli saç şampuanı önerilerini listeledik.

İşte en iyi Kalın Telli Saç Şampuanı önerileri:

Pantene Miracle

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • Etki: Koruma

Pantene kalın telli saç şampuanı, saçlarda oluşan elektriklenmeyi en aza indirerek pürüzsüz bir görüntü kazandırır. Bunun yanında, saçlara canlandırıcı bakım yapar. Bu sayede saçlarınız daha parlak ve sağlıklı gözükür. Kalın telli saçların şikayeti olan kabarma ve elektriklenme sorunlarını düzenli kullanımda ortadan kaldırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** N**; Çok güzel kokuyor etkisi de çok güzel tavsiye ederim.

💬 A** A**; Saçlarımın parladığını hissedebiliyorum çok memnun kaldım.


OGX Biotin & Kolajen

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 385 ml
 • İçerik: Kolejen ve biotin
 • Etki: Hacim ve dolgunluk

İçeriğinde yer alan kolejen desteği ile saç derisini besleyerek beslenme hızını artırır. Bunun yanında, biotin desteği de sağlayan Ogx kalın telli saç şampuanı, saç oluşumunda gerekli olan keratin ve biotinin daha sağlıklı şekilde saçlara aktarılmasını sağlar. Bu sayede saçlar daha dolgun ve hacimli hale gelir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** T**; Sürekli kullandığım bir ürün. Saçlarımı yumuşak ve parlak yapıyor.

💬 R** K**; Yıllardır kullandığım şampuan ne zaman farklı bir şampuana geçsem saçlarımın yorulduğunu hissedip tekrar bunu kullanıyorum indirime de girince stokluyorum.


Ashley Joy Antifrizz

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 400 ml
 • İçerik: Paraben ve parafin içermez
 • Etki: Elektriklenme karşıtı

Kuruma ve cansızlık problemi için geliştirilen Ashley Joy kalın telli saç şampuanı, saçları dış etkenlerden koruyarak yıpranmasını engeller. Kuruluktan dolayı kabarma ve elektriklenme yaşayan kalın telli saçlar bu sayede sakinleşir ve pürüzsüz hale gelir. İçeriğinde, saç köklerini tıkayan kimyasallar bulunmadığı için saçlar daha sağlıklı uzar.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** K**; Çok dalgalı, kabarık ve çok saçım var. Yıllardır ne markalar ne ürünler kullandım bu şampuan kadar saçıma iyi gelmedi hiçbiri.

💬 F** Ö** Ö**; Harika nemlendirdi saçlarım fazla elektriklenmiyor.


Kerastase Bain Satin

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • Etki: Nemlendirici

Senelerdir saç bakımı konusunda tecrübeli olan marka, Kerastase kalın telli saç şampuanı ürünüyle de kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Kalın telli saçlarda doğal olarak oluşan nemsizliği gidermek için dengeli nem terapisi sunan şampuan, kabarma ve yıpranmaya meyilli saçları sakinleştirerek sağlıklı görüntüye kavuşturur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** H**; Sürekli aynı şampuanı kullanıyorum zaten çok memnunun kesinlikle alınmalı.

💬 E** D**; Saçlarım çok sakinleşti kesinlikle bana çok iyi geldi ihtiyacı olan denemeli.


Alfaparf Smoth 23

Ürün Özellikleri

Ölçü: 250 ml

İçerik: Keratin

Etki: Elektriklenme karşıtı

Çok kalın telli olması sebebiyle asileşen saç tellerini sakinleştirmek için geliştirilen Alfapart kalın telli saç şampuanı, saçların ihtiyacı olan keratin takviyesini en saf şekilde sunarak sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlar. Bunun yanında, hoş kokusuyla da kusursuz bir duş zevki yaşamanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** N**; Alırken çok tereddüt etmiştim ama mucizevi bir ürün kesinlikle denenmeli.

💬 G** Ü**; Arkadaşımın tavsiyesi ile aldım iyi ki almışım ben de şimdi herkese tavsiye ediyorum.


Evoque Macadamıa

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 1000 ml
 • Etki: Besleyici ve onarıcı

Kalın telli saçların ve normal saçların ortak problemleri için üretilen Evoque kalın telli saç şampuanı, yıpranmış saç ve saç uçları için besleyici görev görür. Çevre koşullarından ve kullanılan diğer ürünlerden yıpranan saçlar, Evoque sayesinde sağlıklı şekilde beslenerek ışıldar. Böylelikle saç uzama süreci de hızlandırılır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** D**; Daha önce pek duymadığım bir marka olduğu için alırken kararsız kalmıştım ama iyi ki almışım boyutu da çok büyük etkileri de çok güzel kesinlikle tavsiye ediyorum

💬 S** A**; Kışın yıpranan saçlarım için almıştım çok işe yaradı, aynı sorunu yaşayan herkes tercih edebilir.


Fanola Smooth Care

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 350 ml
 • Etki: Arındırıcı

Farklı sebeplerden dolayı asileşen ve şekil almayan saçlar için geliştirilen Fanola Smooth Care kalın telli saç şampuanı, saçları tüm elektrik ve ağırlıktan arındırarak hafiflemelerini sağlar. Bu sayede sağlıkla ışıldayan ve sakinleşen saçlar elde edilir. Şampuan içeriğinde kullanılan saç tellerini sakinleştiren özler, aynı zamanda saç ve saç köklerini beslediği için saçlar normal sağlığına döner.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** R**; Kesinlikle tavsiye ediyorum, bu bakımı yapan bir şampuan için fiyatı çok normal denemelisiniz.

💬 E** Ş**; Saçlarıma bırakın şekil vermeyi, bağlamak bile artık çok zor hale gelmişti, çok zorlanıyordum ama bu şampuanı kullanmaya başladıktan sonra saçlarım kendine gelmeye başladı kesinlikle tavsiye ediyorum.


Reshell R-2022

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 500 ml
 • İçerik: Biotin
 • Etki: Dökülme karşıtı

Biotin desteği sayesinde çevre faktörü ya da farklı sebeplerden dolayı oluşan saç dökülmelerinin önüne geçen Reshell kalın telli saç şampuanı, kolejen, keratin, vitamin ve mineral desteği ile saçları kökten uca besler. Sağlıklı şekilde beslenen saçlar canlı bir parlaklığa kavuşur. köklerden daha iyi beslenmeye başladıkları için saçlarda uzama hızı da artış gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** E** T**;  İçeriği çok güzel köpürmüyor bu çok iyi kimyasal olmadığını gösterir kesinlikle tavsiye ediyorum indirim den yararlanın.

💬 Z** D**; Stokluyorum kesinlikle saçları yumuşacık yapıyor.


Tanium TSP 29 Şampuan

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 400 ml
 • İçerik: Keratin
 • Etki: Nemlendirici

Kalın telli kıvırcık saçlar için geliştirilen ürün, kıvırcık saçlarda yaşanan kabarma sorununun önüne geçerken kalın telli saçların getirisi olan nemsizliği de ortadan kaldırır. Tanium kalın telli saç şampuanı, içeriğindeki keratin sayesinde saçları kökten uca yapılandırarak dış etmenlere karşı koruma altına alır. Böylece zarar görmeyen saçlar güçlenerek daha sağlıklı bir görüntüye kavuşur.

Kullanıcı Yorumları

💬Ö** Ç**; Set halinde aldım, büyük bir beklentim yoktu ama iyi ki almışım saçlarıma çok iyi geldi.

💬 H** B**; Memnun kaldım saçlarıma iyi geldi tavsiye ederim.


Schwarzkopf Keyonline Bonacure

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 250 ml
 • Etki: Besleyici Ve Onarıcı

İçeriğinde pek çok bakım desteği barındıran Schwarzkopf kalın telli saç şampuanı, saç köklerinden itibaren besleyerek saçlara canlı bir görünüm kazandırır. Saçlarınızı yıkadığınız andan itibaren elektriklenmeye karşı tam ve uzun süreli koruma sağlar. 4 güne kadar nem etkisini sürdürdüğü bilinmektedir. Kalın telli ve elektriklenen saçları sakinleştirerek yönetirken aynı zamanda derinden besler.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Marka zaten kalitesini gösteriyor muhteşem bir ürün tavsiye ederim.

💬 M** Ş**; Bütün özelliklerinin işe yaradığını saçlarımda gözlemliyorum tavsiye ediyorum.


En İyi 10 Saç Vitamini ÖnerisiEn İyi 10 Saç Toniği Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi kalın telli saç şampuanı hangisi?

Kullanıcıların şikayetleri ve deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi kalın telli saç şampuanı; Wella, Ogx, Ashley, Kerastase, Schwarzkopf, Reshell, Tanium markalarına ait ürünlerdir. Bu ürünler, kalın telli saçlara özel şikayetleri giderirken saçları kökten uca besleyerek en kısa sürede sağlıklı görüntüye kavuşmalarını sağlar.

Kalın ve gür saçlar için ne yapılmalı?

Saç temizliğinden nemlendirme aşamasına, saç bakımından günlük rutinlere kadar bütün işlemler kalın saç tellerine özel ürünler ile yapılmalıdır. Kuruma ve elektriklenmeyi gidermek için saç tellerini ağırlaştırmayacak nemlendiriciler kullanılmalıdır. Şampuan seçerken, ağır kimyasallar içermeyen ve sakinleştirici özelliği bulunan ürünler tercih edilmelidir.

Kalın telli saçlar nasıl yumuşatılır?

Saçlarınız sert ya da zor şekil alıyorsa öncelikle saç bakım rutininizi gözden geçirmeniz gerekir. Ağır kimyasallar içeren ürünler, saçlarınıza bakım yapmaya çalışırken saçlarınızı daha fazla yıpratabilir. Nemlendirici seçiminiz doğru olmalı. Yeterince nemlendirilmeyen kalın telli saçlar zamanla oldukça sertleşebilir. Çok sıcak suyla yıkamamaya özen gösterin. Çok sıcak suya maruz kalan saçlar zamanla tüm nemini kaybetmesinin yanında saç diplerinde de kepeklenme şikayeti görülebilir. Yastık kılıfınız haftada 2 defa değiştirin. Saçların sertleşmesinin bir sebebi de elektriklenme sorunudur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için agresif yapıda olmayan kumaşlar ile oluşturulan yastık kılıfları tercih ederek haftada 2 defa değiştirmeye özen göstermelisiniz.