Hepimizin bildiği gibi, makyaj yapmanın birinci kuralı etkileyici bakışlara sahip olmaktır. Bakışları dikkat çekici hale getirmek de kirpik kıvrımları oldukça önem taşır. Kısa ya da düz kirpiklere sahipseniz kimyasal yöntemlere başvurmadan kirpiklerinizi etkileyici hale getirebilirsiniz.

Kirpik kıvırıcı aletler, kirpiklerinize zararlı madde uygulamadan doğal yöntemlerle makyajınızı dikkat çekici hale getirmeyi vaat eder. Doğru kirpik kıvırıcıyı seçmeniz halinde, kirpikleriniz dökülmeden, kırılmadan ya da yıpranmadan kıvırma işlemi yapabilirsiniz. Bundan dolayı, kirpiklerinize zarar vermeden doğal kıvırma etkisi verecek en iyi kirpik kıvırıcı tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1Mac Full Lash CurlerKıvırma Ve Hacim10/10
2Promani Pr-810Kıvırma Ve Hacim10/9.9
3Inglot Eyelash CurlerLifting Etkisi10/9.8
4Trim 6-45 Kıvırma Ve Hacim10/9.9
5Kiko Eyelash CurlerKıvırma10/9.8
6Missha 3-Wave Eyelash CurlerLifting Etkisi10/10
7Golden Rose 8691190070649Hacim Ve Kıvırma10/9.9
8Polosmart Psc13Şekillendirme10/9.9
9Nascita 8697415102850Kıvırma10/9.7
10Gaman Elektrikli Kirpik KıvırıcıŞekillendirme10/9.6
Kirpik Kıvırıcı Öneri Listesi

En İyi 10 Kirpik Kıvırıcı Tavsiyesi

Etkileyici bakışlara sahip olmak için yapılan pek çok işlemin yanında kaliteli bir kirpik kıvırıcılar, hem sağlıklı hem de doğal görünüme kavuşmanız için yardımcı olur. Sizler için en kaliteli kirpik kıvırıcıları listeledik.

İşte en iyi Kirpik Kıvırıcı önerileri:

Mac Full Lash Curler

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Metal ve silikon
 • Etki: Kıvırma Ve Hacim

Güzellik sektöründe oldukça tecrübeli bir marka olan Mac, etkileyici bakışları ve dikkat çekici makyajı tamamlamak için ürettiği Mac kirpik kıvırıcı ile kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Özel silikondan üretilen kirpik kıvırma başlığı sayesinde kirpiklere kırık bir görüntü vermeden şekillendirir. Sonrasında uygulanacak rimeli etkili hale getirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** Ö**; Sabah kirpiklerimi kıvırıyorum gün boyu öyle kalıyor iyi ki almışım.

💬 M** C**; Uzun zamandır bu kadar para verilmez diyerek hep ucuz denemeler yaptım ama maalesef ikinci kullanımda çöp oldu hepsini toplasam zaten yine aynı meblağ oluyor o yüzden indirimde gözümü kararttın ve aldım cidden çok güzel ben kirpik kıvırıcı olmadan rimel kullanamayan biri olarak çok ürün denedim ama bu gerçekten iyi umarım uzun zaman beraber yol alırız rimel sürmeden bile gün boyu kirpikleriniz harika görünüyor bütçesi yeten indirimde şans vermeli.


Promani Pr-810

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Metal, plastik ve silikon
 • Etki: Kıvırma Ve Hacim

Promani kirpik kıvırıcı, kaliteli yapısı sayesinde elinize tam oturarak kirpiklerinize en etkili şekilde hacim sağlarken aynı zamanda doğal kıvrım etkisi verir. Ev kısa ve düz kirpiklerde dahi kullanıma uygundur. Yumuşak başlığı sayesinde kirpiklerde dökülme problemi yaşanmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ç**; Uzun süredir kullandığım ve aşık olduğum o kirpik kıvırma aleti. Kesinlikle alın aldırın aşırı memnun kaldım. süngeri aylardır yıpranmadı hafif sertliğinden dolayı sıkıntı yaşanmıyor bu konuda, ama bu kötü anlamda kıran bir sertlik değil tabi ki de. aylardır kullandığım ve kirpiğimde dökülme kırma yapmayan tek alet teşekkürler.

💬 A** A**; Ürünün boyutunu çok beğendim kıvırması falan da baya güzel.


Inglot Eyelash Curler

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Metal ve silikon
 • Etki: Lifting etkisi

Marka, diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi kirpik kıvırıcı ürününde de kalite ve konforu bir arada sunmaktadır. Yumuşak ve esnek yapısı sayesinde kirpikleri çekiştirmeden şekillendiren Inglot kirpik kıvırıcı, uzun süre etkisini sürdürmesi sebebiyle özellikle gece makyajlarında tercih edilmektedir. Kirpiklerinizi, hasar vermeden şekillendirme imkanı sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 I** K**; Kirpiklerim kaşıma değer vaziyette yazıyorum şuan bu tip bir aletin bakışlarımda bu kadar fark yarataileceğini düşünmemiştim ilk defa alıyorum şimdi elimden düşmüyor sabah uyanıp bunla kirpiklerimi kaldırıyorum gözlerim kocaman ve etkili bir görüntüye sahip oluyor.

💬 H** D**; Mükemmel bir ürüün aşırı iyi kıvırıyor kirpikleri.


Trim 6-45 

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Metal ve silikon
 • Etki: Kıvırma Ve Hacim

Küçük boyutlarda üretilmesi sebebiyle tüm seyahatlerde makyaj çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz bir üründür. Diğer kirpik kıvırıcılara göre daha küçük boylarda olmasına rağmen üstün performans gösteren Trim kirpik kıvırıcı, aynı zamanda nazik yapısı sayesinde kirpikleri incitmeden şekillendirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** A**; Kız kardeşime hediye olarak almıştım bayılmış harıka kıvırıyormus düşünmeden alabılırsınız.

💬 J** A**; Harika. Sağlam bir ürün, küçük boy(10cm) makyaj çantası için ideal, yedek lastigyle beraber geliyor. Kirpikler güzel, kalıcı bir şekilde kiviriyor.


Kiko Eyelash Curler

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Metal ve silikon
 • Etki: Kıvırma

Kiko kirpik kıvırıcı, en kısa ve düz kirpikleri en etkili şekilde kıvırmak için tasarlanmıştır. Maskara sürmeden önce kirpik diplerinize yerleştirerek 3 saniye kadar kirpiklerinizi kıvırmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz maskaranın ardından da aynı işlemi uygulayarak sonrasında kirpiklerinizi tarayıp işlemi sonlandırabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** B**; Övüldüğü kadar varmış resmen kuş kanadı gibi kirpiklerim oldu bide rimel sürünce baya uzun durdu.

💬 B** K**; Kirpiği kırmıyor çok iyi ve yumuşak kıvırıyor, harika bi kirpik kıvırıcı gerçekten.


Missha 3-Wave Eyelash Curler

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Çelik, abs ve silikon
 • Etki: Lifting Etkisi

En çok tercih edilen Kore güzellik markalarından biri olması ile birlikte en güvenilir ürünlere sahip olan Missha, kirpik kıvırıcı ürünü ile de kullanıcıların beğenisini toplamıştır. 3 kat silikonlu yapısıyla kirpiklerinize doğal bir kıvrım ve hacim kazandırır. Tıpkı lifting işleminde olduğu gibi birbirinden ayrık ve doğal kıvrılmış kirpiklere sahip olmak istiyorsanız doğru bir tercih olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** D**;  Aşırı iyi. Rengi uzay grisi diye geçen renkten, ele kesinlikle dandik hissi vermiyor çok sağlam. Ayrıca kirpikleri cidden kırık bir şekilde değil de C şeklinde yuvarlıyor. Epey güzel bir ürün.

💬 E** A**; kirpikleri kırmadan kıvırıyor gerçekten. ben sevdim.


Golden Rose 8691190070649

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Metal, plastik ve silikon
 • Etki: Hacim Ve Kıvırma

Kirpik diplerini incitmeden nazik şekilde kirpiklerinizi kıvırmayı sağlayan Golden Rose kirpik kıvırıcı, aynı zamanda hacim verme etkisiyle de maskarayı daha etkili hale getirir. İsterseniz maskaran önce ya da sonra uygulayabilirsiniz. Daha yoğun bir kıvrılma etkisi için maskaradan önce ve sonrasında uygulamanız önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Y**; Birçok kirpik kıvırıcı denedim bence en etkilisi bu ürün.

💬 M** B**; İlk kez kullanan biri olarak çok rahat kullanıyorum ve uygun fiyatlı.


Polosmart Psc13

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Kirpik şekillendirici elektronik cihaz
 • Etki: Şekillendirme
 • Batarya: 280 mAh
 • Ölçü: 142x23x16 mm

Polosmart kirpik kıvırıcı, klasik kıvırıcılara göre daha pratik bir üründür. Tıpkı saçları kıvırmak için kullanılan maşalarla aynı mantık ile çalışır. Tek fark, kirpikleriniz cihazın etrafına sarılmaz. Bunun yerine cihazın verdiği sıcaklık ile şekillendirilir. 55-65 ve 75 dereceden oluşan 3 kademeli sıcaklık ayarına sahiptir. Maskaradan önce ya da sonra kullanıma uygundur. Bunun yanında, kirpik bakım yağı uyguladıktan sonra da bakımın etkili şekilde yapılabilmesi için kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** B**; Bence gayet güzel kirpik kıvırmakla fazla uğraşmaktansa kullanımı basit ve hemen kıvırma özelliği var. Alınabilir.

💬 B** R** G**; Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir ürün gayet kaliteli fiyatını hatta daha fazlasını hak eden bir ürün bence Kirpikleri doğal kıvırcık gibi yapıyor ve kirpik kıvırıcının acısına VS maruz kalmak zorunda değiliz kalıcılığı da kirpik kıvırıcıdan daha güzel sabah yaptım akşam oldu hala aynı gerçekten çok beğendim param boşa falan gitmemiş çok mutlu oldum aldığıma değer Bi ürün şarj aleti kullanma kılavuzu ile birlikte geldi pillilere göre de şarj aletinin olması daha iyi bir avantaj bence ben tavsiye ederim kötü yorum yapanların beceremediğiniz düşünüyorum.


Nascita 8697415102850

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Metal, silikon ve plastik
 • Etki: Kıvırma

Plastik tutma kısımları sayesinde parmaklarınızın tam kavramasına yardımcı olan Nascita kirpik kıvırıcı, silikon başlığı ile birlikte kirpikleri yıpratmadan kıvırır. En etkili ve hızlı işlemler için kullanıma uygundur. Kısa ve düz kirpiklere sahip olan kullanıcıların da oldukça tavsiye ettiği bir kirpik kıvırıcı haline gelmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** V**; Çok memnun kaldım indirim zamanı kaçırılmayacak bir ürün.

💬 A** A**; çok açık söylüyorum baya korkarak aldım 0 beklenti ama çok güzel 2 tane yedek lastik var gayet yumuşak ben gratisten eklipsinkini almıştım ilk ama kirpiklerimi kopardı ona bin basar.


Gaman Elektrikli Kirpik Kıvırıcı

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Kirpik şekillendirici elektronik cihaz
 • Etki: Şekillendirme
 • Batarya: 280 mAh
 • Ölçü: 15x3x1.1 Cm

Cihazın uç kısmının ısınması ile kirpikleri tarayarak uygulanan işlem, kirpiklerinizde gün boyu kıvrım oluşturmak için geliştirilmiştir. Yalnızca kirpik kıvırmayı değil aynı zamanda kirpiklere bakım yapmayı da vaat eden Gaman elektronik kirpik kıvırıcı, maskara kullanmadığınız zamanlarda, kirpik bakım yağlarının etkisini artırmak için de gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; Ürünü beğendim, kaliteli, kullanışlı. Rimelle kullanıldığında kirpikler uzun süre kıvrık kalıyor.Kirpik serumuylada kullanıyorum.

💬 B** E**; Rimelden sonra kullanılırsa gayet başarılı bir ürün.


En İyi 10 Rimel TavsiyesiEn İyi 10 Kaş Ve Kirpik Serumu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi kirpik kıvırıcı hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine göre en çok tavsiye edilen kirpik kıvırıcı; Mac, Promani, Inglot, Missha, Trim, Nascita, Gaman markalarına ait kirpik kıvırıcılardır. Bu ürünler, kirpikleri kırmadan, dökmeden ve yıpratmadan kıvrım sağladıkları için sağlıklı kullanıma sahiptir. Bunun yanında, en kısa ve düz kirpiklerde de etkili olmaları sebebiyle tercih edilirler.

Kirpik kıvırıcı zarar verir mi?

Kirpiklerinize dışardan bir müdahalede bulunduğunuzda kirpikler yıpranabilir. Ancak doğru ürünlerle yapılan kirpik kıvırma işlemlerinde kirpik kıvırıcılar kirpiklere zarar vermez. Bunun için, yumuşak başlıklı ve güvenilir ürünler kullanmalısınız. Aynı zamanda, daha farklı bir kirpik kıvırma yöntemi aradığınız takdirde elektronik kirpik kıvırıcılardan da yardım alabilirsiniz.

Önce rimel mi yoksa kirpik kıvırıcı mı?

Makyaj yaparken en çok karıştırılan sıralamalardan biri de kirpik kıvırıcı ve rimel uygulama sırasıdır. Temiz kirpiklere hiçbir işlem uygulamadan önce kirpik kıvırıcı ile uygun şekilde kıvırmanız önerilir. Sonrasında rimel sürebilirsiniz. Kirpiklerinizin hassasiyet durumuna göre, eğer güçlü kirpiklere sahipseniz etkiyi artırmak için önce kirpik kıvırıcı sonra rimel en son tekrar kirpik kıvırıcı kullanarak kıvrım etkisini daha çok alabilirsiniz.