Güzel kokmak, aslında bir tercihten öte bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Özellikle yaz mevsimleri, güzel kokmamız için bizi teşvik edici olsa da temiz ve güzel koku her mevsim geçerliliğini koruyan bir durumdur.

Kokular konusunda kadınlar daha şanslı gibi gözükse de erkekler için de oldukça fazla seçenek bulunur. Yalnızca, kadınların koku konusunda çok daha hassas yaklaşmalarından dolayı erkekler ile ilgili kokular için ufak bir araştırma yapmak gerekir. Bundan dolayı, en iyi erkek deodorantlarını sizler için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Slazenger Active Sport Gold 150 ml10/10
2American Crew 450 ml10/9.9
3Nivea Black And White150 ml10/9.8
4Biotherm150 ml10/9.9
5Axe & Bodyspray Epic Fresh 150 ml10/9.8
6Privacy Man Addiction150 ml10/10
7Rexona Men Clinical Protection150 ml10/9.9
8Blade Self Confidence150 ml10/9.9
9David Beckham75 ml10/9.7
10Dior Sauvage75 ml10/9.6
Erkek deodorantı Öneri Listesi

En İyi 10 Erkek Deodorantı Önerisi

Koku, kişinin hem imzası hem de kendini iyi hissetmesini sağlayan en önemli konulardan biridir. Bundan dolayı, geçtiğiniz her yerden sizin geçtiğinizin anlaşılacağı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak erkek deodorantlarını sizler için liste haline getirdik.

İşte en iyi Erkek Deodorantı önerileri:

Slazenger Active Sport Gold 

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: Ter kokusunu önler

Slazenger Active Sport serisinin ürünü olan Gold deodorantıdır. Erkekler için özel olarak üretilmiştir. Yumuşak ve kalıcı notalardan elde edilen erkek deodorantı, günlük kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Ter ve sigara kokusunu bastırma özelliği sayesinde oldukça fazla tercih edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ç**; oğlum için aldım çpk güzel kokuyo kalıcı kokusu var tavsiye ederim

💬 R** K**; her zaman kullandığım ürün tavsiye ederim


American Crew 

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: Duşta kullanım

Özel formülasyonu sayesinde teninizi kötü kokulardan arındırarak uzun süre kalıcılık sağlar. Diğer deodorantlarla kıyaslandığı zaman kullanımı daha farklıdır. Duştan çıkmadan önce ıslak vücuda uygulanması ve durulanması gerekir. Normal deodorantlarda koku sadece kıyafetlerinizde kalırken, American Crew erkek deodorantı, direkt olarak vücudunuzun güzel kokmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** A**; Eşimin vazgeçilmezi oldu

💬 N** D**; Eşime almıştım bayıldık, bundan sonra sürekli almayı düşünüyoruz tavsiye ederim


Nivea Black And White

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: Kıyafetlerde iz bırakmaz

Özellikle yaz mevsiminde çok terleyenler ve ter kokusundan şikayetçi olanlar için geliştirilmiştir. Özel Black And White teknolojisi sayesinde, kullanıldığı andan itibaren siyah kıyafetlerde de beyaz kıyafetlerde de iz bırakmaz. Ter kokusunun önüne geçerek uzun süre ferahlık sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** B**; Sürekli kullandığım bir ürün memnunum tavsiye ederim

💬 R** O**; Kıyafetlerde iz bırakmaması güzel, kokusu da hoş sürekli kullanıyorum


Biotherm

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: Pudrasız

Pudrasız bir deodorant olması sebebiyle kıyafetler üzerinde leke bırakmaz. Beyaz kıyafetleriniz üzerine de siyah kıyafetleriniz üzerine de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mevsimsel bir kokusu yoktur. Tüm mevsimlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kokusunun oldukça kalıcı olması sebebiyle kullanıcılar tarafından çokça tercih edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** E**; Tek kelime ile harika bir koku. eşime aldım ama esimden çok ben kullandım:))))

💬 Z** C**; Biothermin urun yelpazesini görünce sprey olani da denemek istedik. kokusu çok güzel fresh aninda koruma sağliyor. iz birakmiyor.güzel fresh


Axe & Bodyspray Epic Fresh 

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: Ter kokusunu durdurur

Özel greyfurt içeriği sayesinde ter kokusunun önüne geçmekten ziyade ter kokusunu durdurucu özelliği bulunur. Uzun süreli etkilidir. Kokusu oldukça kalıcı olduğu için kullanıcılar yalnızca deodorant değil parfüm işlevi gördüğünü de dile getirmişlerdir. Ferah kokusu sayesinde her mevsim kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** D**; harika bir ürün oğluma hediye aldım çok beğendi , kullanımı gayet başarılı herkese tavsiye ederim

💬 F** T**; harika bir kokusu var eşim çok beğendi 2.kere sipariş verdim tavsiye ederim


Privacy Man Addiction

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: 48 saat etkili

Privacy Man Addiction, ter kokusuna karşı 48 saat mücadele eden bir deodoranttır. İster antrenman yapın isterseniz de günlük işlerinize koşturun, her koşulda ter kokusunun önüne geçerek kötü kokuyu önler. Kalıcı kokuya sahip olması, ter kokusunu gidermesi ve hoş kokusunun yanında uygun fiyatıyla da oldukça dikkat çeker.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** E**; Ùrün gayet güzel geldi. kısa sürede elime ulaştı. Fiyat performans ürünü. kokusu da tam erkeksi güzel bi koku. Teşekkürler privacy

💬 A** P**; yıllardan beri aynı koku kullanıyorum ve hala aynı kalite


Rexona Men Clinical Protection

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: 96 saat koruma

Günlük olarak kullanıma uygundur. Özel pudralı yapısı sayesinde terlemenin önüne geçerek uzun süre kuru kalmanızı ve hoş kokmanızı sağlar. Gelişmiş teknolojiye sahip olmasından dolayı 96 saat boyunca ter ve kokuya karşı aktif koruma sağlar. Koku özellikleri, sedir ağacı, kırmızı meyveler ve zengin çiçek kokuları ile oluşturulmuştur. Her mevsim kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** A**; Sürekli kullandığım güzel bir koku tavsiye ederim

💬 M** U**; Gün içinde oldukça başarılı memnunum


Blade Self Confidence

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: Pudrasız

Pudrasız özelliği sayesinde kıyafetler üzerinde iz ve leke bırakmaz. Her mevsim kullanıma uygun bir okuya sahiptir. Uzun süre ter kokusunu hapsetmesi ve ferah hissettirmesi için özel olarak geliştirilmiştir. odunsu ve aromatik koku ailesinden parçalar kullanılmıştır. Alt notalarında çiçeksi kokuların yer almasından dolayı kokuları uzun süre bastırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** Ö**; Kokusu cok güzel sağlam geldi tavsiye ederim

💬 H** T**; ürünü beğenerek aldım hoş kokusu var


David Beckham

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: Kalıcı koku notaları

Üst notalarında greyfurt ve lavantanın yer aldığı deodorantta, kalp notalarında ananas ve elma suyu ile birlikte kakule yağı ve tonka ile ısıtılmış paçuli ve kaşmir odunun birleşimiyle yumuşak bir odunsu koku oluşturur. Genellikle kış aylarında tercih edilen bir kokudur. Uzun süreli kalıcılığa sahiptir. Ten kokusu ile uyum sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** A**; Eşim için aldım. Her zaman kullandığı bir deodorant. Kokusu kalıcı hoş bir erkek parfümü.

💬 E** K**; Bu tam böyle duş sonrası losyon gibi temiz, fresh kokuyor, beğendim


Dior Sauvage

Ürün Özellikleri

  • Ek özellikler: Ten ile uyumlanır

Yumuşak erkeksi kokusu sayesinde dikkat çeken ve oldukça kalıcı bir koku elde edilmiştir. Ter kokusunu bastırırken aynı zamanda ten kokusu ile uyumlanarak doğal ve hoş bir kokunun ortaya çıkmasını sağlar. Baharatlı, odunsu fakat yumuşak bir kokuya sahip olması sebebiyle her mevsim kullanıma uygun görülmüştür.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** G**; Yıllardır parfümüyle birlikte kullandığım ürün kalıcılığı da süper

💬 D** T**; dior tabiki pahali ama babam cok memnun, guzel de kokuyor, uzun sure de gidiyor tavsiye ederim


En İyi Erkek ParfümleriEn İyi 10 Tıraş Losyonu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi erkek deodoranatı hangisi?

En kalıcı ve çekici kokuya sahip erkek deodorantları, Dior Sauvage, Rexona Men Clinical Protection, Blade Self Confidence, American Crew, Slazenger Active Sport Gold olarak belirlenmiştir. Kıyafet üzerinde iz bırakmamaları ve uzun süre boyunca ter kokusunu hapsederek hoş koku sağlamaları nedeniyle kullanıcılar tarafından çokça tercih edilirler.

Erkek deodorantı nereye sıkılır?
Direkt olarak koltuk altına sıkılması gerekir. Koltuk altına çok yakın olacak şekilde kullanılması önerilmez. Duş sonrası kullanım daha etkili olacaktır.

Kaç yaşından itibaren deodorant kullanılır?

İçeriklerinden dolayı 16 yaşından önce deodorant kullanımı önerilmez.