Tıraş sonrası hassasiyet, kızarıklık ve yanma hissi kaçınılmaz oluyor. Bu rahatsız edici histen kurtulmak için iyi bir tıraş losyonu gerekiyor. Tıraş losyonları ciltteki gerginliği azaltarak hassasiyet ve kızarıklığı önlüyor. Cilde bakım yapan bu ürünler nemlendirici özellik taşıyor. Erkeksi kokulara sahip losyonlar gün boyu ferah kalmanızı ve güzel kokmanızı sağlıyor.

Sıra ModelHacimİyiÖneri Puanı
1Arko Men Cool250 ml10/9.9
2Farmasi Gaucho100 ml10/9.8
3Avon Care Men100 ml10/9.8
4Nivea Men Hassas125 ml10/9.8
5Yves Rocher Ferahlatıcı100 ml10/10
6L’Oreal Paris Men Hydra100 ml10/10
7Old Spice Whitewater100 ml10/9.8
8Nivea Men Hassas100 ml10/9.9
9Gillette Arctic Ice100 ml10/9.9
10Eyüp Sabri Tuncer No2250 ml10/9.8
Tıraş Losyonu Öneri Listesi

En İyi 10 Tıraş Losyonu Önerisi

Ferahlık ve rahatlama sağlayan, hassasiyeti gideren en iyi tıraş losyonlarını sizin için seçtik. Tıraş sonrası rahatsızlığınızı gidermek için önerilerimize göz atın.

İşte en iyi tıraş losyonu önerisi:

Arko Men Tıraş Kolonyası

Arko Men Tıraş Kolonyası
 • Hacim: 250 ml
 • Etki: Hassasiyet önleme

Arko Men Tıraş Kolonyası tıraş sonrası gerginleşen cildi yatıştırıyor. Serinlik hissi veren losyon, ciltte oluşan hassasiyeti önlüyor. Erkeksi kokusuyla uzun süre güzel kokmanızı sağlıyor. Birçok erkeğin favorisi olan ürün, en çok satılan ürünlerin başında geliyor ve yüksek puanıyla güven veriyor.


Farmasi Gaucho Tıraş Sonrası Losyonu

Farmasi Gaucho Tıraş Sonrası Losyonu
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Nemlendirme
 • İçerik: Aloe vera, allantoin

Bir diğer tıraş losyonu önerimiz Farmasi Gaucho Tıraş Sonrası Losyonu. Aloe vera ve allantoin içeren losyon nemlendirici etki sağlıyor. Tıraş nedeniyle kuruyan cildi nemlendiriyor ve cilde esneklik kazandırıyor. Elde ve yüzde kolayca dağılabilen losyonun uygulanması da kolay.


Avon Care Men Essential 2 In 1 Tıraş Sonrası Balm

Avon Care Men Essential 2 In 1 Tıraş Sonrası Balm
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Nemlendirme

Avon Care Men Essential 2 In 1 hem nemlendirme hem de tıraş sonrası bakım için kullanılabiliyor. Erkeklerin günlük bakım ihtiyacını karşılayan ürün, 100 ml’lik kutuda satılıyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan balm, tıraş sonrası rahatlama sağlıyor. Nemlenen ciltte bir sonraki tıraş daha kolay hale geliyor.


Nivea Men Hassas Yüz Kirli Sakal Balsamı

Nivea Men Hassas Yüz Kirli Sakal Balsamı
 • Hacim: 125 ml
 • Etki: Hassasiyet giderme

Birçok erkek kirli sakal sever. Bazen kirli sakallar kaşıntıya ve tahrişe neden olabilir. En iyi tıraş losyonu markasından biri olan Nivea bu sorun için bir balsam üretti. Nivea Men Hassas Yüz Kirli Sakal Balsamı kaşınan sakallı yüzler için birebir. Alkol içermeyen balsam, hassas ciltlere uyum sağlıyor, hassasiyet hissini gideriyor. Sakalınızı kısa kestiğinizde bu ürünü uygulayabilir, rahatlama sağlayabilirsiniz.


Yves Rocher Ferahlatıcı Ve Yatıştırıcı Tıraş Sonrası Balsam

Yves Rocher Ferahlatıcı Ve Yatıştırıcı Tıraş Sonrası Balsam
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Ferahlatıcı
 • İçerik: Aloe vera

Sıradaki tıraş losyonu önerimiz doğallığa önem veren erkekler için. Yves Rocher Ferahlatıcı Ve Yatıştırıcı Tıraş Sonrası Balsam doğallığıyla öne çıkıyor. Aloe vera içeren ürün, yüzde 96 doğal içerikten üretiliyor. Tıraş sonrası ferahlama ve yatıştırma sağlayan ürün, yağsız dokusuyla rahatsızlık hissi vermiyor. Paraben, silikon ve mineral yağ içermiyor.


L’Oreal Paris Men Expert Hydra Energetic Tıraş Losyonu

L’Oreal Paris Men Expert Hydra Energetic Tıraş Losyonu
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Ferahlatıcı
 • İçerik: Vitamin, kafein

Bu tıraş losyonu önerimiz ferahlamak isteyen erkekler için. Tıraşın tahriş edici ve can acıtıcı etkisinden sonra buz gibi soğuk bir hissi kim istemez? L’Oreal Paris Men Expert Tıraş Sonrası Losyon ile bu etkiyi yaşayabilirsiniz. Buz gibi bir ferahlık veren ürün, tıraş sonrası ferahlık sağlıyor. Şık şişenin içeriğinde vitamin ve kafein bulunuyor. Cilde bakım yapan ürün, kullanıcılarından tam not alıyor.


Old Spice Tıraş Sonrası Losyon

Old Spice Tıraş Sonrası Losyon
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Ferahlatıcı

Old Spice Tıraş Sonrası Losyon etkileyici kokusuyla öne çıkıyor. Erkeksi kokusuyla size kendinizi özel hissettirecek losyonun içeriği de zengin. Hidrojen ve oksijen elementlerinden elde edilen ürün, 200 ml’lik şişede satılıyor. Kokusu ve rahatlatıcı etkisiyle birçok erkek tarafından beğeniliyor.


Nivea Men Hassas Tıraş Sonrası Balsam

Nivea Men Hassas Tıraş Sonrası Balsam
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Hassasiyet giderici
 • İçerik: Papatya, hamamelis

Hassas ciltli erkekler için tıraş losyonu önerimiz Nivea Men Hassas Tıraş Sonrası Balsam. Tıraş sonrası oluşan yanma, kızarma ve kuruma gibi etkileri azaltan ürün, hassas ciltlere iyi geliyor. Hızlı emilen formülüyle yağlı his bırakmıyor. Alkolsüz ürünü herkes gönül rahatlığıyla kullanabiliyor.


Gillette Series Tıraş Sonrası Losyon

Gillette Series Tıraş Sonrası Losyon
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Nemlendirme

Gillette Series Tıraş Sonrası Losyon yeni tıraş olmuş cildi hızla rahatlatır. Tıraş sonrası yaşanan rahatsızlığı size hissettirmez. Zengin formülüyle cildi besleyen üründe nem artırıcı özellik bulunur. Cildi nemlendirerek yumuşatan losyon, yüzünüzün daha canlı görünmesini sağlar. Hassas ciltlerin de kullanabileceği ürün, hafif bir koku bırakır.


Eyüp Sabri Tuncer No2 Tıraş Kolonyası

Eyüp Sabri Tuncer No2 Tıraş Kolonyası
 • Hacim: 250 ml
 • Etki: Nemlendirme
 • İçerik: Papatya, hamamelis

Eyüp Sabri Tuncer No2 Tıraş Kolonyası antioksidan etkisini içeriğindeki yeşil çaydan alıyor. Onarıcı ve nemlendirici olan kolonya, tıraş sonrası oluşan tahrişin hızla giderilmesini sağlıyor. Gün boyu ferahlık hissi veriyor. Odunsu ve misk koku notalarıyla erkeksi kokmanızı sağlayan ürünün fiyatı da uygun.


Tıraş losyonu ne işe yarar?

Tıraş losyonu ciltte tıraş sonrası oluşan hassasiyeti giderir, hafif kesikler üzerindeki bakteri oluşumunu önler, ferahlama ve rahatlama sağlar. Tıraş sonrası tahriş olan cilt, losyon sayesinde nemlenerek sağlıklı yapısına kavuşur.

Tıraş sonrası losyon nasıl kullanılır?

Tıraş sonrası losyon tıraş işleminden sonra kullanılır. Sakalın çıktığı tüm yüz bölgesine sürülmelidir. Losyonu sürerken göz ve göz çevresine dikkat edilmelidir. Tıraş losyonunun arından yüzün durulanmasına gerek yoktur.

Tıraş olduktan sonra yüze ne sürülür?

Tıraş olduktan sonra hassasiyetinizi gidermek için tıraş losyonu kullanabilirsiniz. Ferahlama sağlayan losyonlar rahatsızlık hissini giderir, cildinizin toparlanmasını sağlar. Yanma ve kızarma gibi sorunlara iyi gelir.

Önerilen en iyi tıraş losyonu hangisi?

En iyi tıraş losyonu markalarını sıralayalım: Arko, Farmasi, Avon, Nivea, Yves Rocher, Loreal, Old Spice, Gillette ve Eyüp Sabri Tuncer ferahlık hissi veren, hassasiyeti gideren, kızarma ve yanmaları önleyen, tahrişi azaltan, hassas ciltler için uygun en iyi tıraş losyonlarını üreten markalar arasında yer alıyor.