Tıraş olmak cildi sarsar ve hassaslaştırır. Özellikle her gün tıraş olanlar hassasiyet, kızarıklık ve cilt problemleri yaşayabilir. Tıraş sonrası ciltte yanma ve kızarıklık oluşabilir. Buna ek olarak kesik ve çizikler de kaçınılmaz olur. Tıraş köpükleriyle bu olumsuz durumlar ve yaralanmaları minimuma indirilirsiniz. Köpükler cildi jiletin zararlarından korur. Sakalları yumuşatarak tıraşın daha kolay yapılmasını sağlar. Birçok farklı tıraş köpüğü bulunur. Hassas, kuru ve normal ciltler için farklı ürünler üretilir. Kendinize en uygun tıraş köpüğünü bularak tıraş sonrası yaşanan tüm sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Sıra ModelCilt TipiİyiÖneri Puanı
1Nivea Men HassasHassas10/9.9
2Arko Men CoolNormal10/9.8
3Derby NormalNormal10/9.8
4Gillette FusionHassas10/9.9
5Gillette NemlendiriciNormal10/9.8
6Nivea Men ProtectKuru10/9.9
7GİBBS SensitiveHassas10/9.8
8Faberlic BarberNormal10/10
9Isana Men HassasHassas10/9.8
10Pierre Cardin ShavingNormal10/10
Tıraş Köpüğü Öneri Listesi

En İyi 10 Tıraş Köpüğü Önerisi

Hassasiyeti gideren, tahrişi önleyen en iyi tıraş köpüğü önerilerini sıraladık. Cilt tipiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda tıraş köpüğünüzü seçebilir, cildinizi rahatlatabilirsiniz.

İşte en iyi tıraş köpüğü önerileri:

Nivea Men Hassas Tıraş Köpüğü

Nivea Men Hassas Tıraş Köpüğü
 • Hacim: 200 ml
 • Cilt tipi: Hassas
 • Etki: Hassasiyet karşıtı

Hassas cilde sahip erkekler tıraş olurken çok zorlanıyor. Cildiniz hassassa tıraş sonrası kızarma, kabarma ve tahriş kaçınılmaz. Bunun için Nivea Men Hassas Tıraş Köpüğünü kullanabilirsiniz. Hassas ciltler için üretilen köpük, sakalların daha kolay kesilmesini sağlıyor. Tıraş sonrası oluşabilecek hassasiyet sorunlarını önlüyor.


Arko Men Cool Tıraş Köpüğü

Arko Men Cool Tıraş Köpüğü
 • Hacim: 200 ml
 • Cilt tipi: Normal
 • Etki: Ferahlatıcı

Arko Men Cool Tıraş Köpüğü erkeklerin en çok tercih ettiği ürünlerden biri. Ferahlık hissi veren köpük, cildi rahatlatıyor. Yeniden tasarlanan yeni içeriğiyle daha üstün bir tıraş performansı sağlıyor. Rahatça yüzden arındırabileceğiniz köpük, yumuşak yapısıyla cilde kolay yayılıyor.


Derby Tıraş Köpüğü

Derby Tıraş Köpüğü
 • Hacim: 200 ml
 • Cilt tipi: Normal
 • Etki: Nemlendirici

Derby Tıraş Köpüğü nemlendirici etkisiyle öne çıkıyor. Sakalı ve cildi yumuşatan köpük, tıraşı daha kolay ve hızlı hale getiriyor. Yumuşayan sakallar daha kolay kesiliyor ve derinden alınabiliyor. Cildi nemlendiren köpük, tıraş sonrası oluşabilen tahriş ve yanma sorunlarını da önlüyor.


Gillette Fusion Ultra Hassas Tıraş Jeli

Gillette Fusion Ultra Hassas Tıraş Jeli
 • Hacim: 200 ml
 • Cilt tipi: Hassas
 • Etki: Yatıştırıcı

Tıraş köpüğü öneri listemiz de jel formdaki ürünlere de yer verdik. Gillette Fusion Ultra Hassas Tıraş Jeli ciltte daha kolay dağılarak tüm sakallara yayılır. Ferahlık hissiyle cildi rahatlatır, yoğun kıvamıyla sakalları yumuşatır. Hassas ciltler için uygun olan jel, cildi yatıştırıcı etkiye sahiptir. Birçok erkeğin favorisi olan ürünün kullanıcı puanı da yüksek.


Gillette Series Tıraş Jeli

Gillette Series Tıraş Jeli
 • Hacim: 200 ml
 • Cilt tipi: Normal
 • Etki: Nemlendirici

Gillette’in nemlendirici etkili tıraş jeli de en çok tercih edilen bir diğer ürün. 200 ml’lik kutuda satılan ürün nemlendirici içeriğe sahip. Cildi nemlendiren jel, rahatlık ve koruma sağlıyor. Esneklik kazanan ciltte jilet daha kolay kayıyor. Böylece kesik ve tahriş oluşumu önleniyor. Hafif kokusuyla rahatsız etmiyor. Pürüzsüz bir tıraş için en iyi tıraş köpüğü olan ürün, kullanıcılarından tam puan alıyor.


Nivea Men Protect&Care Tıraş Jeli

Nivea Men Protect&Care Tıraş Jeli
 • Hacim: 250 ml
 • Cilt tipi: Kuru ciltler
 • Etki: Nemlendirici

Sıradaki en iyi tıraş köpüğü önerimiz Nivea’dan. Nivea Men Protect&Care Tıraş Jeli’nde cilde en iyi gelen bitkilerden olan aloe vera bulunuyor. Aloe vera cildin kurumasını önlerken, provitamin B5, cilde bakım yapıyor. Daha rahat tıraş yapabileceğiniz jel, cildi kesik ve sıyrıklardan koruyor. Nemlendirici etkili ürün özellikle kuru ciltler için ideal.


GİBBS Sensitive Tıraş Köpüğü

GİBBS Sensitive Tıraş Köpüğü
 • Hacim: 200 ml
 • Cilt tipi: Hassas ciltler
 • Etki: Hassasiyet karşıtı

Hassas cilde sahip birçok erkek tıraş için çözümü GİBBS Sensitive Tıraş Köpüğü’nde buluyor. Hassasiyeti önleyen köpük, daha rahat bir tıraş deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Tıraş sonrası oluşabilecek kızarmaları önlüyor. Uygun fiyatıyla da öne çıkan ürün sıkça tercih ediliyor.


Faberlic Barber Lab Serisi Kömür İçeren Tıraş Köpüğü

Faberlic Barber Lab Serisi Kömür İçeren Tıraş Köpüğü
 • Hacim: 200 ml
 • Cilt tipi: Normal
 • Etki: Besleyici

Sıradaki en iyi tıraş köpüğü önerimiz zengin içeriğiyle öne çıkıyor. Faberlic Barber Lab Serisi Tıraş Köpüğü’nde kömür, allantoin, yeşil çay ve aloe vera bulunuyor. Cildi yumuşatan ve besleyen içerikler sayesinde hassasiyet ve tahriş sorunu ortadan kalkıyor. Tıraş olmak çok daha kolay hale geliyor. Detoks etkili köpük, cildin canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı oluyor.


Isana Men Tıraş Köpüğü

Isana Men Tıraş Köpüğü
 • Hacim: 300 ml
 • Cilt tipi: Hassas
 • Etki: Hassasiyet karşıtı

Tıraş sonrası hassasiyet ve tahriş sorunlarıyla karşı karşıya kalıyorsanız sizin için en iyi tıraş köpüğü önerimiz Isana Men. Hassas ciltler için üretilen ürün, sakinleştirici özellik gösteriyor. Tıraşın ardından yanma, kızarma ve kabarma gibi sorunların oluşmasını önlüyor. Yatıştırıcı etkisiyle cildi sakinleştiren köpükte mikroplastik gibi zararlı maddeler bulunmuyor.


Pierre Cardin Shaving Foam For Men Tıraş Köpüğü

Pierre Cardin Shaving Foam For Men Tıraş Köpüğü
 • Hacim: 200 ml
 • Cilt tipi: Normal
 • Etki: Nemlendirme

Pierre Cardin Shaving Foam For Men Tıraş Köpüğü allantoin ve aloe vera içeriyor. Cilde dost olan ürün, nemlendirici etki sağlıyor. Keyifli ve rahat bir tıraş için cildi yumuşatıyor. Kokusuyla sizi özel hissettirirken serinletici etkisiyle ferahlatıyor. Kullanıcılarından en yüksek puanı alan ürün, birçok erkeğin vazgeçilmezi.


Tıraş köpüğü olmadan tıraş olunur mu?

Tıraş köpüğü olmadan elbette tıraş olunabilir ama cildiniz zarar görür. Jilet, doğrudan cilde temas eder ve hassasiyete neden olabilir. Çizikler, kesikler ve kanamalar artar. Bunun için tıraş köpüğü ve jellerini kullanarak daha konforlu ve sorunsuz tıraş olabilirsiniz.

Tıraş Jeli mi daha iyi köpüğü mü?

Tıraş köpüğü ile jeli arasında çok az fark var. Tıraş köpüğü ciltte daha iyi yayılır, uygulaması kolaydır. Tıraş jelleri ise daha yoğun kıvamlıdır, uygulaması biraz daha uzun sürebilir. Tıraş köpükleri kolay durulanırken, jelleri arındırmak için yüzü iyice yıkamak gerekir. Buna karşılık tıraş jelleri yoğun yapısı sayesinde daha etkilidir, kayganlığı artırır ve tıraşı kolay hale getirir.

Tıraş köpüğü nasıl sürülür?

Tıraş köpüğü ve jellerini önce elinizde köpürtmelisiniz. Ardından tıraş uygulayacağınız tüm bölgeye ürünü sürmelisiniz. Tıraş köpüğünün yumuşatma etkisini göstermesi için 1 ile 2 dakika arasında beklemelisiniz. Sakallar yumuşadığında tıraşa başlayabilirsiniz.

Tıraş köpüğü kaç dakika bekletilir?

Tıraş köpük ve jelleri sakal ve cildi yumuşatarak tıraşı kolay hale getirir. Bu sebeple ürünlere zaman tanımalısınız. Köpüğü yüzünüze sürdüğünüz an tıraşa başlamayın. Sakalların yumuşaması için en az 1 dakika beklemelisiniz. Ardından daha konforlu bir şekilde tıraş yapabilirsiniz.

Önerilen en iyi tıraş köpüğü hangisi?

En iyi tıraş köpüğü markalarını sıralayalım: Nivea, Arko Men, Derby, Gillette, Gibbs, Faberlic, Isana ve Pierre Cardin nemlendirici, yumuşatıcı, hassasiyet giderici, yanma, çizik ve kızarıklığı önleyen, kuru ve hassas ciltler için uygun en iyi tıraş köpüklerini üreten markalar arasında yer alıyor.