Yaz mevsiminde çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de piknik ve kamp günlerinin vazgeçilmezi olan hamaklar, konforlu olması sebebiyle oldukça tercih edilen ürünlerdir. Her yaştan insanın severek kullandığı bu ürün, dinlenmek, uyumak ya da sohbet etmek için oldukça ideal bir alandır.

Açık havada çocuklar için beşik görevi ile kullanılabileceği gibi büyükler için de dinlenme alanı sayılır. Herkesin severek kullandığı hamakları seçerken sağlamlık ve ürün kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Bundan dolayı, güvenle kullanabileceğiniz en sağlam hamak önerilerini sizler için listeledik.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1Ikea265×150 Cm10/10
2Camp And Map275×150 Cm10/9.9
3North Pacific270×140 Cm10/9.8
4Altınoluk300×120 Cm10/9.9
5Onouqo175×190 Cm10/9.8
6Quechua300×150 Cm10/10
7İpek120×200 Cm10/9.9
8Layrol120×210 Cm10/9.9
9SvavaStandart10/9.7
10Decathlon300×150 Cm10/9.6
Hamak Öneri Listesi

En İyi 10 Hamak Tavsiyesi

Kamp ve piknik alanlarında geçirdiğiniz vakitlerde dinlenebilmek için en iyi çözüm olan hamaklar, rahat kurulumu ve taşıma rahatlığından dolayı tercih edilebilir ürünlerdir. Yaz aylarını bol bol dinlenerek geçirebilmeniz için en iyi hamak tavsiyelerini listeledik.

İşte en iyi Hamak Önerileri:

Ikea Hamnön Hamak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 265×150 Cm
 • Malzeme: Kumaş
 • Ağırlık: Maksimum 120 Kg

Dışarda geçirdiğiniz vakitlerde dinlenmek ve kitap okumak için kullanabileceğiniz Ikea hamak, kumaş yapısı sayesinde vücudu tam sararak konforlu bir deneyim sunar. Kurulum esnasında, 3-3,5 metre aralığa sahip iki ağacın kullanılması önerilir. Daha uzun aralıklarda ağaçlar seçildiği takdirde kurulum zorlaşabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Fiyatını hak eden kaliteli bir ürün memnunuz.

💬 C** D**; Kullanımı da taşıması da çok rahat tavsiye ederim.


Camp And Map Haki Cibinlikli Hamak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 275xx150 Cm
 • Malzeme: Kumaş
 • Ağırlık: Maksimum 175 Kg

Kolay kurulup kolay toplanabilen şekilde üretilen Camp And Map hamak, dış kısmında yer alan cibinlik sayesinde, doğada geçireceğiniz tüm vakitlerde sizleri sinek ve benzeri böcek türlerinden korur. Konforlu bir dinlenme alanı olmasının yanında dış etkenlerden koruması da ürünü ayrıca tercih edilir hale getirmektedir. Yırtılma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** K**; Satın aldıktan sonra biraz kullandım, yaklaşık beş gecedir uyuyorum içinde geceleri. Ürünü ilk elinize aldığınızda beklentinizi karışlamayacak zannedebilirsiniz. Ama ürünü kullanmaya başladığınızda çok iyi olduğunu göreceksiniz. Ben kullandığım andan beri çok memnunum.

💬 H** N**;  Ürünün kurulması ve toplanması gayet pratik bir şekilde yapılabiliyor. İçerisinde yer alan eşya gözleri, dikiş kalitesi, cibinliğin sık gözenekli olması gibi ince detaylar ile kesinlikle parasını hak ediyor. Teşekkür ederim.


North Pacific Hamak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 270×140 Cm
 • Malzeme: Naylon
 • Ağırlık: Maksimum 200 Kg

Naylon malzemeden elde edilmesinden dolayı dış etkenlerden zarar görmeyen North Pacific hamak, konforlu ve pratik yapısıyla tercih sebebi olmaktadır. Boy ve en oranlarının genişliği nedeniyle 2 kişinin kullanımına uygundur. Ürün kurulumunu yapacağınız zaman yerden 50-60 cm yükseklikte kurmanız önerilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ürün gerçekten pratik ve çok kullanışlı alacaklara tavsiye ediyorum.

💬 R** R** S**; Çok sağlam bir ürün. Çok beğendik.


Altınoluk Bez Hamak Çift Kişilik

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 300×120 Cm
 • Malzeme: Kumaş
 • Ağırlık: Maksimum 200 Kg

Yalnızca dış alanlarda değil aynı zamanda balkon ve bahçenizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz Altınoluk hamak, bez olması sebebiyle konforlu anlar geçirmenizi sağlar. Kolay taşınabildiği için dilediğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. Sağlam bağlantı kısımları sayesinde güvenle kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** D**; Oldukça sıkı bir araştırma yaptıktan sonra karar vermiştim. Kararımın da doğru olduğunu da gördüm. Ürün zamanında geldi ve cidden çok sağlam ve iyi görünüyor. Parasını fazlasıyla hak eden bir ürün. Geniş ve sağlam.

💬 N** A**; Çok beğendim. Hızlı teslimat yapıldı. Beklediğimden büyük geldi. Kumaşı kaliteli , rengi solmaz ise uzun süre kullanılır.


Onouqo Makrome Salıncak Hamak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 175×190 Cm
 • Malzeme: İp
 • Ağırlık: Maksimum 130 Kg

%100 pamuk kullanılarak çift katlı el örmesi şeklinde hazırlanan Onouqo hamak, makrome el örmesi ile konforlu bir deneyim yaşamanızı sağlar. Yalnızca dış alanlarda değil aynı zamanda balkon ve bahçenizde de kullanabilirsiniz. Geniş ölçüleri sayesinde yetişkinlerin de gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** K**; Çok iyi bir hamak parasına göre. Kampta kullandık memnum kaldık. Tavsiye ederim.

💬 D** B**; Harika sağlam ürün tavsiye ederim ipleri esnek konforlu.


Quechua Tek Kişilik Hamak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 300×150 Cm
 • Malzeme: Kumaş
 • Ağırlık: Maksimum 110 Kg

Oldukça sağlam bir gövdeye ve bağlantı kısımlarına sahip olan Quechua hamak, kamp ve pikniklerin gözdesi haline gelecek bir üründür. Sağlam olması nedeniyle çocuklar ve yetişkinler için oldukça uygundur. Dinlenmek için geniş bir alan tanımasından dolayı bir yetişkin kullanırken rahatlıkla hareket edebilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ü** Ö**; Kullanımı çok pratik çok da sağlam bi ürün tavsiye ederim.

💬 A** E**; Yanınızda taşımak için çok ideal memnun kaldık. Düşünenler kesinlikle alabilir.


İpek Çift Kişilik Kumaş Hamak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 120×200 Cm
 • Malzeme: Kumaş
 • Ağırlık: Maksimum 110 Kg

Şık görüntüsü sayesinde balkon ve bahçelerinizde de kullanabileceğiniz İpek hamak, çocuk ve yetişkinler için oldukça kullanışlı bir dinlenme alanı görevi görür. Kumaş olması sebebiyle vücudu daha rahat sararak ekstra konfor sağlar. Sağlam bağlantı kısımları sayesinde güvenle kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** U** U**; Çok kaliteli ve sağlam geldi ayrıca yanında bir ikinci bez hamak hediye yollamışlar çok teşekkür ederiz içinde kılıfı ipleri bile var fiyatına göre çok iyi ben daha pahalıya almıştım.

💬 F** A**; Ürün çok güzel ve kaliteli, boyutu çok büyük sağlam.


Layrol Çift Kişilik Çift Kat Makrome Hamak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 120×210 Cm
 • Malzeme: İp
 • Ağırlık: Maksimum 200 Kg

Çift kat makrome ip ile örülen Layrol hamak, çift kişinin kolaylıkla dinlenebileceği geniş bir alana sahiptir. Üretimi esnasında %100 pamuk ip kullanılmıştır. Sağlam gövde ve bağlantı noktalarına sahiptir. Çocuklar ve yetişkinler için güvenle kullanılabilir bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Y**; Çok büyük ve sağlam iki kişi yatırıyoruz gayet sağlam ve geniş rahat.

💬 A** A**; Çok memnun kaldım ipleri çok yumuşak çok güzel çift katlı çok teşekkür ediyorum tereddüt etmeden alın parasını hak ediyor yanında bağlama ipi de geldi.


Svava Yaylı Tavana Asılan Salıncak Hamak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: Standart
 • Malzeme: Kumaş
 • Ağırlık: Maksimum 20 Kg

Çocuklarınız için yapmak istediğiniz aktivitelerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Svava hamak, yalnızca dış mekanda değil aynı zamanda ev, balkon ve bahçenizde de kolay kullanım sağlayabileceğiniz şekilde geliştirilmiştir. Diğer hamaklara göre daha yüksek güvenliğe sahip olmasından dolayı çocuklarınızın dinlenmesi ve zaman geçirmesi için oldukça iyi bir alternatif olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** A**; Kolik bebeğim için ilk 6 ay kesinlikle kurtarıcı oldu.

💬 A** N**; Bebek ve çocuklar için çok işe yarayan bir hamak. Kesinlikle tavsiye ediyorum.


Decathlon Quechua Hamak 

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 300×1500 Cm
 • Malzeme: Kumaş
 • Ağırlık: Maksimum 200 Kg

Doğa kampları, sahil ziyaretleri, park ve bahçelerde rahatlıkla kullanabileceğiniz Decathlon hamak, sağlam bir ürün olması sebebiyle çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Tek kişilik ölçüler ile üretilmektedir. Kumaş olması nedeniyle yanınızda taşımak oldukça kolaydır. Dilediğiniz yere götürerek dinlenmek ya da kitap okumak için kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Çocuk için almıştım ancak rahatlıkla büyükler de kullanabilir. Bağlamak için ip de almak gerekiyor. Sağlamlığını zaman gösterecek.

💬 Ö** Ö**; Henüz denemedim fakat çok iyi görünüyor bu yoğunlukta 3 gün içerisinde elime ulaştı çok teşekkür ederim.


En İyi 10 Çadır Önerisiİyi 10 Bahçe Salıncağı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi hamak hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi hamak; Ikea, Decathlon, North Pacific, Quechua, Camp And Mapp markalarına ait ürünlerdir. Bu ürünler, güçlü ve sağlam yapısı sayesinde yetişkinlerin kullanımına uygundur. Kolay taşınabilir özellikte üretilmelerinden dolayı her yere yanınızda taşıyabilirsiniz.

Hamak alırken nelere dikkat edilir?

Kullanacağınız alanı belirledikten sonra alacağınız hamağı da bu doğrultuda seçmelisiniz. Tek kişilik kullanımlar için sadece kendi boy, en ve kilo ölçülerinize göre seçebilirsiniz. Ancak çift kişilik kullanım sağlanacaksa o zaman olabildiğince rahat hamaklar seçmeniz gerekir. Bunun yanında, üretim malzemesi ve bağlantı noktaları güçlü ürünler seçmeniz de güvenlik açısından önemlidir.

Hamak nerelerde kullanılır?

Net olarak bir kullanım alanı belirlemediyseniz ya da her yerde hamak kullanmak istiyorsanız donanımlı bir ürün almanızda fayda var. Hamaklar, piknik, kamp, sahil, koy, bahçe ve balkon gibi alanlarda kullanılabilir ürünlerdir. Kendiniz için en doğru alanda kullanım sağlayabilirsiniz.