Lezzetli yemekler yapmak için herkesin farklı mutfak sırları vardır. Fakat herkesin ortak olarak yemek lezzetini etkilediğini bildiği konu, döküm tencerelerle yapılan yemeklerin lezzetidir. Döküm tencereler, diğer tencerelere göre kalın yapılı olmasına rağmen ısıyı daha eşit dağıtarak tüm yemeklerin pişme tarzını etkiler. Bu durumda da her seferinde kusursuz yemekler ortaya çıkar.

Mutfakta kullanılan pek çok çeşit tencere bulunur. Her yemeğin pişme özelliğine ve her tencerenin farklı özelliklerine göre yapım aşamasında değişiklik gösterir. Ancak döküm tencereler pek çok yemek için uygun görülen ortak tencerelerdir. Bundan dolayı, mutfakta daima elinizin altında bulunduracağınız döküm tencereleri sizler için araştırdık.

Sıra ModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Taç2610/10
2Lava2410/9.9
3Karaca1210/9.9
4Emsan2810/10
5Tefal2810/9.8
6Korkmaz2610/10
7Schafer2010/9.9
8English Home2810/9.7
9Silver23×3010/9.8
10Staub2410/10
Döküm Tencere Öneri Listesi

En İyi 10 Döküm Tencere Önerisi

Herkesin, mutfakta yemek yaparken elinin ilk olarak gittiği malzemeler bulunur. Bu malzemeler, yemek yaparken kolaylık sağlaması ve lezzet vermesi yönünden alışkanlık yarattığı için sürekli sabit malzemeleri kullanma ihtiyacı hissederiz. Bundan dolayı, sizlerde de alışkanlık haline gelecek döküm tencereleri listeledik.

İşte en iyi Döküm Tencere önerileri:

Taç

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Granit
 • Renk: Beyaz

Şık tasarımı ile mutfakların baş köşesinde yerini ayıran Taç döküm tencere, aynı zamanda yemek pişirmeyi keyifli hale getirmek konusunda da iddialı. Yanmaz ve yapışmaz tabanı sayesinde dilediğiniz tüm yemekleri yapabilirsiniz. Cam kapağı, ısıyı ve nemi yemeğe hapsetmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** T**; İndirimdeyken aldığım bir ürün büyük boy olanıda almıştım tavalarınıda kullanıyorum cok güzel

💬 B** K**; Güzel indirimde aldım kesinlikle hak ediyor


Lava

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Emaye
 • Renk: Kırmızı

Tasarımında canlı renkler kullanılan Lava döküm tencere, 3 kat emaye ile üretilmesi sayesinde oldukça sağlamdır. Sağlıklı ve lezzetli yemeklerin ortaya çıkması için 2 kez fırınlanmıştır. Yemeklerin ısı ve nemini en iyi şekilde kontrol edebilmek adına kabartmalı kapağa sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** K**;  Sağlıklı lezzetli yemek pişirmek için aldım. Tavasını yıllardır kullanıyorum, tencereden de memnun kalacağıma eminim.

💬 İ** B**; ürün paketleme çok iyi hasar almadan elime ulaştı rengine bayıldım henüz kullanmadım ama boyutu tam istedigim gibi ne buyuk ne küçük tam ideal çok beyendim teşekkürker…


Karaca

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Döküm
 • Renk: Gri

Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği küçük boy döküm tencere, sağlıklı ve lezzetli yemeklerin ortaya çıkmasında oldukça başarılıdır. Çocuklar için günlük ya da tek öğünlük yapılacak yemekler için uygundur. Yemeklerin ısıtılması için kullanılabilir. Küçük boy ve kullanışlı olmasıyla mutfakta arayacağınız ilk malzeme olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** İ**; İndirimde iken aldım harika bir tencere ek gıda anneleri mutlaka almalı eğer küçük tencereniz yoksa

💬 İ** K**; Çoook güzel, çeyizim için aldım. Artan yemekleri koymak ya da sos yapmak için ideal. Oldukça korunaklı geldi. Bebeği olanlar için boyutu bence ideal


Emsan

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Granit
 • Renk: Siyah

3 kat güçlendirilmiş granit kaplaması ve özel alüminyum gövde malzemesi ile son derece güçlü bir tenceredir. Çizilme ve darbelere karşı ekstra dayanıklılık gösterir. Buharı dışarı vermeden yemeklerin ağır ağır pişmesini sağlamak için döküm kapağa sahiptir. Ocak ya da fırın kullandığınızda ellerinizi yakmadan kolayca tencereyi alabilmeniz adına çıkarılıp takılabilen silikon kulplar yer alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ş** T**; Aşık olacağınız bir tencere ve kulpları çıkararak fırında kullanabiliyorsunuz. Ayrıca hızlı gönderi için teşekkür ederim anneler günü için almıştık. Anneme verdik çok beğendi

💬 İ** D**; Ürün mükemmel cok kalitelı begendim


Tefal

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum
 • Renk: Siyah

Hem şık görüntüsü sayesinde hem de kalın tabanında ısının eşit şekilde dağılımı sayesinde yemeklerinizin lezzetine lezzet katacak bir tencere önerisi olacaktır. Döküm malzeme kullanılması ve kusursuz yapışmaz tabanı ile her yemek tam kıvamında pişer. Kalın tabanı, ısıyı yavaş ve eşit şekilde yemeklere ilettiği için tüm yemekler daha lezzetli hale gelir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** D**; Kullanışlı bir tencere, tefal kalitesine yakışır.

💬 Ş** N** Y**; 10 numara 5 yıldız hakkeden bir ürün… Tefal her şeyi düşünmüş gerçekten…


Korkmaz

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum
 • Renk: Siyah

Aşınma ve çizilme durumlarına karşı ekstra güçlendirilmiş Korkmaz döküm tencere, yüksek performanslı 2 kat yanmaz yapışmaz kaplama ile dizayn edilmiştir. Yemek pişirirken ısının uzun süre tencere içinde muhafaza edilmesini sağlayan alüminyum döküm gövde, az ısı ile yemeklerin daha hızlı ve kıvamında pişmesine yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ç**; tencerenin derinliği ebatı çok güzel. Paketleme güzeldi, teslimat çok hızlıydı. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

💬 Ö** G**; Korkmaz kalitesi tartışılmaz çok güzel ve şık


Schafer

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum
 • Renk: Mavi

2-3 kişilik ailelerin kullanımı için oldukça idealdir. Günlük yemek yapan kişilerin kullanımı için üretilmiştir. Özel yanmaz yapışmaz tabanı sayesinde tüm yemekleri en hızlı ve en lezzetli şekilde pişirebilirsiniz. Bunun yanında, yemek ısıtmak için de kullanılabilmesi ile mutfakta ilk aradığınız tencerelerden biri haline gelecektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** A**; O kadar güzel ki aşk yaşıyorum tenceremle. Boyutu biraz küçük ona dikkat ederek alın 2 kişilik yemek yapılır 

💬 E** G**; Boyutu gayet ideal, kaliteli duruyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilmesi de cabası


English Home

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum
 • Renk: Mavi

İndüksiyon hariç hangi ocakta ve fırında isterseniz kullanıma uygundur. Döküm tencerelerin çoğu bulaşık makinesinde yıkanmak için uygun görülmez. Ancak, English Home döküm tencere, elde ve bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur. Kalın tabanı sayesinde ısıyı yemeklere hafifçe yansıtır ve uzun süre sıcak kalmalarını sağlar. Böylece, az enerji ile daha hızlı şekilde yemek pişirmeye olanak tanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Çok kaliteli çok beğendim herkese tavsiye ederim

💬 S** C**; Çok kullanışlı bir tencere çeyizim için almıştım memnun kaldım


Silver

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum
 • Renk: Turuncu

Canlı rengi ve göz alıcı görüntüsüyle 4 kişilik ailelerin kullanımı için oldukça uygundur. Ekmek yapmak da dahil mutfaktaki tüm pişirme işlemlerinizde kullanacağınız çok yönlü bir tenceredir. Yemekleri servis ederken hoş görüntüsü sayesinde farklı bir tencere kullanmanız gerekmez. Bununla birlikte, yemekleri uzun süre sıcak tutacağı için servis sırasında ekstra çaba harcamanızı engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** E**; Tencerem geldi muhteşem bir şey hiç düşünmeden alabilirsiniz ayrıca diğer sayfalardw aylarca bekledim burda 1 haftada elime ulaştı teşekkürler ☺️

💬 S** G**; Çok beğendim rengi,kalitesi çok şık duruyor. Büyüklüğü gayet iyi. Herkese tavsiye ederim. Ön araştırmalarım sonucunda silverde karar kıldım.


Staub

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Emaye
 • Renk: Kırmızı

Bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur değildir. Kullanım sonrasında temiz bez ve bulaşık deterjanı ile yıkanıp durulanması önerilir. Sert kimyasallar ve aşındırıcı ürünler kullanılmamalıdır. İndüksiyon ocaklar da dahil tüm pişirme çeşitlerinde kullanıma uygundur. Döküm demir tencere ısındığında, ısıyı uzun süre muhafaza etme özelliği olduğu için yemeklerin ağır ağır pişmesi için ısıyı en düşüğe alabilirsiniz. Bu sayede, daha az enerji harcayarak yemekleriniz daha çabuk pişecek ve daha lezzetli olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** B**; Bir tane döküm tencerem olsun tam olsun diyorsanız bence staub marka olmalı. Bu ürün de çok güzel 4 kişilik bir aile için ideal. Çeyizim için aldım rengi efsane güzel! Çok çok beğendim

💬 A** Ö**; Herkesin evinde olması gereken bir ürün. Tek kelime ile şahane 


En İyi 10 Çelik Tencere Seti Önerisi En İyi Düdüklü Tencere Tavsiyeleri
İlginizi Çekebilir

En iyi döküm tencere hangisi?

Uzmanlar ve kullanıcıların öncelikli tercihi olan döküm tencereler, Taç, Karaca, Emsan, Korkmaz, Schafer, Staub markalarının döküm tencereleri olarak bilinmektedir. Kalın tabanları ve ısıyı yavaş yavaş yemeklere iletmeleri sayesinde yemekleri daha az enerji ile, daha hızlı pişirerek lezzetli yemekler elde edilmesini sağlarlar.

Döküm tencere kullanmak sağlıklı mı?

Demir döküm tencereler, doğadan bir parça olarak görülerek bu malzeme ile yapılan tencerelerde yemek yapılması oldukça sağlıklı bulunmuştur. Bu tencerelerin sağladığı ısı tutuşu sayesinde yemek kendi ısısında muhafaza edileceği için yemekleri bir çok defa ısıtma gerekmeyeceği için ayrıca sağlıklı yemek sunar.

Döküm tencere özelliği nedir?

Diğer tencerelere döküm tencereler, göre ısıyı yemeğe daha eşit şekilde aktararak yemeğin daha kıvamlı pişmesini sağlar. Bunun yanında, tüm yemeklerin pişmesi için uygun tencereler oldukları için çok yönlü olarak tercih sebebi olurlar.