Cilt, makyaj yapılmasa dahi her gün çevre faktörlerinden dolayı zarara uğrar. Aynı zamanda, bir de günlük olarak makyaj yapan ciltler ekstra hassaslaştığı için hem makyaj hem de çevre faktörlerinden daha çok etkilenmektedir. Dolayısıyla, cilt temizliğinin her gün büyük bir hassasiyetle yapılması gerekir.

Cilt temizliği için ayıracak zaman bulamıyorsanız makyaj temizleme mendilleri oldukça kullanışlı olacaktır. Hem günlük cilt kirliliği için, hem de makyajın cilde verdiği zararları silmek için makyaj temizleme mendili kullanmak pratik olmasının yanında uzun zaman alan cilt temizlik rutinlerini kısaltmaktadır. Bu nedenle en iyi makyaj temizleme mendillerini sizler için araştırdık.

Sıra Model Cilt TipiİyiÖneri Puanı
1L’Oreal Paris Değerli ÇiçeklerNormal Ve Karma10/10
2Nivea VısageNormal Ve Karma10/9.9
3Neutrogena Hydro BoostHassas10/9.9
4Simple Kind To SkinHassas10/10
5Diadermine Ekspress 3 In 1Normal10/9.8
6Isana 3 In 1 HydroKuru ve Normal10/9.9
7Inglot Makeup RemoverTüm Cilt Tipleri10/9.7
8Bebak Acı BademTüm Cilt Tipleri10/9.8
9Kiko Pure CleanHassas10/9.7
10Pure Beauty AntioxidantYağlı Ve Hassas10/9.7
Makyaj Temizleme Mendili Öneri Listesi

En İyi 10 Makyaj Temizleme Mendili Tavsiyesi

Günlük olarak makyaj yapan kişilerin her gün iyi bir şekilde cilt bakımı yapması gerekir. Aksi durumlarda cilt erken yaşlanmaya açık hale gelir. Bunun yanında makyaj ve çevreden yapışan kirlerden dolayı ciltte sivilce problemi oluşur. Tüm bunlardan kolayca korunabilmeniz için en iyi yüz temizleme mendillerini listeledik.

İşte en iyi Makyaj Temizleme Mendili önerileri:

L’Oreal Paris Değerli Çiçekler Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Arındırma ve nemlendirme
 • Adet: 25

İçeriğinde bulunan lotus çiçeği ve gül özleri sayesinde cildin nem tutma kapasitesini artırır. Loreal Paris değerli çiçekler makyaj temizleme mendili, cildi tahriş etmeden cilt üzerinde biriken günlük kiri ve makyaj kalıntılarını temizler. Tek adımda makyajı çıkarabilmek için geliştirilmiştir. Sebum oluşumunu dengelediği için karma ciltlerin kullanımına da uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; alerjik cildim olduğu için her ürünü kullanamıyorum ama bu pratik temizleyici yüzümü hiç rahatsız etmiyor aksine rahatlatıyor,bir mendille çok ağır bı makyaj yapmadiysaniz yüzünüzü de temizliyor,seyahatlerde de çok kullanışlı tavsiye ederim

💬 H** E**; Gözüktüğünden daha büyük ve kullanışlı tek bir mendille tüm makyajımı temizliyorum kokusu ayrıca güzel ben çok beğendim


Nivea Vısage Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Waterproof makyajlarda etkili
 • Adet: 25

Nivea Visage makyaj temizleme mendili, ağır makyajları ciltten arındırmak için özel olarak geliştirilmiştir. Çok adımlı temizleme rutinleri ile uğraşmadan, suya dayanıklı makyajı bile tek adımda ciltten arındırır. Nem verme özelliği sayesinde temizlik sonrasında cildin nem dengesinin bozulmasını engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** A**; göz allerjim olması sebebi ile sadace bu runu kullanabiliyorum makyaj temizliğinde harika bir ürün

💬 F** E**; Her zaman kullandığım ve memnun kaldığım bir ürün


Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Hyoluronik asit desteği
 • Adet: 25

Gün sonunda, uzun süredir cildinizde bulunan makyajı temizlemek istediğinizde uzun temizlik rutinleri ile uğraşmak ya da farklı pek çok ürünü kullanmak cilt yüzeyine zarar verir. Neutrogena Hydro Boost makyaj temizleme mendili, makyajınızı kusursuz şekilde temizlemenize yardımcı olurken cilt yorgunluğunun giderilmesi için de çalışır. Hyoluronik asit desteği sayesinde cilt, alt katmanlarına kadar sağlıklı şekilde nemlenir ve ertesi güne daha enerjik bir cilt ile başlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** G** O**; tek gecerim. hem tek seferde yakmadan temizliyor, hemde sonrasi yumusacik miss gibi. indirimdeyken stokladim.

💬 N** T**; Her zaman kullandığım ve yüksek çıkarma etkisi mevcut cildi yumuşacık yapıyor. Kullanan vazgecmez


Simple Kind To Skin Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Tazeleme ve nemlendirme
 • Adet: 25

İçeriğindeki E ve B5 vitamini sayesinde cilt bariyerini güçlendiremeye destek olur. Temiz içeriği sayesinde hassas ciltlerin kullanımına da uygundur. Günlük makyajı tek adımda temizler. Cilt üzerinde çizilme ya da tahriş oluşturmaz. Simple Kind To Skin makyaj temizleme mendili, cildi arındırmasının yanında nemlendirme ve tazeleme özelliği sayesinde gün sonunda oluşan cilt yorgunluğunu da giderir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** A**; Efsane bi makyaj temizleme mendili tek bir mendil tüm yüzünüzdeki makyajı derinlemesine temizliyor ilk defa aldım kullandım aşırı memnun kaldım bundan sonraki bebeğimsin

💬 S** K**; Alin aldirin almayan kalmasin! Ozellikle tatilde ya da arkadasinizin evinde vs kalicaginiz durumlarda cantada hayat kurtarir. Cilde hassasiyet yaratmiyor, ve de yumusakcada butun makyaji cikariyor. Sivilce de yaptigini hic gormedim siddetle tavsiyemdir.


Diadermine Ekspress 3 In 1 Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Suya dayanıklı makyajı ve günlük kiri temizler
 • Adet: 40

Suya dayanıklı makyajları dahi cildi çizmeden ve tahriş etmeden tek adımda çıkarır. İçeriğinde bulunan nemlendirici, sütten elde edildiği için cilde ekstra bakım yapar. Diadermine Ekspress 3 in 1 ile nemlenen cilt daha dolgun gözükür. Yalnızca makyaj temizlemek için değil aynı zamanda makyaj öncesinde cildi nemlendirmek için de kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; En sevdiğim makyaj temizleme mendili indirime girdiğinde stok yapıyorum güzel temizliyor kremli bir tabaka bırakıp cildi nemlendiriyor kesinlikle tavsiye ederim

💬 F** S**; 3 yıldır vazgecilmezim , diğer temizleme mendilleri cildimi yağlandırıp sivilve yapıyor bunda asla öyle bir sorunn yaşamıyorum makyaj cıkarma özelliği gayet iyi ve cilde iyi geliyor


Isana 3 In 1 Hydro Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Sebum dengeleme
 • Adet: 25

Ciltte biriken fazla sebumu, gözeneklere zarar vermeden temizler. Suya dayanıklı makyaj da dahil olmak üzere tüm makyajlarda etkili temizleyicilik sunar. Isana 3 in 1 Hydro makyaj temizleme mendili, saf içeriği sayesinde cilde hassas bakım yapar. Yalnızca yüz temizleme mendili olarak değil aynı zamanda gün içinde cilde yapışan kirleri temizlemek için de oldukça etkilidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** S**; Tek bir mendil ile tüm günlük makyajımı temizleyebiliyorum, defalarca aldım. Çok memnunum.

💬 Y** S**; Bir adeti tüm yüzdeki makyajı temizlemeye yetiyor, cildi yağlandırmıyor, yakmıyor, oldukça yumuşak bir dokusu var, yüzü tahriş etmeden temizleyebiliyorsunuz


Inglot Makeup Remover Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Kalıcı makyajlarda etkili
 • Adet: 25

Provitamin B5 ve papatya içeriği sayesinde cildi yatıştırır ve dinlendirir. Inglot Make Up Remover, hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Yaz mevsiminde kullanımda ciltte yağlanma ve sivilce oluşturmaz. Kış mevsiminde kullanımda ise cildi nemlendirerek soğuğun etkilerini de en aza indirir. Suya dayanıklı makyajlarda da etkili sonuç verir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** C**; Kokusu rahatsız edici değil makyajı güzel temizliyor sevdim tekrar alırım

💬 M** A**; Hiçbir şekilde tahriş etmiyor yakmıyor çok memnun kaldım


Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Suya dayanıklı makyajda etkili
 • Adet: 20

Suya dayanıklı makyajı en nazik şekilde çıkarabilmek için acı baden yağı kullanılmıştır. Bebak Acı Badem makyaj temizleme mendili, içeriği sayesinde, cildi temizlerken aynı zamanda bakım yapar. Dış etmenlerden etkilenen cildi nemlendirir ve sakinleştirir. Kalıcı makyaj temizliğinde etkilidir. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Bayıldığım bir ürün. sadece makyaj sonrası değil makyaj öncesi de yüzümü temizlemek ve nemlendirmek için kullanıyorum.

💬 E** K**; Sürekli kullanıyorum çok memnunum


Kiko Pure Clean Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Cildi tahriş etmez
 • Adet: 25

Kiko Pure Clean makyaj temizleme mendili, hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Hassas ciltler, kullanılan ürünlere karşı diğer cilt tiplerine göre daha çabuk tepki verir. Makyaj yapmaktan dahi etkilenebileceği gibi, makyajı temizleme esnasında kullanılan ürünlerden daha fazla etkilenirler. Hassas ciltlerin bu özellikleri göz önünde bulundurularak oldukça yumuşak içeriklerle formüle edilmiştir. Tahriş ve cilt üzerinde çizilme yaratmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** T**; bu ürünü indirimdeyken almıştım aşıırrırırırı güzell

💬 E** K**; Kızlar beklediğimden iyi makyajı tek dokunuşta çıkartıyor


Pure Beauty Antioxidant Makyaj Temizleme Mendili

Ürün Özellikleri

 • Etki: Suya dayanıklı makyajda etkili
 • Adet: 20

Makyaj temizleme ürünleri genel olarak cilt yüzeyi için kullanılır. Göz makyaj temizliği için daha hassas ürünler yer alır. Ancak, Pure Beauty makyaj temizleme mendili, en hassas gözlerde dahi makyaj temizliği için kullanılabilir. İçeriği nazik şekilde oluşturulmuştur. Yağlı ciltlerde sebum dengelerken hassas ciltlerde de tahrişi engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** A**; Tamamen su bazlı 0 yağlılık hissiyatı kullandıktan sonra yüzümü yıkamışım hissiyatı veriyor bayıldımmm hassas ciltlere öneririm

💬 C** Y**; Harika bir makyaj temizleme mendili kokusu muhteşem üşengeç zamanlarımda elim hemen buna gidiyor


En İyi 10 Makyaj Temizleyici ÖnerisiEn İyi 10 Yüz Maskesi Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi makyaj temizleme mendili hangisi?

İçeriklerine ve kullanıcı deneyimlerine göre en iyi makyaj temizleme mendili; Simple, Neutrogena, Loreal Paris, Diadermine, Inglot, Bebak markalarına ait mendiller olarak bilinmektedir. Bu ürünler cilt tiplerine özel olarak geliştirildiği için, makyajı tek seferde çıkarırken aynı zamanda cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Uzun temizlik rutinleri ile zaman kaybetmeden cildinizi tamamen temizlemenize yardımcı olur.

Makyaj temizleme mendili sağlıklı mı?

Yüz temizleme mendili, uzun süre kullanılabilmesi ve içeriğinin bozulmaması adına genel olarak çeşitli koruyucular içeren ürünlerdir. Ancak, koruyucu, alkol ve paraben içermeyen ürünler de mevcuttur. Makyaj temizleme mendili seçimi yaparken zararlı kimyasal içermeyen ve cilt tipinize uygun ürünler tercih ettiğiniz takdirde sağlıklı şekilde temizlik sağlanır.

Makyaj en iyi nasıl temizlenir?

Cilt temizliği için en güvenilir yol çift aşamalı temizliktir. İlk olarak yağ bazlı ürünle cildinizi temizledikten sonra ardından su bazlı bir jel yardımıyla son temizlik aşamasını yapmanız önerilir. Bu durumda, yağ bazlı temizlik aşamasında yine yağ bazlı makyaj temizleme mendilleri kullanılıyorsa su bazlı bir temizleme jeli ile devam etmelisiniz. Bunun yanında, makyaj temizleme mendiliniz su bazlı ise, temizliği güçlendirmek adına, önden yağ bazlı bir ürünle cildi temizledikten sonra su bazlı makyaj temizleme mendilini kullanmanız daha iyi sonuç verecektir.