Biz fark etmesek de cildimiz tüm gün birçok kirletici ve yorucu etkene maruz kalıyor. Bu etkenlerin arasında kirli hava, toz, duman, makyaj ve güneş ışınları bulunuyor. Dış etkenlere ek olarak vücudumuz da cilde zararlı olan şeyler üretiyor. Örneğin fazla yağlanan ciltte sebum kalıntıları gözenekleri dolduruyor. Makyaj ve sebum, sivilce oluşumunu tetikliyor.

Cildimiz her gün temizlenmeye ve arınmaya ihtiyaç duyuyor. Bunun için yüz temizleme jelleri kullanılıyor. Bu jeller besleyici ve temizleyici içerikleriyle cildi tüm gün yoran ve tıkayan toksinlerden arındırıyor. Gözenekleri temizleyerek ileride oluşabilecek cilt sorunlarını önlüyor. Farklı cilt sorunlarına göre farklı temizleme jelleri bulunuyor. Günlük kullanılan jellerle daha sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün.

Sıra Model Cilt TipiİyiÖneri Puanı
1Vichy NormadermYağlı, Karma10/10
2Celenes by SwedenHassas, Kuru10/9.9
3La Roche Posay EffaclarYağlı, Kuru10/10
4Nuxe Reve De MielTüm Ciltler10/9.9
5Garnier Hyalüronik Tüm Ciltler10/9.8
6Sinoz Face Cleaner Tüm Ciltler10/9.9
7Bioderma SebiumKarma, Yağlı10/10
8Neutrogena Sivilce KarşıtıTüm Ciltler10/9.9
9Simple Kind To SkinTüm Ciltler10/9.8
10Caudalie VinopureKarma, Yağlı10/10
Yüz Temizleme Jeli Öneri Listesi

En İyi 10 Yüz Temizleme Jeli Önerisi

Kir ve tıkalı gözenekler cilt güzelliğinizi gölgelemesin. En iyi yüz temizleme jeli önerilerimizle cildinizi derinlemesine arındırabilirsiniz. Cilt sorunu ve cilt tiplerine özel üretilen ürünler listemizde sizi bekliyor.

İşte en iyi yüz temizleme jeli önerileri:

Vichy Normaderm Phytosolution Yüz Temizleme Jeli

Vichy Normaderm Phytosolution Yüz Temizleme Jeli
 • Hacim: 400 ml
 • Etki: Arındırma, akne karşıtı
 • Cilt Tipi: Yağlı ve Karma

Yüz temizleme jeli önerilerimizin ilk sırasını tam puanlı bir ürüne ayırdık. Vichy Normaderm Phytosolution en iyi yüz temizleme jellerinden biri. Karma ve yağlı ciltler için uygun olan ürün, dermatologların da önerisi. Cildi arındıran ürün, akne oluşumunu önlüyor, sebumu azaltarak yağlı görünümü yok ediyor. Cildi kurutmadan etki eden jel birçok kişinin favorisi.


Celenes by Sweden Cloudberry Yüz Temizleme Jeli

Celenes by Sweden Cloudberry Yüz Temizleme Jeli
 • Hacim: 250 ml
 • Etki: Yatıştırma, kırışık önleme
 • Cilt Tipi: Hassas ve kuru

Celenes Yüz Yıkama Jeli son zamanların favori ürünlerinden. Vegan formüllü ürün hassas ve kuru ciltlerde kullanılabiliyor. Ciltteki yağı ve kiri temizliyor, kırışıklık görünümünü azaltıyor. Zengin ve besleyici içeriğe sahip jelde paraben ve alkol bulunmuyor. Ürünün fiyatı da ortalamanın altında.


La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli

La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Arındırma, akne önleme
 • Cilt Tipi: Yağlı ve hassas

La Roche Posay Effaclar Jel, yağlı ve hassas ciltli olanlar için en iyi yüz temizleme jeli. Cildi nazikçe arındıran jel, fazla sebumu giderir. İçeriğinde termal su bulunur ve bu su cildi rahatlatır. Akneye eğimli ciltler için de kullanılabilen ürün, pH değeri ciltle uyumludur. En çok satılan ürünlerden olan jelin kullanıcı puanı çok yüksek.


Nuxe Reve De Miel Yüz Ve Makyaj Temizleme Jeli

Nuxe Reve De Miel Yüz Ve Makyaj Temizleme Jeli
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Makyaj temizleme
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri

Nuxe Reve De Miel’i hem makyaj temizlemek hem de cildinizi arındırmak için kullanabilirsiniz. Gözeneklere dolan makyajı derinlemesine temizler, akne ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer. İçeriğinde kehribar, gül, yasemin ve misk bulunur, zengin formül cildi tahriş etmeden arındırır. Tüm cilt tipleri için günlük kullanıma uygundur.


Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli

Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Sıkılaştırıcı
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri

En iyi yüz temizleme jeli önerilerimizin en uygun fiyatlı ürününde sıra. Garnier Yüz Temizleme Jeli’nde hyaluronik asit ve aloe vera bulunuyor. Vegan formül, cildi beslerken aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırıyor. Yüzde 96 doğal içeriğe sahip jel, makyaj kalıntılarını da temizliyor. Pompalı şişesi sayesinde rahatça kullanılabiliyor.


Sinoz Yüz Temizleme Jeli

Sinoz Yüz Temizleme Jeli
 • Hacim: 250 ml
 • Etki: Akne karşıtı, arındırıcı, tazeleyici
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri

Sinoz Yüz Temizleme Jeli’nin cilde birçok etkisi bulunuyor. Jel, akne oluşumunu önlüyor, yağı ve kiri arındırıyor, nemlendiriyor ve cildi tazeliyor. Cildin ihtiyaç duyduğu tüm etkiyi tek bir ürünle yapabilirsiniz. Etkili jelin içinde niacinamide, aloe vera ve salatalık özleri yer alıyor. Yüzü kurutmayan ürün, tüm cilt tipleri için uygun.


Bioderma Sebium Foaming Gel Temizleme Jeli

Bioderma Sebium Foaming Gel Temizleme Jeli
 • Hacim: 500 ml
 • Etki: Arındırma, Yağ temizleme
 • Cilt Tipi: Karma ve yağlı

Bioderma Yüz Yıkama Jeli 500 ml’lik hacmi sayesinde uzun süre kullanılabiliyor. Karma ve yağlı ciltler için ideal olan ürün, cildin yağ dengesini kontrol altında tutuyor. Sabah ve akşam kullanılan ürün haftanın 7 günü uygulanabiliyor. Paraben ve renklendirici içermemesi kullanıcıları rahatlatıyor.


Neutrogena Sivilce Karşıtı Yüz Temizleme Jeli

Neutrogena Sivilce Karşıtı Yüz Temizleme Jeli
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Sivilce karşıtı
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri

En iyi yüz temizleme jeli önerilerimizin uygun fiyatlı bir diğer ürünü Neutrogena Sivilce Karşıtı Jel. Akne ve sivilcelerle başı dertte olanların tercih ettiği ürün, cildi derinlemesine arındırıyor. Sivilce ve akne oluşumuna neden olan kir ve yağlar temizleniyor. Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği ürünün hacmi 200 ml.


Simple Kind To Skin Yüz Temizleme Jeli

Simple Kind To Skin Yüz Temizleme Jeli
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Nemlendirici
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri

E vitamini cilde en faydalı bileşenlerden biri. Simple Yüz Temizleme Jeli de E vitamininin gücünü kullanarak cilde bakım yapıyor. Nemlendirici etkiye sahip jelde paraben, alkol ve renklendirici gibi sağlıksız içerikler bulunmuyor. Hipoalerjenik ürün, hassas ciltler için de kullanılabiliyor. Kullanıcı memnuniyeti yüksek olan jelin fiyatı da uygun.


Caudalie Vinopure Arındırıcı Temizleme Jeli

Caudalie Vinopure Arındırıcı Temizleme Jeli
 • Hacim: 150 ml
 • Etki: Arındırma, sıkılaşma
 • Cilt Tipi: Karma ve yağlı

Caudalie Vinopure Arındırıcı Temizleme Jeli gösterdiği etkiyle kullanıcılardan tam puan almayı başarıyor. Yüzde 98 doğal içerikli olan ürün, sivilce oluşturmuyor. Ciltteki fazla sebumu yok ediyor, kızarık görünümü önlüyor. Cildi yatıştıran ve temizleyen jel, doğal salisik asit içeriyor. Cildin toparlanmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oluyor.


Önerilen en iyi yüz temizleme jeli hangisi?

En iyi yüz temizleme jeli markalarını sıralayalım: Vichy, Celenes, La Roche Posay, Nuxe, Garnier, Sinoz, Bioderma, Neutrogena, Simple ve Caudalie hassas, kuru, yağlı, karma ve normal ciltlere özel, siyah nokta, akne, sivilce oluşumunu önleyen, gözenekleri sıkılaştıran, makyaj temizleyen en iyi yüz temizleme jellerini üreten markalar arasında yer alıyor.

Yüz temizleme jeli her gün kullanılır mı?

Yüz temizleme jelleri cildi yorucu etkiye sahip değildir. Bu sebeple temizleme jelleri günlük olarak rahatlıkla kullanılabilir. Cilt her gün temizlenmeye ihtiyaç duyar, bu ürünlerle günlük temizliğinizi yapabilir, cildinizi arındırabilirsiniz.

Yüz temizleme jelinden sonra ne yapılmalı?

Yüz temizleme jeli aslında cilt bakımının ilk adımıdır. Temizleme işleminden sonra cilt bakım rutininizde varsa peeling veya maske uygulayabilirsiniz. Günlük bakım için temizleme jelinin ardından tonik ve nemlendirici kullanabilirsiniz.

Yüzümü temizlemek için ne kullanmalıyım?

Yüz temizlemek için en etkili ürün yüz temizleme jelleridir. Günlük kullanılan bu jeller cildin tüm gün maruz kaldığı kir ve sebumu yok eder, cildi arındırır. Böylece cilt sorunları en aza indirgenir, akne ve sivilce gibi problemlerin oluşması önlenir.

Temizleme jeli mi, tonik mi?

Ne tonik temizleme jelinin, ne de temizleme jeli toniğin yerine geçmez. İkisi de cilt bakım rutininin en iyi ürünleridir. Temizleme jelinin ardından tonik kullanarak cildinizi daha iyi arındırabilirsiniz.

Yüz yıkama jeli yüzde ne kadar kalmalı?

Yüz temizleme jelleri maske ve peelingler gibi ciltte uzun süre kalması gereken ürünlerden değildir. 1 ya da 2 dakika boyunca cildinizi jelle yıkadıktan sonra hemen jeli durulayabilirsiniz.