Yüz temizleme köpükleri ciltteki yağ, kir ve makyaj kalıntılarını temizleyen en etkili yüz bakım ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Yumuşacık yapılarıyla cilde dağılıyor ve uygulama sonrası kolayca durulanabiliyor. Çeşitli cilt sorunlarına odaklanan köpükler olduğu gibi günlük rutin olarak kullanılan ürünler de bulunuyor. Özellikle makyaj temizliği sonrası cildi kir ve makyaj kalıntılarından arındırmak için kullanılıyor.

BİLGİ NOTU: Sunulan liste, Esra Şen’in bireysel seçimlerini yansıtmakta olup, herhangi bir değer hükmü taşımamaktadır.

# MarkaKullanım AmacıCilt TipiMiktar
1CliniqueArındırıcıTüm Ciltler150 mL
2Estee LauderArındırıcıNormal ve Karma Ciltler30 mL
3LancomeArındırıcıNormal ve Karma Ciltler125 mL
4NuxeArındırıcıTüm Ciltler150 mL
5ShiseidoFerahlatıcıYağlı Ciltler125 mL
6CaudalieCanlandırıcıTüm Ciltler150 mL
7SebamedTemizleyiciTüm Ciltler150 mL
8NiveaCanlandırıcıNormal Ciltler150 mL
9NeutrogenaYatıştırıcıKarma Ciltler150 mL
10AveneArındırıcıNormal ve Karma Ciltler150 mL
En İyi Yüz Temizleme Köpüğü Önerileri

Yüz Temizleme Köpüğü Tavsiyeleri

Cildi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındıran, tüm cilt tiplerine uygun en iyi yüz temizleme köpüklerini bulduk, özellikleriyle birlikte anlattık. Öneri listemiz kendinize en uygun yüz temizleme köpüğünü bulmanızda yardımcı olabilir.

Clinique Yüz Temizleme Köpüğü

Clinique Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 150 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • Kullanım Amacı: Arındırıcı

Clinique Yüz Temizleme Köpüğü cildi kurutmayan özel formülüyle kalpleri fethediyor. Cildi derinlemesine temizleye köpük, ölü deri tabakasının giderilmesini sağlıyor. Yumuşacık yapısıyla cilde narin davranıyor. Hafif formülü sayesinde sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılıyor. Her cilt tipinde kullanılabiliyor.

Estee Lauder Yüz Temizleme Köpüğü

Estee Lauder Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Normal ve Karma Ciltler
 • Kullanım Amacı: Arındırıcı

Estee Lauder Yüz Temizleme Köpüğü, cildinizi derinlemesine temizlerken aynı zamanda canlandıran çok etkili bir üründür. Makyajı güvenli bir şekilde temizler, cildi pürüzlerden arındırır ve gözenekleri açarak tazelik ve ferahlık hissi sağlar. Sabah ve akşam rutininizde ıslak yüzünüze uygulayarak köpürterek kullanabilirsiniz.

Lancome Gel Eclat Yüz Temizleme Köpüğü

Lancome Gel Eclat Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 125 mL
 • Cilt Tipi: Normal ve Karma Ciltler
 • Kullanım Amacı: Arındırıcı

Lancome Gel Eclat Temizleme Köpüğü cilt bakımı ve makyaj temizleyici olarak kullanılabiliyor. Hassas formülü sayesinde kirpik ve göz kapaklarına da uygulanabiliyor. Makyajı, kiri ve sebumu ciltten nazikçe arındırıyor. Kullanıcılarından tam puan alan ürünün arındırıcı etkisi birçok kişi tarafından seviliyor.

Nuxe Very Rose Yüz Temizleme Köpüğü

  Nuxe Very Rose Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 150 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • Kullanım Amacı: Arındırıcı

Nuxe Eau De Mousse Micellaire Yüz Temizleme Köpüğü tüm cilt tiplerinde kullanılıyor. İçerisinde gül yaprağı bulunuyor. Cilde bakım yaparak yumuşamasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Ciltteki kir ve yağı arındırıyor. Hafif formülü ile hassas ciltliler tarafından da tercih ediliyor. Kullanıcılar ürünün en çok kokusunu beğeniyor.

Shiseido Deep Cleansing Yüz Temizleme Köpüğü

Shiseido Deep Cleansing Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 125 mL
 • Cilt Tipi: Yağlı Ciltler
 • Kullanım Amacı: Ferahlatıcı

Sıradaki yüz temizleme köpüğü önerimiz yağlı ciltler için ideal. Shiseido Temizleme Köpüğü ciltte biriken yağ, kir ve zararlı maddeleri temizliyor, cildi yaşlandıran oksitlenmiş maddeleri arındırıyor. İçeriğindeki granüllerle cildin her köşesine ve gözenek içlerine kadar ulaşıyor. Masaj yaparak uygulanan ürün, suyla kolayca arındırılıyor.

Caudalie Vinoclean Yüz Temizleme Köpüğü

Caudalie Vinoclean Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 150 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • Kullanım Amacı: Canlandırıcı

Sıradaki yüz temizleme köpüğü önerimiz cilt bakım ürünlerinde doğallığa önem verenler için uygun. Caudalie Vinoclean Temizleme Köpüğü doğal türevli içeriğiyle öne çıkıyor. İçerisinde üzüm çiçeği, beyaz odun, yalancı karabiber, çiçeksi gül, karpuz ve menekşe yaprakları bulunuyor. Uygulandığında cildi canlandırıyor ve yüze daha aydınlık bir görünüm veriyor. Ürün tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Sebamed Clear Yüz Temizleme Köpüğü

Sebamed Clear Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 150 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • Kullanım Amacı: Temizleyici

Sebamed Clear Face Temizleme Köpügü cilde uygun pH değeriyle öne çıkıyor. 5.5 pH değerine sahip köpük, cildin doğal yapısına zarar vermiyor. Cildi yağ, ölü deri ve kirden arındırıyor. İçerisinde bulunan montaline C40 ile sivilce ve siyah nokta oluşumuna karşı savaşıyor. Köpüğün en güzel yanlarından biri de paraben içermemesi.

Nivea Yüz Temizleme Köpüğü

Nivea Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 150 mL
 • Cilt Tipi: Normal Ciltler
 • Kullanım Amacı: Canlandırıcı

Saf lotus çiçeği içeren Nivea Canlandırıcı Yüz Temizleme Köpüğü normal ciltler için ideal. Cildi nazikçe temizleyen ürün, cildin kurumasını engelliyor. Uygulama sonrası cilt yumuşacık oluyor. Ciltte kalan makyaj kalıntıları, sebum ve kiri temizler. Bunu yaparken cildi nemlendirir ve canlandırır. Yüz temizleme köpüğü önerilerimizin en çok satan ürünlerinden olan köpüğün memnuniyet puanı da yüksek.

Neutrogena Soothing Clear Yüz Temizleme Köpüğü

Neutrogena Soothing Clear Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 150 mL
 • Cilt Tipi: Karma Ciltler
 • Kullanım Amacı: Yatıştırıcı

En iyi yüz temizleme köpüğü önerilerimiz son ürünü cildi sivilceye meyilli olanlar için ideal. Neutrogena Soothing Clear Yüz Temizleme Köpüğü sivilceli ciltler için özel olarak üretiliyor. Cildi yatıştıran köpük, derinlemesine temizlik sağlıyor. İçerisinde zerdeçal bulunan ürün, akne oluşumuna neden olmuyor. Mineral yağlar içermiyor.

Avene Mousse Yüz Temizleme Köpüğü

Avene Mousse Yüz Temizleme Köpüğü
 • Miktar: 150 mL
 • Cilt Tipi: Normal ve Karma Ciltler
 • Kullanım Amacı: Arındırıcı

Avene Mousse Cilt Temizleme Köpüğü, etkili bir arındırma deneyimi sunan özel formülü ile dikkat çeken bir cilt bakım ürünüdür. Makyajı nazikçe temizleyerek ciltteki kiri ve sebum fazlasını gidermeye yardımcı olur. Hipoalerjenik ve komedojenik olmayan yapısıyla güvenle kullanılabilir. Aynı zamanda sabun içermeyen formülü, gözenekleri sıkılaştırmaya ve sebum üretimini dengelemeye yardımcı olur. Nemlendirici içerikleri sayesinde cilt, nem kazanır ve daha yumuşak bir dokuya sahip olur.

Yüz Temizleme Köpüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Cilt Tipi: Cilt tipinize uygun bir yüz temizleme köpüğü seçmek önemlidir. Kuru cilde sahipseniz nemlendirici özelliklere sahip bir ürün tercih edebilirsiniz. Yağlı cilde sahipseniz, yağ dengesini düzenleyen ve gözenekleri temizleyen bir köpük seçebilirsiniz. Hassas cilde sahipseniz, parfümsüz ve hipoalerjenik olanları tercih etmek önemlidir.
 • Temiz İçerik: İçerik listesini kontrol etmek, köpüğün paraben ve zararlı kimyasallar içermemesi açısından önemlidir. Cildinizi tahriş edebilecek veya alerjik reaksiyonlara neden olabilecek maddelerden kaçınmalısınız.
 • Nemlendirme Özelliği: Yüz temizleme köpüğü, cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirebilen bir formül içermelidir.
 • Cildi Kurutmaması: Yüz temizleme köpüğü alırken kuruluk yaratabilecek içeriklerden kaçınmak önemlidir. Cildi kurutmadan temizleyen ve dengede tutan bir köpük tercih edilmelidir.
 • Komedojenik Olmaması: Komedojenik içerikler, gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumuna neden olur. Bu nedenle, yüz temizleme köpüğünün komedojenik olmamasına dikkat edilmelidir.
 • Dermatolojik Testler: Yüz temizleme köpüğünün dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış olması önemlidir.
 • Kullanım Kolaylığı: Yüz temizleme köpüğünün kullanımı kolay olmalıdır. Hızlı bir şekilde temizlik sağlayan bir köpük seçmek, kullanım kolaylığı açısından önemlidir.

Yüz temizleme köpüğü ne işe yarar?

Yüz temizleme köpükleri gün içinde ciltte biriken kir ve yağı temizlemek için kullanılır. Cildi arındırarak yüze tazelik ve canlılık katar. Böylece olası cilt sorunlarının önüne geçilmiş olur. Hafif yapıları sayesinde hem kolay kullanılabilir hem de yüzü yormaz.

Yüz temizleme köpüğü ne zaman kullanılır?

Yüz temizleme köpüklerinin günde iki kez kullanılması önerilir. Sabah uyanınca ve gece yatmadan önce kullanılabilir. Günlük bir bakım rutininiz varsa makyaj temizleme ürünlerinin sonrasında, toniklerden önce kullanılabilir.

En iyi yüz temizleme köpüğü hangisi?

En iyi yüz temizleme köpüklerini sıralayalım: Clinique, The Body Shop, Nuxe, Caudaline, Lancome, Shiseido, Frudia, Sebamed, Nivea ve Neutrogena cildi yağdan ve kirden arındıran, cilt sorunlarının önüne geçen, makyaj kalıntılarını temizleyen, akneye ve sivilceye neden olmayan, hassas, karma, yağlı ve kuru ciltler için ideal en iyi yüz temizleme köpüklerini üreten markalar arasında yer alıyor.

Önceki makaleEn İyi Saç Vitamini
Sonraki makaleEn İyi Cilt Bakım Yağı
Muhammet, ürün incelemeleri konusundaki tarafsızlığıyla tanınır. Her inceleme ve öneride kullanıcı yorumlarını titizlikle değerlendirir ve yalnızca en üstün seçenekleri sunar. En çok satanlar arasından seçtiği ürünler, mükemelliği yansıtır. Piyasadaki en iyi modelleri detaylı bir şekilde analiz eder ve bu özenle seçtiği ürünleri takipçilerine sunar. Muhammet, incelemelerinde güvenilirlik ve kaliteyi ön planda tutar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here