Emzik, basit gibi görünse de birçok özelliği ve çeşidi olan bebek aksesuarlarından biri. Yanlış emzik kullanımı bebeğin ortodontik gelişimini engeller ve riskli durumlara sebebiyet verebilir. Bunun için ebeveynlerin emzik seçerken dikkatli olması, bazı bilgileri edinmesi gerekir. Bebek emzikleri malzeme yapıları, şekilleri ve uygun yaş aralıklarına göre farklılık gösterir. En iyi emziklerden oluşan öneri listemize göz atarak bilgi sahibi olabilir, bebeğiniz için doğru emziği seçebilirsiniz.

Sıra ModelMalzemeİyiÖneri Puanı
1Bibs ColourKauçuk10/9.8
2Philips Avent UltraSilikon10/9.9
3Nuk GeniusSilikon10/10
4Chicco PhysioSilikon10/10
5Dr.Brown’s UnisexSilikon10/9.9
6Wee Baby DamaklıSilikon10/9.8
7Nuk Happy KidsKauçuk10/9.8
8Oioi Pembe SilikonSilikon10/9.8
9Mamajoo OrtodontikSilikon10/10
10Bebedor SoftSilikon10/9.9
Emzik Öneri Listesi

En İyi 10 Emzik Önerisi

Her yaşa uygun modellerden oluşan, silikon ve kauçuk malzemeden üretilen en iyi emzikleri öneri listemizde sıraladık. Listemize göz atarak bebeğinize en uygun emziği bulabilirsiniz.

İşte en iyi emzik önerileri:

Bibs Colour Kauçuk Emzik

Mutlu YLMZ01503 Merdiven
 • Malzeme: Kauçuk
 • Yaş: 0-6 ay
 • Tip: Damaksız

Yüzde yüz doğal kauçuktan üretilen Bibs Emzik’te BPA, PVC ve fatalat bulunmuyor. Sağlıklı emzik damaksız yapısı sayesinde yenidoğan bebeklerde 6. aya kadar kullanılabiliyor. Damaksız oluşu anne göğsü hissiyatı yaşatıyor. Kaynar suda sterilize edilebilen model, bulaşık makinesinde yıkanmıyor. Hafifliği sayesinde bebeğinize rahatsızlık vermiyor.


Philips Avent Ultra Air Night 2’li Silikon Emzik

Philips Avent Ultra Air Night 2’li Silikon Emzik
 • Malzeme: Silikon
 • Yaş: 0-6 ay
 • Tip: Damaklı

Philips Avent Ultra Air Emzik önerilerimizin en çok tercih edilen ürünlerinden biri. Kullanışlı emzik, yumuşacık yapısıyla cilde hassas davranır, büyük hava kanallarıyla bebeğin cildinin kuru kalmasını sağlar. Emziğin ön düğmesi geceleri parlar. Böylece ışık kapalıyken emziği rahatça bulabilirsiniz. Damak, diş ve diş etlerine doğal uyum sağlayan emzik, ağız gelişimini destekler. İkili satılan Philips Avent Emik, 0 ile 6 ay arasındaki bebekler için uygundur.


Nuk Genius Silikon Yenidoğan Emzik

Nuk Genius Silikon Yenidoğan Emzik
 • Malzeme: Silikon
 • Yaş: 0-2 ay
 • Tip: Damaklı

Sırada yenidoğan emzik önerimiz var. Nuk Genius Silikon Emzik, anne memesine en yakın emziklerden biri. Emziğin ucu, kavisli, yumuşak ve esnek yapıda üretiliyor. Bu sayede emzik, anne göğsüsün emzirme sırasındaki doğal şeklini alıyor. Ortodontik gelişimi destekleyen Nuk Emzik, BPA içermiyor. 2’li satılan ürünün yanında emzik kutusu da bulunuyor.


Chicco Physio Soft Silikon Emzik

Chicco Physio Soft Silikon Emzik
 • Malzeme: Silikon
 • Yaş: 0-6 ay
 • Tip: Damaklı

Chicco Physio Soft Silikon Emzik’in her tarafı yumuşak malzemeden üretiliyor. Tek parça yumuşak tasarımı sayesinde bebeğin cildini rahatsız etmiyor, uyurken de konfor sağlıyor. Yumuşak ve kadifemsi yapısıyla bebekler tarafından keyifle kullanılıyor. Geniş hava kanalları ağız çevresinde tükürük birikimini önlüyor, bebeğin cildi kuru kalıyor. Tekli satılan Chicco Emzik, 0 ile 6 ay arasında kullanılabiliyor.


Dr.Brown’s Unisex Bebek Beyaz Pembe Kanallı Emzik

Dr.Brown’s Unisex Bebek Beyaz Pembe Kanallı Emzik
 • Malzeme: Silikon
 • Yaş: 6-12 ay
 • Tip: Damaklı

Sıradaki bebek emzik önerimiz 6 aydan büyük çocuklar için. Dr.Brown’s Emzik geniş hava kanallarıyla dikkat çekiyor. Ciltte tükürük ve salya birikmesini önlüyor. 6 ile 12 ay arasında kullanılabiliyor. Uzman diş hekimlerinin gözetiminde üretilen damaklı emzik, ağza baskı yapmıyor, bebeğin ortodontik gelişimini destekliyor. Eğimli yapıya sahip emzik, bebeğin dilini rahat hareket ettirmesine imkan tanıyor. Silikon emzik, BPA içermiyor.


Wee Baby Damaklı Emzik

Wee Baby Damaklı Emzik
 • Malzeme: Silikon
 • Yaş: 6-18 ay
 • Tip: Damaklı

Wee Baby Damaklı Emzik esnek silikon yapısı sayesinde bebekler tarafından rahatça kullanılabiliyor. Ortodontik tasarımı damak yapısına tamamen uyum sağlıyor, gelişimi destekliyor. 6 ile 18 ay arasındaki bebeklerin kullanabileceği modelde hava kanalları da bulunuyor. Geniş kanallar emziğin rahat emilmesini sağlıyor ve tükürük birikmesini önlüyor.


Nuk Kauçuk Bebek Emzik Happy Kids

Nuk Kauçuk Bebek Emzik Happy Kids 2’li 18+ Ay
 • Malzeme: Kauçuk
 • Yaş: 18+ ay
 • Tip: Damaklı

Kauçuk emzikler özellikle diş çıkaran bebekler için uygun. Esnek ve sağlam yapıdaki bu emzikler diş ve damak darbelerine karşı dayanabiliyor. Nuk Happy Kids Kauçuk Bebek Emzik, doğal kauçuktan üretiliyor. Ortodontik gelişimi destekleyerek diş çarpıklığı ve bozukluklarına neden olmuyor. BPA gibi zararlı maddeler içermiyor. 2’li satılan emziğin yanında emzik kutusu da bulunuyor. Bu kutu mikrodalga sterilizatörü olarak da kullanılabiliyor.


Oioi Pembe Silikon Püre Sebze Meyve Emziği

Oioi Pembe Silikon Püre Sebze Meyve Emziği
 • Malzeme: Silikon
 • Tip: Süzgeçli

En iyi emzik önerilerimize işinizi kolaylaştıracak bir ürünle devam ediyoruz. Bazen bebeklere sebze ve meyve yedirmek zor olabiliyor. Bu sorunu aşmak için  Oioi Meyve Emziği’ni kullanabilirsiniz. Süzgeçli emzik, sağlıklı silikondan üretiliyor. İçerisine sebze ve meyve parçaları konulabiliyor. Bebeğiniz emziği kullanırken meyve ve sebzelerin suyunu da emmiş oluyor, böylece vitamin kazanabiliyor. Kullanışlı Oioi emzik, özellikle ek gıdaya geçiş için bebeği hazırlıyor. Ürün, makinede ve elde yıkanabiliyor.


Mamajoo Silikon Ortodontik Emzik

Mamajoo Silikon Ortodontik Emzik
 • Malzeme: Silikon
 • Yaş: 0-18 ay
 • Tip: Damaklı

Mamajoo Silikon Ortodontik Emzik 2’li olarak satılıyor ve emziklerin yanında saklama kutusu da bulunuyor. Sterilizasyon için de kullanılabilen saklama kutusu, emzikler için hijyen sağlıyor. Silikon malzemeli emzikler BPA ve fitalat içermiyor. Tatsız ve kokusuz yapısıyla her bebeğe uyum sağlıyor. Geniş hava kanalları sayesinde bebeğin cildinin tahriş olmasını önlüyor. Ürün, 0 ile 18 ay arasında kullanılabiliyor.


Bebedor Damaklı Kapaklı Soft Silikon Emzik

Bebedor Damaklı Kapaklı Soft Silikon Emzik
 • Malzeme: Silikon
 • Yaş: 0-6 ay
 • Tip: Damaklı

Bebedor Damaklı Soft Silikon Emzik kapaklı tasarımıyla öne çıkıyor. Tamamen silikondan üretilen emziğin, silikon kapağı bulunuyor. Böylece emzik her an steril kalıyor. Kaynatılarak sterilize edilebilen ürün, 0 ile 6 ay arasında kullanılabiliyor. Hava kanalları sayesinde cildi kuru tutuyor ve konfor sağlıyor.


Anne memesine en yakın emzik hangisi?

Kiraz uçlu, damaksız emzikler anne memesine benzerlik gösterir. Bu sebeple yenidoğan bebeklerde yabancılık çekmemeleri ve emziğe alışmaları için damaksız emzik modelleri tercih edilir. Ancak bu emzikler ortodontik gelişimi etkilediğinden 1 yaşından sonra kullanılması önerilmez.

Silikon mu, kauçuk emzik mi?

Bebeğiniz diş çıkartma evresindeyse kauçuk emzik kullanabilirsiniz. Silikon emzikler kolay deforme olabilir, diş ve damak darbeleriyle yırtılabilir. Ancak uzun süreli kullanım için silikon emzikler daha iyidir. Kauçuk emzikler içerine su emdikleri için bozulabilir. Kauçuk emzikler koku ve tat verebilir. Bu sebeple bebekler tatsız ve kokusuz silikon emziklere daha kolay alışır.

Önerilen en iyi emzik hangisi?

En iyi emzik markalarını sıralayalım: Bibs, Philips Avent, Nuk, Chicco, Dr.Brown, Wee, Oioi, Mamajoo ve Bebedor silikon ve kauçuk malzemeden üretilen, damaklı ve damaksız modelleri bulunan, ortodontik gelişimi destekleyen, hava kanallı, yumuşak ve güvenli, en iyi emzikleri üreten markalar arasında yer alıyor ve sıkça öneriliyor.