Koronavirüs salgının başlamasıyla birlikte tüm dünyada normalden çok daha fazla kullanılmaya başlanan dijital ateş ölçerler, günümüzde önemli bir yere sahipler. Her toplu alanlara girişlerde güvenlik görevlilerinin ve hastane hemşirelerinin elinde gördüğümüz dijital ateş ölçerlerin listesini sizler için hazırladık.

Sıra ModelÖlçüm HızıİyiÖneri Puanı
1Kangji KY-1112 sn10/9.9
2Bo Hui Infrared1 sn10/9.8
3Xiaomi Mijia iHealth1 sn10/9.9
4Omron MC520-E1 sn10/10
5Kanz 06110,5 sn10/9.7
6Braun Prt 20008 sn10/10
7Jumper JPD-FR2021 sn10/9.6
8Omron MC-7201 sn10/9.9
9Berrcom0,5 sn10/9.7
10Weewell WTN550R0,5 sn10/9.8
11Aicare A661 sn10/9.6
12Weewell WTE 2501 sn10/9.8
13Braun ThermoScan IRT 65202 sn10/9.9
14Wee Baby1 sn10/9.9
15Belove1 sn10/9.7
En İyi Dijital Ateş Ölçer Öneri Listesi

En İyi Dijital Ateş Ölçer Tavsiyesi

Neredeyse her evde bulunan eski tip ateş ölçerler artık yerini daha çabuk ve doğru sonuç gösteren dijital ateş ölçerlere bırakıyor. Tüm dünyada büyük etki gösteren korona hastalığının ardından yoğun ilgi gören temassız ateş ölçerlerin incelemesini detaylı bir şekilde gerçekleştirdik. İşte en doğru ateş ölçen en iyi dijital ateş ölçer modelleri.

Kangji KY-111

Ölçüm Süresi: 2 saniye
Ağırlık: 154 g
Sesli Uyarı: Var
Uyku Modu: Var
Ölçüm Hafızası: 25
Otomatik Kapanma: Var

Sıcaklığa göre yeşil, sarı ve kırmızı renkler ile kullanıcıyı bilgilendiren Kangjii KY-111, en çok tercih edilen dijital ateş ölçerlerin başında geliyor. 1 cm – 3 cm mesafesinde ölçüm yapabilen model, son kullanımdan önceki 25 ölçümü hafızasında tutabilir ve boşta bırakıldıktan 30 saniye sonra kapanarak enerji tasarrufu sağlar.


Bo Hui Infrared

Ölçüm Süresi: 1 saniye
Sesli Uyarı: Var
Ölçüm Hafızası: 32
Otomatik Kapanma: Var

Santigrat veya fahrenhayt değerlerinde kullanabileceğiniz Bo Hui Infrared, 1 saniyede ölçüm yapabilir ve en son 32 ölçümün bilgisini hafızasında tutabilir. Sahip olduğu LCD ekranı gece kullanımlarında aydınlanarak değerleri rahatça görebilmenizi sağlar. Ek olarak cihazı ortam sıcaklığı hakkında bilgi almak içinde modunu değiştirerek kullanabilirsiniz.


Xiaomi Mijia iHealth

Ölçüm Süresi: 1 saniye
Sesli Uyarı: Var
Ağırlık: 90 g
Boyut: 13.70 x 3.40 x 3.90 cm

Saniyede neredeyse 100 ölçüm yapabilen Xiaomi Mijia iHealth, 3 cm uzaklıktan temassız bir şekilde ölçüm işlemini gerçekleştirebilir. Kullanımı oldukça basit olan ateş ölçerin kullanıcı yorumları fazlasıyla iyi olduğunu söyleyebiliriz. Hafif yapısı ve küçük boyutuyla elinize kolayca oturarak ölçüm yapmaya hazır hale gelir.


Omron MC520-E

Ölçüm Süresi: 1 saniye
Sesli Uyarı: Var
Otomatik Kapanma: Var
Prob Uç: 21

Kulak yoluyla ölçüm yapabileceğiniz Omron MC520-E, 1 saniyede vücut sıcaklığı hakkında sesli bir şekilde size bilgi verir. Tek bir tuşla kullanılan bu ürünün kutu içerisinde toplamda 21 adet prob uç geliyor. Bu sayede ürünün uç kısmı kirlendikçe değiştirerek uzun süre kullanabilirsiniz.


Kanz 0611

Ölçüm Süresi: 0,5 saniye
Sesli Uyarı: Var
Sessiz Çalışma: Var
Ölçüm Hafızası: 30
Uyku Modu: Var
Otomatik Kapanma: Var

Diğer ateş ölçer modellerinden farklı olarak alt standıyla birlikte kullanıcıya sunulan Kanz 0611, minimal yapısı ve kolay kullanımıyla en çok satın alınan ateş ölçerlerden bir tanesi. 0,5 saniyede ölçüm sonucu gösterebilen cihazı rahatlıkla hem kulak üzerinden hem de temassız kullanabilirsiniz.


Braun Prt 2000 Dijital Ateş Ölçer

Braun Prt 2000 Dijital Ateş Ölçer

Ölçüm Süresi: 8 saniye
Sesli Uyarı: Var
Otomatik Kapanma: Var

Yaşa göre ayarlanan ateş rehberliği özelliği bulunan Braun Prt 2000 sıcaklık derecesini doğru anlayabilmek için yeşil, sarı ve kırmızı renkleriyle değerleri kodluyor. 8 saniye gibi kısa sürede ölçüm yapabilen bu cihaz son ölçüm değerini hatırlatarak ateş takibi yapmayı sağlıyor.


Jumper JPD-FR202

Ölçüm Süresi: 1 saniye
Sesli Uyarı: Var
Sessiz Çalışma: Var
Ölçüm Hafızası: 20
Otomatik Kapanma: Var

Sağlık Bakanlığı ürün takip sisteminde kayıtlı olan Jumper JPD-FR202, aynı zamanda tıbbi cihazlar direktifine uygun bir şekilde üretilmiştir. Toplamda 2 farklı çalışma modu bulunan ateş ölçer, kullanıcıya ortam sıcaklığı hakkında da bilgi verebiliyor. Yüksek değer ölçümü yapıldığında sesli uyarı verebildiği gibi isteğe göre sessiz olarak da çalışabilmektedir.


Omron MC-720 Gentle Temp Temassız Ateş Ölçer

Omron MC-720 Gentle Temp Temassız Ateş Ölçer

Ölçüm Süresi: 1 saniye
Ölçüm Hafızası: 25
Otomatik Kapanma: Var

Temazsız şekilde alından ölçüm yapan Omron MC-720 Gentle Temp 1 saniyede hızlıca ölçüm yapıyor. Ayrıca tek marifeti ateş ölçümü olmayan ürün yüzey sıcaklığını da ölçebildiği için süt ve su şişesi gibi bebeğinize verdiğiniz ürünlerin ısısını kontrol etmeye yardım ediyor. 25 adet hafıza kapasitesi sayesinde ölçülen değerleri saklayan ürün geçmişe dönük karşılaştırma yapmanızı sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra ürün ışıklı olmasından dolayı karanlık ortamda bile ateş ölçümü yapabilmeye imkan tanıyor.


Berrcom Dijital Temassız Ateş Ölçer

Ölçüm Süresi: 0,5 saniye
Sesli Uyarı: Var
Ölçüm Hafızası: 32
Otomatik Kapanma: Var

Kullanıcılardan olumlu puan almayı başaran Berrcom dijital temassız ateş ölçer, vücudunuzun sıcaklığını hakkında size bilgi verirken, modelin modunu tek bir tuşla değiştirerek ortam sıcaklığını kolayca öğrenebilirsiniz. Ölçüm sonrası değerler eğer normal değerin üstündeyse sizi sesli olarak uyarır. İsteğinize bağlı olarak ürünü santigrat veya fahrenhayt şeklinde kullanabilirsiniz.


Weewell WTN550R

Ölçüm Süresi: 0,5 saniye
Sesli Uyarı: Var
Ölçüm Hafızası: 32
Otomatik Kapanma: Var

0,5 saniyede ölçüm yapabilen ve 32 adet geçmiş ölçümü aklında tutabilen Weewell WTN550R, özellikleriyle göz dolduruyor. Kutu içerisinde ürünle birlikte gelen saklama poşetiyle modeli uzun süreler zarar vermeden saklayabilirsiniz. Aynı zamanda sadece vücut değerini ölçmek için değil mama ya da ortam sıcaklığını öğrenmek adına ürünü deneyimleyebilirsiniz. Böyle iyi özelliklere sahip olan ateş ölçeri, yenidoğan bebeklerde veya çocuklarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Aicare A66

Ölçüm Süresi: 1 saniye
Sesli Uyarı: Var
Ağırlık: 130 gr
Boyut: 160x97x43 mm
Otomatik Kapanma: Var

Son kullanımdan 10 saniye sonra kendisini otomatik olarak kapatan Aicare A66, tek tuş ölçüm sistemiyle kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor. 1 saniye gibi kısa bir sürede sonuç verebilen model, 3 cm ila 5 cm arasında ölçüm mesafesi sunabiliyor. Ölçüm sonrası sizi hem görsel hem de sesli bir şekilde uyarıyor.


Weewell WTE 250

Ölçüm Süresi: 1 saniye
Sesli Uyarı: Var
Ölçüm Hafızası: 9
Otomatik Kapanma: Var

Sadece 1 saniye içerisinde hızlı sonuç verebilen Weewell WTE 250, toplamda 9 adet ölçümü hafızasında tutabilmektedir. Sesli uyarı ve otomatik kapanma sistemiyle kullanıcıyı memnun eden bu model, bebekler için en iyi ateş ölçerler arasında yer alıyor. Ürünü kulak kısmına getirerek tek bir tuşla kolaylıkla kullanabilirsiniz.


Braun ThermoScan IRT 6520 Ateş Ölçer

Braun ThermoScan IRT 6520 Ateş Ölçer

Değişen Lens Filtresi: Var
Ateş Rehberliği Teknolojisi: Var

Çocuklarda rahatlıkla kullanılabilecek olan Braun ThermoScan IRT 6520 yaşa göre ölçüm derecelerini sınıflandırarak en doğru karşılaştırmayı yapmanızı sağlar. Ayrıca ölçülen değerler renk kodu ile gösterildiğinden daha kolay anlamanızı sağlarken peş peşe yapılan ölçümlerin yanlış sonuç verememesi için ısıtmalı lens ucuna sahip. Tüm bunların yanı sıra değişebilen lens filtreleri sayesinde daha hijyenik kullanım sunuyor.


Wee Baby Temassız Ateş Ölçer

Wee Baby Temassız Ateş Ölçer

Renkli Uyarı: Var
Ölçüm Hafızası: 32
Otomatik Kapanma: Var

Enerji tespit sistemi sayesinde oldukça güvenilir sonuçlar veren Wee Baby temas etmeden ölçüm yapıyor. Ölçülen değerleri renklerle kodlayan ürün bu sayede daha iyi anlamaya yardımcı oluyor. Ayrıca 40.000 okuma yapma kapasitesine sahip olan ateş ölçer 32 adet hafıza barındırıyor. Tüm bunların yanı sıra ürün otomatik kapanarak enerjiden de tasarruf sağladığı gibi bebek biberonu ölçmenize de olanak tanıyor.


Belove Temassız Ateş Ölçer

Belove Temassız Ateş Ölçer

Ölçüm Süresi: 1 saniye
Sesli Uyarı: Var
Ölçüm Hafızası: Yok

5- 15 santim uzaklıktan sadece 1 saniye de algılayabilen Belove Temassız Ateş Ölçer vücut sıcaklığının yanı sıra yüzey ölçümü de yapıyor. Alarm sayesinde ölçüm yaptığını haber veren ürün, temas etmeden alından kolayca sıcaklığı ölçüyor.


Dijital ateş ölçer doğru mu?

Dijital ateş ölçerler en doğru ve en güvenilir ateş ölçme yöntemlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda temassız ateş ölçer modelleri çok kısa sürede ölçüm yapabildiğinden dolayı bebeklerde ve küçük yaşta çocuklarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Dijital ateş ölçer nasıl kullanılır?

Dijital Ateş Ölçerlerin genellikle tek bir tuşu bulunmaktadır. Ölçüm yapmadan önce alın kısmının temiz ve saçsız olduğundan emin olun. Ardından cihazın tuşuna basarak ateş ölçümünü kolaylıkla yapabilirsiniz.

Nasıl bir ateş ölçer almalıyım?

Sizler için hazırlamış olduğumuz listemizde yer alan ürünler kesinlikle en çok tercih edilen ve en çok güvenilen modeller arasında yer alıyor. Alacağınız ateş ölçerin kısa sürede ölçüm yapması ve uzun ömürlü olması oldukça önemlidir. Bu iki kritere göre ürün seçimi yaptığınız takdirde memnun kalacağınızdan eminiz.

Dijital ateş ölçer fiyatları ne kadar?

Dijital ateş ölçerlerin özellikleri ve kalitesi birbirlerinden farklı olduğunda dolayı modelden modele fiyatları ortalama 80 TL ile 350 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ateş ölçerin fiyatları pandemi sebebiyle normalden çok daha yüksek fiyatlara satıldığını söyleyebiliriz.