Su motorları, tarım, inşaat ve su taşıma gibi birçok alanda önemli bir role sahiptir. Güçlü motorları ve etkileyici su taşıma kapasiteleriyle, suyun etkin bir şekilde yönetilmesine yardımcı olurlar. Bu liste, farklı markaların benzinli su motorları arasında öne çıkan modelleri içermektedir. Kaliteli markaların ürettiği benzinli su motorları, dayanıklı yapılarıyla uzun süreli kullanım sağlarken suyun akış hızına da kolayca ayak uydurabilmektedir.

Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, en iyi benzinli su motorlarından oluşmaktadır. Listemizde yer alan Hyundai, Kama, Honda, Yamaha, Palmera, Veta, Proter ve Guardino gibi önde gelen markaların benzinli su motorları, her biri kendi özgün özellikleriyle ön plana çıkar. Hem profesyonel kullanıcılar hem de ev sahipleri için ideal olan bu benzinli su motorları, kullanıcı dostu tasarımlarıyla da taşıma ve kullanım kolaylığı sağlar.

Sıra ModelMax DebiİyiÖneri Puanı
1Hyundai HWP1516 m310/9.9
2Kama Reis HGP3030 Ton10/9.9
3Honda WB 30 XT31100 L10/9.9
4Yamaha YP30C63 Ton10/9.9
5Hyundai Wp8060 Ton10/9.8
6Palmera P30T60 Ton10/9.8
7Honda Wb 20 Xt620 L10/9.8
8Veta PA350T1166 L10/9.7
9Proter Pgs 300 G50 m310/9.7
10Guardino GW8060 m310/9.6
Benzinli Su Motoru Öneri Listesi

En İyi Benzinli Su Motoru Modelleri

Benzinli su motorları, sulama ve drenaj işlerinde verimli performans sunan güçlü makinelerdir. Bu motorlar, suyu etkin bir şekilde pompalamak ve sulama ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Bu sebeple hazırladığımız bu listemiz suyu kolayca pompalayabileceğiniz en iyi benzinli su motorlarından oluşmaktadır.

İşte en iyi benzinli su motoru markası tavsiyesi

Hyundai HWP15 Su Motoru

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 98 m3

Basma Yüksekliği: 30 m

Emiş Derinliği: 7 m

Maksimum Debi: 16 m3

Yakıt Kapasitesi: 2 L

Ağırlık: 11.5 kg

En iyi benzinli su motorları listemizin ilk sırasında yer alan Hyundai HWP15 Su Motoru, 30 metreye kadar su basma özelliğine sahip. Güçlü motoru sayesinde 7 metreye kadar su çekebilen bu ürün, 11,5 kilo ağırlığıyla da kolayca taşınabiliyor. 2 litrelik yakıt deposuna sahip olan bu su motoru, ipli çalışma prensibine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** T**; Ürün çok iyi hiç düşünmeden alın biz dikeyde 5 metreden yatayda 120 metreye şu bastık performansı süperdi. Ayrıca hiç benzin yakmıyor kullanması da bir o kadar basit

💬 Ş** Y**; Gayet güzel iş yapıyor. Boyutu küçük işlevi büyük bir makina


Kama Reis HGP30 GX160

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 196 m3

Basma Yüksekliği: 25 m

Emiş Derinliği: 8 m

Maksimum Debi: 30 Ton

Yakıt Kapasitesi: 3,6 L

Ağırlık: 30 kg

Su motoru almayı düşünenlere önerebileceğimiz ürünler arasında yer alan Kama Reis HGP30 GX160, 25 metre su basabilme özelliğine sahip. Saatte 30 ton su pompalayabilen bu ürün, özellikle büyük inşaat ve tarın arazilerinde kurtarıcı oluyor. 3.6 litre yakıt kapasitesine sahip olan Kama Reis HGP30 GX160, 6 metre emiş derinliğine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** D**; Ürün gayet güzel arazimi sulamak için kullanıyorum.

💬 T** A**; Çiftliğimi sulamaya ve havuzu doldurmaya yardımcı oluyor. Resmen elim ayağım.


Honda WB 30 XT3 DRX Benzinli Su Motoru

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 163 m3

Basma Yüksekliği: 28 m

Emiş Derinliği: 8 m

Maksimum Debi: 1100 L

Yakıt Kapasitesi: 3,6 L

Ağırlık: 26 kg

Güçlü motoruyla dikkat çeken Honda WB 30 XT3 DRX Benzinli Su Motoru, sağladığı su akışı sayesinde bahçe ve inşaat işlerinde kolaylık sunuyor. 8 metre emiş derinliğine sahip olan bu ürün, dakikada 110 litrelik debi sunuyor. 5,5 hp dört zamanlı motora sahip olan bu ürün, dayanıklı gövdesi sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanım sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** K**; Honda kalitesi tartışılmaz.

💬 M** A**; Çalışması. Su basınç kuvveti çok iyi. Sadece emiş mesafesi biraz daha güçlendirilebilir. Firma çok ilgili.


Yamaha YP30C Motopomp 3″ Benzinli Su Motoru

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 179 m3

Basma Yüksekliği: 27 m

Emiş Derinliği: 8 m

Maksimum Debi: 63 ton

Yakıt Kapasitesi: 2,5 L

Ağırlık: 28,7 kg

Yüksek basınca sahip olan Yamaha YP30C Motopomp Benzinli Su Motoru, suyu hızlı ve etkili bir şekilde pompalamanıza yardımcı oluyor. 63 ton su basımı yapabilen Yamaha YP30C, 3 inçlik emme çıkışıyla suyun daha hızlı akmasına yardım ediyor. İster inşaat isterseniz de bahçe işleriniz için kullanabileceğiniz bu ürün, 8 metre emiş derinliğiyle beğeni topluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ç**; Ürün çok güzel ve sorunsuz ulaştı.

💬 S** B**; Ürünü uzun zamandır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.


Hyundai Wp80 Su Motoru

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 196 cc

Basma Yüksekliği: 35 m

Emiş Derinliği: 6 m

Maksimum Debi: 60 ton

Yakıt Kapasitesi: 3,6 L

Ağırlık: 29 kg

Uzun ömürlü ve güçlü motoruyla uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sunan Hyundai Wp80 Su Motoru, su aktarımı, su doldurma ve su boşaltma işlerinizin kolayca kısa sürede hallolmasına yardımcı oluyor. En iyi benzinli su motorları arasında yer alan Hyundai Wp80 Su Motoru, 60 ton basma kapasitesine sahip. 4 zamanlı motor tipine sahip olan bu ürün, ipli çalışma prensibiyle kullanılıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Ü**; Tek çekişte çalışıyor su basma gücü harika tavsiye ederim bilinmedik markalarla zaman ve para kaybetmeyin

💬 A** Ş**; Çok güzel ürün ipi tek çekişte çalışıyor harika 2 zamanlı motor kullanıyordum 2 senedir eziyet çekiyormuşum motoru tüm içtenliğimle tafsiye ederim.


Palmera P30T Su Motoru Benzinli Su Motoru

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 196 m3

Basma Yüksekliği: 30 m

Emiş Derinliği: 8 m

Maksimum Debi: 60 ton

Yakıt Kapasitesi: 3,6 L

Ağırlık: 25 kg

En iyi benzinli su motorları arasında dikkat çeken Palmera P30T, güçlü motoru ve su taşıma kapasitesiyle kullanıcılarından tam not alıyor. İster tarım işlerinde ister havuz doldurmada isterseniz de su tahliyesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürün, kompakt tasarımı sayesinde de kolayca taşınabiliyor. Tek seferde dakika da 1 ton su basımı yapabilen bu güçlü su motoru, 8 metre derinlikten su emebilme özelliğine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** T**; 2 yıldır kullanıyorum. En ufak bir tekleme yapmadı. Çok kaliteli bir ürün.

💬 U** T**; 6 m kuyudan çektim suyu mükemmel su atışı var


Honda Wb 20 Xt Benzinli Su Motoru

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 118 m3

Basma Yüksekliği: 32 m

Emiş Derinliği: 8 m

Maksimum Debi: 620L

Yakıt Kapasitesi: 2 L

Ağırlık: 20 kg

En iyi benzinli motor listemizin 7. sırasında yer alan Honda Wb 20 Xt, kompakt ve hafif tasarımı sayesinde kolayca taşınabiliyor. Bahçe işlerinden drenaj işlerine kadar her türlü su taşıma ve çekmek için kullanabileceğiniz bu ürün, kolay başlatma özelliği sayesinde daha hızlı ve konforlu bir kullanım sunuyor. Güçlü ve güvenilir motoru sayesinde uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım sunan bu ürün, 32 metreye kadar su basabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ç**; Daha kullanmadım ama çok güzel bir makine .Saat gibi çalışıyor. İnşallah iyi verim alırım. Tavsiye ederim.

💬 Ş** G**; Honda farkı ortada kesinlikle tavsiye ederim sorunsuz bir ürün.


Veta PA350T Su Motoru

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 196 m3

Basma Yüksekliği: 28 m

Emiş Derinliği: 7 m

Maksimum Debi: 1166 L

Yakıt Kapasitesi: 3.6 L

Ağırlık: 30 kg

Dakikada 1166 litre su pompalayabilen Veta PA350T Su Motoru, 3 inçlik emme çıkışına sahip. Dayanıklı ve kullanıcı dostu olmasıyla uzun yıllar boyunca tüm su işlerinizde yardımcı olan bu ürün, kolay başlatma özelliğiyle de konforlu kullanım sunuyor. Ayrıca 3.6 litrelik yakıt deposuna sahip olan bu ürün, fiyat performans ürünü olduğu için kullanıcılarından tam not alıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Y**; içinden 1 rekor kelebeği eksik çıktı. motoru 3-4 gün çalıştıramadık, ustalara götürdüm baktılar. sonunda yaptırdık. açık-kapalı düğmesi arızalıymış. şimdi çalışıyor. çok iyi su atıyor.

💬 Ç** F**; Çok güzel su atıyor ben memnunum bu fiyata bu performans kaçmaz.


Proter Pgs 300 G

Ürün Özellikleri

Basma Yüksekliği: 25 m

Emiş Derinliği: 8 m

Maksimum Debi: 50 m3

Yakıt Kapasitesi: 3.6 L

Ağırlık: 25 kg

Benzinli su motoru listemizde en çok satan ürünler arasında bulunan Proter Proter Pgs 300 G, ipi çekerek çalışıyor. 25 metre yüksekliğe kadar su basabilen bu benzinli su motoru, 25 kilo ağırlığıyla da kolay taşıma sağlıyor. 3.6 litre yakıt deposuna sahip olan bu ürün, 0,6 litrelik yağ kapasitesi sunuyor. 7 hp motor gücüyle de beğenilen bu su motoru, 8 metre emme derinliğine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** S**; Tedarikçi firma çalışanları çok ilgili, Ürün konuştuğumuz gibi aynı gün kargo landı ve 1 günde elime ulaştı. Ürüne çok hakim değilim, lakin benzinini yağını koyup tek sefer ip çekmede çalıştı ve suyumuzu bahçemize kavuşturdu.

💬 H** K**; Ürün çok güzel. İşimi görüyor.


Guardino GW80

Ürün Özellikleri

Silindir Hacmi: 196 cc

Basma Yüksekliği: 35 m

Emiş Derinliği: 7 m

Maksimum Debi: 60 m3

Yakıt Kapasitesi: 3.6 L

Ağırlık: 23 kg

Guardino GW80, güçlü bir 6,5 Hp benzinli motor ve 3 inçlik emme çıkışıyla yüksek performans sunuyor. Tarım, inşaat ve su taşıma gibi işlerde etkili bir şekilde çalışan bu ürün, sağlam yapısı ve dayanıklı malzemeleri sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sunuyor. 3,6 litre yakıt deposuna sahip olan bu ürün, 3 saat aralıksız çalıştırma sonunda yakıtını bitiriyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** Z**; Daha önce bu markayı hiç kullanmadığım için tereddüt ederek almıştım ama ben beğendim gayet güzel.

💬 M** Ü**; Ürün işimi görüyor. Arazimi sayesinde kolayca suluyorum.


Motorlu TırpanÇapa Makinesi
İlginizi Çekebilir

En iyi benzinli su motoru hangisi?

Bahçe ve inşaat işlerinde yardımcı olan en iyi benzinli su motorları arasında; Hyundai HWP15 Su Motoru, Kama Reis HGP30 GX160, Honda WB 30 XT3 DRX Benzinli Su Motoru, Yamaha YP30C Motopomp, Hyundai Wp80 Su Motoru, Palmera Su Motoru Benzinli Su Motoru, Honda Wb 20 Xt Benzinli Su Motoru, Veta PA350T Su Motoru, Proter Pgs 300 G ve Guardino GW80 yüksek basınca sahip en iyi benzinli su motorlarıdır.

Su motoru alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Alacağınız su motorundan maksimum verim alabilmeniz için almadan önce aşağıda verdiğimiz bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor. İşte su motoru alırken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Emme boyutu
  • Akış hızı
  • Basma yüksekliği
  • Pompa ve malzeme kalitesi
  • Motor gücü
  • Ağırlığı

Benzinli su motoru ne işe yarar?

Kuyu, akarsu veya bir başka yerden su çekmeye yardımcı olan benzinli su motorları, özellikle tarım ve inşaat işlerinde sıkça kullanılmaktadır. Suyun kolayca istenilen yere transfer olmasını sağlayan bu ürünler yüksek basınçları sayesinde kısa sürede çok büyük alanı sulanmasına yardımcı olmaktadır.

Benzinli su motoru susuz çalışırsa ne olur?

Benzinli su motorları su içinde çalışmaya uygun olduğundan dolayı uzun süre susuz çalıştırıldığında pompa contasının ve keçelerinin fazla ısınması sonucu hasar görmektedir.

Benzinli su motoru kaç metre derinlikten su çeker?

Benzinli su motorları birçok farklı güçte satılmaktadır. Bu sebeple hepsinin su çekme derinliği de farklılık göstermektedir. Fakat genellikle standart bir motor 20-30 metre basma yüksekliğine sahipken 6-10 arasında da emiş derinliğine sahiptir.