Buz yapma makinesi, dakikalar içerisinde buz küpleri hazırlayarak kolayca serinletici bir içecek hazırlamaya yardımcı oluyor. Yaz sıcaklarında ferahlatıcı bir içecek içmek istediğiniz zaman pratik bir şekilde buz küplerine ulaşmanıza yardımcı olan bu makineler, genellikle kafe ve restoranlarda sıkça kullanılmaktadır. Fakat daha kompakt ve pratik buz makinelerinin çıkmasıyla da ev, karavan, kamp ve tekne gibi yerlerde de kullanımı artmıştır.

Birçok farklı model ve markada üretilen buz makineleri bulunmaktadır. Hangi buz yapma makinesini seçeceğinize karar verirken, ihtiyaçlarınıza ve kullanım alanınıza en uygun olanı bulmak önemlidir. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, hem endüstriyel hem de ev tipi en iyi buz yapma makinelerinden liste içermektedir.

Sıra ModelKapasitesiİyiÖneri Puanı
1Brema CB-184A21 kg10/9.9
2Vosco70 kg10/9.9
3Caso 3302 Icechef Pro10 kg10/9.9
4U-Frigo Ice1612 kg10/9.9
5Goldmaster GM-793212 kg10/9.9
6Fakir Sitare12 kg10/9.8
7Dijitsu Dbm 2520 kg10/9.8
8Mars&hars18 kg10/9.8
9Alveon Alv-1810 kg10/9.8
10Kiwi Kım 479010 kg10/9.7
Buz Yapma Makinesi Öneri Listesi

En İyi Buz Yapma Makinesi Modelleri

Hayatımızın yoğun temposunda, ferah ve serin içeceklerle tazelik bulmak önemli. Buz yapma makinesi, sadece birkaç dakika içinde lezzetli buz küpleri sunarak serinlemenin ve içeceklerinizin tadını çıkarmanın en kolay yolunu sağlıyor. Ne zaman isterseniz, bu cihaz sayesinde buzlu içeceklerinizi ve soğuk ikramlarınızı hazırlamak artık çok daha keyifli ve pratik bir deneyim haline geliyor.

İşte en iyi buz yapma makinesi tavsiyesi

Brema CB-184A Hc Abs Ice Maker Buz Makinesi

Ürün Özellikleri

Kapasite: 21 kg/gün

Güç: 320 W

Ağırlık: 31 kg

Boyut: 345 x 400 x 590 mm

Hazne: 4 kg

En iyi buz yapma makineleri listemizin ilk sırasında yer alan Brema CB-184A, günde 21 kilo buz üretebiliyor. Paslanmaz çelik malzemeden üretildiği için uzun yıllar sorunsuz çalışabilen bu buz yapma makinesi, otel, restoran ve kafeler tarafından tercih ediliyor. Hızlı buz yapma özelliği sayesinde pratiklik sunan bu ürün, çıkarılabilir ve temizlenebilir hava filtresi sayesinde hijyenik kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; Yeni kafe açtım ürünü bu sebeple aldım güzel beğendim.

💬 F** T**; Üründen memnunum iş yerim için kullanıyorum.


Vosco Buz Makinesi

Ürün Özellikleri

Kapasite: 70 kg/gün

Güç: 320 W

Boyut: 90 x 52 x 580 cm

Düşük enerji tüketimiyle dikkat çeken Vosco Buz Makinesi, günlük 70 kilo buz üretimi yapıyor. Otel, kafe, restoran ve fast food işletmecilerinin tercih ettiği buz makinesi, sessiz çalışma özelliğiyle de beğeniliyor. Buzların için boş mu dolu mu olduğunu ve kalınlığını ayarlama imkanı veren bu buz makinesi, 320 watt gücünde çalışıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Ürün çok kaliteli. Buzun kalınlığını vs. belirleme imkanı da güzel.

💬 E** F**; Çalışırken sessiz olması ve günde 70 kilo buz vermesi bizim için önemli biz çalışanlarımla beğendik.


Caso 3302 Icechef Pro Buz Makinesi

Ürün Özellikleri

Kapasite: 10 kg/gün

Güç: 120 W

Boyut: 37 x 25 x 32,5 cm

Ergonomik ve şık tasarıma sahip olan Caso 3302 Icechef Pro Buz Makinesi, ev tipi buz makineleri arasında yer alıyor. 2,2 litre su haznesine sahip olan buz makinesi, 6-13 dakika içinde hızlı buz küpü hazırlayabiliyor. Günde 10 kiloya kadar buz yapabilme imkanı sunan bu ürün, ekrandan ayarlama yaparak kaç adet buz istediğinize göre hazırlatma imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** T**; Ürün çok seri ve mükemmel buz kalitesi veriyor. Ortalama 10 14 dk arası 9 buz döküyor.iş yerim için aldım ve 3 günlük denemem pozitif..

💬 Z** C**; Güzel. Tavsiye ederim.


U-Frigo Ice16 Buz Makinesi

Ürün Özellikleri

Kapasite: 12 kg/gün

Güç: 60 W

Boyut: 353 x 236 x 345 mm

Büyük küçük buz seçeneğine sahip olan U-Frigo Ice16 Buz Makinesi, hem endüstriyel hem de günlük kullanım için uygun. Sessiz çalışma özelliğiyle rahatsızlık vermeyen buz makinesi, günde 12 kilo buz veriyor. Tekne, kamp, karavan, araba, tır, ev ve kafe gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilen buz makinesi, dokunmatik kontrol paneline sahip. Ayrıca su haznesi boşalmaya yakın düşük su uyarısı yapan bu ürün, buz haznesi dolduğunda da uyarı verme özelliğine sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** T**; Ürünü teknemiz için almıştık beklediğimizden daha hızlı ve büyük buz yaptı şık tasarımı da bonus oldu 💙

💬 T** Ü**; Muadillerine göre çok daha uygun fiyatlı başarılı bir ürün tavsiye ederim👍


Goldmaster GM-7932 Maxifroze Buz Yapma Makinesi

Ürün Özellikleri

Kapasite: 12 kg/gün

Su Haznesi: 2.2 L

Boyut: 37 x 38 x 28 cm

En iyi buz makinesi tavsiyelerimizden biri olan Goldmaster GM-7932 Maxifroze, 2 farklı boyutta buz dökebiliyor. Bir çalışmada 9 adet buz üreten makine, günde 12 kilo buz yapıyor. Su bitti uyarı yapabilen ve otomatik kapanan buz yapma makinesi, buz sepeti dolduğunda da uyarı yapmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** B**; Ürün güzel ilk seferde buz boyutları küçük çıkarttı sonra dan büyüyor endişeye gerek yok. Bar için aldım iş görüyor

💬 M** D**; Kaliteli ürün öneririm.


Fakir Sitare Buz Yapma Makinesi

Ürün Özellikleri

Kapasite: 12 kg/gün

Su Haznesi: 1.8 L

Hızlı buz yapma özelliğine sahip olan Fakir Sitare Buz Yapma Makinesi, kendi kendini temizleme özelliği sayesinde daha hijyenik kullanım imkanı sunuyor. Dokunmatik kontrol paneli sayesinde pratik kullanım imkanı sunan buz makinesi, günde 12 kilo buz dökebiliyor. 1,8 litrelik geniş su haznesi sayesinde tek dolumda fazla buz yapmaya yardımcı olan makine, gelişmiş uyarı sistemiyle de güvenli kullanım sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Y**; Soğuk kahve içmeyi çok seviyoruz bu yüzden bu ürünü aldım misafirlerim geldiğinde de pratik oluyor.

💬 D** T**; Ürün güzel çalışıyor verdiği buz kapasitesi de bizim için yeterli.


Dijitsu Dbm 25 Buz Makinesi

Ürün Özellikleri

Kapasite: 20 kg/gün

Su Haznesi: 2.3 L

Şık tasarımıyla dikkat çeken Dijitsu Dbm 25 Buz Makinesi, hem profesyonel mutfaklara hem de ev mutfaklarına kolayca uyum sağlar. Günde 20 kilo buz üretimi yapan bu makine, 2,3 litre su haznesine sahip. LCD ekranı sayesinde konforlu kullanım imkanı sunan buz makinesi, kendi kendini temizleme özelliğiyle de daha hijyenik kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; Gayet iyi ve iş görüyor. Kafeteryamda günde 50 bardak soğuk kahve satışıma yetiyor. Tabi bu müşteri yoğunluğuna bağlı.

💬 F** K**; Harika bir ürün, eşimin tekel büfesi var ona hediye olarak aldım ve gayet memnun hatta satışlarında hatrı sayılır bir değişim var, performansı buz kalitesi gayet güzel tek seferde 24 adet buz döküyor, kullanım klavuzuna uygun kullanıyoruz ve hiçbir sorun yaşamadık. Kesinlikle ev iş yeri kafe gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.


Mars&hars Buz Yapma Makinesi ve Soğuk Su Sebili

Ürün Özellikleri

Kapasite: 18 kg/gün

Ofiste, evde, kafede kullanım için uygun olan Mars&hars Buz Yapma Makinesi, soğuk su sebili olarak da kullanılabiliyor. Hem kırılmış hem de küp şeklinde buz yapabilen Mars&hars, 8 dakika da istediğiniz buzu hazırlamaktadır. Şebeke bağlantısı kullanarak suyu otomatik doldurabileceğiniz bu makine, aynı zamanda manuel doldurma imkanı da sunmaktadır. Günde 18 kilo buz yapabilen ürün, enerji tasarrufu özelliğiyle beğeni toplamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** B**; Kafem için aldım güzel iş görüyor.

💬 Z** S**; Ürün kaliteli kullanımı kolay evde kullandığım için yaptığı buz bana 3 gün gidiyor.


Alveon Alv – 18 Mutfak Tipi Buz Yapma Makinesi

Ürün Özellikleri

Kapasite: 10 kg

Güç: 150 W

Su Hacmi: 1.7 L

Boyut: 255 x 240 x 335 mm

Fiyat performans buz makinesi arasında yer alan Alveon Alv – 18, günde 10 kilo buz yapabilmektedir. 600 gram buz depolama alanına sahip olan buz makinesi, 150 watt gücünde çalışmaktadır. 8 dakika da 9 adet buz üretimi yapan bu ürün, kompakt tasarımıyla da her mutfağa kolayca uyum sağlamaktadır. Ayrıca şeffaf üst kapak sayesinde buz yapım aşamasını kontrol edebileceğiniz bu ürün, içerisinde su olmadığında otomatik kapanma özelliğine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Ürün çok güzel kullanımı kolay.

💬 S** Ç**; Buz yapma kapasitesinden memnunum gerçekten kullanışlı tavsiye ederim.


Kiwi Kım 4790 Buz Yapma Makinası

Ürün Özellikleri

Kapasite: 10 kilo/gün

Su Haznesi: 1.7 L

Güç: 150 W

Boyut: 37 x 38 x 28 cm

En iyi buz yapma makinesi tavsiye listemizin son sırasında yer alan Kiwi Kım 4790, 9 dakika da 9 adet buz yapabiliyor. 1,7 litre su kapasitesine sahip olan buz makinesi, 24 saatte 10 kilo buz döküyor. Rakiplerine göre uygun fiyatlı buz makinesi olmasıyla dikkat çeken Kiwi Kım 4790, 150 watt gücünde çalışıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** D**; 9 dk’da 9 parça buzla başlayıp her 9 dk’da bunu tekrarlayıp buz miktarını artıran ekonomik bir makine.. Hazneye suyunu doldurun, fişini takın ve çalıştırıp keyfini yaşayın..

💬 D** E**; Teknede kullanmak için aldım. Çok memnunum. Inverter ile çalışıyor olması çok güzel.


En iyi buz makinesi hangisi?

Dakikalar içerisinde buz almanıza yardımcı olacak en iyi buz makineleri arasında; Brema CB-184A Hc Abs Ice Maker Buz Makinesi, Vosco Buz Makinesi, Caso 3302 Icechef Pro Buz Makinesi, U-Frigo Ice16 Buz Makinesi, Goldmaster GM-7932 Maxifroze Buz Yapma Makinesi, Fakir Sitare Buz Yapma Makinesi, Dijitsu Dbm 25 Buz Makinesi, Mars&hars Buz Yapma Makinesi ve Soğuk Su Sebili, Alveon Alv – 18 Mutfak Tipi Buz Yapma Makinesi ve Kiwi Kım 4790 Buz Yapma Makinası yer alıyor.

Buz yapma makinesi kaç dakika da buz yapar?

Buz yapma makinesinin buz yapma süresi marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Fakat genel ortalama alacak olursak buz yapma makineleri 8-10 dakika içerisinde buz yapmaktadır.

Buz yapma makinesi nasıl çalışır?

Buz yapma makinesi, suyu hızlı bir şekilde dondurarak buz küpleri oluşturan bir cihazdır. Genellikle içerisinde bir su haznesi, bir kompresör, bir soğutucu boru sistemi ve bir buz yapma kabı bulunur.

Su haznesine eklenen su, kompresörle soğutulur ve soğutucu akışkan, buzdolabının içindeki bir buz yapma kabına yönlendirilir. Burada, suyun sıcaklığı düşer ve yavaşça donarak buz oluşur. Tamamen donduğunda, buz otomatik olarak ayıklanır ve kullanıma hazır hale gelir.