Saç açıcı ürünler, ısı veya güneş ışınlarıyla aktif hale gelerek saçın gerçek renginden bir iki ton açık görünmesine etki eden ürünlerdir. Her kullanımda bir iki ton daha açan bu ürünler, özellikle yazları güneşin etkisiyle boyaya göre daha doğal görünüm sunmaktadırlar. Krem ve sprey formunda satılan saç açıcı ürünler, hızlı etki verdiklerinden dolayı da beğeni toplamaktadır.

Saçlarınızın güzelliğini ortaya çıkaracak ve doğal bir görünüm sunacak saç açıcı sprey arıyorsanız eğer, doğru yerdesiniz. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimiz, en iyi ve en etkili saç açısı ürünlerinden oluşuyor. Hazırsanız eğer tüm gözleri üzerinize çekecek en iyi saç açıcı ürünlere bir göz atalım.

Sıra ModelÖzellikİyiÖneri Puanı
1L’Oréal ParisAmonyak İçermemesi10/9.9
2Schwarzkopf PalettePratik Kullanımı10/9.9
3URBANSaç Onarması10/9.9
4John FriedaTüm Saç Tipleri10/9.9
5Ashley JoyKolay Kullanım10/9.8
6NevaEtkisi10/9.8
7ArifoğluDoğal İçeriği10/9.8
8Wiss PlusKalıcılığı10/9.8
9Agivaİçeriği10/9.8
10Bio VitalsDoğal İçeriği10/9.7
Saç Açıcı Öneri Listesi

En İyi Saç Açıcı Ürünler

Saçlarınızda bir türlü istediğiniz rengi tutturamıyor ve doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız saç açıcı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Güneşte açılmış görünümü sunan bu saç açıcı ürünler, ışıltılı görünüm elde etmenizi kolaylaştırıyor. Yazın enerjisini her zaman saçlarınızda hissetmenize yardımcı olan en iyi saç açıcı ürünler bu içeriğimizde yer alıyor.

İşte en iyi saç açıcı ürün tavsiyesi

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel

Ürün Özellikleri

Hacmi: 100 ml

Form: Jel Krem

En iyi saç açıcı ürünler arasında yer alan L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel, boyalı olmayan saçlar için uygun. Amonyak içermediğinden dolayı saç rengini aşamalı olarak açan bu ürün, durulanma gerektirmediği için kolay kullanım imkanı sunuyor. İçerisinde yer alan Hindistan cevizi yağı ile saçları besleyen ve yıpranmasına engel olan bu saç açıcı jel, güneşten açılmış hissi bıraktığı için kullanıcılarından tam not alıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** E**; ürünü yıllardır severek kullanıyorum. ben özellikle güneşli günlerde kullanıyorum saç kurutma makinesi sanki güneş kadar etki etmiyor uzun süreli ve yavaş kuruduğundan güneş daha iyi etki ediyor gibi hissediyorum. saçlarımda herhangi bir yıpranma yaşamadım dediğim gibi yıllardır kullanıyorum yalnızca diplerine uyguluyorum. tavsiyem güneşle kurutmanız.

💬 D** K**; Benim yıllardır vazgeçemediğim canım sunkiss. Saçı turunculaştırmadan açan tek açıcı. Seni bırakıp farklı bir marka denediğim için çok pişmanım aklım olsa yapmazdım.


Schwarzkopf Palette Kalıcı Doğal Renkler Renk Açıcı Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 150 ml

Form: Sprey

En çok tercih edilen saç açıcı spreyler arasında yer alan Schwarzkopf Palette Kalıcı Doğal Renkler, güneş ışığı etkisi yaratıyor. Aşamalı bir şekilde saç rengini açan bu ürün, güneş ve ısı altında işlem görmeye başlar. Açılan saç rengi uzun süre kalıcılığını koruduğu gibi içerdiği argan yağıyla da saça nem ve canlılık katar. Ayrıca sprey formu sayesinde kullanımı oldukça kolay olan bu saç açıcı ürün, hoş kokusuyla da hayran bırakmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** K**; Bayıldım hafif nemli saça uyguladık sonra saç düzleştiriciyle kuruttum kahverengi saçı bir defada açtı

💬 F** K**; Daha önce kullandığım bir üründü saça sıkıp kurutuyorum hafif sertleştiriyor gibi ama yıkanınca geçiyor herhangi bir yanma vs bir şey olmadı ilk kez kullananlar dikkatli olsunlar


URBAN Care Summer Glow Aşamalı Kalıcı Renk Açıcı Saç Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 150 ml

Formu: Sprey

Aşamalı renk açıcı spreyler arasında yer alan URBAN Care Summer Glow, içerisinde yer alan monoi ile saçları kurutmadan açma işlemi yapmaktadır. Her kullanımda bir kademe saç açan bu ürün, güneşte açılmış görüntüsü vermektedir. İçerdiği E vitamini ve keratin sayesinde de saçlara bakım yapan bu renk açıcı sprey, amonyak ve paraben içermemektedir. Banyo sonrası nemli saçlara uygulanan bu saç açıcı sprey, sonrasında durulama gerektirmemektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** U**; Dışarı çıkarken topladığım saçlarıma sıktım ilk kullanmada bile çok başarılı bir renk oldu. Sürüp güneşte beklesem daha çok açacağına eminim. Başarılı

💬 D** D**; 2.paketi aldım. Saçlarımı o kadar doğal açtı ki simsiyah saçlarım şu an sarımsı bakır tonunda. Resmen ten rengim bile değişti, saçım koyu diye açmaktan korkanlar kesinlikle çekinmeden kullanabilir.


John Frieda Sheer Blonde Go Blonder Sarı Saçlara Özel Renk Açıcı Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 100 ml

Form: sprey

Sarı saçlara özel olarak tasarlanmış John Frieda Sheer Blonde Go Blonder, saçınızda güneşten gelen ışıltıları ortaya çıkarırken aynı zamanda saç renginizi daha da açmaktadır. 3-5 kullanım sonrasında saç koyuluğunuza göre aşamalı olarak renk açan bu sprey, fön makinesiyle aktif hale gelmektedir. Ayrıca saçın güçlenmesine de yardımcı olan formülüyle dikkat çeken bu ürün, açık kahverengi saçlarda da etkili olmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** G**; Bu 3. Kutum çok güzel doğal bi açma veriyor saça hafif zararlı bu yüzden bakım yağı kullanmaya başladım ben beğenerek kullanıyorum .

💬 G** A**; Bir anda açılmasını beklemeyin. Kullandıktan sonraki günler kademe kademe açılıyor. Ben saçlarıma dipten 2-3cm aşağıya doğru sıkıp tarakla tarıyorum ve düzleştiriciyle kurutuyorum. Böyle çok daha doğal ışık attırmış ya da güneşten açılmış gibi oluyor. Turunculaşmadı. Mor şampuanla desteklenebilir


Ashley Joy Renç Açıcı Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 110 ml

Form: Sprey

Saçlarınıza kolayca uygulayabileceğiniz Ashley Joy Renk Açıcı Sprey, saçlarınıza parlaklık katarak güneşte ışıl ışıl parlamalarına yardımcı oluyor. İçerisinde yer alan papatya ve limonla güneşte açılmış görüntüsü verirken, aloe vera ile saçları onararak daha sağlıklı olmasına yardımcı oluyor. Boyanmamış saçlar için uygun olan bu renk açıcı sprey, durulama gerektirmemektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; koyu kumraldan üç kullanımda çok doğal bir renge dönüştü. kuaförlere bu rengi yaptıramıyordum daha çok açılması istediğim yerlere daha fazla ürün sıktım. benzer ürünler kadar kuvvetli değil, çok daha az turunculaşma yapıyor hemen ardından mor şampuan kullanırsanız sorun olmuyor. Benzer ürünler saçı yıpratırken parlatıp yumuşatıyor.

💬 Ş** Ö**; Çok beğendim saçlarıma çok iyi geldi


Neva Blond Ultimate Doğal Renk Açıcı Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 150 ml

Form: Sprey

En iyi saç açıcı ürünler arasında yer alan Neva Blond Ultimate, saçların doğal görünümlü olmasına yardımcı oluyor. Silikon içermeyen formülüyle saçta ağırlık yapmayan bu saç açıcı ürün, güneş veya kurutma makinesiyle aktif hale geliyor. Koyu saç ve boyalı saçlarda etki göstermeyen bu ürün, papatya ve limon özleriyle doğal görünüm sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** G**; Benim saçımı siyahtan iki kutuda bu renge çevirdi üçüncü kutumu sipariş verdim ben saçlarımı yıkadıktan sonra saç koruyucu bir ürün kullanıp üzerine bunu sıkıyorum sonrasında güneşe çıkıyorum kuruduktan sonra saçımı düzleştiriyorum daha çok açılsın rengi diye tek sıkıntısı saçı sertleştiriyor kurutuyor yanında buna iyi gelecek bir ürün kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız 💖

💬 N** D**; Koyu kahverengi saçlarımı tek kullanımda bu şekilde yaptı. Tabi güneşte kurutmakla fön ile kurutmak arasında fark bulunuyor belirtmek isterim


Arifoğlu Papatya Suyu Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 100 ml

Form: Sprey

Doğal yollarla saç rengini açmak isteyenler için özel olarak üretilen Arifoğlu Papatya Suyu Sprey, yağ altında kalan papatya sularının ayrıştırılması sonucunda hazırlanmaktadır. Tamamen doğal olduğu için besleyici ve nemlendirici özelliğine sahip olan bu saç açıcı sprey, güneş etkisiyle saç rengini açmaktadır. Ayrıca yüze de sıkılabilen Arifoğlu Papatya Suyu Sprey, birçok farklı işlem için kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** D**; Ürünü saç açma konusunda değil ama saça verdiği yumuşaklık için beğendim.

💬 D** E**; Çok güzel bir ürün saçımı çok güzel açtı


Wiss Plus Doğal Saç Rengi Açıcı

Ürün Özellikleri

Hacmi: 150 ml

Form: Sprey

Sadece birkaç uygulamayla saçlarınızın rengini güneşte açılmış bir görünüm elde etmenize yardımcı olan Wiss Plus, saçlarınıza nazikçe etki ederek dikkat çekici bir değişim sağlar. İçerdiği papatya suyuyla saçlara yumuşaklık ve parlaklık veren bu ürün, saç derisinin rahatlamasına da yardımcı olmaktadır. Saçlara zarar vermeden renginin açılmasına yardımcı olan bu ürün, nemli saçlara uygulanıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** T**; Çok beğenerek kullanıyorum, bittikçe stokluyorum

💬 T** Y**; 3. Şişem yaz ayında tatilde özellikle çok faydasını görüyorum. Kızımın saçları iki üç ton açıldı. Görenler bayılıyor saçlarına


Agiva Doğal Renk Açıcı Saç Spreyi

Ürün Özellikleri

Hacmi: 150 ml

Form: Sprey

Saçlara doğal bir ışıltı katan Agiva, her kullanımda kademeli olarak saçın daha fazla açılmasını sağlıyor. İçerisinde bulunan papatya özleriyle saça yumuşaklık verirken renginde doğal bir açılma yapan bu saç spreyi, güneş ve ısı ile aktif hale geliyor. Ayrıca doğal saç açıcı ürün olduğu için çocuklar içinde gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** E**; Çok güzel açıcı saçı yıpratmıyor

💬 E** İ**; İkinci kez sıktığınızda gözle görülür bir açılma oluyor, diğer markalar gibi saçta sertlik yapmıyor çok beğendim


Bio Vitals Papatya Suyu Ilaveli Saç Açıcı Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 150 ml

Form: Sprey

En iyi saç rengi açıcı ürünler listemizin son sırasında yer alan Bio Vitals Papatya Suyu ilaveli Saç Açıcı Sprey, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. Doğal papatya suyu ile güçlendirilmiş bu sprey, saçlarınızı açarken aynı zamanda saç derinizi nemlendirip ve rahatlatıcı bir etki sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** G**; Gayet iyi açtı saçı tek kullanımda başarılı👍

💬 G** D**; Saçlarımı iki ton açtı ben beğendim.


Saç BoyasıSaç Kremi
İlginizi Çekebilir

En iyi saç açıcı ürün hangisi?

Saç renginizi kolayca açabileceğiniz en iyi saç açıcı ürünler arasında; L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel, Schwarzkopf Palette Kalıcı Doğal Renkler Renk Açıcı Sprey, URBAN Care Summer Glow Aşamalı Kalıcı Renk Açıcı Saç Spreyi, John Frieda Sheer Blonde Go Blonder Sarı Saçlara Özel Renk Açıcı Sprey, Ashley Joy Renç Açıcı Sprey, Neva Blond Ultimate Doğal Renk Açıcı Sprey, Arifoğlu Papatya Suyu Sprey, Wiss Plus Doğal Saç Rengi Açıcı, Agiva Doğal Renk Açıcı Saç Spreyi ve Bio Vitals Papatya Suyu İlaveli Saç Açıcı Sprey yer almaktadır.

Saç açıcı saçta ne kadar bekletilmeli?

Saçın koyuluğuna açıklığına göre bekleme süresi değişen saç açıcı ürünler, en fazla 40 dakika bekletilmelidir.

Açıcı kullanmadan saç rengi nasıl açılır?

Saç açıcı ürünler kullanmadan evde doğal yollarla saç renginizi açabileceğiniz ürünler arasında papatya suyu, limon suyu, elma sirkesi gibi doğal malzemeler yer almaktadır.