Buharlı vantilatör, hem vantilatörün serinletici etkisini hem de su buharının nemlendirici özelliğini bir araya getiren yenilikçi ürünlerdir. Evinizin veya ofisinizin havasını kurutmadan, nem seviyesini ideal bir düzeyde tutan buharlı vantilatörler, cildinizde kuruluk hissi yaşamadan kolayca serinlemenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca yazın hızlıca serinlemek isteyenler tarafından çokça tercih edilen buharlı vantilatörler, su haznesine buzlu su eklendiğinde ortamı daha fazla soğutmaktadır.

Birçok farklı marka ve modelde bulunan buharlı vantilatörler, tasarımları, özellikleri ve çalışma performanslarıyla birbirinden ayrılıyor. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, en iyi buharlı vantilatörlerden bir liste içeriyor. Listemizde yer alan buharlı vantilatör modelleri, kullanıcıları tarafından beğenilen en kaliteli ürünlerden oluşuyor.

Sıra ModelÖzellikİyiÖneri Puanı
1Ufo ATSFI-01Tekerlekli Ayak10/9.9
2Dlc TSP40-EASinek Savar Haznesi10/9.9
3Airking CoolNegatif İyon10/9.9
4Goldmaster Gm 7924 AlaskaTasarımı10/9.9
5Raks SF-16 OlimposEnerji Tasarrufu10/9.8
6King KV1816 OyaTekerlekli Ayak10/9.8
Buharlı Vantilatör Öneri Listesi

En İyi Buharlı Vantilatör Modelleri

Buharlı vantilatörler, sadece serinletici etkileri ile değil aynı zamanda nemlendirme özelliğiyle de öne çıkmaktadır. Su buharı gücüyle etkili serinlik sunan buharlı vantilatörler, açık havalarda bile kullanılabilmektedir. Bu sebeple birçok kişinin yaz aylarında serinlemek için kullandığı buharlı vantilatörler, son teknolojik özellikleriyle de dikkat çekmektedir.

İşte en iyi Buharlı Vantilatör tavsiyesi

Ufo ATSFI-01 Buharlı Vantilatör

Ürün Özellikleri

Hız Kademe Sayısı: 3

Hazne Kapasitesi: 1.5 L

Yükseklik Ayarı: Var

Kontrol Sistemi: Uzaktan Kumanda

Motor Gücü: 100 W

En iyi buharlı vantilatör modelleri arasında yer alan Ufo ATSFI-01, kısa sürede bulunduğu ortamı serinletiyor. Normal, naturel ve sleep olmak üzere 3 farklı üfleme seçeneğine sahip olan Ufo ATSFI-01, otomatik kapanma özelliğine de sahip. Hem serinletme hem de nemlendirme özelliğine sahip olan bu ürün, aşırı ısınmalara karşı korumalı olduğundan dolayı da uzun saatler sorunsuz bir şekilde kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca uzaktan kumandası sayesinde konforlu bir şekilde kullanılan bu ürün, 65 watt vantilatör, 35 watt nemlendirme gücüne sahip. 3 kollu pervaneye sahip olan bu vantilatör, tekerlekleri sayesinde de kolayca başka bir yere taşınabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; Soğuk buhar işe yaramıyor diyenlere çok şaşırıyorum. Nasıl işe yaramıyor gayet güzel bana göre.. bugün hava 32 dereceydi ve camları kapayıp ufoyu buharlı çalıştırdığımda evin içerisinde çok güzel bir serinlik sağladı üstelik salonum 20 metrekare.. Buharı kapadığımda normal vantitör gibi fakat buharlı çalıştırdığımda %50 serinlik sağlıyor.. Lütfen ürüne haksızlık etmeyelim…

💬 İ** Ü**; Bugün kurup çalıştırdık. Odamız küçük olduğu için güzel serinletiyor. Ama büyük odalar için çok da uygun olmaz bence. Özellikle buhar vermesi bu sıcak havalarda çok rahatlatıyor. Fakat fiyatı biraz daha uygun olmalıydı. Sonuçta vantilatör.


Dlc TSP40-EA Buharlı Vantilatör

Ürün Özellikleri

Hız Kademe Sayısı: 3

Hazne Kapasitesi: 3.1 L

Yükseklik: 136 cm

Kontrol Sistemi: Uzaktan Kumanda

Motor Gücü: 90 W

Sıcaktan bunalanlar için önerebileceğimiz en kaliteli buharlı vantilatörler arasında yer alan Dlc TSP40-EA, ikili buhar sistemine sahip. 3.1 litre su haznesine sahip olan bu vantilatör, sunduğu serinlikle kısa sürede bulunduğu ortamı ferahlatmaktadır. Ayrıca iyonizer özelliği sayesinde ortamda bulunan partikülleri yok eden ürün, bu sayede daha hijyenik bir ortam sunuyor. Ayrıca sinek kovucu tablet haznesi sayesinde ortamdan sinek ve haşereleri uzaklaştıran bu ürün, aynı zamanda koku esansı sayesinde de ortamın güzel kokmasına yardımcı oluyor. Zaman ayarıyla istediğiniz zaman dilimine ayarlama yaparak kullanabileceğiniz bu ürün, sessiz çalışması ve gece moduyla da uyurken bile rahatsızlık vermemektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; Ürün çok güzel serinlik veriyor.

💬 Ç** E**; Ben bayıldım hem kullanışlı hem de etkili bir ürün.


Airking Cool Buharlı Vantilatör

Ürün Özellikleri

Hız Kademe Sayısı: 3

Hazne Kapasitesi: 1,5 L

Boyut: 670 x 335 x 460 cm

Kontrol Sistemi: Uzaktan Kumanda

Motor Gücü: 120 W

Buharlı vantilatör almayı düşünenlere önerebileceğimiz Airking Cool, 3 ayrı hızda nemlendiricili bir şekilde çalışıyor. Uzaktan kumanda özelliği sayesinde kolay kullanım imkanı sunan bu ürün, 15 saatlik zaman göstergesine sahip. Ayarladığınız süre dolunca otomatik kapanarak enerji tasarrufu sağlayan buharlı vantilatör, negatif iyon özelliğiyle de bulunduğu havayı temizleyerek sağlıklı bir ortam sunuyor. Şık tasarımıyla da dikkat çeken bu ürün, 120 watt gücünde çalışıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** I**; Ürünüm sağlam geldi…kurulumu yaptık. Gayet şık bir ürün… Bence gidip normal bir vantilatör alınacağına bu ürün alınabilir. Soğutması iyi.. en güzel taraflarından bir tanesi de kumandasının olması.. Airking zaten bilinen bir marka.. Bu ürüne bu kadar para verip de üst düzey bir şey beklemeyin, bu klima değil çünkü. Normal bir vantilatörden bir tık üstünde

💬 G** A**; Kaliteli bir ürün. Montajı biraz zor. Dikkat etmek gerekiyor. Çünkü içinden çıkan kitapçığındaki anlatımla birebir değil. Bizde bazı vidaları kutudan çıkmadı ama onlarsız montaj oluyormuş. O yüzden kitapçığa aldanmayın. Dikkatli kurun. Sonrasında kaliteyi görün.


Goldmaster Gm 7924 Alaska Buharlı Vantilatör

Ürün Özellikleri

Hız Kademe Sayısı: 3

Hazne Kapasitesi: 2,2 L

Kontrol Sistemi: Uzaktan Kumanda

Motor Gücü: 75 W

Yüksek performansıyla dikkat çeken Goldmaster Gm 7924 Alaska, adından da anlaşılacağı gibi bulunduğu ortamı buz gibi yapıyor. Normal, doğal ve uyku modu olmak üzere 3 farklı hız moduna sahip olan Goldmaster Gm 7924 Alaska, 12 saate kadar zamanlama özelliğine sahip. Sağa ve sola geniş açılı salınım özelliğine sahip olan bu buharlı vantilatör, 2,2 litrelik su haznesiyle etkili soğuk buhar sunuyor. Ayrıca sessiz çalışmasıyla da dikkat çeken bu ürün, su haznesine kokulu su eklendiğinde ortamın güzel kokmasına yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** D**; Gerçekten çok güzel kullanışlı ve soğuk su koyduğunuz zaman buz gibi serinletiyor.

💬 A** K**; Teslimat hızlıydı. Gün boyu güneş içinde olan odam için aldım. Klima etkisi beklemiyorsanız soğutması gayet iyi.


Raks SF-16 Olimpos Buharlı Vantilatör

Ürün Özellikleri

Hız Kademe Sayısı: 3

Kontrol Sistemi: Uzaktan Kumanda

Motor Gücü: 100 W

3 farklı rüzgar moduna sahip olan Raks SF-16 Olimpos, 8 saat zaman ayarına sahip. 100 watt vantilatör gücüne sahip olan Raks SF-16 Olimpos, sineksavar özelliği sayesinde konforlu ortam yaratıyor. Aşırı ısınmaya karşı korumalı olan bu ürün, iyonizer özelliğiyle de bulunduğu ortamı daha hijyenik hale getiriyor. 5 yıl garantiye sahip olan bu buharlı vantilatör, uzaktan kumandası ve geniş LCD göstergesi sayesinde ergonomik kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** İ**;Gayet güzel bir ürün teşekkürler Benim için en önemli nokta sessiz olması.

💬 S** Y**; 2020nin başlarında almıştım, Nerdeyse 2 senedir kullanıyorum, bir kez sıkıntı yaşadım garantiye gönderdim 15 günde tamir edip geri gönderdiler bir daha da herhangi bir sıkıntı yaşamadım motorunda hiç yavaşlama yok 2 senedir aynı performansla çalışıyor, buhar pek bir işe yaramıyor gibi geldi bana ama farklı modları falan var uzaktan kumandalı olması da büyük artı tavsiye edilir.


King KV1816 Oya Buharlı Vantilatör

Ürün Özellikleri

Hız Kademe Sayısı: 3

Boyu: 120- 130 cm arası

Motor Gücü: 80 W

Su Tankı Kapasitesi: 3,3 L

En iyi buharlı vantilatör modelleri tavsiye listemizin son sırasında yer alan King KV1816 Oya, 80 watt güce sahip. Nemlendirme ve soğutma özelliğine sahip olan bu buharlı vantilatör, 3,3 litre su tankına sahip. 3 kanatlı pervaneye sahip olan King KV1816 Oya, 3 farklı hız ayarına sahip. 6 tane tekerleği sayesinde kolayca hareket ettirilebilen bu ürünün boyu 120-130 cm arasındadır. Zaman ayarı özelliğiyle de beğenilen buharlı vantilatör, bakır motoru sayesinde uzun ömürlü kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** A**; Ürün çok güzel kullanışlı ve etkili soğutma sağlıyor. Tabi ki klima etkisi beklemeyin.

💬 O** S**; Güzel serinletiyor. Fiyat performans ürünü bence değer.


En İyi VantilatörTavan Vantilatör
İlginizi Çekebilir

En iyi buharlı vantilatör hangisi?

Serinlik sunan en iyi buharlı vantilatörler arasında Ufo ATSFI-01 Buharlı Vantilatör, Dlc TSP40-EA Buharlı Vantilatör, Airking Cool Buharlı Vantilatör, Goldmaster Gm 7924 Alaska Buharlı Vantilatör, Raks SF-16 Olimpos Buharlı Vantilatör ve King KV1816 Oya Buharlı Vantilatör yer almaktadır.

Buharlı vantilatör iyi mi?

Güçlü serinletme özelliğine sahip olan buharlı vantilatörler, klima ve diğer vantilatör modellerine göre açık alanlarda bile etkili serinlik sunmaktadır. Bu sebeple buharlı vantilatörler normal vantilatörlerden daha etkili ve iyidir.

Buharlı vantilatörler soğutuyor mu?

Hem açık hem de kapalı alanlarda kullanılabilen buharlı vantilatörler, su buharı gücüyle etkili bir şekilde soğutuyor. Özellikle buzlu su eklendiğinde daha da iyi soğutan buharlı vantilatörler, diğer vantilatör modellerinden daha etkilidir.