Sıcak havalarda serinleten en lezzetli şeylerin başında dondurma geliyor. Rengarenk görünümleri, enfes lezzetleri ve serinletici etkisiyle büyük küçük herkesin bayılarak yediği dondurma, her ne kadar kolay ulaşılabilir bir ürün olsa da ev yapımı daha da lezzetli oluyor. Özellikle çocuklarına sağlıklı ve gerçek meyvelerden hazırlanan dondurma yedirmek isteyen anneler, dondurmaları evde yapmayı tercih ediyor. Fakat bu durumda da kıvam tutturma ve zaman kaybı gibi bir takım problemler ortaya çıkıyor. Bu sebeple hazırladığımız bu içeriğimiz, evde hem kolay hem de istediğiniz kıvamda dondurma yapabilmenize olanak saplayan en iyi dondurma makinelerinden oluşuyor.

BİLGİ NOTU: Sunulan liste, Esra Şen’in bireysel seçimlerini yansıtmakta olup, herhangi bir değer hükmü taşımamaktadır.

Marka/ModelKapasiteHazırlama Süresi
Cuisinart ICE100E2000 mL40 dk
Smeg SMIC011100 mL30 dk
Karaca Frozen1000 mL30 dk
Sage BCI600 BSS1000 mL30 dk
Tefal Dondurmacım1000 mL30 dk
Caso 32982000 mL60 dk
Wmf Kitchen Minis300 mL20 dk
Kiwi 47001000 mL40 dk
Cookplus 2in 11000 mL30 dk
Yonanas Vegan1000 mL20 dk
En İyi Dondurma Makinesi Önerileri

Dondurma Makinesi Önerisi

Sağlıklı ve lezzetli dondurma yapabilmek evde her zaman kolay olmuyor. Bu sebeple önerdiğimiz dondurma makineleri, her damak zevkine uygun ve sağlıklı dondurmalar yapabilme imkanı sunuyor.

Cuisinart ICE100E Dondurma Makinesi

Cuisinart ICE100E Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 2000 mL
 • Hazırlama Süresi: 40 dk

En iyi dondurma makineleri arasında ilk sırada bulunan Cuisinart ICE100E, sıcak yaz günlerinde sağlıklı ve lezzetli bir şekilde dondurma yiyebilmenize imkan tanıyor. 2 litre kapasiteye sahip olan bu dondurma makinesi, 40 dakika içerisinde 1,5 litre dondurma hazırlayabiliyor. Oldukça pratik bir kullanıma sahip olan bu makine, sadece dondurma değil aynı zamanda gelato, sorbe veya donmuş yoğurt hazırlayabiliyor. Ayrıca çıkarılabilir paletleri, kase ve kapağı sayesinde kolayca temizlenebiliyor.

Smeg SMIC01 Dondurma Makinesi

Smeg SMIC01 Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 1100 mL
 • Hazırlama Süresi: 30 dk

1.1 litrelik hacme sahip olan Smeg dondurma makinesi, evde kendi dondurmasını yapmayı düşünenlerin tercihi oluyor. Pratik kullanımıyla kolayca dondurma yapabilmek imkanı sunan bu ürün, sobre ve dondurulmuş yoğurt gibi tarifleri de yapabilmeye yardımcı oluyor.

Karaca Frozen Dondurma Makinesi

Karaca Frozen Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 1000 mL
 • Hazırlama Süresi: 30 dk

En iyi dondurma makineleri listemizin üçüncü sırasında yer alan Karaca Frozen Healthy Ice Cream, dondurulmuş meyveleri kısa sürede dondurmaya çeviriyor. Damak zevkinize göre dondurma yapabilme imkanı sunan bu ürün, vegan dondurma tercih edenlerin de beğenisini kazanıyor. Ayrıca dondurulmuş yoğurt veya smoothie bowl hazırlayabileceğiniz bu makine, çıkarılabilen aksesuarları sayesinde kolayca temizlenebiliyor.

Sage BCI600 BSS Dondurma Makinesi

Sage BCI600 BSS Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 1000 mL
 • Hazırlama Süresi: 30 dk

Sorbe, dondurulmuş yoğurt, gelato ve dondurma yapabilen Sage, 12 farklı sertlik ayarı sayesinde istediğiniz kıvamda tarifler hazırlamanıza yardımcı oluyor. Hem manuel hem de otomatik olarak çalışabilen bu ürün, ön soğutma fonksiyonu sayesinde uygun çalışma sıcaklığı sunuyor. Ayrıca dondurmanızı 3 saat boyunca soğuk tutabilen bu ürün, servis yapana kadar kıvamını bozmuyor.

Tefal Dondurmacım Dondurma Makinesi

Tefal Dondurmacım Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 1000 mL
 • Hazırlama Süresi: 30 dk

Evde kendi damak zevkinize göre dondurma hazırlayabileceğiniz en iyi makineler arasında bulunan Tefal Dondurmacım, 1 kg kapasiteye sahip. 20 ile 30 dakika içerisinde pratik bir şekilde istediğiniz kıvamda dondurma hazırlayabilmenize yardımcı olan bu makine, karıştırma aparatı sayesinde içerisinde buz parçalarının oluşmasına engel oluyor. Ayrıca kolayca yıkanabildiğinden dolayı da kullanıcılarından beğeni toplayan dondurma makinesi, kompakt tasarımı sayesinde her yere kolayca sığabiliyor.

Caso 3298 Dondurma Makinesi

Caso 3298 Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 2000 mL
 • Hazırlama Süresi: 60 dk

Evde kendi dondurmasını kendi yapmak isteyenlere önerebileceğimiz Caso 3298 Ice Creamer Dondurma Makinesi, 2 litrelik kapasiteye sahip. 180 watt soğutma kapasitesine sahip olduğundan dolayı ön soğutma gerektirmeyen bu makine, 4 farklı program ayarına sahip. Ayrıca LED ekranı sayesinde kolay kullanım imkanı sunan bu ürün, sadece dondurma değil buzlu yoğurtta hazırlıyor.

Wmf Kitchen Minis Dondurma Makinesi

Wmf Kitchen Minis Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 300 mL
 • Hazırlama Süresi: 20 dk

Dondurma, sorbe ve donmuş yoğurt hazırlayabilmenize imkan tanıyan Wmf Dondurma Makinesi, 300 ml kapasite sunuyor. Kendi damak zevkinize uygun ve sağlıklı dondurma yapabileceğiniz bu makine, karıştırıcı ve zaman kontrolü işlevi sayesinde birkaç dakika içerisinde lezzet sunuyor. Ayrıca makinenin yanında verilen dondurma kaşığı sayesinde de görseli güzel servisler yapmanızı sağlayan bu ürün, paslanmaz çelik malzemeleri sayesinde uzun yıllar kullanım ömrü sunuyor.

Kiwi 4700 Dondurma Makinesi

Kiwi 4700 Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 1000 mL
 • Hazırlama Süresi: 40 dk

En iyi ve en pratik dondurma makineleri arasında bulunan Kiwi 4700, 1 litrelik kapasite sunuyor. Kaymaz alt tabanı sayesinde konforlu bir kullanım sunan bu ürün, hızlıca dondurma elde etmenizi sağlıyor. Tarifinizin homojen kıvama gelebilmesi için sağ ve sol hareket eden motoru sayesinde hazır dondurmalar kadar lezzetli dondurma yemenizi sağlıyor.

Cookplus 2in 1 Dondurma Makinesi

Cookplus 2in 1 Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 1000 mL
 • Hazırlama Süresi: 30 dk

Cookplus Dondurma Makinesi, sağlıklı dondurma yapmak isteyenler tarafından çokça tercih ediliyor. Hem sorbe hem de dondurma tariflerinizde kullanabileceğiniz bu ürün, doğrayıcı olabilme özelliğiyle de mutfakta en büyük yardımcınız oluyor. Özellikle mutfakta fazla alanı olmayanlar için kurtarıcı bir ürün olan Cookplus, sunduğu farklı işlevleriyle kullanıcılarından beğeni alıyor.

Yonanas Vegan Dondurma Makinesi

Yonanas Vegan Dondurma Makinesi
 • Kapasite: 1000 mL
 • Hazırlama Süresi: 20 dk

Kolay ve sağlıklı yaz tatlıları elde edebilmenize imkan sunan Yonanas Vegan, yanında verdiği 35’den fazla tarif kitapçığıyla lezzet şöleni sunuyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilir parçaları sayesinde kolayca temizlenebilen bu ürün, aralıksız 2 dakika kullanım süresine sahip. Şık ve modern tasarımı sayesinde mutfağınıza da farklı bir hava katan bu ürün, taze meyvelerden sağlıklı dondurma yapmanızı sağlıyor.

Dondurma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kapasite: Dondurma makinesinin kapasitesi, aynı anda kaç litre dondurma yapabileceğinizi belirler. Aile büyüklüğünüze ve kullanım amacınıza bağlı olarak uygun kapasiteyi seçmek önemlidir.
 • Dondurma Tipi: Dondurma makineleri genellikle üç ana tip dondurma yapabilir: sert dondurma, yumuşak dondurma ve donmuş yoğurt. İhtiyacınıza ve tercihinize bağlı olarak bu tiplerden hangisini tercih ettiğinizi belirleyin.
 • Karıştırma Teknolojisi: İyi bir karıştırma sistemi, dondurma karışımını homojen bir şekilde karıştırır ve dondurma kıvamının düzgün olmasını sağlar. Karıştırma teknolojisinin etkili olup olmadığını kontrol edin.
 • Soğutma Sistemi: Dondurma makineleri farklı soğutma sistemlerine sahip olabilir. Kendi dondurma karışımınızı kullanacaksanız, hızlı bir soğutma sistemi tercih edebilirsiniz.
 • Zaman Ayarı: Dondurma yapma süresini belirleyebileceğiniz bir zaman ayarı özelliği kullanışlıdır. Bu özellik, dondurma karışımınızı istediğiniz kıvama getirmenize yardımcı olabilir.
 • Çıkarılabilir Parçalar: Dondurma makinesinin çıkarılabilir parçalara sahip olması temizliği kolaylaştırır. Bulaşık makinesinde yıkanabilir parçalara sahip olan modeller daha kullanışlı olabilir.
 • Gösterge ve Kontroller: Kullanımı kolay bir kontrol paneli ve gösterge ışıkları, dondurma yapma sürecini takip etmenize yardımcı olur.

En iyi dondurma makineleri hangileri?

Evinizde hem lezzetli hem de sağlıklı bir şekilde dondurma yapabileceğiniz en iyi dondurma makineleri arasında; Cuisinart ICE100E Profesyonel, Dondurma & Jelato Makinesi, Smeg Dondurma Makinesi, Karaca Frozen Healthy Ice Cream, Sage Dondurma Makinesi, Tefal Dondurmacım, Caso 3298 Ice Creamer Dondurma Makinesi, Wmf Dondurma Makinesi, Kiwi 4700 Dondurma Yapma Makinesi, Cookplus Dondurma Makinesi ve Yonanas Vegan yer almaktadır.

Soft dondurma makinesi nedir?

Soft dondurma makinesi, daha yumuşak formda dondurma ve buzlu yoğurt yapabilmek için tasarlanmış ürünlerdir. Bu tarz ürünler genel olarak işletmeler tarafından kullanılmaktadır.

Dondurma makinesi nasıl çalışır?

Dondurma makinesi, içerisine eklenen tarifin ayarlanan soğukluğa gelene kadar karıştırılmasıyla ürünü hazırlar. Homojen kıvama gelmiş ve istenilen soğuklukta olan tarif hazır olunca otomatik olarak durur.

Önceki makaleEn İyi Otomatik Hortum Makarası
Sonraki makaleEn İyi Gazlı Barbekü
Esra, İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler alanında eğitim görmüş ve makale yazarlığına büyük bir tutkuyla bağlı bir içerik yazarı. Ürün incelemeleri yazmak ve takipçilerine rehberlik etmek onun için bir zevk. En iyi ürünleri seçerken fiyat ve performansı karşılaştırır, kullanıcı yorumlarını dikkatle inceler ve ürünle ilgili yapılan şikayetleri titizlikle araştırır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here