Yazları bahçede yer alan bitkileri sulama, araba veya bahçe yıkama işlemlerinden pratiklik sunan otomatik hortum makaraları, özellikle pratiklik arayanların tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca bahçesinde hortum görüntüsünü sevmeyen ve daha düzenli bir görünüm isteyenlerin de tercih ettiği otomatik hortum makaraları, hortumu kırma veya katlama gibi problemler yaşatmadığı için daha uzun süreli kullanım sunuyorlar.

Birçok farklı seçeneklerde ve markada bulunan otomatik hortum makaraları, bahçe ve arazi sahipleri tarafından hangisinin iyi olduğu konusunda birçok soru işareti bırakıyor. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz en iyi otomatik hortum makaralarından bir liste içeriyor.

Sıra MarkaUzunlukİyiÖneri Puanı
1Gardena 1861420 M10/10
2Hyundai 5860020 M10/9.9
3Claber 869730 M10/9.8
4Fiskars 102593320 M10/9.9
5Hozelock 2595H40 M10/9.9
6Palmera25 M10/9.8
7Texas20 M10/9.8
8Rehau15 M10/9.7
9Daye Dy6680w099 M10/9.7
10Verve25 M10/9.8
Otomatik Hortum Makarası Öneri Listesi

En İyi Otomatik Hortum Makaraları Modelleri

Bahçe işlerinizde pratiklik ve düzen sunan hortum makaraları, birçok farklı marka tarafından üretiliyor. Eğer sizde hangi otomatik hortum makarasını alacağınıza karar veremediyseniz aşağıda listelediğimiz ürünlere göz atabilirsiniz.

İşte en iyi otomatik hortum makarası tavsiyesi

Gardena 18614 Otomatik Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 20 M

Hortum Çapı: 1/2”

En iyi otomatik hortum makarası arasında yer alan Gardena 18614, 20 metrelik hortumuyla rahat hareket etmenizi sağlar. Otomatik olmasından dolayı zahmetsiz bir şekilde tek düğme ile hortumu toplayabilen bu ürün, 360 derece dönme özelliğine sahip. Ayrıca bağlantı ekipmanına sahip olduğundan dolayı ihtiyaç halinde kolayca başka bir hortumda takabileceğiniz bu ürün, bahçenizi rahatça yıkayabilmenizi sağlıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ş**; Ben bahçemde araba yıkama için aldım. Gerçekten ürün çok kaliteli o kadar uzunluktaki hortumu hemencecik katlamadan sarıyor bu sayede o yorgunluğun üzerine hortum toplama gibi bir derim kalmıyor.

💬 S** İ**; Ürün çok kaliteli ve güzel. Bahçesi büyük olanlar kesinlikle tercih etmeli


Hyundai 58600 Otomatik Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 20 M

Hortum Çapı: 8 mm

En iyi otomatik hortum makarası öneri listemizin ikinci sırasında yer alan Hyundai 58600, ister bahçe sulama da isterseniz de araba yıkama da pratik bir şekilde kullanabileceğiniz bir ürün. 20 metre uzunluğu sayesinde geniş bir bahçeye sahip olanlarında tercih edebileceği bu otomatik hortum makarası, 180 derece dönme özelliği sayesinde rahat hareket etme imkanı sunuyor. 5.8 kg ağırlıkta olan bu ürün, 24 bar basınca kadar dayanabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** E**; Ürün harika, mekanizması sorunsuz çalışıyor. Hortum kalınlığı beklediğimizden ince olsa da bir sorun yaratmayacaktır. Suyu çeşmeden açar açmaz su gelmiyor ki bu müthiş bir özellik, istediğiniz zaman ucunu çevirerek suyu çeşitli kullanım şekilleri ile kullanabiliyorsunuz. Duvara montajı oldukça kolay. Kesinlikle tavsiye ederim.

💬 S** H**; Çok beğendim ve kullanımı çok rahat. Özellikle hortum görüntüsünü sevmeyenlere şiddetle tavsiye


Claber 8697 Rotoroll Evolutıon Kasetli Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 30 M

Hortum Çapı: 12 mm

Bahçede çiçek sulamayı veya araba yıkamayı seviyor fakat hortum görüntüsünden rahatsız oluyorsanız önerebileceğimiz en iyi ürünler arasında Claber 8697 Rotoroll Evolutıon Kasetli Hortum Makarası geliyor. Duvara monte olabildiği için yer kaplamayan bu ürün, 30 metrelik hortumuyla geniş bahçede bile rahat hareket alanı sunuyor. Oksitlenmeyen alüminyumdan yapılan bağlantı şaseleri sayesinde uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım imkanı sunan bu ürün, kilit aparatı sayesinde güvenli bir kullanım sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** G**; Ürün beklediğimden de güzel çıktı.

💬 B** D**; Kaliteli bir ürün. Bahçesine otomatik hortum makarası almak isteyenler düşünmeden tercih edebilir.


Fiskars 1025933 Otomatik Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 20 M

Hortum Çapı: 13 mm

En iyi hortum makaraları arasında bulunan Fiskars 1025933, bahçe işlerinizde en büyük destekçiniz oluyor. Kolay ve pratik kullanım sunduğundan dolayı kullanıcılar tarafından övgüyle anılan bu ürün, tekerlekli olmasından dolayı istediğiniz yere kolayca taşınabiliyor. 360 derece döndürülebilir olmasıyla da rahat hareket etmenizi sağlayan bu ürün, 20 metre uzunlukta hortum sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** B**; Bahçemdeki ağaçları kolayca suluyorum çok pratik bir ürün.

💬 S** Y**; Yaz gelince bahçede oturmayı çok seviyorum bu sebeple bahçemi her gün yıkarım ama hortum toplamaktan nefret ediyordum en sonunda bu ürünü önerdi arkadaşım iyi ki almışım çok rahat.


Hozelock 2595H000

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 40 M

Hortum Çapı: 1/2”

Hortumu otomatik geri sardığından dolayı oldukça pratik kullanılan Hozelock 2595H, 180 derece hareket imkanı sunuyor. 40 metrelik hortumuyla kullanıcılarının beğenisini kazanan bu ürün, tüm bahçe işlerinizi konforlu bir şekilde yerine getirmenizi sağlıyor. Hortumu çekip bıraktığınızda düzgünce iç haznesine saran bu ürün, duvara monte olduğundan yer kaplamaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ö**; Malzeme kalitesi zaten tartışılmaz uzun yıllar kullanmak İçin aldım montajını daha yapmadım ortalıkta hortum görmezsiniz çok güvenilir bir marka şiddetle tavsiye ederim hızlı Kargo için ayrıca teşekkürler

💬 D** M**; Ürün çok kaliteli ve kullanışlı tavsiye ederim.


Palmera Otomatik Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 25 M

Hortum Çapı: 1/2”

Bahçe sulama veya araba yıkama gibi tüm bahçe işlerinizde kolayca kullanabileceğiniz en iyi otomatik hortum makarası arasında yer alan Palmera, kalitesiyle uzun yıllar kullanım imkanı sunuyor. 25 metre uzunuluğuyla pratik kullanım imkanı sunan bu ürün, hortumu otomatik sararken katlanma vb gibi sorunlar yaşatmıyor. Çalışırken 8 bar basınç, püskürtürken ise 24 bar basınç sunan bu ürün, 9,56 kg ağırlığa sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** D**; Çok başarılı ben memnunum.

💬 F** S**; Beklentimizi karşıladı kullanımı kolay faydalı.


Texas Kasetli Duvara Monte Otomatik Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 20 M

Hortum Çapı: 1/2”

20 metrelik hortumuyla kullanıcıları tarafından beğenilen Texas, 8 bar çalışma basıncı sunmaktadır. Otomatik sarma özelliği sayesinde bahçe işlerinizden sonra pratik kullanım imkanı sunan bu ürün, duvara monte özelliğiyle de yer kaplamıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** G**; Ürün beklediğim gibi geldi. Gerçekten bahçeniz varsa kesinlikle elinizin altında bu ürün olmalı.

💬 F** K**; Artık bahçemde sarılmış toplanmış gibi duran ama aslında görüntü kirliliğinden başka birşey olmayan hortumları görmüyorum.


Rehau Otomatik Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 15 M

Hortum Çapı: 1/2”

Bahçe işleriyle vakit geçirmeyi sevenler için önerebileceğimiz Rehau Otomatik Hortum Makarası, 1/2” hortum kalınlığına sahip. 15 metre uzunluğunda hortuma birde 1,5 metre bağlantı hortumu sunan ürün, bu sayede istenilen uzunlukta hortumu kolayca ekleyebilme imkanı sunuyor. 180 derece dönebilme özelliği sayesinde rahat hareket alanı sunan ürün, sorunsuz bir şekilde hortumu otomatik sarıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** F**; Ürün güzel kargolanmıştı sağlam bir şekilde elime ulaştı. Hemen deneme fırsatı buldum ve gerçekten kaliteli.

💬 D** S**; Eşim sürekli bahçede araba yıkıyordu ve hortumu oradan oraya savuruyordu artık bu ürünü aldım ve bahçede hortum görüntüsünden kurtuldum.


Daye Dy6680w09 Otomatik Geri Sarımlı Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 9 M

Hortum Çapı: 8 mm

Bahçe işlerinde kolaylık isteyenlere önerebileceğimiz en iyi hortum sarma makarası Daye Dy6680w09, ev veya garaj duvarına monte edilebilir olduğundan dolayı hem yer kaplamıyor hem de daha düzenli bir görünüm sunuyor. iki farklı sulama başlığı ile ister ağaç sulama isterseniz de araba yıkama işlemini yapabileceğiniz bu ürün, 180 derece dönebilen başlığı sayesinde rahat hareket alanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** B**; Ürün gayet kaliteli yalnız montaj dübelleri çok sıkıntı çıkarttı.

💬 A** D**; Hortumun uzunluğu tam istediğim gibi üründe gayet kaliteli.


Verve Duvara Monte Hortum Makarası

Ürün Özellikleri

Uzunluk: 25 M

Hortum Çapı: 1/2”

Bahçede kolay sulama yapabilme imkanı sunan Verve, duvara monte olabilme özelliğinden dolayı kullanıcıları tarafından tam not alıyor. En iyi otomatik hortum makarası listemizin son sırasında bulunan bu ürün, geri salım özelliği sayesinde hortumu katlamadan düzgünce sarıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** S**; Ürün çok kaliteli ve kullanışlı almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

💬 K** D**; Arabamı yıkarken kullanışlı oluyor. Düzeni seven insanların bahçesinde bence olması gereken bir ürün.


Hidrofor ModelleriÇim Biçme Makinesi
İlginizi Çekebilir

En iyi otomatik hortum makarası hangileri?

Bahçede kolayca kullanabileceğiniz en iyi otomatik hortum makaraları arasında; Gardena 18614, Hyundai 58600, Claber 8697, Fiskars 1025933, Hozelock 2595H, Palmera Otomatik Hortum Makarası, Texas Kasetli Duvara Monte Otomatik Hortum Makarası, Rehau Otomatik Hortum Makarası, Daye Dy6680w09 ve Verve Duvara Monte Hortum Makarası yer almaktadır.

Hortum makarası nedir?

Hortum makarası, hava, gaz veya su hortumunda işiniz bittiği zaman hortumu sarabilen bir üründür. Özel mekanizması sayesinde hortumu katlamayan bu aparat, hem manuel hem de otomatik özelliklerde üretilmektedir.