Son zamanların favori ulaşım tercihleri arasında yer alan elektrikli scooter modelleri her geçen gün artarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcısına sağladığı kolaylıkla trafiğe takılmadan, toplu taşıma kullanmadan bir yerden başka bir yere hızlı ulaşım sağlayan elektrikli scooter çeşitleri satın alınabildiği gibi saatlik olarak da kiralanabiliyor.

Kullanıcının genellikle kiralama ile deneyimlediği bu pratik ve keyifli ulaşım alternatifi kısa süre içinde kendi elektrikli scooterını almaya varan bir süreç halini alıyor. Geliştirilen modeller ve her zevke hitap eden tasarımlarla teknoloji marketlerinden scooter mağazalarına kadar pek çok satış noktasında alıcıyla buluşturulan elektrikli scooter çeşitleri farklı nitelikleriyle göz dolduruyor.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda en iyi alternatifleri derleyerek en iyi 10 elektrikli scooter listesi hazırladık. Hem ihtiyaçlarınıza en iyi yanıtı verecek hem de bütçenizi zorlamayacak birçok model bulabileceğiniz bu listede f/p ürünü elektrikli scooter modellerine de yer vermeyi unutmadık!

En İyi Scooter Markaları

Sanıldığının aksine manuel scooterlardan daha kolay kontrol edilebilen elektrikli scooter modelleri her bütçe ve ihtiyaca yanıt verecek bir çeşitliliğe sahip. En iyi yokuş çıkan elektrikli scooter seçeneklerinden en güçlü elektrikli scooter modellerine kadar dünyanın en iyi elektrikli scooter marka ve modellerini sizler için bir araya getirdik. Elektrikli scooter tavsiyelerimiz 2021 ve 2022’de en çok satılan scooter modellerini ve teknik ayrıntıları da içeriyor. İşte en iyi 10 Elektrikli Scooter markası listemiz:

Xiaomi Mi Pro 2 Elektrikli Scooter

Motor Gücü: 600W
Maksimum hız: 25 km/saat
Maksimum Yokuş: 20 derece
Hız modu: 3
Şarj ömrü: 45 km

Yaya, standart ve spor modları olmak üzere 3 farklı hız seçeneği sunan bu elektrikli scooter, mevcut reflektörleri ile gece sürüşü de güvenli hale getiriyor. Elektrikli scooterı şarj etmeyi sağlayan Lityum pilleri ile uzun süreli bir sürüş konforu sunan Xiaomi Mi Pro 2 Elektrikli Scooter seçebileceğiniz en güçlü elektrikli scooter seçenekleri arasında yer alıyor. Bilinen marka, başarılı yorumlar ve satış sonrası desteğiyle de en çok satılan elektrikli scooter markalarından biri olduğunun altını çizmek isteriz.


Onvo Elektrikli Scooter OV-006

Motor Gücü: 350W
Maksimum hız: 25 km/saat
Maksimum Yokuş: 20 derece
Maksimum Menzil: 25 km
Tekerlek boyutu: 8.5inch
Ağırlık: 15,5 kg

120 kiloya kadar yük taşıma kapasitesi olan Onvo Elektrikli Scooter OV-006 ortalama bir bütçe ile elektrikli scooter sahibi olmak isteyenlerin favorisi. 4-5 saatte şarj olan ve 4 saat kadar tek şarjla sürüş imkanı bulunan scooter katlanabilme özelliğiyle de oldukça pratik. Eğer yokuş performansı beklentiniz yüksek değilse bu modeli de incelemeden scooter satın almamanızı öneriyoruz.


Scoowy 500W Pro Max Elektrikli Scooter (900W Tork)

Motor Gücü: 500W (900W motor torku)
Maksimum hız: 45 km/saat
Maksimum Yokuş: 30 derece
Hız modu: 3
Şarj ömrü: 6-8 saat
Maksimum Menzil: 60 km
Tekerlek boyutu: 10inch
Ağırlık: 19 kg

150 kiloya kadar ağırlık taşıma kapasitesine sahip olan Scoowy 500W Pro Max Elektrikli Scooter 3 farklı vites ile saatte maksimum 45 km yol yapabilmenizi sağlıyor. Katlanabilen ürün ön led farı, yan led aydınlatması, sağ ve sol kayar led sinyal lambası ve arka stop aydınlatmalarıyla her saat güvenle kullanılabiliyor. Eğer uzun menzil ve hız performansı konusunda beklentiniz varsa seçenekler arasında ilk olarak değerlendirmenizi öneriyoruz.


Ttec Boost Amortisörlü Katlanır Elektrikli Scooter

Motor Gücü: 600W
Maksimum hız: 25 km/saat
Maksimum Yokuş: 20 derece
Hız modu: 3
Maksimum Menzil: 40 km
Ağırlık: 15,4 kg

Kolay kontrol edilebilen tasarımı ile 100 kilo yük taşıyabilen elektrikli scooter güçlü motoruyla en güçlü elektrikli scooter seçenekleri arasında öne çıkıyor. Pil ömrü ekstra uzun olarak tanımlanan ürünün tek şarj ile kullanım menzili 40 km olarak belirlenmiş durumda. Ön tekerleğinde bulunan çift amortisör ve dolgu tekerlekler ile zahmetsiz ve uzun ömürlü bir alternatif olan Ttec Boost aynı zamanda katlanarak kolay taşınıyor.


Xiaomi Mi Essential Elektrikli Scooter

Motor Gücü: 250W
Maksimum hız: 20 km/saat
Maksimum Yokuş: 20 derece
Hız modu: 3
Maksimum Menzil: 20 km
Ağırlık: 12 kg

100 kiloya kadar taşıyabilen bir model olan Xiaomi Mi Essential Elektrikli Scooter pek çok kişinin yakından tanıdığı bir ürün. Havalı tekerlekleri, kolay katlanabilen yapısı, hafif formuyla bir başlangıç scooter seçeneği olarak ilgi görüyor. Düz yollar ve kısa mesafeler için ideal modellerden biri olarak listemizde yer bulan f/p ürünü yokuş performansı açısından kriterlerin biraz altında kalıyor.


Volta VT1 Katlanabilir Elektrikli Scooter

Motor Gücü: 250W
Maksimum hız: 30 km/saat
Maksimum Menzil: 20 km
Ağırlık: 12,5 kg

2021 model f/p ürünleri arasından listemize giren Volta VT1 elektrikli scooter 12,5 kiloluk ağırlığı ve kolay katlanabilen yapısıyla kolay taşınabiliyor. Menzil mesafesi çok iddialı olmayan modelin yokuş performansı konusunda tatmin edici yorumlar yapılmasa da bir başlangıç ürünü olarak değerlendirilebilir. Hız sabitleme özelliği de bulunan elektrikli scooterı ile kısa mesafeli yollarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.


E Scotty 250W Katlanabilir Elektrikli Scooter

Motor Gücü: 250W
Maksimum hız: 25 km/saat
Maksimum Menzil: 25 km
Tekerlek boyutu: 8,5 inch
Ağırlık: 14 kg

4 saat içinde tamamen şarj edilebilen E Scotty elektrikli scooter katlanarak kolay taşınabilir bir tasarıma sahip. Alüminyum alaşım kullanılarak tasarlanan gövde ürünün dayanıklılığını arttırıyor. Ergonomik, kompakt ve hafif tasarımıyla ilgi gören ve yan reflektörleri sayesinde gece de görülebilir nitelikte olan scooter kısa mesafeli sürüşler için ideal performansa sahip.


Citymate Pro 500 Watt Elektrikli Scooter 10 Inch Şişme Teker Bluetoothlu Sarı

Motor Gücü: 500W
Maksimum hız: 35 km/saat
Maksimum Menzil: 35 km
Tekerlek boyutu: 10 inch
Ağırlık: 18 kg

Kolay bir şekilde katlanarak taşınabilen 18 kg ağırlığındaki Citymate Pro 500 elektrikli scooter saatte 35 km hıza ulaşabiliyor. Tam şarj olması için 5 saat kadar bir süre gereken model 3 kademeli sürüş modu ve hız sabitleme fonksiyonuyla da oldukça pratik.


Voit Sprinter Elektrikli Scooter 350W Escooter

Motor Gücü: 350W
Maksimum hız: 25 km/saat
Maksimum Eğim: 15 derece
Maksimum Menzil: 25 km
Tekerlek boyutu: 8,5 inch
Ağırlık: 13,9 kg

Ayarlanabilir gidon yüksekliğine sahip model katlanabilen kollarıyla depolama açısından avantaj sunuyor. 120 kiloya kadar taşıma kapasitesi bulunan ürün Bluetooth fonksiyonuyla uygulama ile de eşleştirilebiliyor. Sürüş sırasında güvenlik sağlayan arka fren lambası ve yayaları uyarmak için kullanılabilecek ziliyle başlangıç seviyesi ürünü olarak tercih edilebilir.


Kylian M12 Pro Scooter

Motor Gücü: 350W
Maksimum hız: 25 km/saat
Maksimum Eğim: 15 derece
Hız modu: 3
Maksimum Menzil: 35 km
Tekerlek boyutu: 8,5 inch

110 kilo taşıma kapasitesine sahip olan ve kullanıcı puanları oldukça yüksek olan Kylian M12 Pro scooter ile 3 farklı hız modunda seyir keyfi sürebilirsiniz. Çift süspansiyon sayesinde konforlu bir sürüş sunan model uygulama desteği ve USB girişine de sahip.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here