Eğer hem doğa ile iç içe olmayı hem de konfordan uzak kalmamayı seviyorsanız kampa giderken yanınıza mutlaka sandalye almalısınız. Oturma konforunda maksimum rahatlık sunan, kolay taşınan ve az yer kaplayan kamp sandalyeleri sadece kampçıların değil açık havada vakit geçirmeyi seven herkesin ilgisini çekiyor.

Katlanan sandalyeler kadar basit bir kuruluma sahip olan bu kamp ürünleri arkadaşlarınızla sahile inerken, parkta çocukları beklerken, günlük şehir turları yaparken yoruldukça soluklanmanızı sağlayabilmeleri açısından da oldukça kullanışlı. En iyi kamp sandalyesi markalarından oluşan tavsiye listesi hazırladık sizler için derlediğimiz bu yazımızı beğeneceğinizden eminiz!

Sıra ModelTaşıma KapasitesiİyiÖneri Puanı
1Joystar100 kg10/9.7
2Funky Chairs V2125 kg10/9.8
3North Pacific140 kg10/9.8
4Bofigo110 kg10/9.6
5Praseat110 kg10/9.7
6Quechua110 kg10/9.6
7Nurgaz Campout120 kg10/9.8
8Summit Assorted110 kg10/9.5
9Freecamp Patch120 kg10/9.8
10Helinox Chair Zero Ultralight120 kg10/9.6
11Funky Chairs Lazy90 kg10/9.7
12Joystar Lüks110 kg10/9.6
13Moniev120 kg10/9.5
14Nurgaz Campout100 kg10/9.7
15Gray Wolf Quatro160 kg10/9.8
En İyi Kamp Sandalyesi Öneri Listesi

En İyi 15 Kamp Sandalyesi Tavsiyeleri

En iyi kamp sandalyesi markaları arasında yaptığımız detaylı bir araştırma ve inceleme aşamasından sonra sizler için oldukça faydalı bir liste hazırladık. Özellikle dayanıklı kamp sandalyesi tavsiyesi arayan okuyucularımızı dikkate alarak sağlam, güvenilir, uzun ömürlü marka ve modellere yer verdik. Ayrıca ucuz kamp sandalyesi seçenekleri arasındaki f/p ürünlerine de yer vermeyi unutmadık. İşte sizler için seçtiğimiz en iyi 15 kamp sandalyesi tavsiyemiz:

Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi

Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi

Ölçüleri: 53 x 53 x 85 cm
Ağırlığı: 2 kg
Kumaş Türü: PVC
Taşıma Çantası: Var
İskelet Malzemesi: Çelik

Listemize en çok satılan ürünlerden biri olan Joystar katlanır kamp sandalyesi ile başlıyoruz. Uygun fiyatlı olan bu ürün, 2 kg ağırlığında olduğundan kolay katlanıp taşınabiliyor. Suya karşı dirençli olan ürün her zaman kamp yapmayı sevenler için oldukça kullanışlı oluyor. Taşıma kılıfı bulunan model sırt bölgesinde bulunan destek kumaşları sayesinde bel ağrısı problemi çekmeden konforlu kullanım sağlıyor.


Funky Chaırs V2 Kamp Sandalyesi

Funky Chaırs V2 Kamp Sandalyesi

Ölçüleri: 80 x 80 x 52 cm
Ağırlığı:
2, 94 kg
Kumaş Türü:
PVC
Taşıma Çantası:
Var
İskelet Malzemesi:
Çelik

Sünger dolguları sayesinde oldukça konforlu oturma sağlayan Funky Chairs V2, 125 kg ağırlığa kadar taşıyabiliyor. Çapraz birleşme noktalarıyla güçlendirilen iskeleti sayesinde uzun yıllar kullanılabilen bu ürün, gazete ve kitap gibi eşyaları koyabilmeniz için bölmeye sahip olduğu gibi içeceklerinizi yerleştirmek içinde kol kısmında bir alan bulunuyor. Bu sayede oldukça konforlu olan bu ürün, PVC kaplamalı kumaştan üretildiği için her hava koşulunda rahatlıkla kullanılabiliyor.


North Pacific Katlanır Kamp Sandalyesi

North Pacific Katlanır Kamp Sandalyesi

Bardaklık: Var
Taşıma Çantası:
Var
İskelet Malzemesi:
Çelik

Yüksek kaliteli çelikten üretilen North Pacific dayanıklılığından dolayı kamp severlerin en çok tercih ettiği ürünlerden biri. Genişçe oturmak isteyenlerin severek kullanacağı bu sandalyede ayrıca içeceklerinizi koyabilmek içinde bir yer bulunduğundan oldukça konforlu bir şekilde dinlenmenizi sağlıyor. Taşıma çantası sayesinde kolayca taşınabilen bu ürün, 2 yıl garantisi ile gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.


Bofigo Kamp Sandalyesi

Bofigo Kamp Sandalyesi

Kolçak Malzemesi: Plastik
Taşıma Çantası:
Yok

Elektrostatik fırın boyası ile boyanan Bofigo bu sayede her türlü hava koşuluna rağmen renk atma gibi problemler doğurmuyor. Plastik kolçakları sayesinde yağmurda rahat kullanım sağlayan ürün, küflenme gibi problemler doğurmuyor. Makas sistemi bulunan bu ürüne ağırlık eşit oranda dağıldığı için hem rahat oturma sağladığı gibi hem de uzun yıllar dayanıklılığını koruyor.


Praseat Kamp Sandalyesi

Praseat Kamp Sandalyesi

Ölçüleri: 64 x 34 x 56 cm
Taşıma Kapasitesi:
110 kg
Kumaş
:
Örgü File
Taşıma Çantası:
Var
İskelet Malzemesi:
Demir

Kısa süre içerisinde kurulabilen Praseat Kamp Sandalyesi, kendiliğinden bulunan çantası sayesinde oldukça kompakt yapıya bürünerek kolayca tek elle taşınabiliyor. Dayanıklı örgü ve fileli kumaştan üretilen bu ürün ıslansa bile çok çabuk kuruyarak dinlenmenize kaldığınız yerden devam etmeyi sağlıyor. Oldukça ergonomik olan bu ürün demir iskeleti sayesinde uzun yıllar dayanıklılığını koruyor.


Quechua by Decathlon Katlanır Kamp Sandalyesi

Quechua by Decathlon Katlanır Kamp Sandalyesi

İskelet Malzemesi: Plastik
Taşıma Çantası:
Yok
Bardaklık:
Var

Quechua markasıyla satışı yapılan Decathlon Katlanır Kamp Sandalyesi hem kullanım kolaylığı hem sağlam yapısı hem de uygun fiyatıyla ilgi çekiyor. Kullanıcının memnuniyetle değerlendirdiği bu ürün dayanıklı plastik gövdesi sayesinde taşıma açısından oldukça rahat oluyor. Bardak bölümü bulunan bu kamp sandalyesi keyifli dinlenme yapmanızı sağlarken aynı zamanda kompakt yapısı sayesinde her yere kolayca sığıyor.


Nurgaz Campout Katlanır Lüx Sandalye

Nurgaz Campout Katlanır Lüx Sandalye

Oturma Pozisyonu: 3 Farklı Pozisyon
Boyun Yastığı:
Var
Bardaklık:
Var
İskelet Malzemesi:
Alüminyum

En lüks kamp sandalyelerinden biri olan Nurgaz Campout kamp sandalyesi 3 farklı oturma pozisyonuna sahip olup yüksek sırt destekli bir üründür. Boyun yastığı sayesinde oldukça konforlu olan bu ürün, her iki kol tarafına da içecek koymanıza olanak tanıyor. Katlanır tasarımı sayesinde yer kaplamayan ürün alüminyumdan imal edilen sağlam gövdesi ile güvenlik sağlıyor.


Summit Ultra Hafif Sandalye Assorted

Summit Ultra Hafif Sandalye Assorted

Ağırlığı: 1 kg
Taşıma Kapasitesi:
110 kg
Kumaş Malzemesi:
Polyester
Taşıma Çantası:
Var

Son derece hafif bir model olan Summit Sandalye katlandığı zaman da diğer modellerin onda biri kadar yer kaplıyor. 1 kiloluk ağırlığıyla 110 kg kapasiteye kadar taşıyabilen ve özellikle dağcıların favorisi olan ürün modern tasarımıyla da çok ilgi görüyor. Suya dayanıklı polyester kumaştan üretilmiş olan kamp sandalyesini her hava koşulunda kullanabilir ve işiniz bittiğinde bez taşıma çantası sayesinde her yere götürebilirsiniz.


Freecamp Patch Katlanır Sandalye

Freecamp Patch Katlanır Sandalye

Ölçüleri: 84 x 59 x 111 cm
Ağırlık:
6100 gr
Kumaş
:
Polyester

Sevilen kamp malzemeleri markası Freecamp tarafından satışa sunulan model özellikle standart sandalyelere sığma sorunu yaşayan kişilere hitap ediyor. Yüksek arka bölmesi sayesinde sırt kısmını komple kavrayan model uzun boylu ve geniş yapılı kullanıcılar için bir hayli konforlu. Ancak 6 kiloyu bulan ağır yapısı ve yer kaplayan ölçüleriyle elinizde taşınabilmesi pek mümkün değil. Uygun bir araç ile dilediğiniz her yere götürebileceğiniz bu kamp sandalyesi standartlar dışında çözüm arayan kullanıcılar için ideal bir çözüm olabilir.


Helinox Chair Zero Ultralight Kamp Sandalyesi

Helinox Chair Zero Ultralight Kamp Sandalyesi

Yükseklik: 64 cm
Genişlik:
48 cm
Derinlik:
52 cm
Ağırlık:
0,49 kg
Taşıma Kapasitesi:
120 kg

Dağcıların popüler ürünlerinden biri olan bu çok hafif model katlandığında 35 cm yer kaplıyor ve sadece yarım kilo ağırlık yapıyor. Bu yapısıyla 120 kilogram taşıma kapasitesi bulunan modern çizgilere sahip model 5 yıllık garantiyle satışa sunuluyor. Tüm eşyalarını üzerinde taşıyan kampçılar için oldukça avantaj sağlayan hafifliğiyle listemizde yer alan model yüksek fiyatıyla bütçeleri biraz zorlayabilir.


Funky Chairs Lazy 3 Pozisyonlu Yatabilen Kamp Sandalyesi

Funky Chairs Lazy

Yükseklik: 80 cm
Genişlik:
82 cm
Derinlik:
54 cm
Ağırlık:
4.10 kg
Taşıma Kapasitesi:
90 kg

Kampta bile rahatına düşkün olanların tercih ettiği Funky Chairs Lazy 3 farklı pozisyonda kullanım olanağı sunuyor. 90 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip olan ürün fileli kumaştan üretildiği için hava alarak terletme yapmıyor. Sırt ve kol kısmının sünger dolu olmasının yanı sıra aynı zamanda yastığı da olduğundan oldukça konforlu bir üründür. Ayrıca bardaklık ve gazetelik gibi bölmelere sahip olan ürün taşıma çantasıyla kolaylıkla taşınabiliyor.


Joystar Lüks Katlanır Dolgu Malzemeli Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi

Joystar Lüks

Yükseklik: 110 cm
Genişlik:
90 cm
Derinlik:
58 cm

Çok satan kamp sandalyeleri arasında bulunan Joystar Lüks dolgu malzemelerinden dolayı oldukça konforlu bir ürün. Çapraz ayakları sayesinde devrilme problemi yaratmayan ürün geniş oturma alanı ile rahatlık sağlıyor. Ayrıca bardak koyma yerine sahip olan ürün yüksek sırt dayama kumaşıyla dikkat çekiyor.


Moniev Katlanır Kamp Sandalyesi

Moniev Katlanır Kamp Sandalyesi

Yükseklik: 38 cm
Genişlik:
57 cm
Derinlik:
42 cm
Ağırlık:
3 kg
Taşıma Kapasitesi:
100 – 120 kg

3 katmanlı kumaştan oluşan Moniev Katlanır Kamp Sandalyesi, 100 – 120 kilo ağırlığa kadar taşıyabiliyor. Sandalyenin bardaklık kısmı plastik olduğu gibi aynı zamanda telefon koymak için ayrı bölmesiyle konforlu kullanım sunuyor. 3 kilo ağırlığa sahip olan bu sandalye rakiplerine oranla çabuk açılabilen yapıya sahiptir.


Nurgaz Campout Katlanır Sandalye Mogan

Nurgaz Campout Katlanır Sandalye Mogan

Yükseklik: 70 cm
Genişlik:
49 cm
Derinlik:
82 cm
Ağırlık:
3.7 kg
Taşıma Kapasitesi:
100 kg

Çift kat kumaştan üretilen Nurgaz Campout kapalı haliyle oldukça kompakt yapıya büründüğünden her yere sığabiliyor. 100 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip olan ürün kol desteği ile ergonomik kullanım sunuyor. Ayrıca bardaklığa sahip olan ürün 3.7 kilo ağırlığa sahip.


Gray Wolf Quatro Katlanır Lüks Kamp Sandalyesi

Gray Wolf Quatro

İskelet Malzemesi: Paslanmaz Demir
Taşıma Kapasitesi:
160 kg

Açık alanda olmayı severlerin tercih ettiği Gray Wolf Quatro demir malzemeden üretilen profiliyle sağlamlığı bakımından kullanıcıları memnun ediyor. Ağırlığı tartan destek kemerine sahip olan ürün taşıma çantasından dolayı kolayca taşınabiliyor. Petli kumaşından dolayı ergonomik yapıya sahip olan sandalye 160 kiloya kadar taşıyabiliyor.


Kampta, sahilde, plajda ve istenilen her yerde rahatlıkla kullanılan kamp sandalyeleri hakkında merak ettiklerinizden sık sorulan soruları derleyerek cevaplandırdık.

Kamp Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kamp tutkunlarının vazgeçilmez ekipmanlarından olan kamp sandalyesi modelleri birbirlerine çok benzeseler de bazı önemli farklarla birbirlerinden ayrılıyorlar. Ve bu farklar kullanıcının konforu için önemli ayrıntılar barındırıyor. Bu nedenle Kamp Sandalyesi en ucuz alternatifleri değerlendirirken önemli detayları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bazı piknik sandalyesi veya plaj sandalyesi modelleri de kamp sandalyesi olarak tercih edilebiliyor. İşte kamp sandalyesi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken ayrıntılar:

İlk olarak alacağınız sandalyenin kolaylıkla katlanıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Katlandıktan sonra kapladığı yere de dikkat etmeyi unutmayın.
Sandalyenin kolay taşınması için hafif malzemeden imal edilmiş olması gerekir. Ağırlığını kontrol etmeden kamp sandalyesi almamanızı öneriyoruz.
Sandalyenin taşıma kapasitesini mutlaka sorgulayın. Bu sayede kilosu ağır kişilerin de sandalyeyi güvenle kullanabileceğinden emin olabilirsiniz.
Taşıma kılıfı veya çantası olmayan modelleri yanınızda taşımak sorun olabilir. Bu ayrıntıyı da göz önünde bulundurmalısınız.
Sandalyenin hem yaz hem de kış için kullanılabilir olması size avantaj sağlayacaktır.

Kamp Sandalyesi Kaç Kilo Taşır?

İstediğiniz yerde kolayca oturabilmenize yardımcı olan bu ürünlerin kaç kilo taşıdığı modele ve ürünün iskeletini oluşturan malzemenin dayanıklılığa göre değişiyor. Genellikle benzer malzemelerden yapılan kamp sandalyeleri ortalama 120 kilo ağırlığa kadar taşıyabiliyor.