Kapı pencere sensörleri ev veya iş yeri güvenliği için kullanılan akıllı cihazlardır. Kapı ve pencerelerin açılma ve kapanmasını takip ederek olası tehlikelerde uyarı veren kapı pencere sensörleri, bu sayede daha güvenli ve huzurlu hissetmenize yardımcı olmaktadır.

Kapı pencere sensörlerinin birçok farklı çeşidi ve markası bulunmaktadır. Bazıları, manyetik algılama prensibine dayanırken, bazıları ise kablosuz teknoloji kullanır. Akıllı ev sistemleriyle entegre olabilen ve mobil uygulamalar aracılığıyla kontrol edilebilen kapı ve pencere sensörleri, kullanımı kolay cihazlardır.

Evinizin 7/24 güvende olmasına yardım eden kapı pencere sensörleri, özellikle tatilde olduğunuz zamanlarda aklınız kalmadan keyif yapmanızı sağlamaktadır. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, evinizin güvenliğini üst düzeye çıkarak en iyi kapı pencere sensörlerini içermektedir.

Sıra ModelUygulamaİyiÖneri Puanı
1Xiaomi AqaraAqara Ev10/9.9
2NetatmoHome+Security10/9.9
3Bilicra HodoorBilicra Smart10/9.9
4Shenzhen Xin XinTuya10/9.8
5Anker Eufy SecurityEufy Security10/9.8
6S-Link Swapp SL-EG01Tuya10/9.8
7FonriFonri10/9.7
8Sonoff Dw2eWeLink10/9.7
9TuyaTuya10/9.7
10Visonic MCT-302NVisonic-Go10/9.6
Kapı Pencere Sensörü Öneri Listesi

En İyi Kapı Pencere Sensörü Markaları

Kapı ve pencere sensörleri, ev güvenliğinde büyük bir avantaj sağlar. Bunlar, evinize girmeye çalışan potansiyel hırsızları veya diğer tehlikeli durumları tespit ederek sizi uyarır. Bu sayede, hırsızlıklardan veya diğer güvenlik olaylarından etkilenme riskinizi azaltır ve ailenizin güvende olmasını sağlarsınız. Şimdi, en iyi kapı ve pencere sensörlerini keşfetmeye ve evinizi daha güvenli bir yer haline getirmeye hazır mısınız?

İşte en iyi kapı pencere sensörü tavsiyesi

Xiaomi Aqara Pencere ve Kapı Sensörü

Ürün Özellikleri

Algılama Mesafesi: 22 mm

Çalışma Sıcaklığı: -10/ 50 C

Uygulama: Aqara Ev

Bluetooth: 5.1

En iyi kapı pencere sensörleri arasında ilk sırada yer alan Xiaomi Aqara, sadece güvenlik değil birçok işlevi de bir arada sunuyor. Akıllı telefon üzerinden kontrol etmenize yardımcı olan bu ürün, ”kapı kapandığında lambayı aç” gibi komutları da verebilmenize imkan tanıyor. Maksimum algılama mesafesi 22 mm olan bu cihaz, 63 gram ağırlığa sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** B**; Ürün gayet başarılı. Evde Xiaomi Gateway 3 ile kullanıyorum. Otomasyonları ayarlayınca da evde güzel bir güvenlik ağı oluşturmuş oldum. Ürünü tavsiye ederim.

💬 E** B**; Harika ürün pili 1.5 senedir hala bitmedi.


Netatmo Akıllı Kapı & Pencere Sensörü

Ürün Özellikleri

Uygulama: Home+Security

Boyut: 76 x 15.8 x 30.4 mm

Güç: 2 AAA pil

Kurulumu kullanımı oldukça basit olan Netatmo Akıllı Kapı & Pencere Sensörü, hırsızlara karşı evinizi güvende tutmaya yardımcı oluyor. Kapı veya pencerenizde zorlama olduğu zaman anında mesaj atan bu ürün, pencere açık unutulduğunda da uyarı veriyor. Ayrıca enerji tasarrufu sağladığı için ön plana çıkan Netatmo Akıllı Kapı & Pencere Sensörü, iç mekan kamerasıyla entegre çalışmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** B**; Ürünü güvenlik kameralarıyla entegre bir şekilde kurdurdum. Bu sayede evi komple güvene almış oldum tavsiye ederim.

💬 A** Ö**; Pencereleri açık bırakıp çıktığımızda uyarı veriyor. Test etme amaçlı kapıyı açmaya çalıştığımda ise telefonuma anında bildirim geldi.


Bilicra Hodoor Akıllı Kapı Pencere Sensörü

Ürün Özellikleri

Çalışma Sıcaklığı: 0/40 C

Ana Gövde Boyut: 71 x 21 x 20 mm

Uygulama: Bilicra Smart

En iyi kapı pencere sensörleri arasında yer alan Bilicra Hodoor, haberiniz olmayan tüm girişimlerde sesli ve yazılı uyarıyla evinizin güvende kalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda alarmları kayıt altına alan bu ürün, geçmişe dönük kontrol yapmanıza yardımcı olmaktadır. Son olarak kapı ve pencerelerden giriş yapılmaya çalışıldığı anda alarm uyarı vererek hırsızların gözünü korkutan bu sensör, uygulama üzerinden kullanılabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Y**; Ürün çok güzel, bir süredir kullanıyorum. Uygulamayla wifiye bağlayarak telefonunuzdan bildirim alabiliyorsunuz. Bildirim bazen anında geliyor, bazen geç geliyor. Ama hiç gelmemesi gibi bir durum olmadı.

💬 Y** T**; Ürünü çok beğendik akıllı ev sisteminde kesinlikle bulunması gerekiyor. Bildirimleri internetinizin performansına göre 2 sn veya 10 sn arasında bir sürede alabiliyorsunuz. Çok memnun kaldım


Shenzhen Xin Xin Kapı Sensörü

Ürün Özellikleri

Güç: 2 adet AAA Pil

Algılama Mesafesi: 15 mm

Boyut: 70 x 25 x 20 mm

Uygulama: Tuya

Güvenilir manyetik algılama sistemi sayesinde, kapılarınızın durumunu anında takip edebilen Shenzhen Xin Xin, herhangi bir hareket olduğunda uyarı vermektedir. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan tasarımıyla da dikkat çeken bu sensör, Tuya uygulamasıyla birlikte kullanılmaktadır. 15 mm algılama mesafesine sahip olan bu cihaz, 2 adet AAA pille çalışmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** A**; Ürün güzel çalışıyor güvenliğe önem veriyorsanız alın derim.

💬 E** S**; Ürün çok iyi kalitesi, çalışması içiniz rahat alabilirsiniz.


Anker Eufy Security Akıllı Güvenlik Alarmı

Ürün Özellikleri

Pil Ömrü: 2 Yıl

Siren Gücü: 100 dB

Uygulama: Eufy Security

Evinizi veya iş yerinizi hırsızlardan korumak için tercih edebileceğiniz Anker Eufy Security, yapışabilir özelliği sayesinde kolayca kurulabiliyor. 2 yıl pil ömrüne sahip olan bu cihaz, kompakt tasarımı sayesinde her kapı ve pencereye uyum göstermektedir. Zorlanarak giriş algılandığında 100 desibel siren sesiyle hırsızları korkutan bu ürün, anında akıllı telefonunuza bildirim yollayarak güvenliği sağlamanızda yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** D**;Homebase cihazınız yok ise çalıştıramazsınız. Cihaz pilli ve şarj edilemez. Pili bittiğinde yenisini almalısınız. Homebase cihazıma kablosuz olarak ayarladım. Uygulamadan her kapı açıldığında ve kapandığında bildirim gelecek şekilde ayarladım ve homebase cihazından alarmı aktif ettiğimde kapı açıldığında alarm çalıyor ve size bildirim geliyor. Kullanışlı tavsiye ederim ama piyasa da homebase cihazı tek başına satılmıyor.

💬 U** Ş**; Beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Kapı açıldığında ve kapandığında bildirim gönderiyor bildirimin telefonunuza düşmesi maksimum 2 saniye sürüyor. Eğer isterseniz belirlediğiniz bir süre boyunca kapı açık kalırsa ekstra bildirim gönderiyor. Aktif etmeniz durumunda Home Base üzerinden alarmı çalıyor. cihaz üzerinde herhangi bir sesli uyarı bulunmuyor tüm sesli uyarılar Home Base de gerçekleşiyor.


S-Link Swapp SL-EG01 Kapı Pencere Manyetik Sensörü

Ürün Özellikleri

Boyut: 19 x 23 x 71 mm

Çalışma Sıcaklığı: 0/40 C

Uygulama: Tuya

Manyetik algılama prensibi ile çalışan S-Link Swapp SL-EG01, kolay kurulumu ve kullanımıyla ev güvenliğinizi hızla artırır. Aynı zamanda uyumlu olduğu akıllı ev sistemleriyle de entegrasyon sağlayan bu ürün tamamen güvende olmanıza yardım ediyor. En düşük çalışma sıcaklığı 0 olan bu cihaz, 40 derecelik sıcaklığa kadar sorunsuz çalışabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** B**; Gayet güzel bir ürün ve Tuya superapp’le hızlıca uyumlandı. Sadece ses çıkarıyor sanmıştım, sesi yokmuş. Bilginize.

💬 C** B**; Çok güzel bir ürün ben hem alarm hem de eve girince holün ışıklarının yanması için kullanıyorum. (Işık yakmak için ayrıca bir cihaz gerekiyor)


Fonri Akıllı Kablosuz Kapı Pencere Sensörü

Ürün Özellikleri

Çalışma Sıcaklığı: 0/40 C

Wifi:Var

Uygulama: Fonri

Evinize veya iş yerinize girilmeye çalışıldığında anında geri bildirimde bulunan Fonri Akıllı Kablosuz Kapı Pencere Sensörü, uygulama üzerinden kolayca kullanılabiliyor. Çoklu kullanıcı özelliği sayesinde evde yaşayan diğer bireylere de bildirim yollayan bu cihaz, akıllı ev sistemleriyle entegre ederek başka komutlarda verebilmenize yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** D**; Ürün çok pratik. Kurulum basit. Uygulamayı indir, ürünü kurulum moduna al ve tanıt. 2 dk’da hazır. Diğer fonri marka sensörlerle senaryo oluşturabiliyorum fonri wifi uygulaması üzerinden… Düşük maliyet ile istediğiniz ortamdan kapı pencere açık kapalı bilgisini uyarı olarak alın… Ortam wifi’yi ile çalışıyor. Ek hub veya gatewaye gerek yok. İç siren ve hareket sensörü ile beraber kullanmanızı öneririm.

💬 B** Y**; Ürün Superonline GPON modem ile uyumlu şekilde çalışıyor. Fonri siren ile birlikte senaryo oluşturularak çok güzel alarm sistemi kurulabilmekte.


Sonoff Dw2 Wifi Kablosuz Kapı Pencere Sensörü

Ürün Özellikleri

Uygulama: eWeLink

WiFi: Var

Çalışma Sıcaklığı: -10/40 C

En çok satan ve kullanıcıları tarafından memnuniyetle anlatılan Sonoff Dw2, kompakt yapısı sayesinde ince pencerelerde bile kullanılabilmektedir. Wifi bağlantısı sayesinde yönetilebilen bu kapı ve pencere sensörü, herhangi bir girişimde anında bildirim vererek güvenliği sağlıyor. Ayrıca tüm alarmların kayıtlarını tutarak geçmişe dönük kontrol etmenize yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** G**; Ürün küçük boyutlu, montajı kolay. Üzerindeki minik delikten iğne yardımıyla tanıtma moduna alıp ewelink programı ile wifi ağına bağlanıyor. Sisteme tanıktıktan sonra program üzerinden alarm bildirimi yapılıyor. Kapı açık, kapalı, pil göstergesi ve raporlama ile cihazla ilgili bilgilere erişebilirsiniz. Versiyon güncellemeleri ewelink programı üzerinden yapılıyor.

💬 K** K**; Çok hassas ve basit bir aparat. Ancak yurtdışında, şehir dışında iken, eviniz ve içiniz rahat ediyor. Bir de kamera takıyorsunuz kapının önüne. ooohh konu kapanıyor.


Tuya Kapı Pencere Alarmı

Ürün Özellikleri

WiFi: Var

Uygulama: Tuya

Alarm sistemiyle birlikte çalışan Tuya, evinizdeki potansiyel tehlikelere karşı sizi uyarır ve rahat etmenize yardımcı olur. Amazon Alexa ve Google Asistan ile uyumlu olan uygulamasıyla kolay kullanım imkanı sunan bu ürün, kompakt tasarımıyla her yerde kullanılabiliyor. Tüm alarmların kaydını tutan bu ürün, uzun süreli kullanılan piliyle beğeni topluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ç**; Mükemmel ürün çok kaliteli bağlantı çok basit tuya ile tam destekli çok sevdim

💬 M** A**; Oldukça hassas 6 ay oldu sanırım henüz pili de değişmedi.


Visonic MCT-302N Kapı ve Pencere Emniyet Sensörü

Ürün Özellikleri

WiFi: Var

Uygulama: Visonic-Go

Kapı veya pencerenin açılması durumunda anında bildirimde bulunan Visonic MCT-302N, uzun pil ömrü sayesinde kullanıcısından tam not alıyor. Manyetik plaka sayesinde kolayca monte edilebilen bu ürün, wiFi özelliği sayesinde diğer akıllı cihazlarla entegre şekilde çalışabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** C**; Tam çalışıyor. Zorlama anında hemen bildirim geliyor.

💬 B** Y**; Sık seyahat ettiğim için aklım evde kalıyordu o yüzden bu cihazı aldım artık için rahat.


Güvenlik Kamerası
İlginizi Çekebilir

En iyi kapı pencere sensörü hangisi?

Güvenliğinizi üst düzeyde tutacak en iyi kapı ve pencere sensörleri arasında; Xiaomi Aqara Pencere ve Kapı Sensörü, Netatmo Akıllı Kapı & Pencere Sensörü, Bilicra Hodoor Akıllı Kapı Pencere Sensörü, Shenzhen Xin Xin Kapı Sensörü, Anker Eufy Security Akıllı Güvenlik Alarmı, S-Link Swapp SL-EG01 Kapı Pencere Manyetik Sensörü, Fonri Akıllı Kablosuz Kapı Pencere Sensörü, Sonoff Dw2 Wifi Kablosuz Kapı Pencere Sensörü, Tuya Kapı Pencere Alarmı ve Visonic MCT-302N Kapı ve Pencere Emniyet Sensörü yer almaktadır.

Kapı pencere sensörü nedir?

Kapı pencere sensörü, kapınızın veya pencerenizin açık olup olmadığını, zorla açılıp açılmadığını algılayarak geri bildirimde bulunan cihazdır. Hırsızlık girişimlerine karşı güvenlik önlemi alan kapı pencere sensörleri, hareketleri algılayan manyetik teknolojisini kullanır.