Günlük hayatımızın vazgeçilmez parçalarından olan belgeler, fotoğraflar ve dokümanlar zaman içinde yıpranma riskiyle karşı karşıya kalır. İşte tam bu noktada laminasyon makinesi devreye girmektedir. Laminasyon makinesi ile belgelerdeki metinler, resimler ve grafikler solma, yıpranma veya suya maruz kalma riski olmadan daha uzun süre dayanabilmektedir. Hem evde hem okulda hem de ofislerde kullanıma uygun olan laminasyon makineleri farklı ihtiyaçlara uygun olarak değişik ölçülerde kaplama yapabilmektedir. Bu sebeple hazırladığımız bu yazımız, en iyi laminasyon makinelerinden oluşmaktadır.

SıraModelIsınma SüresiİyiÖneri Puanı
1Mühlen Elegant 4183-5 dk10/9.9
2Olympia A2303-5 dk10/9.9
3Sarff 230M3 dk10/9.9
4Hp 4002-4 dk10/9.9
5Leitz İlam Home Office A3 74403 dk10/9.9
6Mapilam LM1533 dk10/9.9
7Tiko AL42015 dk10/9.8
8Baove OCW2803 dk10/9.8
9Escrito ESL440 Layun3-4 dk10/9.7
10GBC Inspire+5 dk10/9.7
Laminasyon Makinesi Listesi

En İyi Laminasyon Makinesi Modelleri

Laminasyon makinesi, evde, ofiste, okulda ve çeşitli iş yerlerinde kullanımı yaygın olan bir araçtır. Belgelerin daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlayarak, onların kalitesini korumak ve daha uzun ömürlü hale getirmek için etkili bir yöntem sunar.

İşte en iyi laminasyon makinesi tavsiyesi

Mühlen Elegant 418 A4 Laminasyon PVC Makinası

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 3-5 dk

Giriş Genişliği: 245 mm

Boyut: 346 x 150 x 85 mm

Ağırlık: 1,67 kg

En iyi laminasyon makinelerinden biri olan Mühlen Elegant 418 A4 Laminasyon PVC Makinası, A4 ve daha küçük boyutlu belgeleri, evrakları, kartları, resimleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde laminasyonlayabilme kabiliyetine sahiptir. Her bir dokümanı 90 ila 125 mikron arasındaki laminasyon filmi ile kaplamak için otomatik ısı sensörünü kullanarak yüksek kaliteli sonuçlar elde eder. Sıcak ve soğuk laminasyon seçenekleri sunan bu model, otomatik olarak ısı seviyesini ayarlayabilir. Aynı zamanda, otomatik sıkışma önleme sistemi ile donatılmış olup, belge sıkışması durumunda manuel olarak müdahale edebilme imkanı sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ç**; Fiyatına göre kaliteli bir ürün, kullanılışı basit, sadece süresi biraz uzun fakat seri olmayan işler için ideal bir ürün,

💬 İ** Ç**; Ofis için satın aldım. Daha önce leitz marka kullanıyorduk. Bozulduğu için bunu satın aldım. Gerçekten harika bir ürün. Leitz gibi kaliteli sağlam durmasa da işini fazlasıyla yapıyor. İlk kullanımda biraz koku oldu sonra geçti. Ayrıca besleme aparatı gerçekten iyi düşünülmüş. Karar veremeyenler için tavsiye ediyorum gönül rahatlığıyla alabilirsiniz


Olympia A230 A4 Pvc Laminasyon Makinesi

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 3-5 dk

Fil Kalınlığı: 75 -125 micron

Boyut: 348 x 150 x 65 mm

Kaplama Boyutu: A4 ve küçük boyutlar

Olympia A230 A4 PVC Laminasyon Makinesi, işlevselliği ve kullanım kolaylığıyla öne çıkan bir modeldir. Bu laminasyon makinesi, A4 ve diğer küçük formatlı dokümanları kapsayan geniş bir laminasyon kaplama boyutuna sahiptir. Yüksek kaliteli 2 adet silindir, mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Görsel ısı hazır göstergesi, cihazın ne zaman kullanıma hazır olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Film kalınlığı seçenekleri arasında 75 micron ve 125 micron bulunur, bu da farklı ihtiyaçlarınıza uygun esneklik sağlar. Soğuk laminasyon özelliği sayesinde hassas belgeleri güvenli bir şekilde laminasyonlayabilirsiniz. Cihazın kaplama hızı 25 cm/dakika olarak tasarlanmıştır, bu da verimliliği artırmanıza yardımcı olur. Ön ısınma süresi 3-5 dakika arasında değişirken, manuel boşa çıkarma kolu sayesinde sıkışmaları kolayca engelleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** S**; Ürün görseldekinin aynısı. Cuma akşam sipariş verdim cumartesi sabah kargoya verildi pazartesi Şırnak’ta elime ulaştı. Okul öncesi öğretmeniyim etkinlikler için aldım kesinlikle tavsiye ederim.

💬 M** G**;Ürünü set halinde almıştım. Sınıfımda kullanıyorum. Küçük oyun kartları, pano çalışmaları, yaz sil etkinlikleri gibi birçok alanda kullandım. Kullanırken hiç sorun yaşamadım. Yaklaşık 2,5 yıldır kullanıyorum. Kullanım talimatlarına uyulursa ( kapatırken soğuma moduna alma bekleme)çok uzun süre kullanılır. Kenar kesme aparatı da çok işe yarıyor. ben almak isteyenler tavsiye ederim. Fiyat olarak cazipse kaçırmayın.


Sarff 230M A4 Laminasyon Makinesi

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 3 Dk

Kalınlık: 250 Micron

Sarff 230M A4 Laminasyon Makinesi, pratik tasarımı ve kullanışlı özellikleri ile dikkat çeken bir modeldir. Bu makine, belgelerinizi korumanız ve daha profesyonel bir görünüm kazandırmanız için ideal bir seçenektir. Bu laminasyon makinesinin 4 adet merdanesi bulunur, bu sayede laminasyon işlemi daha dengeli ve verimli bir şekilde gerçekleştirilir. A4 boyutuna uygun olan 230 mm kaplama genişliği ile farklı boyuttaki belgeleri rahatça laminasyonlayabilirsiniz. Sadece 3 dakikalık bir ısınma süresi ile hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale gelir. Manuel ısı kontrolü, belgelerinizin ihtiyaca göre ideal sıcaklıkta laminasyonlanmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** S**; hiç yorum yok diye tereddüt etmiştim ve aldım 2018 de şu ana kadar sıkıntısız kullanıyorum almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

💬 A** A**; Çok güzel. Almak isteyenlere öneririm.


Hp 400 A3 Onelam

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 2-4 Dk

Giriş Genişliği: 330 mm

Boyut: 460 x 140 x 86 mm

Ağırlık: 1,77 kg

En iyi laminasyon makinelerinden biri olan HP 400 A3 Onelam, ev ve hobi ihtiyaçlarından ofis işyerlerine kadar çeşitli kullanım alanlarına hitap etmektedir. Kartvizit boyutlarından A3 formatına kadar çeşitli laminasyon formatlarına destek sunar. HP 400 A3 Onelam, film kalınlığına bağlı olarak otomatik olarak ayarlanan sıcaklık kontrollü bir sistem sunar. Otomatik bekleme modu, cihazın enerji tasarrufu sağlamak için 30 dakika sonra otomatik olarak bekleme moduna geçmesini sağlar. ABS işlevi sayesinde silindirleri serbest bırakmak kolaydır. Isınma süresi, farklı kalınlıktaki laminasyon filmi için 2-4 dakika arasında değişir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** K**; Küçük ofis ve ev için oldukça yeterli bir ürün.

💬 A** T**; Ürün çok güzel anaokulu öğretmeniyim minikler için kartlar hazırlıyorum.


Leitz İlam Home Office A3 7440 Laminasyon Makinası

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 3 Dk

Giriş Genişliği: 230 mm

Boyut: 128 x 76 x 465 mm

Ağırlık: 1,7 kg

Leitz İlam Home Office A3 7440 Laminasyon Makinası, hızlı ısınma süresi ve şık tasarımıyla öne çıkan bir modeldir. Ürünün ısınma süresi sadece 3 dakikadır ve 80-125 mikron aralığındaki laminasyon poşetleri için uygundur. Kompakt tasarımı ve WOW renkleri ile ev veya ofis ortamına stil katmaktadır. Cihaz, 30 dakika boyunca kullanılmadığında otomatik olarak kapanarak düşük enerji tüketimine olanak tanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** S**; Çok beğendim teşekkür ederim.

💬 Y** E**; Ofiste pvc laminasyon yapmak için gayet pratik bir ürün, kullanımı kolay aynı gün kargoladılar sağ olsunlar.


Mapilam LM153 A3 Laminasyon Makinesi

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 3 Dk

Kaplama Genişliği: 330 mm

Boyut: 450 x 175 x 92 mm

Ağırlık: 4,5 kg

Mapilam LM153 A3 Laminasyon Makinesi, ileri teknolojisi ve yüksek performansıyla mükemmel sonuçlar sunan bir A3 laminasyon makinesidir. Kimlik kartları, dökümanlar ve fotoğraflar gibi öğeleri mükemmel bir şekilde korurken, koruyucu malzeme kullanmadan da lamine edebilme özelliği sunar. Sabit hız, değişken ısı ayarı, malzeme kalınlığına uyum sağlayan merdaneler, sıkışma durumunda geri alma butonu, soğuk laminasyon yeteneği gibi özelliklerle donatılmıştır. Kişisel kullanımın yanı sıra ofis ortamlarında da rahatlıkla kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** T**; Çok güzel bir ürün fiyatı hak ediyor.

💬 A** Ç**; Ofisimde kullanırım işimi görüyor tavsiye ederim.


Tiko AL4201 Laminasyon Makinesi

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 5 Dk

Laminasyon Hızı: 295 mm/dk

Boyut: 364 x 182 x 106 mm

Ağırlık: 2,3 kg

Tiko AL4201 Laminasyon Makinesi, kullanımının kolay olmasından dolayı dikkat çekmektedir. Maksimum kaplama genişliği 23 cm olan bu laminasyın makinesi, farklı boyutlardaki belgeleri kolayca işleyebilmenize yardımcı olmaktadır. Laminasyon hızı 295 mm/dakika olarak ayarlanmıştır bu da hızlı ve verimli bir kaplama işlemi sağlar. Maksimum laminasyon kalınlığı 0.8 mm veya 75 – 175 mikron arasında değişebilmektedir. Isıtma sistemi kullanan bu makine, ayarlanabilir termostat sistemi sayesinde istediğiniz sıcaklık seviyesini belirleyebilirsiniz. 5 dakikalık bir ön ısıtma süresi, hızlı bir şekilde işe başlamanıza yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** F**;Cihazı yeni aldım. İlk laminasyonları yapıyorum. Gayet iyi çalışıyor. Kullanım talimatına uyduktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşılacağını sanmıyorum. Ofis için ideal. Her türlü yazı ve evrak kullanım süresini kalıcı hale getiriyor. Gayet memnunum.

💬 Y** G**; 1000 kart bastım ve hiç problemsiz çalışıyor. ısınması 6-7 dakika sürüyor, sonra sürün kartları, tek geçiş yetiyor. Okul için harika bir ürün


Baove OCW280 A4 Laminasyon Makinesi

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 3 Dk

Güç: 265 W

Boyut: 385 x 135 x 100 mm

Ağırlık: 1,4 kg

En iyi laminasyon makineleri arasında yer alan Baove OCW280 A4, A4, A5 ve A6 boyutlarındaki belgeler için laminasyon film kaplama özelliği sunar. Ayrıca entegre harici köşe yuvarlama aparatı sayesinde belgelerinizi daha estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Sıcak ve soğuk laminasyon film kaplama yeteneği, farklı ihtiyaçlarınıza uyum sağlar.Makinanın dahili kağıt kesme aparatı ve kılavuz ray sistemi, belgelerinizi laminasyon yaparken kesmeyi ve düzgün bir şekilde hizalamayı kolaylaştırır. Dakikada 250mm’lik laminasyon kaplama hızı, verimli bir çalışma sağlar. 230mm’lik film giriş ağızlığı, farklı boyuttaki belgeleri rahatça işlemenize olanak tanır. Ayrıca ışıkla ikaz özelliği sayesinde güvenli kullanım sunmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** İ**; Daha ne olsun gayet güzel pvc yapıyor ben beğendim.

💬 N** A**; Ürünü yaklaşık 2 ay önce almıştım. Fakat ancak kullanabildim. Paketlenmesi çok sağlamdı. Ürünün kullanımı oldukça basit. Öğrencilerim için hazırladığım etkinlikler artık çok daha uzun ömürlü olacak. Çok teşekkür ederim.


Escrito ESL440 Layun Ev ve Ofis Tipi A4 Laminasyon Makinesi

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 3-4 Dk

Giriş Genişliği: 220 mm

Film Kalınlığı: 80-120 mic

Escrito ESL440 Layun Ev ve Ofis Tipi A4 Laminasyon Makinesi, 3-4 dakikalık kısa bir ısınma süresine sahiptir, böylece hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Film kalınlığı 80-120 mikron arasında değişebilir, bu da farklı kalınlıktaki belgeleri uygun şekilde lamine etmenize yardımcı olmaktadır. Hem ev hem de ofis kullanımı için uygun olan Escrito ESL440, 220 mm giriş genişliğine sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Deneme yaptım fiyatına göre gayet başarılı bir ürün.

💬 T** E**; Ürün sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Gayet güzel.


GBC Inspire+ A4 Laminasyon Makinesi

Ürün Özellikleri

Isınma Süresi: 5 Dk

En iyi laminasyon makinesi öneri listemizin son sırasında yer alan GBC Inspire+ A4 Laminasyon Makinesi, kullanımı kolay ve çeşitli özellikleriyle dikkat çeken bir modeldir. Makinanın kolay açılma mekanizması ve hızlı ısınma süresi sayesinde laminasyona hazır olma süresi sadece 5 dakikadır. GBC Inspire+ Laminasyon Makinesi, kimlik kartlarından A4 boyutuna kadar olan belgelerde kullanıma uygundur. 75 mikron termal poşetlerle kullanılması önerilen bu laminasyon makinesi, kendinden yapışkanlı soğuk laminasyon poşetleriyle de kullanılabilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; Gayet güzel bir ürün 1 aydır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.

💬 H** G**; Ürün güzel iş görüyor sıkıntısız.


Lazer YazıcıYazıcı
İlginizi Çekebilir

En iyi laminasyon makinesi hangisi?

En iyi laminasyon makineleri arasında; Mühlen Elegant 418 A4 Laminasyon PVC Makinası, Olympia A230 A4 Pvc Laminasyon Makinesi, Sarff 230M A4 Laminasyon Makinesi, Hp 400 A3 Onelam, Mapilam LM153 A3 Laminasyon Makinesi, Tiko AL4201 Laminasyon Makinesi, Leitz İlam Home Office A3 7440 Laminasyon Makinası, Baove OCW280 A4 Laminasyon Makinesi, Escrito ESL440 Layun Ev ve Ofis Tipi A4 Laminasyon Makinesi ve GBC Inspire+ A4 Laminasyon Makinesi yer almaktadır.

Laminasyon filmi kaç mikron olmalı?

Kitap ve cilt kaplamak için ince laminasyon filmleri kullanılmaktadır. Bu sebeple 125 mikron film laminasyon makineleri için idealdir.

Laminasyon makinesi nedir?

Laminasyon makinesi, belgeleri dış etkenlere karşı koruma sağlamak, uzun ömürlülüğünü artırmak ve daha profesyonel bir görünüm elde etmek amacıyla kullanılır. Laminasyon makinesi, belgeleri su, kir, solma, yıpranma gibi olumsuz etkenlerden korur.