Lateks, vücudu destekler ve basınç noktalarını azaltarak rahat bir uyku ortamı sağlar. Evinizde konforlu bir uyku deneyimi arıyorsanız, lateks yataklar mükemmel bir seçenek olabilir. Lateks yataklar doğal lateks malzemeleri kullanılarak üretilir ve uyku kalitesini artırmak için özel olarak tasarlanır. Ancak, piyasada birçok farklı lateks yatak markası bulunur. Bu nedenle, seçimi yapmak bazen zor olabilir. Sizin için hazırladığımız bu yazımızda, en iyi 10 lateks yatak markalarını derledik.

Sıra MarkaYayİyiÖneri Puanı
1WellMatt LatekspoVar10/9.9
2İnnova BeddingYok10/9.8
3Doctor-Bed Q SystemYok10/9.8
4İdaş BostonVar10/9.7
5FillegoYok10/9.7
6Pony LunaVar10/9.7
7Yataş Bedding Zero GravityVar10/9.6
8Bucca NovaYok10/9.6
9Chloe HybridVar10/9.5
10Işbir Yatak MinaYok10/9.5
Lateks Yatak Öneri Listesi

En İyi Lateks Yatak Markaları Önerisi

Doğal malzemelerle özenle üretilen lateks yataklar, sadece konforlu bir uyku deneyimi sunmakla kalmaz, aynı zamanda vücut formunu kusursuzca sararak sağlıklı bir uyku ortamı oluşturur.

İşte en iyi lateks yatak tavsiyesi…

WellMatt Latekspo Organik Yatak

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 25 cm
 • Yay: Var

Keten ve pamuk iplikleriyle hazırlanan WellMatt Latekspo Organik Yatak, rahatlığı ve doğallığı bir araya getirir. At Yelesi, hindistan cevizi lifleri ve doğal lateks gibi malzemeleri, mükemmel bir klima konforu sunarak gece boyunca ideal bir uyku deneyimi sağlar. Yatağın çift taraflı yapısı, mevsimlere bağımlı olmaksızın kullanım esnekliği sunar. El işçiliği ile hazırlanan bu organik yatak, uzun ömür ve anti-bakteriyel özellikleri ile öne çıkar.

Kullanıcı Yorumları

💬 T*** Ö***: 20 yıllık evliliğimizi kutluyoruz.eşimin hediyesi bu yatak oldu, gerçekten konforu çok iyi. Görüntüsü de çok şık.

💬 Ç*** O***: Ürünümüzü aldık kullanmaya başladık. Çok beğendik.


İnnova Bedding Doğal Lateks Yatak

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 20 cm
 • Yay: Yok

Innova Bedding Doğal Lateks Yatak eşsiz konforu ve nefes alabilir yapısı ile size rahat bir uyku sunar. Hava kanalları sayesinde gece boyunca terlemeyi önler. Anti-alerjik yapısı ile sağlığınıza özen gösterir. Ayrıca, ortopedik destek sağlayarak bel, boyun ve sırt ağrılarını azaltır. Yıkanabilir kılıfı sayesinde uzun ömürlü kullanım sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S*** R***: Lateks malzemesinin kalitesini biliyordum fakat İnnova sayesinde tekrardan Lateks malzemesinin kalitesine şahit oldum. Tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.

💬 F*** A***: Eşimin ağrıları vardı artık daha rahat uyuduğunu belirtiyor.


Doctor-Bed Q System Lateks Special Edition

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 28 cm
 • Yay: Yok

Özel tasarımı ve yüksek kaliteli özellikleri ile öne çıkan Doctor-Bed Q System Lateks Special Edition, vücudun anatomik yapısına mükemmel uyum sağlayarak, rahat bir uyku deneyimi sunar. Q System, uyurken kişinin hareketlerine anında tepki verirken, partnerinizin bu hareketleri hissetmemesine olanak tanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 T*** A***: Tek bir kötü yanı var sabahları uyanıp işe gitmek istemiyorum 🙂

💬 H*** S***: Beğendim kaliteli ürün.


İdaş Boston Late Lateks Yatak

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 24 cm
 • Yay: Var
 • Fermuar: Var

İdaş Boston Late Lateks Yatak, ALGUA teknolojisi ile işlenen kumaşı ve doğal lateks katmanıyla üstün bir uyku deneyimi sunar. Deniz yosunlarından elde edilen ALGUA kumaşı, rahat bir uyku ortamı yaratırken, doğal lateks katmanı hava sirkülasyonu sağlayarak terlemeyi önler ve vücuda tam destek sağlar. Ayrıca fermuarlı yapısı sayesinde kolayca çıkarılıp yıkanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 K*** A***: Lateksini beğendik. Kokusu mükemmel ve aylardır devam ediyor. Çok rahat ettik. Firmayı aradığımızda bize çok yardımcı oldular ve detaylı bilgi verdiler.

💬 B*** D***: Yatağı 3 haftadır kullanıyoruz. Önceki yatagimiz yaylı yatak idi. İlk kez lateks yatak kullanıyoruz . Şu ana kadarki izlenimlerimiz: Yatak ilk geldiğinde biraz kokuyordu fakat 2- 3 gün havalandırınca koku kalmadı. İdeal sertlikte oldukça rahat bir yatak. Yaysız olması sebebiyle birbirimizin hareketlerinden etkilenmiyoruz.


Fillego Visco & Lateks Yatak

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 21 cm
 • Yay: Yok

Fillego Visco & Lateks Yatak, sunduğu çeşitli konfor katmanları ve yenilikçi özellikleriyle öne çıkar. 570 gr pamuklu örme kumaş, 4 cm lateks, 4 cm visco, 3 cm EgoSoft sünger ve 10 cm EgoHard süngerden oluşan katmanları, her kullanıcıya uygun bir uyku deneyimi sağlar. Ayrıca, yazlık-kışlık ve sertlik-yumuşaklık gibi tercihlere göre ayarlanabilen 6 farklı konfor seviyesi sunar. ALGUA teknolojisi ile deniz yosunlarından elde edilen konforu sağlarken, lateks katmanı vücut ısısını dengeler ve ferahlık hissi sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A*** C***: Çok rahat ettirdi.

💬 A*** İ***: Güzel ve kaliteli


Pony Yatak Luna-Ergonomik Lateks

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 25 cm
 • Yay: Var

Pony Luna Ergonomik Lateks Yatak, rahat ve destekleyici bir uyku deneyimi sunan yüksek kaliteli bir yataktır. %100 doğal lateks malzemeden üretilen bu yatak, vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtarak omurgayı destekler. Bu sayede sırt ağrısı, boyun ağrısı ve uyku apnesi gibi sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 S*** A***: Harika bir yatak. Çok rahat. Tavsiye ederim.

💬 B*** Ç***: 15 gündür kullanıyoruz çok memnunuz.


Yataş Bedding Zero Gravity Latex Pocket Yaylı Yatak

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 33 cm
 • Yay: Var

Yataş Bedding Zero Gravity Latex Pocket Yaylı Yatak, kauçuk ağacının özünden elde edilen esnek yapısıyla kişisel vücut profiline uyum sağlayarak destek sunar. İçeriğindeki 7 bölgeli yay yerleşimi sayesinde vücut ağırlığını minimalize eder. Omurgaya olan baskıyı azaltarak vücudun ideal bir biçimde dinlenmesini sağlar. Adaptive teknolojisi ile kişiye özel bir klima işlevi gören bu yatak, gece boyunca nem dengesini koruyarak sıcaklığa bağlı uyku bölünmelerini önler.

Kullanıcı Yorumları

💬 B*** Ö***: Kronikleşen sırt ağrılarımdan ötürü yılda 1-2 kez kilitlenip kalabiliyorum ve buna bağlı olarak nefes darlığı da yaşıyorum. Yakın zamanda yine başıma geldi ancak bu kez çok daha zahmetsiz oldu. Önceden en az 1 gün olduğum yerde hareketsiz yatmam gerekirken, bu sıkıntıyla karşılaşmadım ve iyileşmem de hızlandı. Artan uyku kalitemden söz etmiyorum bile.

💬 E*** G***: Öncelikle şunu belirteyim bu yatağı aldığım güne kadar yatakta uyumamışım. Yatak kavramını tam olarak kafamda oturtmamı sağlayan model. Tavsiye eden arkadaşıma çok teşekkür ediyorum ağrısız bir güne uyanmak ne demekmiş şimdi anladım.


Bucca Nova Hybrid Lateks Yatak

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 21 cm
 • Yay: Yok

Yüksek teknolojisi ve doğal malzemesi sayesinde Bucca Nova Hybrid Lateks Yatak konfor ve anti bakteriyel koruma sağlar. Doğal havalandırma özelliği, vücut ısısını dengede tutar. Ayrıca yatakta kuş tüyü sünger ve 480gr pamuklu örme kumaş da bulunur. Bu sayede daha fazla yumuşaklık sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 D*** F***: Yazlığım için tercih ettiğim ikinci en iyi ürün diyebilirim.

💬 F*** A***: Bence bu yatak efsane. Oturdugunuz zaman yumuşak gibi gelebilir ama orta sertlikte bir yapıya sahip ve bu cok ergonomik.


Chloe Hybrid Paket Yaylı Lateks Yatak

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 24 cm
 • Yay: Var

Chloe Hybrid Paket Yaylı Lateks Yatak, yenilikçi tasarımı ve benzersiz özellikleri ile ferah, dinlendirici bir uyku deneyimi sunar. 5 zone pocket yay sistemi ile lateks ve hybrid konstrüksiyon teknolojisinin birleşimiyle farklı konforları bir araya getirir. Ayrıca, ekstra hava kanalları ile gece boyunca ferah bir uyku ortamı oluşturur.

Kullanıcı Yorumları

💬 K*** S***: Yatak kesinlikle çok kaliteli fiyat performans olarak mükemmel.

💬 H*** B***: Orta sert güzel bir ürün.


Işbir Yatak Mina Lateksit Ergonomik Yatak

Ürün Özellikleri

 • Yatak Yüksekliği: 21 cm
 • Yay: Yok

Işbir Yatak Mina, yaysız seçeneği ile yumuşak ve ergonomik bir uyku deneyimi sunar. Yüksek kaliteli PU süngeri kullanarak hava geçirgenliği özelliklerine sahiptir. Özel örgü kumaşı, terletmeyen ve kaliteli bir uyku yüzeyi sunan Quallofil Allerban Silikon Elyafı ile tasarlanmıştır. Bu özel malzeme, konforu artırırken aynı zamanda hijyenik bir uyku ortamı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A*** A***: Evdeki 3. İşbir markalı yatak kızıma da aynı yatağı kullanıyoruz çok memnunuz.

💬 S*** D***: Yatak yumuşak diye geçiyor. Annem kullanıyor. Gayet kaliteli rahat.


YATAK ODASI TAKIMIORTOPEDİK YASTIK ÖNERİSİ
İlginizi Çekebilir

En iyi lateks yatak hangisi?

Herkesin uyku tercihi farklı olduğu için en iyi lateks yatak bütçe ve ihtiyaçlara bağlı olarak değişebilir. Ancak, özellikle İnnova Bedding Doğal Lateks Yatak ve Doctor-Bed Q System Lateks Special Edition gibi modeller, yüksek kalite ve konfor sunan seçenekler arasında yer alır.

Lateks yatak sağlıklı mı?

Lateks yataklar genellikle sağlıklı bir uyku ortamı sunar. Doğal lateks, anti-bakteriyel ve anti-alerjik özelliklere sahiptir, bu da alerjik reaksiyonları önler.

Lateks yatak özelliği nedir?

Lateks yatak, doğal kauçuk ağacının sütünden elde edilen bir malzemenin kullanıldığı bir yatak türüdür. Bu yataklar, lateksin esnek yapısı sayesinde vücuda mükemmel destek sağlar.

Lateks yatak kimler için uygundur?

Lateks yataklar, alerji duyarlılığı olanlar, sırt veya eklem ağrısı çekenler, terleme sorunu yaşayan herkes için ideal bir seçenektir.