Tek kişilik yataklar genelde çocuk, genç ve misafir odalarında tercih ediliyor. Uyku kalitesini artırmak için her şeyin düşünüldüğü yataklarda çok çeşitli malzemelerin kullanıldığı model seçenekleri bulunuyor. Bonel, herkül ve paket yaylı yatakların yanında viskodan üretilen yataklar da bulunuyor. İç dolgu malzemelerinde ise elyaf, pamuk, sünger ve organik malzemeler tercih ediliyor. Yatak kumaşlarında ise terletmeme özellikli, nefes alabilen kumaşlara yer veriliyor.

Sıra ModelDestek TipiİyiÖneri Puanı
1Yatsan Lateks HybridPaket Yay10/9.9
2WellMatt Atigo OrganikPaket Yay10/10
3Halsa MälarenProflex Yay10/10
4Niron SofyMulti Spring Yay10/9.8
5Viscoflex İşbir 17 OrtopedikVisko10/9.9
6Us. Sleeping Full GreyBonel Yay10/9.7
7Setay ComfortHerkül Yay10/9.7
8Yataş Projects PremierDHT Yay10/9.9
9Bellona EcoplusBonel Yay10/9.7
10İdaş Delüx PadliBonel Yay10/9.7
Tek Kişilik Yatak Öneri Listesi

En İyi 10 Tek Kişilik Yatak Önerisi

Visko, Bonel, herkül ve paket yaylı iç yapıya sahip, ortopedik ve ergonomik tek kişilik yatakları inceledik, en iyi modelleri öneri listemizde sıraladık. Aradığınız modeli yazımızda bulacağınıza eminiz.

İşte en iyi tek kişilik yatak önerileri:

Yatsan Lateks Hybrid Tek Kişilik Yatak

Yatsan Lateks Hybrid Tek Kişilik Yatak
 • Sertlik Derecesi: Orta sert
 • Destek Tipi: Paket yay
 • Kumaş: Pamuk, Aloe vera
 • İç dolgu: Lateks, Yün

Tek kişilik yatak önerilerimizin ilk sırasında Yatsan Lateks Hybrid Yatak var. Paket yay sisteminin kullanıldığı yatak, vücudun her alanını ayrı ayrı destekler, omurga sağlığını korur. Size de huzurlu ve rahat bir uyku çekmek kalır. Pamuk ve aloe veranın kullanıldığı yatak, doğal malzemeleriyle öne çıkıyor. Nefes alabilen yatak, yüzeyi terlemeyi azaltır, benzersiz bir uyku deneyimi yaşatır.


WellMatt Atigo Organik Yatak

WellMatt Atigo Organik Yatak
 • Sertlik Derecesi: Orta sert
 • Destek Tipi: Paket yay, lateks
 • Kumaş: Keten, pamuk
 • İç dolgu: Lateks, At yelesi, yün

WellMatt Atigo Organik Yatak, görüp görebileceğiniz en rahat yataklardan biri. Konfor için her şeyin ayrıntılı düşünüldüğü yatakta dünyanın en kaliteli yatak dolgularından olan at yelesi kullanılıyor. Bunun yanında Hollanda yünü, doğal pamuk ve lateks de yatağın iç katmanlarını oluşturuyor. 35 dansite yoğunluktaki süngeri paket yaylar destekliyor. Doğal malzemelerden el işçiliğiyle üretilen model, konforlu uykunun anahtarı…


Halsa Mälaren Yatak

Halsa Mälaren Yatak
 • Destek Tipi: Proflex yay
 • Kumaş: Pamuk

Halsa Mälaren Yatak rahatlığını doğadan alan bir başka model. Doğal pamuğun kullanıldığı model, hava geçirgenliği fazla olduğu için her daim kuru kalıyor ve ısıyı dengeliyor. Spine Support System sayesinde yatağın her bir tarafı tüm omurga dengeleniyor ve dinç uyanmanızı sağlıyor. Yatağın içinde İsveç çeliğinden üretilen proflex yay kullanılıyor. Bu yay, ürüne uzun ömürlülük katıyor.


Niron Sofy Bir Buçuk Kişilik Yatak

Niron Sofy Bir Buçuk Kişilik Yatak
 • Sertlik Derecesi: Orta
 • Destek Tipi: Multi spring yay
 • Kumaş: Örme kumaş
 • İç dolgu: Slikon elyaf

Niron Sofy Bir Buçuk Kişilik Yatak, standart tek kişilik yataklardan biraz daha büyük. Farklı ölçü seçenekleri bulunan yatakta multi spring yay kullanılıyor. Yarı ortopedik yatağın dolgusunda silikon elyaf bulunuyor, yüzeyinde ise örme kumaş yer alıyor. Çift taraflı kullanım imkanı sunan model, uzun yıllar kullanılabilir.


Viscoflex İşbir 17 Ortopedik Visco Tek Kişilik Yatak

Viscoflex İşbir 17 Ortopedik Visco Tek Kişilik Yatak
 • Sertlik Derecesi: Orta
 • Destek Tipi: Visko
 • Kumaş: Yıkanabilir jakarlı kumaş

Tek kişilik yatak öneri listemizde visko modellere de yer var. Viskonun benzersiz konfor deneyimini yaşamak için Viscoflex Işbir 17 Ortopedik Yatağa göz atabilirsiniz. Isıya ve basınca duyarlı yatak, tüm vücudunuzu destekler ve yatak kaynaklı olan kas ve kemik ağrılarınızı ortadan kaldırır. Yıkanabilir kumaştan üretilen model, son derece kullanışlıdır. Hava geçirgenliği sayesinde nemi dengede tutar.


Us. Sleeping Full Grey Yaylı Tek Kişilik Yatak

Us. Sleeping Full Grey Yaylı Tek Kişilik Yatak
 • Destek Tipi: Bonel yay
 • Kumaş: Örme pamuk kumaş
 • İç dolgu: Sünger, elyaf, tela

Tek kişilik yatak önerilerimizin en uygun fiyatlı modeli olan Us. Sleeping Full Grey. Bonel yaylı yatakta farklı yoğunluklardaki elyaf, sünger ve tela kullanılıyor. Yatağın üst katmanında ise pamuklu örme kumaş yer alıyor. Ürünün her iki yüzünde de kapitone dikilmiş sünger dolgular bulunuyor. Bütçe dostu yatak, misafir ve çocuk odalarında kullanılabilir.


Setay Comfort Ortopedik Yatak

Setay Comfort Ortopedik Yatak
 • Sertlik Derecesi: Orta sert
 • Destek Tipi: Herkül yay
 • İç dolgu: Silikonize elyaf, sünger

Öneri listemizin uygun fiyatlı bir diğer modeli Setay Comfort Ortopedik Yatak. Özel dolgulu keçe, silikonize elyaf, omurga süngeri ve hypersoft süngerlerle donatılan iç katman, herkül yay sistemiyle destekleniyor. Orta sert yapıdaki model, uzun yıllar deforme olmuyor.


Yataş Projects Premier 500 Seri Tek Kişilik Yatak

Yataş Projects Premier 500 Seri Tek Kişilik Yatak
 • Sertlik Derecesi: Orta
 • Destek Tipi: DHT yay
 • Kumaş: Panel kumaş
 • İç dolgu: Elyaf, plaka sünger, rulo sünger

Yataş Projects Premier 500 Seri Tek Kişilik Yatak’ta markaya özel DHT yaylı sistem kullanılır. Uzun ömürlü bu yay sistemi sayesinde her zaman yatağınızı ilk günkü konforunda kullanabilirsiniz. Modelde bulunan elyaf dolgu, doğal klima görevi görerek nem oluşumunu önler. Panel kumaşla kaplanan Yataş tek kişilik yatakta dolgulu sabit uyku pedi yer alır. Konforlu iç dolgu ve üst yüzey uyku kalitenizi artırır.


Bellona Ecoplus Tek Kişilik Yatak

Bellona Ecoplus Tek Kişilik Yatak
 • Destek Tipi: Bonel yay

Bellona Ecoplus Tek Kişilik Yatak’ta bonel yay sistemi kullanılıyor. Çökmeye karşı direnç gösteren yay, yatağın kullanım ömrünü uzatıyor. Yatak kenarlarında özel havuzlama yöntemi kullanılıyor ve ürün çift taraflı kullanılabiliyor. Uygun fiyatlı Bellona çift kişilik yatak, birçok kişi tarafından tercih ediliyor, çocuk odası ve misafir odası gibi tek kişilik yatak gerektiren yerlerde kullanılıyor.


İdaş Delüx Padli Yatak

İdaş Delüx Padli Yatak
 • Sertlik Derecesi: Orta
 • Destek Tipi: Bonel yay
 • İç dolgu: HYP dolgu
 • Kumaş: Fresche örgü kumaş

İdaş Delüx Padli Yatak’ta çelik yaylar ve HYP dolgu kullanılıyor. Yatak yüzeyinde ise fresche örgü kumaş yer alıyor. Özel yapıdaki bu kumaş mikroorganizmaların oluşumunu engelliyor. Çift taraflı kullanılabilen model, uzun yıllar konforundan ödün vermiyor. Nem ve ısı transferi sayesinde uyku sırasında rahatsız edebilecek terlemeleri önlüyor.


90×190 yatak tek kişilik mi?

90×190 cm ölçüsü standart tek kişilik yataklarda kullanılır. Birçok model bu ölçüde yatak üretir ancak farklı ölçü seçenekleri de sunar. Daha büyük, bir buçuk kişilik diye ifade edilen yataklar da bulunur.

Önerilen en iyi tek kişilik yatak hangisi?

En iyi tek kişilik yatak markalarını sıralayalım: Yatsan, WellMatt, Halsa, Niron, İşbir, Us. Sleeping, Setay, Yataş, Bellona ve İdaş bonel, paket yay ve visko malzemenin kullanıldığı, ortopedik ve yarı ortopedik seçenekler sunan, ağrıları azaltan ve önleyen, uzun yıllar çökmeyen en iyi tek kişilik yatakları üreten markalar arasında yer alıyor.

Sert yatakta kimler yatar?

Sert yataklar, yatağa gömülmeyi sevmeyen ve vücut ağırlığı fazla olan kişiler için idealdir. Omurgayı düz tutan bu yataklar bazı kişiler için en rahat yataklardır. Vücut ağırlığı her yere eşit olarak yayılır ve yatağın ömrü de uzamış olur.

Visco yatak mı yaylı yatak mı?

Visko yatak yaylı yataklarda göre vücudu daha iyi destekler, tüm vücut kıvrımlarınızın şeklini alır. Yüz üstü uyuyanlardansanız visko yatakları seçmemenizi öneririz. Yaylı yataklar sizin için daha uygun olabilir. Sert yataklara alıştıysanız ve bunu seviyorsanız visko yatak sizi memnun etmeyebilir. Çünkü bu yataklar yumuşaklıklarıyla bilinir. Paket yaylı yataklar da vücudu desteklemekte oldukça başarılıdır ve yumuşak, orta, sert gibi seçenekleri bulunur. Gece terlemeden ve nemden şikayet ediyorsanız visko yatağa yönelebilirsiniz. Visko vücut ısısını dengelemekte oldukça başarılıdır. Kısacası kendi tercih ve uyku pozisyonunuza göre yatak seçmenizde fayda var.