Sebze ve meyveleri kurutarak, yıl boyunca tüketebileceğiniz besleyici atıştırmalıklar ve yemekler hazırlamak mümkün. Doğal lezzetleri korumanızı sağlayacak sebze meyve kurutma makineleri, evde pratik şekilde gıdaları sağlıkla kurutma imkanı sunuyor. Taptaze meyve ve sebzelerin doğallığını, vitaminlerini ve minerallerini koruyarak, gıdaları her daim sofranızda tutmanızı sağlayan kurutma makineleri, beslenmesine dikkat edenlerin tercihi oluyor.

Özellikle çocuklu aileler tarafından sağlıklı atıştırmalık hazırlamak için kullanılan sebze meyve kurutma makineleri, yaz gıdalarını kışın da tüketebilme imkanı sunuyor. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, en iyi sebze meyve kurutma makinelerinden oluşuyor.

Sıra ModelRaf SayısıİyiÖneri Puanı
1Tribest Sedona Supreme SDC-S101-F910/9.9
2Klarstein Fruit Jerky Plus 6610/9.9
3Karaca Mutfaksever510/9.9
4Excalibur910/9.9
5Klarstein Bananarama610/9.8
6Dalle SS-06C610/9.8
7Tre Spade Atacama F77000 Pro610/9.8
8Tiastar510/9.7
9Briz BR640510/9.7
10Kiwi KFD-5150510/9.6
Sebze Meyve Kurutma Makinesi Öneri Listesi

En İyi Sebze Meyve Kurutma Makinesi Modelleri

Sağlıklı ve doğal beslenmenin giderek daha önem kazandığı günümüzde, sebze ve meyvelerin lezzetini ve besin değerini koruyarak uzun süre saklamak için sebze meyve kurutma makineleri oldukça popüler hale gelmiştir. Eğer siz de sağlıklı atıştırmalıklar veya yemekler hazırlamak için meyve ve sebzelerinizi kurutmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İşte en iyi sebze meyve kurutma makinesi tavsiyesi

Tribest Sedona Supreme SDC-S101-F Meyve ve Sebze Kurutma Makinesi

Ürün Özellikleri

Raf: 9 Adet

Güç: 570 W

LED Panel: Var

Hacmi: 47 L

Listemizin ilk sırasında yer alan Tribest Sedona Supreme SDC-S101-F, en iyi sebze meyve kurutma makinelerinden biri. Kuruttuğunuz gıdaya göre kurutma derecesini ayarlayabileceğiniz bu makine, 17,8 cm çapındaki tek fanı sayesinde eşit kurutma sağlar. 9 adet paslanmaz çelikten tepsisi sayesinde aynı anda birden çok ürünü kurutmaya yardımcı olan bu makine, ultra sessiz çalışma özelliğiyle de rahatsızlık vermemektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** K**; Ürün gayet başarılı kurutma sağlıyor. İlk parti hunnaplarımızı kuruttuk teşekkürler

💬 S** B**; Kış için domateslerimi, kabaklarımı, biberlerimi falan bu makine ile kuruttum hem temiz hem de pratik oldu.


Klarstein Fruit Jerky Plus 6 Meyve Sebze Gıda Kurutucu

Ürün Özellikleri

Raf: 6 Adet

Güç: 500 W

LED Panel: Var

Ağırlık: 5,4 kg

Ölçü: 35 x 32 x 45 cm

6 adet rafa sahip olan Klarstein Fruit Jerky Plus 6, 35-70 derece arasında ayarlanabilir sıcaklık sunuyor. Yapışmaz özellikteki tavaları sayesinde koyduğunuz sebze ve meyveyi kolayca çıkarabildiğiniz bu makine, gösterge paneli sayesinde kolayca kullanılabiliyor. Pratik bir şekilde sebze ve meyvelerinizi kurutmaya yardımcı olan bu ürün, gıdaların lezzetini muhafaza ederek kurutuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** B**; kullandık memnunuz. ama elektrik çok harcıyor…

💬 Ş** Ş**; Öncelikle satıcıya ve firmaya çok teşekkür ederim. Kendilerinden ufak bir ricada bulundum anında karşılığını aldım. Ayrıca ürün de çok güzel
Kesme kalınlığı önemli. Kalın keserseniz 17 saati buluyor
İnce kesmeniz durumunda 8-10 saatte tadını kaybetmeden çok güzel kurutuyorsunuz. Herşey için çok teşekkür ederim. Çok beğendim


Karaca Mutfaksever Meyve ve Sebze Kurutucu

Ürün Özellikleri

Raf: 5 Adet

Güç: 245 W

Sıcaklık: 40-70 Derece

Ölçü: 32 x 35 x 28,5 cm

Sebze ve meyvelerinizi enerji tasarrufu yaparak kurutmanıza yardımcı olan Karaca Mutfaksever, zamanlayıcı ayarı sayesinde kurutma işlemi bitince kendiliğinden durur. Ayrıca sadece sebze kurutmak için kullanılmayan makine, erişte, makarna ve et çeşitlerini kurutmak içinde kullanılıyor. 5 katlı rafa sahip olduğundan dolayı her katta farklı ürün kurutabilme imkanı sunan bu makine, 40-70 derece arasında sıcaklık ayarı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 L** K**; Ürün çok güzel istediğiniz meyveyi ince ince kesip diziyorsunuz 8 ile 12 saat arasında kurutma yapıyor cips gibi sağlıklı meyve yiyorsunuz çocuğunuz için mükemmel atıştırmalık elektrik on iki saat çalışsa da 3 lira gibi bir tutar markette 19 gr 7 liraya satıldığı düşünülürse hiçbir şey güzel ürün 😃

💬 A** S**; Kısa sürede elime geçti, paketleme iyiydi. Üzüm kuruttum biraz uzun bir süre gerekiyor ama çok güzel oldu, beş rafı da yeterli büyüklükte. Diğer meyveler sanırım daha kısa sürede kurur. Umarım elektrik faturasına çok yükleme olmaz. Ben beğendim..


Excalibur Gıda Kurutma Makinesi 9 Tepsili Meyve Sebze Kurutucu

Ürün Özellikleri

Raf: 9 Adet

Güç: 600 W

Ağırlık: 10 kg

Ölçü: 320 x 432 x 483 mm

Geniş aileler veya bu işi ticarete dökenler için uygun olan Excalibur, 9 tepsili olmasından dolayı daha fazla kurutma işlemi yapmaya fırsat tanıyor. En iyi meyve sebze kurutma makinelerinden biri olan Excalibur, 18 cm fan sistemi sayesinde her ürünün eşit derecede kurumasına yardım ediyor. 600 watt gücünde çalışan bu ürün, kompakt boyutuyla da her yere sığabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** G**; Meyvelerimi artık bu makine ile kurutuyorum sonra çocuklara cips gibi yediriyorum. Kıtır olduğu için çocukların çok hoşuna gidiyor.

💬 A** A**; Kışlık için kurutacağım sebzelerimi bu makine ile kolayca hallediyorum. Malum şehirlerde güneşte kurutmak için alan olmadığından artık böyle makinelere mecburuz.


Klarstein Bananarama Meyve Sebze Gıda Kurutucu

Ürün Özellikleri

Raf: 6 Adet

Güç: 550 W

Ağırlık: 3,4 kg

Ölçü: 43,5 x 22,5 x 29,5 cm

40 ile 70 derece arasında sıcaklık sunan Klarstein Bananarama, 1 saatten 48 saate kadar zamanlayıcı özelliğine sahip. Temizlenmesi kolay malzemeleri sayesinde beğenilen bu sebze meyve kurutma makinesi, kompakt yapısıyla her mutfağa sığabiliyor. Kullanımı oldukça basit olan bu sebze meyve kurutma makinesi, hava sirkülasyonunu iyi yaptığından dolayı her ürün eşit şekilde kuruyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** S**; Gayet memnunum. Trabzon hurmasını dilimledikten sonra 17 saatte gayet güzel kurutuyor. Başka meyvelerde denemedim.

💬 H** A**; Çok kullanışlı pratik bir ürün, ben beğendim.. çok ince dilimleyin hatta dilimleyici alın…


Dalle SS-06C Meyve Sebze Kurutucu

Ürün Özellikleri

Raf: 6 Adet

Güç: 650 W

Ağırlık: 17 kg

Ölçü: 35 x 45 x 32 cm

İster kışa hazırlık için sebze kurutun, isterseniz de sağlıklı atıştırmalık hazırlamak için meyve her ürünü pratik bir şekilde kurutan Dalle SS-06C, 6 tepsiye sahip. 30 ile 90 derece arasında sıcaklık ayarına sahip olan bu ürün, paslanmaz çelik tepsileri sayesinde uzun süre sorunsuz kullanım sunarken gönül rahatlığıyla çıkartıp temizleme imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; Ürün güzel sadece dilimleri eşit doğramanız gerekiyor biri ince biri kalın olunca aynı kurulukta olmuyorlar.

💬 B** O**; Senede bir iki kere kışa hazırlık için açıyorum makineyi her zaman kullanmıyorum çünkü çok elektrik harcıyor. Ama kış için bir şeyler yaparken pratik oluyor.


Tre Spade Atacama F77000 Pro Sebze Meyve Kurutma Makinası

Ürün Özellikleri

Raf: 6 Adet

Güç: 500 W

Ağırlık: 5,5 kg

Ölçü: 27 x 26 x 50 cm

5 otomatik çalışma ayarına sahip olan Tre Spade Atacama F77000 Pro, bu sayede besinlerin doğal lezzetini ve vitaminlerini koruyarak kurutma işlemi yapmaktadır. 500 watt gücünde çalışan bu sebze meyve kurutma makinesi, 6 tepsiye sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** K**; Dışarda ki havayla kuruttuğu için benim gibi Antalya neminde yaşıyorsanız ürünleriniz kıtırdayamıyor ve yumuşak kalıyor ama genel olarak makina pratik güzel. Profesyonel kurutmalar için kapasite ve süre olarak yetersiz ev için uygun.

💬 M** E**; Evde kullanım için aldım. Ürün pratik bir şekilde meyve kurutmaya yardım ediyor. Tatlılarımda vs kullanıyorum güzel oluyor.


Tiastar Meyve ve Sebze Kurutucu

Ürün Özellikleri

Raf: 5 Adet

Sıcaklık: 35-70 Derece

En iyi sebze meyve kurutma makineleri tavsiye listemizin 8. sırasında yer alan Tiastar, 360 derece hava sirkülasyonu sunuyor. 0 ile 72 saat arasında ayarlanabilen bu sebze meyve kurutma makinesi, işlem bittikten sonra otomatik kapanarak enerji tasarrufu sağlıyor. 35 ile 70 derece arasında sıcaklık sunan bu ürün, BPA içermediğinden gıdaları sağlıklı bir şekilde kurutmaktadır. Farklı kalınlıktaki yiyecekleri yerleştirebilmek için yükseklik ayarına sahip olan bu makine, 5 rafa sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ç**; Harika ürün gerçekten pratik şekilde meyve kurutuyorum.

💬 Y** İ**; Ev tipi meyve ve sebze kurutma makinesi olarak alınabilir. Güzel bir ürün. Kurutulmuş ürünleri seviyorsanız işinizi kolaylaştırır.


Briz BR640 Dijital Meyve Sebze Kurutucu

Ürün Özellikleri

Raf: 5 Adet

Ölçü: 32 x 26 cm

Aynı anda 5 farklı gıdayı kolayca kurutabilmeye yardımcı olan Briz BR640, dijital gösterge paneli sayesinde pratik kullanım sunuyor. Ayrılabilir tepsi sistemi sayesinde kolayca temizlenebilen bu sebze meyve kurutma makinesi, şeffaf olmasından dolayı kurutma sürecini rahatlıkla izleme imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** T**; Evde meyve ve sebze kurutmak için aldım. Güzel kurutuyor ürünün tadını da bozmuyor.

💬 E** O**; Sebze meyve kurutma makinesi almayı düşünenlere tavsiye ederim. Hem uygun fiyatlı hem de diğer pahalı ürünlerle aynı işi yapıyor.


Kiwi KFD-5150 Dijital Gıda Kurutucu

Ürün Özellikleri

Raf: 5 Adet

Güç: 350 W

Sıcaklık: 40-70 Derece

En iyi sebze meyve kurutma makinesi listemizin son sırasında yer alan Kiwi KFD-5150, kompakt yapısı sayesinde küçük mutfaklara bile kolayca sığabiliyor. 5 adet tepsisi sayesinde farklı ürünleri bir arada kurutma imkanı sunan bu sebze meyve kurutma makinesi, 48 saate kadar sürekli çalışabilme özelliğine sahip. 40-70 derece sıcaklığa sahip olan bu ürün, 350 watt gücünde çalışmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** E**; İyi ki de almışım çok güzel kurutuyor.

💬 O** B**; Ürün harika, paketi, kutusu sorunsuz geldi. Deneme yanılma ile hangi meyve nasıl kurutuluyor öğreniyorsunuz, kullanma kılavuzu yetersiz. Portakal ve elma kurusu ailece favorimiz.


En iyi sebze meyve kurutma makinesi hangisi?

En iyi sebze meyve kurutma makinesi arasında; Tribest Sedona Supreme SDC-S101-F Meyve ve Sebze Kurutma Makinesi, Klarstein Fruit Jerky Plus 6 Meyve Sebze Gıda Kurutucu, Karaca Mutfaksever Meyve ve Sebze Kurutucu, Excalibur Gıda Kurutma Makinesi 9 Tepsili Meyve Sebze Kurutucu, Klarstein Bananarama Meyve Sebze Gıda Kurutucu, Dalle SS-06C Meyve Sebze Kurutucu, Tre Spade Atacama F77000 Pro Sebze Meyve Kurutma Makinası, Tiastar Meyve ve Sebze Kurutucu, Briz BR640 Dijital Meyve Sebze Kurutucu ve Kiwi KFD-5150 Dijital Gıda Kurutucu yer almaktadır.

Sebze meyve kurutma makineleri ne kadar elektrik harcar?

Sebze ve kurutma makinelerinin elektrik harcama oranı marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Sebze ve meyve kurutma makinesi genellikle 500 – 1500 watt arasında enerji tüketmektedir.

Meyve kurutma makinesi kaç saatte kurutuyor?

45 derecelik bir ısıda meyve kurutma makinesi ortalama olarak 8-10 saatte ürünü kurutmaktadır.