Buhar gücüyle yemek pişiren buharlı pişiriciler, sebze, balık, et, çorba, tatlı gibi birçok farklı yemeği hazırlayabilme imkanı sunuyor. Pratik ve lezzetli bir şekilde yemek yaparken aynı zamanda yiyeceklerin vitamin değerlerini koruyan buharlı pişiriciler, birçok işlevi bir arada sunduğundan tencerede yemek yapmayı unutturuyor. Ayrıca sağlıklı pişirme yaptığından dolayı ek gıdaya yeni geçen bebekler, diyet yapanlar ve hastalar içinde oldukça güzel lezzetler yapan buharlı pişiriciler, uzmanlar tarafından da öneriliyor. Mutfakta uzun saatler yemek yapmaya vakti olmayanlar için kurtarıcı olan buharlı pişiriciler, özellikle çalışan ailelerin tercihi oluyor. Tüm bunlardan yola çıkarak hazırladığımız içeriğimiz, en iyi ve en kaliteli buharlı pişirici modellerinden oluşuyor.

BİLGİ NOTU: Sunulan liste, Esra Şen’in bireysel seçimlerini yansıtmakta olup, herhangi bir değer hükmü taşımamaktadır.

Marka/ModelKapasiteGüç
Fakir Tolero Buharlı Pişirici9,9 L1000 W
Arzum AR2055 Chefim Buharlı Pişirici6 L1000 W
Wmf Kitchen Minis Buharlı Pişirici5 L900 W
Tefal VC300831 Steamlight Buharlı Pişirici10 L900 W
Vestel Ziyafet Buharlı Pişirici5,5 L1000 W
Arçelik MC 6056 Gurme Şef Buharlı Pişirici5,5 L1100 W
Philips All in One Cooker Buharlı Pişirici5 L1000 W
Sinbo SCO-5037 Buharlı Pişirici4 L700 W
Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici8,4 L800 W
Kiwi KFS-2903 Buharlı Pişirici5 L500 W
En İyi Buharlı Pişirici Önerileri

Buharlı Pişirici Önerisi

Buharlı pişiriciler, yemeği kaynatarak ve kızartarak değil su buharı gücüyle besinlerin değerini koruyarak pişmesini sağlayan bir mutfak aletidir. Sebze, et, balık, baklagil gibi birçok farklı yemek tarifini yapabilen buharlı pişiriciler, lezzetli yemek yerken sağlığından ödün vermeyenlerin tercihi oluyor.

Fakir Tolero Buharlı Pişirici

Fakir Tolero Buharlı Pişirici
 • Güç: 1000 W
 • Kapasite: 9,9 L

En iyi buharlı pişiriciler arasında yer alan Fakir Tolero, çoklu pişirme imkanı sunuyor. 3 adet pişirme sepeti sayesinde aynı anda farklı yemek yapma imkanı sunan bu ürün, kokuları birbirine geçirmiyor. Toplam 9.9 litre hazneye sahip olan bu ürün, 1,2 litrelik pirinç kabıyla buharda pirinç pişirme imkanı sunuyor. Zamanlayıcı özelliğine sahip olan bu buharda pişirici, yemeğin başında beklemeden başka işler yapabilme imkanı sunuyor. 1,5 kilo su tankı sayesinde sürekli su eklemeye gerek kalmayan bu ürün, çıkabilir parçaları sayesinde kolayca temizlenmektedir.

Arzum AR2055 Chefim Buharlı Pişirici

Arzum AR2055 Chefim Buharlı Pişirici
 • Güç: 1000 W
 • Kapasite: 6 L

Çok amaçlı kullanım sağlayan Arzum AR2055 Chefim, yüksek basınçta sağlıklı yemekler yapabilmenize imkan tanıyor. Buhar basıncında pişirdiği için yemeklerin vitamin ve minerallerini koruyan bu ürün, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlıyor. Modern ve kompakt tasarımıyla da mutfaklara şıklık katan buharlı pişirici, çorbadan et yemeklerine, pilavdan sebze yemeklerine kadar birçok farklı tarif yapabiliyor. Üzerinde yazan 14 tarife göre seçerek yemek yapmanıza yardımcı olan bu ürün, süreyi ve buhar basıncını kendisi ayarlıyor. Ayrıca sadece yemek yapmayan buharlı pişirici, yoğurtta mayalıyor.

Wmf Kitchen Minis Buharlı Pişirici

Wmf Kitchen Minis Buharlı Pişirici
 • Güç: 900 W
 • Kapasite: 5 L

Sağlıklı yemek yemek isteyenlere önerebileceğimiz Wmf Kitchen Minis Buharlı Pişirici paslanmaz çelik gövdesi sayesinde uzun yıllar kullanım imkanı sunuyor. Kolayca yemek yapabilme imkanı sunan buharlı pişirici, et, balık, sebze ve baklagil gibi birçok farklı yemek çeşidini yapabilme imkanı sunuyor. Kompakt tasarımı sayesinde her mutfağa kolayca sığabilen buharlı pişirici, 900 Watt gücünde çalışıyor. Ayrıca farklı bölmelere sahip olduğu için aynı anda başka yemek yapabilme kolaylığı sunuyor.

Tefal VC300831 Steamlight Buharlı Pişirici

Tefal VC300831 Steamlight Buharlı Pişirici
 • Güç: 900 W
 • Kapasite: 10 L

6 farklı program sunan Tefal VC300831 Steamlight, manuel modda zaman ayarı yaparak kendi zevkinize göre de pişirme imkanı sunuyor. Dondurulmuş gıda moduna sahip olduğundan dolayı donmuş sebzeleri bile çözülmesini beklemeden yemek yapmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca sadece yemek değil kek de pişirebilen bu ürün, altılı kek kalıbıyla birlikte geliyor. Aynı anda hem yemeğinizi hem de kekinizi yapabilme imkanı sunarken kokularını birbirine karıştırmayan buharlı pişirici, kullanılmadığı zaman kolayca katlanarak kompakt boyutlara bürünüyor.

Vestel Ziyafet Buharlı Pişirici

Vestel Ziyafet Buharlı Pişirici
 • Güç: 1000 W
 • Kapasite: 5,5 L

Özellikle çalışan aileler için pratik ve sağlıklı yemek yapma imkanı sunan Vestel Ziyafet, etten sebzeye birçok yemek yapabilme imkanı sunuyor. Ayrıca yaptığı yemekleri sıcak tutabilme özelliğiyle de beğeni toplayan bu ürün, 15 farklı pişirme fonksiyonuna sahip. Sadece yemek pişirme özelliğine sahip olmayan aynı zamanda yemekleriniz için lezzetli soslarda hazırlamanıza yardımcı olan buharlı pişirici, çıkabilen parçalara sahip olduğundan bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur.

Arçelik MC 6056 Gurme Şef Buharlı Pişirici

Arçelik MC 6056 Gurme Şef Buharlı Pişirici
 • Güç: 1100 W
 • Kapasite: 5,5 L

10 farklı otomatik yemek programına sahip olan Arçelik MC 6056 Gurme Şef, buhar basıncında sağlıklı yiyecekler hazırlıyor. Tandır programı sayesinde uzun sürede pişen etleri kısa sürede tandırda pişmiş gibi tek tek ayrılacak şekilde pişirebiliyor. Zamanlayıcı özelliği sayesinde başında beklemenize gerek kalmayan buharlı pişirici erteleme programıyla da yemeğinizi daha sonra pişirebilme imkanı sunuyor. Ayrıca sadece pişiricide bulunan programlara bağlı kalmadan kendi tarifinizi yapabilmenize imkan tanıyan bu ürün, 5,5 litre kapasiteye sahip.

Philips All in One Cooker Buharlı Pişirici

Philips All in One Cooker Buharlı Pişirici
 • Güç: 1000 W
 • Kapasite: 5 L

Yüksek buhar basıncı ile pişirme işlemi yapan Philips All in One Cooker, 30 dakika içerisinde yemek yapabilme imkanı sunuyor. Yoğun iş temposuna sahip olan kişiler için hızlı ve pratik bir şekilde yemek yapabilme imkanı sunan buharlı pişirici, çorbadan dana etine, pilavdan güveç yemeklerine kadar birçok pişirme seçeneği sunuyor. Kolay göstergeler sayesinde ergonomik kullanım sunan bu ürün, tat kontrol sistemiyle de dikkat çekiyor. 18 farklı güvenlik sistemiyle donatılan buharlı pişirici, ayrıca pişirme sırasında malzeme ekleme imkanı sunmaktadır.

Sinbo SCO-5037 Buharlı Pişirici

Sinbo SCO-5037 Buharlı Pişirici
 • Güç: 700 W
 • Kapasite: 4 L

En iyi buharlı pişirici modelleri arasında yer alan Sinbo SCO-5037, yapışmayan iç yüzeyi sayesinde yemeğin dibi tuttu mu diye bir düşünceniz kalmıyor. Çorba, yoğurt, kek, pilav, süt lapası, kızartma e güveç gibi birçok farklı tarifi yapabilme imkanı sunan buharlı pişirici, 4 litre kapasiteye sahip. 24 saat ön ayarı sayesinde bir gün önceden malzemeleri içine koyup ertesi güne pişmesi için komut verebilirsiniz. Ayrıca 700 watt gücünde çalıştığından dolayı enerji tasarrufu yapan bu ürün, sonradan yemek ısıtma fonksiyonuna da sahip.

Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici

Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici
 • Güç: 800 W
 • Kapasite: 8,4 L

Hem lezzetli hem de sağlıklı yemek yemek isteyenlere önerebileceğimiz Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici, 8,4 litrelik kapasiteye sahip. 3 farklı haznesi sayesinde aynı anda farklı yemek yapabilme imkanı sunan buharlı pişirici, su seviye göstergesine sahip. 800 watt gücünde çalışan bu ürün, diyet yapanların daha kolay yemek yapabilmesine yardımcı olmaktadır. Yemeklerin besin değerini koruyan buharlı pişirici, pişme süresi bittiğinde sesli uyarı vermektedir.

Kiwi KFS-2903 Buharlı Pişirici

Kiwi KFS-2903 Buharlı Pişirici
 • Güç: 500 W
 • Kapasite: 5 L

En iyi buharlı pişirici tavsiye listemizin son sırasında yer alan Kiwi KFS-2903, uygun fiyatıyla beğeni topluyor. Sebze, yumurta, balık ve et pişirmek için ideal olan bu ürün, portatif boyutu sayesinde her yere kolayca sığabiliyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilir kaselere sahip olan buharlı pişirici, 500 watt gücünde çalışıyor. Kapağı uygun sıcaklığa geldiğinde otomatik kapanan bu ürün, 2,5 litrelik iki hazneye sahip.

Buharlı Pişirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kapasite: Buharlı pişiricinin kapasitesi, aynı anda ne kadar yiyecek hazırlayabileceğinizi belirler. Aile büyüklüğünüze ve kullanım sıklığınıza uygun bir kapasite seçmek önemlidir.
 • Çalışma Prensibi: Buharlı pişiriciler genellikle elektrikle çalışan ve suyu ısıtarak buhar oluşturan modellerdir. Ancak, bazı modeller suyu ısıtıcı bir tabakaya koyar ve buharı yiyeceklere ileten alternatif tasarımlara sahiptir. 
 • Ayarlama ve Kontroller: Buharlı pişiricinin sıcaklık kontrolü ve zaman ayarları gibi ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Ayarların kullanımı kolay ve hassas olmalıdır.
 • Fonksiyonlar: Bazı modellerde sebzeleri, balıkları veya pirinci özel programlarla pişirebilen özellikler bulunur.
 • Malzeme Kalitesi: Paslanmaz çelik, plastik veya cam malzemelerden yapılan bir buharlı pişirici seçebilirsiniz. 
 • Temizlik Kolaylığı: Buharlı pişiricinin parçalarının çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir olması temizliği kolaylaştırır.
 • Güvenlik Özellikleri: Otomatik kapanma, aşırı ısınma koruması gibi güvenlik özellikleri kullanım güvenliğini artırabilir.

Buharda pişirme sağlıklı mı?

Buharda pişirme yöntemi diğer pişirme yöntemlerine göre en sağlıklı yöntemdir. Özellikle balık ve sebzeler buharlı pişirme yöntemiyle hazırlandığında içinde bulunan vitamin ve mineral değerlerini muhafaza ederek daha sağlıklı yemek yeme imkanı sunmaktadır. Buharda pişen yemekler kolay sindirilebilir olmasından dolayı, uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

Çok amaçlı pişirici sağlıklı mı?

Buhar basıncı ile pişirme yöntemi yapan çok amaçlı pişiriciler, az yağlı yemek yapabilme imkanı sunduğu için sağlıklıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here