Son zamanların en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde herkes evde veya ofiste serinlemenin formülünü arıyor. Kule tipi vantilatörler modern görünümlerinin yanı sıra sundukları soğuk hava akımı sayesinde klasik vantilatör modellerine oranla daha etkili ferahlık sunuyor.

Son teknolojilerle donatılan kule tipi vantilatör modelleri, güçlü performanslarına oranla sessiz çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Birçok farklı marka ve modelde bulunabilen kule tipi vantilatör, karar verilmesi zor ürünler arasında bulunuyor. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, en iyi kule tipi vantilatör tavsiyelerinden oluşuyor.

Sıra ModelGüçİyiÖneri Puanı
1Arçelik 16380 Hkv36 W10/9.9
2Rowenta VU6670F040 W10/9.9
3Fakir TVL 90 S90 W10/9.9
4Beko 31680 Hkv36 W10/9.9
5Beurer LV 20050 W10/9.8
6Goldmaster GM-7930 Vega60 W10/9.8
7Flavel Flv 1680 Av38 W10/9.8
8Airking Tornado110 W10/9.8
9Kumtel KTF-258W35 W10/9.7
10Luxell LXF-260B45 W10/9.7
Kule Tipi Vantilatör Öneri Listesi

En İyi Kule Tipi Vantilatör Modelleri

Günün sıcaklığı arttıkça, hepimizin serin bir limana ihtiyacı olduğu kesin! Neyse ki, teknolojinin hız kesmeden geliştiği günümüzde, serinlemenin en şık ve pratik yolu olan kule tipi vantilatörler bize yardım elini uzatıyor. Bu zarif cihazlar, sadece serin havayı değil, aynı zamanda evimize ve mekanlarımıza şıklık ve estetik katıyor.

İşte en iyi kule tipi vantilatör tavsiyesi

Arçelik 16380 Hkv Kule Tipi Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 36 W

Zamanlayıcı: Var

Boyut: 25 x 107 x 20 cm

Ses Seviyesi: 29 dBA

Kullanım Alanı: 24 metrekare

Uzaktan Kumanda: Var

En iyi kule tipi vantilatör modelleri arasında yer alan Arçelik 16380 Hkv, etkileyici tasarımıyla dikkat çekiyor. Modern görünümü ve kompakt tasarımıyla her mekana kolayca uyum sağlayabilen bu kule tipi vantilatör, 36 watt gücünde çalışıyor. 24 metrekarelik alanı etkili bir şekilde serinleten bu vantilatör, Hepa 13 filtresiyle havadaki partikülleri tutarak daha temiz bir hava sunuyor. 1 saatten 12 saate kadar zamanlama özelliğine sahip olan bu vantilatör, uyku modu sayesinde konforlu uyumanıza yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** S**; Çok kibar ve kullanışlı bir ürün.

💬 D** G**; Çok güzel bir ürün. Serinletmesi de iyi.


Rowenta VU6670F0 Eole Infinite Kule Tipi Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 40 W

Zamanlayıcı: Var

Boyut: 18 x 100 x 18 cm

Dönme Açısı: 180 derece

Hız Kademesi: 3

Uzaktan Kumanda: Var

İnce uzun tasarımıyla her yere kolayca sığabilen Rowenta VU6670F0 Eole Infinite, ev veya ofislerde şık görünüm sunmaktadır. 180 derece salınım özelliğine sahip olan bu kule tipi vantilatör, gelişmiş hava akımı sayesinde serinlik sunmaktadır. 3 farklı hız ayarında çalışan bu kule tipi vantilatör, 8 saatlik zamanlayıcıya sahiptir. Ayrıca kablo sarıcı özelliği sayesinde kullanılmadığı zaman derli toplu durmaktadır. Uzaktan kumandası sayesinde konforlu kullanım imknaı sunan bu ürün, ortam sıcaklığına göre otomatik hız ayarına sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** Ç**; Normal vantilatörden çok daha iyi. Kumandası olması daha da güzel. Sabah akşam durmadan çalıştırıyoruz. Filtresi çıkarılıp temizleniyor. Kumandanın pili(tabii ki kutunun içinden çıkmıyor) tartı pillerinden ama numarasına dikkat edin, modelleri var. Hepsi çalıştırmıyor. Filtresinden kaynaklı sanırım, hafif bi serinlik veriyor gibi. Elbette klima değil, beklentinizi yüksek tutmayın. Neticede vantilatör bu. Yorum yapmak için uzun süre kullanmayı bekledim. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Son olarak, 180 derece dönüyor, normal vantilatör hemen dönerken, bunun dönüp tekrar size gelmesi biraz vakit alıyor(22 saniye sağdan sola gitmesi sürüyor). Kargo hızlı, paketleme özenliydi. Sağlam bir şekilde elimize ulaştı.

💬 B** G**; Fazlasıyla amacına uygun, yeteri derecede serin hava üflüyor kompakt güzel tasarım 10 üzerinden 9 alır.


Fakir TVL 90 S Kule Tipi Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 90 W

Zamanlayıcı: Var

Hız Kademesi: 3

Uzaktan Kumanda: Var

Kule tipi vantilatör öneri listemize Fakir TVL 90 S ile devam ediyoruz. 3 farklı hız kademesine sahip olan Fakir TVL 90 S, uzaktan kumandası sayesinde konforlu bir şekilde komut verme imkanı sunuyor. %100 bakır motoru sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sunan bu ürün, ayarlanabilen rüzgar eğiliminden dolayı daha etkili oluyor. 8 saatlik zamana ayarına sahip olan bu ürün, 90 watt gücünde çalışıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** Ö**; Arkadaşımda görerek, beğenerek aldım. Pratik taşınabilir güçlü

💬 Y** Y**; Kimse doğru düzgün fotoğraf eklememiş yorum olarak, ben ekleyeyim istedim. Gerçekten kaliteli ve en düşük ayarda bizi üşütmeyi bile başardı, 2. Ve 3. Kademelerinde ses çok artıyor ama bu doğal bir durum. Diğerlerinin dediği gibi soğutmuyor vs gibi yorumlara aldanmayın. Ben inanmadığım için aldım çünkü Fakir kalitesini her zaman bilirim, pişman da olmadım herkese tavsiye ederim.


Beko 31680 Hkv Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 36 W

Zamanlayıcı: Var

Boyut: 25 x 107 x 20 cm

Ses Seviyesi: 29 dBA

Kullanım Alanı: 24 metrekare

Uzaktan Kumanda: Var

Hız Kademesi: 10

Beko kalitesinde üretilen bu kule tipi vantilatör, 1 saatten 12 saate kadar zamanlayıcı özelliğine sahip. İyonizer özelliğiyle beğeni toplayan Beko 31680 Hkv, bulunduğu ortamı daha hijyenik hale getiriyor. Sıcak yaz günlerinde ferahlatıcı bir hava sunan bu kule tipi vantilatör, 10 hız kademesiyle ihtiyaca yönelik serinlik sunuyor. En yüksek ayarda 29 dBA ses seviyesine sahip olan bu vantilatör, yıkanabilir filtreleriyle uzun yıllar kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ürün çok şık verdiği hava sıcak yaz günlerinde odayı 4-5 derece düşürtüyor bence ideal.

💬 D** O**; Klima performansı beklemeyin ama normal vantilatörden daha iyi.


Beurer LV 200 Kule Tipi Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 50 W

Zamanlayıcı: Var

Boyut: 91 x 14 x 14 cm

Ses Seviyesi: 43 – 58 dBA

Uzaktan Kumanda: Var

Hız Kademesi: 3

Bulunduğu ortamın sıcaklığını gösteren Beurer LV 200, ferahlatıcı hava akımı sayesinde sıcak günlerde kurtarıcı olmaktadır. 3 farklı çalışma moduna sahip olan bu kule tipi vantilatör, 50 derece salınım açısına sahip. Uzaktan kumanda ile komut verebilme imkanı sunan bu ürün, 50 watt gücünde çalışmaktadır. Gece modu sayesinde uyurken rahatsızlık vermeyen bu kule tipi vantilatör, kompakt yapısı sayesinde küçük alanlara bile kolayca sığabilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** I**; Ürün elime yeni ulaştı henüz kullanmadım ama boyutları duruşu çok güzel.

💬 A** A**; Sesi biraz fazla onun dışında verdiği hava yeterli karşısına oturunca daha güzel oluyor.


Goldmaster GM-7930 Vega Kule Tipi Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 60 W

Zamanlayıcı: Var

Uzaktan Kumanda: Var

Hız Kademesi: 3

%100 bakır motora sahip olduğundan dolayı uzun yıllar kullanım imkanı sunan Goldmaster GM-7930 Vega, 60 watt gücünde çalışıyor. 3 farklı rüzgar seçeneğiyle çalışan bu kule tipi vantilatör, LED ekranıyla ortam sıcaklığını gösteriyor. Uzaktan kumandasıyla kullanım rahatlığı sunan bu kule tipi vantilatör, 120 cm yüksekliğe sahiptir. 180 derece dönme açısına sahip olduğundan dolayı serin hava akışını homojen şekilde yayan kule tipi vantilatör, kurulum gerektirmiyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** C**; Ürün güzel, kullanışlı. Kendinize yakın bir noktaya koyduğunuzda gerçekten serinletiyor. Öyle beni rüzgarı çarptı, belim sırtım tutuldu gibi bir şikayete sebep olmuyor. 🙂

💬 Y** K**; Öncelikle klima olarak düşünmemek lazım. Benim salonum oldukça geniş buna rağmen memnun kaldım. Çok aşırı sıcaklarda etkisi daha az tabi buda normal dediğim gibi klima değil ama tavsiye ederim.


Flavel Flv 1680 Av Kule Tipi Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 38 W

Uzaktan Kumanda: Var

Ağırlık: 4,55 kg

Sıcak yaz günlerinde hem serinleten hem de şık görüntüsüyle beğeni toplayan Flavel Flv 1680 Av Kule Tipi Vantilatör, 38 watt gücünde çalışmaktadır. Güçlü hava çıkışı sayesinde serinliği anında hissetmenize yardımcı olan bu vantilatör, 4,55 kg ağırlığı sayesinde kolayca taşınabilmektedir. Yerinizden kalkmadan uzaktan kumanda ile ayarlama yapabileceğiniz bu ürün, az yer kapladığı için küçük alanlarda da tercih ediliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** C**; Bir vantilatörden beklenenin fazlası👏🏻👏🏻👏🏻 Klimanın 24-25 derece üfleme ayarı gibi düşünebilirsiniz karşısında kaldınız mı üşütüyor denebilir, çalışması yeterince sessiz 3 kademeli üfleme dönebilme saat ayarlama kumandalı özelliklerde olup bu fiyata gayet ihtiyacınızı karşılayacak cihaz, ilk açtığınızda az ve sıcak zannediyorsunuz çünkü bilinç klima soğukluğunu atıyor ama dediğim gibi 24-25 ayarı ideal bi hava akışı sağlıyor, ben ve misafirlerim çok memnun kaldık tavsiye ediyorum 🙃👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼

💬 S** B**; Şık ve kompakt bir ürün, az yer kaplıyor. Güçlü bir Vantilatör diye tanımlayabiliriz, klima serinliği beklemeyin ama tavsiye edebileceğim bir ürün.


Airking Tornado Kule Tipi Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 110 W

Zamanlayıcı: Var

Uzaktan Kumanda: Var

Hız Kademesi: 3

Ağırlık: 5,1 kg

Güçlü performansı ve dayanıklılığıyla öne çıkan Airking Tornado Kule Tipi Vantilatör, düşük, orta ve yüksek olmak üzere 3 hız seçeneğine sahip. pratik ve kolayca taşınabilir olmasından dolayı istediğiniz odaya rahatlıkla götürebileceğiniz bu ürün, 110 watt gücünde çalışıyor. Uzaktan kumandası sayesinde konforlu kullanım imkanı sunan bu ürün, 6,4 kilo ağırlığa sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; Gayet iş görüyor daha önce almıştım tavsiye ederim

💬 N** A**; Ürün sağlam bir şekilde geldi. Bize gelen 130 w. Normal vantilatörden daha iyi olduğunu düşünüyorum hafif bir serinlik veriyor, kullanışlı, hafif. Sesi biraz fazla gibi özellikle 2-3 seviyelerinde.


Kumtel KTF-258W Kule Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 35 W

Zamanlayıcı: Var

Uzaktan Kumanda: Yok

Hız Kademesi: 3

3 farklı hız ayarına sahip olan Kumtel KTF-258W Kule Vantilatör, toz ve kire karşı duyarlı olmasıyla beğeni topluyor. Hafif yapısı sayesinde odalar arasında kolayca taşınabilen bu ürün, 60 derece salınım özelliğiyle soğuk havayı eşit şekilde dağıtmaktadır. Zamanlayıcı özelliğiyle de 2 saat boyunca çalıştırdığınız ayarda kesintisiz çalışan bu kule tipi vantilatör, yükseklik ayarını kendi zevkinize göre yapabilme imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** K**; Boyutları güzel son kademede sesi gayet makul yani sessiz çalışıyor denilebilir. Bir vantilatör olarak güzel bir cihaz. Yer kaplamıyor en büyük artısı bu.

💬 O** Ç**; İki gündür kullanıyorum ve vantilatörden çok klima gibi serin bir hava salınımı yapıyor low da kullanıyorum o bile yetiyor ve aşırı derecede sessiz. İnşallah böyle uzun seneler kullanırım. Tavsiye kesinlikle ediyorum kalite mükemmel


Luxell LXF-260B Kule Tipi Vantilatör

Ürün Özellikleri

Güç: 45 W

Zamanlayıcı: Var

Uzaktan Kumanda: Var

Hız Kademesi: 3

Maksimum Yükseklik: 101 cm

Salınım Açısı: 90 derece

En iyi kule tipi vantilatör listemizin son sırasında yer alan Luxell LXF-260B, 90 derece salınım yapmasından dolayı her yere eşit soğuk hava sunmaktadır. 3 farklı hız modunda çalışan bu ürün, 45 watt gücünde çalışmaktadır. 15 saate kadar zamanlayıcı özelliğine sahip olan bu kule tipi vantilatör, 3 yıl garantiye sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** O**; Fiyat performans ürünü. Kullanışlı, taşıması da kolay. Gündüz salon, gece odada kullanıyoruz. Üfleme Fonksiyonları ve kademelerini beğendik.

💬 K** E**; Uzun ayaktan göbeğe kadar serinlemesi çok güzel. Uzaktan kumanda ile kalkmadan ayarlanması da çok güzel. Rüzgarı rahatsız etmiyor. Tavsiye ederim. Şık görünümü de odada çok modern bir görünüm kattı.


Buharlı VantilatörVantilatör
Tavan VantilatörüMasaüstü Vantilatör
İlginizi Çekebilir

En iyi kule tipi vantilatör hangisi?

En iyi kule tipi vantilatör önerilerimiz arasında; Arçelik 16380 Hkv Kule Tipi Vantilatör, Rowenta VU6670F0 Eole Infinite Kule Tipi Vantilatör, Fakir TVL 90 S Kule Tipi Vantilatör, Beko 31680 Hkv Vantilatör, Beurer LV 200 Kule Tipi Vantilatör, Goldmaster, GM-7930 Vega Kule Tipi Vantilatör, Flavel Flv 1680 Av Kule Tipi Vantilatör, Airking Tornado Kule Tipi Vantilatör, Kumtel KTF-258W Kule Vantilatör ve Luxell LXF-260B Kule Tipi Vantilatör yer almaktadır.

Kule tipi vantilatör işe yarıyor mu?

Hem açık hem de kapalı alanlarda kullanıma uygun olan kule tipi vantilatör modelleri normal vantilatörlere oranla daha etkili serinlik sağlıyor.

Kule tipi vantilatör soğutur mu?

Bulunduğu ortamda hava sirkülasyonu sunan kule tipi vantilatör, ortam havasını soğutarak sunmaktadır.