Zamanla teknolojisinin gelişmesi doğrultusunda işimize yarayacak birçok alet çıksa da çoğu manuel bir sürece dayanıyor. Akıllı süpürgeler ise bu durumu tamamen değiştirmiş durumda. Bir tuşla evinizi süpüren iRobot’un i7 modelini sizler için yakından inceledik.

Bu yazımızda iRobot Roomba i7 akıllı süpürgenin sizlere sağlayacağı yaşatacağı çabasız temizliği tanıtacağız. Önde gelen akıllı robotlar süpürge modelleri arasında yerini alan bu model ters yönlü çalışan fırça sistemi ve yüksek toz kapasiteli haznesi akıllı sayesinde hem fiyat hem performans bakımından kullanıcılarının büyük beğenisini topluyor. Bunun yanı sıra AeroForce filtresi gözle görülemeyen tozları dahi yakalayarak temizliği tüm evinizin havasını değiştirecek şekilde ele alıyor. iRobot Roomba İ7’ye gelin birlik de detaylı bir şekilde göz atalım.

PilLi-on
Batarya Kapasitesi 1800 mAh
En339 mm
Yükseklik92 mm
Derinlik339 mm
Ağırlık4 kg
UygulamaAndroid & iOS
Emiş TürüIslak, Kuru
Çalışma Süresi75 dk
DilTürkçe
Renk SeçenekleriSiyah-Gri
Şarj Süresi3 saat
Gürültü Seviyesi70 – 80 dB
iRobot Roomba i7 Özellikleri

iRobot Roomba i7 İnceleme

Tasarım

iRobot Roomba i7’de diğer akıllı süpürge modellerine oranla zıt yönlü ikili fırça sistemi kullanılıyor. Bu sistem sayesinde hiçbir partikül yerde kalmayarak fırça uçlarına da sıkışmaz. iRobot cihazlarını Imprint Link Teknolojisi sayesinde Braava Jet M6 robot paspas ile birbirine bağlayarak senkronize bir şekilde çalışmalarını sağlayabilir eviniz bir yandan süpürülürken bir yandan da silinmiş olur.

Akıllı uygulaması ile iRobotunuzu kontrol edebilir, temizlik planı yapabilir ve birçok durumu bir tık ile düzenleyebilirsiniz.

En339 mm
Yükseklik92 mm
Derinlik339 mm
Ağırlık4 kg
RenkSiyah-Gri
iRobot Roomba i7 Tasarım Özellikleri

Filtre ve Toz Kapasitesi

Özel Aeroforce filtresi, en küçük toz parçacıklarını bile yakalayarak en güvenli temizlik ortamını siz ve sevdikleriniz için oluşturur. Trend modeller arasında yer alan iRobot’un bu akıllı robot süpürge modeli, siz kilometrelerce uzakta olsanız dahi kontrol edebileceğiniz wifi ve OS™ teknolojisi ile evinizin düzenine göre uyumlu bir şekilde çalışacaktır. 0,40 litrelik toz kapasitesi 100m2 lik bir evi temizlediğinde dahi dolmaz. Bu sayede sürekli toz boşaltmak zorunda kalmazsınız.

Toz Haznesi400 ml
Kullanım AlanıSert Zemin, Halı
Otomatik Kir BoşaltmaYok
Islak MopYok
Hepa FiltreVar
Aşılabilir Yükseklik20 mm
Bölge BloklamaSüpürge
Kenar TemizliğiVar
iRobot Roomba i7 Filtre Özellikleri

Performans

Kamera tabanlı iAdapt 3.0 Navigasyon teknolojisi, odada bulunan belirli mobilya ve eşyaları doğru tespit ederek ürünlere ve iRobot Roomba i7’ye gelecek olan zararı engeller. Geniş evler için mükemmel bir teknoloji olan Imprint Akıllı Haritalama desteği, 10 kadar harita kaydederek kendini akıllı süpürge pazarında göstermeyi başarıyor.

Farklı zemin tipleri ve lekeler için gerçekleştirilen testlerde %90’nın üzerinde bir başarı sağlayan Roomba i7 aynı zaman da 2 cm kadar olan Kapı basamakları ve daha küçük engellerden de kolayca geçebilir.

Max Çalışma Süresi75 dk
Gürültü Seviyesi70-80 dB
Eşya Tesbit EtmeiAdapt
HaritalamaImprint
Bölge Bloklama Mobil
WifiVar
Düşme EngelleyiciVar
Temizleme Sistemi AeroForce
iRobot Roomba i7 Performans Özellikleri

Batarya

1800 mAh lityum iyon pile sahip olan iRobot Roomba i7, tam dolu batarya ile 75 dk boyunca evinizi temizler. Geliştirilmiş batarya teknolojisi ile temizlik başlamadan temizleme süresini tahmin eder ve ona göre batarya şarjını düzenleyerek bitmesine yakın şarj istasyonuna giderek kendini şarj eder. Maksimum şarj olma süresi 180 dk olan iRobot Roomba i7, şarj olduktan sonra temizliğe devam ederek görevini başarılı bir şekilde tamamlar.

BataryaLi-On
Max Çalışma Süresi75 dk
Max Şarj Süresi180 dk
Pil Kapasitesi1800 mAh
iRobot Roomba i7 Batarya Özellikleri

Kutu İçeriği

iRobot Roomba i7; 1 Roomba İ7, 1 Home Base şarj istasyonu, 1 şarj kablosu, 1 ekstra filtre ve 1 ekstra köşe fırçasından oluşan kapsamlı bir paket içeriğiyle kullanıcılarına sunuluyor.


Kullanıcı Yorumları

💬 A** N**; Bu teknolojiler keşke daha ulaşılabilir olsa şu çağda… İlk robot süpürgem. Normalde haftalık süpürürdüm, fakat bununla 2 veya 3 günde bir süpürüyorum evi. İnanın ben 2 günde çıkan toza şok oldum. Daha önce torbalı vardı ve anlamıyormuşuz demek ki. Robotun haznesinden bir avuç pamukçuk, kırıntı, saç, anlamadığım ufak tozlar çıkıyor. Evim küçük hatta tarayıp süpürdüğü alan 31 metrekare diyeyim, o kadar küçük yani. Mobilyalarınıza yapabildiğiniz kadar ayak satın alıp takın, altları süpürülsün. Koltuğumuza öyle yaptık; baza beklemede… Cep telefonunuzdan Google asistana girip ev cihazları kısmından ‘irobot’ diye aratıp ürünü tanıtın, ekleyin. Daha sonra Google asistana vereceğiniz sesli komut ile cihazınızı çalıştırabileceksiniz.

💬 F** A**; İlk çalıştırmada evinizin haritasını çıkarıyor temizleme performansı çok iyi. Bir odada temizlemediği yere muhakkak ki geri gelip temizliyor tek sorun bazı mobilya altlarına girememesi girmek için fazlaca uğraşıyor. Evinizi ona göre ayarlamanız gerek kablolara dolaşmıyor halı püsküllerine dolaşmıyor çok rahat geçiyor. Çok kararsız kalmıştım araştırmalarıma güvenerek iRobot tercih ettim iyi ki de almışım süpürge işimi çok kolaylaştırdı. Pişman olmazsınız.

💬 P** C**; Çok araştırıp irobot almaya karar verdim iyi ki de öyle yapmışım. Evin haritasını çok hızlı bir şekilde çıkardı. 3 temizlemeden sonra her noktayı düzgün bir şekilde haritalandırdı. Öğreniyor sürekli evdeki değişikliklere göre temizlik yapıyor. Küçük çocuğumuz var evin sürekli temiz olması gerekiyor ve ev sürekli temiz. Evde değilken bile temizliği başlatabiliyorsunuz. İstediğiniz odayı ya da sadece halıyı temizletebiliyorsunuz. Ben tavsiye ederim imkânı olan almalı kesinlikle.

💬 C** Y**; Almış olduğum ürün marka olarak değerlendirildiğinde, kendini bence kanıtlamış bir markadır. Almış olduğun model gayet işini güzel bir şekilde yapmaktadır. Ürünü ilk kez almış olacak olan kişilere en önemli tavsiyem ürünü evinizde haritalandırma işlemi bitinceye kadar ulaştırmanız ve uygulama üzerinden size artık akıllı haritanız hazır haritanızı gruptan girebilirsiniz mesajını aldığınızda gruplandırma işlemini mutlaka yapmanızdır. Ürün uygulama Üzerinden gelen bildirimler doğrultusunda ayarladığınızda performansından memnun kalacağınızdan eminim.


iRobot Roomba i7 robot süpürge modeli nasıl?

Imprint® Akıllı Haritalama özelliğine sahip Roomba® i7 Akıllı Robot Süpürge, akıllı robot süpürgenizin ne zaman ve nereleri temizlemesi gerektiği konusunda akıllı bir kontrol sağlar.
iAdapt 3.0® Navigasyon, Imprint® Akıllı Haritalama ve vSLAM® Teknolojisi gibi birçok yenilikle karşımıza çıkıyor.
Sınırsız Temizleme Alanı / Şarj Sonrası Temizliğe Kaldığı Yerden Devam Etme de bunlara ek yeni özellikler arasında yerini alıyor.

iRobot Roomba i7 özellikleri nelerdir?

Ürün Tipi Robot Süpürge.
Kullanım Alanı Sert Zemin+Halı+Fayans
Güç 33 Watt.
Emiş Gücü 1700 Pa.
Pil Tipi Li-ion.
Pil Kapasitesi 1800 mAh.
Şarj Süresi 1.5 saat.
Çalışma Süresi 75 dk.
Haritalama Imprint.
Temizleme Sistemi AeroForce.

iRobot Roomba i7 de otomatik toz toplama mevcut mu?

Bu özellik i7+ de mevcuttur.

iRobot Roomba i7’nin diğer akıllı süpürgelerden farkı nedir?

Zıt yönlü ikili fırça sistemi en büyük farkları arasında yer alır.

Şarjı tamamen bittiğinde şarj ünitesine gidebiliyor mu?

Akıllı teknolojik sistemi ile tamamen bitmeden şarj ünitesine gitmektedir.