Seyahat ederken bizleri en çok zorlayan süreçlerden biri de valiz hazırlamaktır. Valizin boyutu ve kilosu kısıtlı olduğu için bagaj valizinin dışında bir valiz daha almamız gerekebilir. Bu gibi durumlar için tanınan kabin valizi hakkı, yalnızca kabin kilo ve ölçülerine uygun olan valizler için geçerlidir.

Kabin ölçülerinden büyük ya da daha ağır olan valizler maalesef yolculuk esnasında kabul edilmemektedir. Bundan dolayı, uçak yolculukları için en ideal kilo kapasitesi ve boyutlara sahip kabin boy valiz tavsiyelerini sizler için listeledik.

Sıra Marka ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Wexta50x36x24 Cm10/10
2Ççs33x52x20 Cm10/9.9
3National Geographic32x55x21 Cm10/10
4Benetton50x33x21 Cm10/10
5Polo&Sky26x35x56 Cm10/9.8
6My Valice57x33x24 Cm10/9.9
7Nippon56x36x25 Cm10/9.8
8Beneto57x37x26 Cm10/9.8
9Byhakan52x33x20 Cm10/9.7
10Hotowa55x36x22 Cm10/9.7
Kabin Boy Valiz Öneri Listesi

En İyi 10 Kabin Boy Valiz Önerisi

Uçak yolculukları için belirlenen standartlara uygun şekilde tasarlanarak maksimum kabin boyu ve kilosuna sahip olan en iyi kabin boy valiz önerilerini listeledik.

İşte en iyi Kabin Boy Valiz önerileri:

Wexta

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50x36x24 Cm
 • Ağırlık: 2.6 Kg

Kauçuk ve silikon karışımı kullanılarak tasarlanan Wexta kabin boy valiz, çelik vidalar kullanılarak sabitlenmiş ve daha dayanıklı hale getirilmiştir. Uygun kabin ölçüleri sayesinde uçuş esnasında yanınızda bulundurmanız gereken eşyaların tümü için yeterli olacaktır. 360 derece dönebilen valiz tekerlekleri ile taşıma esnasında da kolaylık tanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** G**; Gül kurusu rengini aldım. Ürün gayet güzel ve kaliteli görünüyor. Bu fiyata böyle bir ürün bulamamıştım uzun süredir. Teşekkür ederim.

💬 O** T**; Kargo kesinlikle hızlı. İki gün içinde elime ulaştı. Ayrıca ürün resimde göründüğünden daha şık kesinlikle düşünenlere tavsiye ederim. Birçok sitede araştırdım hem ucuz hem kaliteli benim için yeterli. Hediye içinde çok çok teşekkür ederim.


Ççs

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 33x52x20 Cm
 • Ağırlık: 2,7 Kg

Ççs kabin boy valiz, ağırlığı dengeleyerek taşımayı kolaylaştıran kauçuk silikondan üretilmiştir. Darbelere karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Zarif iç astarı, kıyafetlerinizi ve diğer eşyalarınızı güvende tutmak için geliştirilmiştir. 360 derece dönen tekerleri ile kolay taşıma imkanı sağlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** S**; Ürünü beğendim, fiyatı kalitesiz market valizleriyle aynı ama kesinlikle içi, dışı, tekerlekleri, teleskopik çekme kulpu çok kaliteli tavsiye ediyorum.

💬 N** D**; Mükemmel bir ürün. En yüksek kaliteli malzeme kullanılmış. 2.4 kg ağırlığı var. Hafif ve kullanımı çok rahat. Satıcıya da hemen kargoladığı, çok iyi paketlediği ve sıfır hasar ile yolladığı için teşekkür ederim.


National Geographic

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 32x55x21 Cm
 • Ağırlık: 2,6 Kg

Güçlü bir gövdeyle tasarlanan National Geographic kabin boy valizde, TSA standartlarına uygun olarak geliştirilen şifreleme sistemi yer alır. Ağırlık dengeleme ve kolay taşıma imkanı sunan kauçuk silikon malzemesinin yanında sağlam ve 360 derece dönebile tekerleriyle kullanıcılarına kolaylık tanır. Diğer kabin boy valizlere göre daha hafif olduğu için kabin kilosuna göre daha fazla eşya taşıma fırsatı sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; Kabin boy diğerlerinden daha farklı olarak içi çok güzelmiş. Rengi soluk çıkar diye korkmuştum ancak rengi anlatılmaz yaşanır. Ayrıca fotoğraflardakinden içi de dışı da daha canlı duruyor. Kalitesi sağlam ve hafif. Hızlı teslimat için çok teşekkürler 1 gün sonra geldi.

💬 D** A**; Gayet kullanışlı, şık. Tekerlekleri ve kolu sağlam 6 aydır sorunsuz kullanıyorum, yürümesi iyi sağa sola kaymıyor, satıcı da sorunsuzdu.


Benetton

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50x33x21 Cm
 • Ağırlık: 2 Kg

Geniş iç hacmi ve 2 kg ağırlığı sayesinde diğer kabin boy valizlere göre daha fazla eşya taşımanızı sağlayan Benetton kabin boy valiz, oldukça sağlam ve kullanışlıdır. Darbelere karşı güçlendirilmiş teker ve gövdesiyle uzun süre kullanabilirsiniz. Mat ve pütürlü yüzeyi sayesinde çizilmelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Sık dişli kalın fermuarları sayesinde patlama ya da bozulma gibi sorunlar yaşanmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** T**; Gerçekten çok kaliteli bir ürün kesinlikle alınmalı.

💬 Ü** Ş**; Ürün gayet güzel ve şık, hızlı bir şekilde elime ulaştı, boyutlarında ötürü sorun olacağını düşündüğüm için iade talebi oluşturmuştum ama bir problem yaşamadım.


Polo&Sky

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 26x35x56 Cm
 • Ağırlık: 2,5 Kg

Anti-Bakteriyel iç astarı sayesinde eşyalarınızı ve kıyafetlerinizi en sağlıklı şekilde muhafaza eden Polo&Sky kabin boy valiz, kilitlenebilir fermuarları sayesinde güvenli bir yolculuk yaşamanızı sağlar. Kademeli şekilde yükseltilebilen çekme kolu sayesinde valizi taşırken bu kolu kendi boyunuza göre ayarlayabilirsiniz. Güçlü tekerleri ile taşıma esnasında zorluk yaşamazsınız.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** M**; Ürün ilanda gözüken neyse birebir onun aynısı. Aldatmaca yok. Karton ambalaj içinde geldi. Tertemiz ve sağlam. Valizin kabuk malzemesi biraz ince. Hafiflik açısından avantaj ama darbe almaması lazım. Bu fiyata gayet uygun.

💬 T** U**; Bu fiyatlara alınacak kullanışlı kabin boy valiz. Kısa sürede sorunsuz şekilde geldi. Ürün görseldekinin aynısı. Malzeme ince diyenler olabilir ama bu fiyata bence uzun yıllar kullanılır sorunsuzca çünkü birleşim yerleri dikişleri kötü değil. Tekerleri büyük rahatça bozuk zeminde ilerliyor takılmadan. Bu fiyatlara alınabilecek düzgün bir bavul.


My Valice

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 57x33x24 Cm
 • Ağırlık: 2,6 Kg

Tekerlek ve kulp dahil boş valiz ölçüsü 2,6 kg olan My Valice, sağlam ve kullanışlı yapısıyla kabin boy valiz ihtiyacınızı karşılar. Dayanıklı ABS maddeden üretildiği için darbelere karşı ultra dayanıklıdır. Esnek yapısı sayesinde kırılma gibi olumsuz durumlar yaşanmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** İ**; Fiyatına göre oldukça güzel bir ürün. Kızım için almıştık. İlk uzun seyahatimi bu valizle yaptı. Sorun yok, her şey yolunda. Alınır.

💬 A** B**; Çok beğendim çok kullanışlı boyutu da çok iyi ben daha da küçük bekledim kesinlikte alın.


Nippon

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 56x36x25 Cm
 • Ağırlık: 2,6 Kg

Polikarbon malzemeden üretilen Nippon kabin boy valiz, dayanıklı gövdesi sayesinde sizi yarı yolda bırakmaz. Yalnızca 2,6 kg ağırlığı ile kabin ağırlığını işgal etmeden yanınızda daha fazla eşya taşımanıza olanak tanır. İdeal ölçüleri, hem taşıma hem de eşya yerleştirme esnasında kullanım kolaylığı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Uygun fiyat performans ürünü. Taşıması kolay tavsiye ederim.

💬 D** S**; Fiyatı biraz fazla gelebilir ama yıllarca kullanabileceğiniz bir valiz. Çok sağlam ve kaliteli. Tavsiye ediyorum.


Beneto

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 57x37x26 Cm
 • Ağırlık: 2,5 Kg

Kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan Beneto kabin boy valiz, şifreli sistemi ve güçlü fermuarları ile güvenli bir yolculuk yapmanıza yardımcı olur. 360 derece dönen tekerleri ve boyunuza göre ayarlayabileceğiniz çekme kolu sayesinde en zorlu zeminlerde dahi kolaylıkla hareket edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ş**; Çok şık ve kaliteli. İhtiyacı olanlar düşünmeden alabilir.

💬 D** D**; Anlatıldığı gibi gayet kaliteli. Kabinde kullanma imkanım da oldu herhangi bir problem yaşamadık.


Byhakan

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 52x33x20 Cm
 • Omuz Askı Boyutu: 100 Cm

Su geçirmez havlu kumaş malzeme kullanılarak tasarlanan Nil kabin boy valiz, yalnızca uçak yolculuklarında değil aynı zamanda spor, tatil ve hastane ihtiyaçları için de kullanılabilir. Kumaştan üretilmesi sayesinde kullanmadığınız zamanlarda katlayarak küçültüp muhafaza edebilirsiniz. Güçlü fermuar ve gövdesiyle uzun ömürlü bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** T**; Çok geniş ve kaliteli bu kadar tahmin etmiyordum sağlam da geldi teşekkürler.

💬 U** K**; Ürün gayet kullanışlı. Beklentimizi karşıladı.


Hotowa

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 55x39x22 Cm
 • Ağırlık: 2,6 Kg

Hotowa kabin boy valiz, organizerli iç tasarımı sayesinde seyahat eşyalarınızı gruplandırarak yerleştirmenize yardımcı olur. Bu düzen içinde yerleştirildiği takdirde daha fazla eşyayı daha düzenli şekilde alan valiz, kabin ölçüleri için idealdir. Darbelere son derece dayanıklı olduğu için uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 V** B**; 3-4 seyahat yaptım, ilk olarak tekerleklerini test ettim. Düzgün, kaliteli. İç kılıfı ve iç fermuarı daha kaliteli bir malzemeden olabilir. Genel olarak iş görüyor.

💬 E** P**; Kaliteli ve şık, büyük boyunu almıştım, ayakkabılarımı da uçağa yanıma almak için kabin boyunu satın aldım. 4 çift ayakkabı sığdı


En İyi Büyük Boy Valiz Modelleri
İlginizi Çekebilir

En iyi kabin boy valiz hangisi?

Kullanıcı deneyimlerinden yola çıkılarak tavsiye edilen en iyi kabin boy valiz markalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Wexta
 • Ççs
 • National Geographic
 • Benetton
 • Polo&Sky
 • My Valice
 • Nippon
 • Beneto
 • Hotowa

Kabin boy bavul ölçüleri nasıl olur?

Kabin boy bavul ölçüleri, hava yolu şirketlerinin uçak içi kabinlerine sığabileceği şekilde belirlenmiş ölçüler içerisinde yer almalıdır. Buna göre, ortalama 55x40x20 cm civarında ölçülere sahip bavullar kabin boy için uygun görülmektedir.

Kabin boy valiz uçağa alınır mı?

Kabin boy valizlerin genel mantığı, kabin içine almak istediğiniz eşyaları belirli bir ölçü ve kilo ile sınırlandırarak uçağa almak ve ilgili kabin alanına yerleştirmektir. Buna göre, kabin boy valizler uygun kiloda olduğu takdirde uçağa alınmaktadır.