Okula başladığımız andan itibaren bize hitap eden okul gereçlerini kullanmaya özen gösterdik. Özellikle okul çantaları bu konuda her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. Renkli, desenli, sırt çantası ya da valiz çantalar arasında her zaman kendinize hitap ettiğini düşündüğünüz bir çanta modeli bulunmuştur. Şimdi ise çocuğunuza uygun okul çantası seçerken yine aynı durumları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu nedenle, en iyi okul çantası tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra MarkaKullanımİyiÖneri Puanı
1PumaUnisex10/10
2DakeKız Çocuk10/9.9
3EntegreUnisex10/9.8
4WaddellUnisex10/9.9
5AprilErkek Çocuk10/9.8
6NikeUnisex10/9.9
7DeFactoKız Çocuk10/9.8
8CambridgeErkek Çocuk10/9.8
9EscapeErkek Çocuk10/9.7
10RoxbrosKız Çocuk10/9.7
Okul Çantası Öneri Listesi

En İyi 10 Okul Çantası Önerisi

Çocuğunuz için en kullanışlı ve konforlu okul çantasını seçmekte güçlük çekiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz. En iyi okul çantası önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Okul Çantası önerileri:

Puma

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Unisex
 • Malzeme: Su geçirmez kumaş

Puma klasik okul çantası, özellikle lise çağındaki öğrenciler için oldukça kullanışlı bir çanta modeli olmaktadır. Geniş iç cepleri ve konforlu kol askılarının yanı sıra sade görüntüsüyle oldukça tercih edilir. Askı alanlarının ayarlanabilir olması sayesinde farklı bedenlere göre ayarlama yapılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** B**; Ürün çok kaliteli ve çok güzel bütün kitaplarım içine sığdı.

💬 S** Y**; Gayet kullanışlı, tam okul çantası.


Dake

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Kız çocuk
 • Ölçü: 20 litre altı
 • Malzeme: Naylon ve polyester

Dake kız çocuk okul çantası, hareketli görüntüsü ve çok cepli olması sayesinde oldukça kullanışlı bir çantadır. İç kısmının geniş olması sayesinde tüm okul kitapları rahatlıkla sığar. Dış kısmında yer alan çoklu cepler, farklı alanlarda bulundurmak istediğiniz eşyalar için oldukça kullanışlıdır. Ceplerin üzeri kemer sistemiyle kapatıldığı için güven verir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Beklentimizi karşıladı güzel ürün almaya değer bir çanta kullanışlı kargo belirlenen günden 6 gün daha erken geldi çok teşekkürler sadece fermuardaki küçük anahtarlık yok bizim için çok önemli değil.

💬 M** G**; Beklentimiz güzel karşılandı çantayı çok beğendim fakat, biraz geç geldi ve ilkokul, ortaokul için ideal boy satıcıya teşekkür ederim ve almanızı tavsiye ederim.


Entegre

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Unisex
 • Ölçü: 44x34x24 cm
 • Malzeme: Polyester ve suya dayanıklı özel kumaş

Entegre okul çantası, geniş iç kısmı sayesinde tüm okul kitaplarının sığmasına olanak tanırken aynı zamanda içinde yer alan özel bölmeyle laptop çantası olarak da kullanılabilir. Destekli ergonomik sırt alanı sayesinde kolay taşıma imkanı sunar. Günlük ve okulda kullanmaya uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** G**; Ürün, resimde ne görüyorsanız aynısı. Sırta değecek kısımda yumuşacık. Ter yapmaz. Dikiş yerleri ekstradan güçlendirilmiş. Gerçekten hepimiz çok beğendik. Kargo da çok hızlı geldi. Teşekkürler.

💬 A** B**; Ürün çok iyi tam istediğim gibi geldi. Kızım da çok beğendi. 2 tane suluk koyma yeri var ve 4 tane bölmesi var. Kumaşı kalitesi güzel. Çok kullanışlı tavsiye ederim.


Waddell

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Unisex
 • Ölçü: 40x30x18 cm
 • Malzeme: Tekstil

Desenleriyle özellikle kız çocukların ilgisini çeken Waddell okul çantası, geniş bölmeleri ve kolay taşıma imkanıyla çocuğunuz için iyi bir tercih olacaktır. Sırt kısmının yumuşak olması sayesinde çanta içindeki malzemeler sırta zarar vermez. Tüm ders gereçlerinin sığabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** G**; Çok kaliteli bi ürün. Bu markayı geçen sene satın alan arkadaşımın tavsiyesiyle aldım. İç astarları da kalın. Sadece beslenmesi küçük biraz. Bi beslenme kutsusu ve içecek sığar onun için yeterli. Kargoda çok hızlıydı

💬 H** K**; Ürün görselde kinin aynısı geldi hiç bir sıkıntı yok. Kızım çok beğendi güvenerek alabilirsiniz. Kargo teslimat çok hızlı.


April

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Erkek çocuk
 • Ölçü: 22×29 cm
 • Malzeme: Su sızdırmaz poliamid kumaş

Valiz çanta tipleri arasında en çok ilgi gören modellerden biri olan April okul çantası, kolay bir kullanım sunar. Tekerlekli çantalarda genel olarak taşırken devrilme ya da rüzgardan etkilenme gibi durumlar yaşanırken April’da böyle bir sorun yaşamazsınız. Kaliteli tekerlekleri ile uzun süreli kullanımlara karşı dayanıklıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** B**; Ürün açıklamalarla birebir örtüşüyor kaliteli ve şık.

💬 F** D**; Oğlum çok sevdi


Nike

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Unisex
 • Malzeme: Su geçirmez kumaş

Nike sırt çantası, ilk okul ve orta okul çağındaki çocukların tüm okul eşyalarının sığabileceği şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda yetişkinler için günlük kullanıma da uygundur. Kaliteli ve şık görüntüsü, Nike farkını ortaya koymaktadır. Yumuşatılmış sırt desteği sayesinde taşıma esnasında da kolaylık tanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ş**; Çok güzel çok kaliteli aldığım günden beri takıyorum bayıldım bu fiyata kaçmaz.

💬 Ş** M**; Boyutu ne küçük ne büyük kullanışlı güzel bir çanta.


DeFacto

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Kız çocuk
 • Malzeme: Poliester

Mickey ve Minnie desenli DeFacto okul çantası, taşıma esnasında çocukların zorlanmaması için ekstra konforlu şekilde tasarlanmıştır. Canlı renkleri ve kolay kullanımıyla ilk okul ve orta okul dönemindeki çocuklar için uygundur. Geniş iç hacmi sayesinde tüm okul materyalleri kolaylıkla sığar.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** Y**; Çok güzel 1. sınıf için uygun çok beğendik.

💬 S** A**; Gözüktüğü gibi geldi kızım da çok sevdi almak isteyenler tereddüt etmeden alabilir.


Cambridge Polo Club

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Erkek çocuk
 • Ölçü: 37x27x12 cm

Cambridge Polo Club sırt çantası, iki bölmeli ana gövdeye sahiptir. Fermuarlı ön cep ve fileli yan cepleri sayesinde okul eşyalarını kategorize ederek taşımak kolaylaşır. Ayarlanabilir omuz askısı aynı zamanda sünger dolgulu olduğu için çantayı taşırken omuzlarda ağrı yapmaz. Fermuar kısımlarının ekstra güçlendirmesi sebebiyle uzun süreli kullanılabilecek bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** D**; Çok beğendim çocuklar için tam ideal boyutta kumaşı iyi anasınıfına gidecek oğlum için aldım yedek kıyafet ve diğer şeyler için büyük çanta daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

💬 İ** A**; Ürün tamda görseldekinin aynısı geldi gayet güzel bir ürün tavsiye ederim.


Escape

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Erkek çocuk
 • Malzeme: Astarlı su geçirmez kumaş

Orta okul ve lise çağındaki gençler için oldukça ideal bir kullanıma sahip olan Escape okul çantası, geniş iç hacmi ve sade görüntüsüyle oldukça tercih edilen bir modeldir. Tüm okul eşyalarının rahatlıkla sığabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanında, laptop bölmesi sayesinde bilgisayar çantası olarak da kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** K**; Gerçek anlamda fiyat performans olarak gayet iyi. Kargolama iyiydi. Zamanında teslimat yapıldı. Teşekkürler.

💬 A** A**; Kargolama ve ulaştırma sorunsuz şekilde tamamlandı. Çanta kaliteli duruyor. Çanta bölmeleri kullanışlı, ortaokula giden oğlum için aldık.


Roxbros

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Kız çocuk
 • Ölçü: 44×35 cm
 • Malzeme: Su geçirmez kumaş

44×35 cm boyutlarsa tasarlanan Roxbros okul çantası, desenleriyle kız çocukların ilgisini çekmektedir. Geniş iç hacmi ve kullanışlı cepleri ile tüm okul eşyalarının rahatlıkla taşınabileceği boyutlardadır. Canlı renkleri ve desenleri solmaya karşı dayanıklıdır. İlk okul ve ana okulu çocukları iççin uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ç**; Ürünü çok beğendik 3 bölmesi var biri kalın biri ince biri de öndeki küçük bölmesi öndeki bölmede küçük dediysem en küçüğü olduğu için boyutu gayet normal renkleri resimdekilerden çok canlı çok güzel sırtı kalın sağlam bir görünüşü var umarım kullanımı da öyle olur yanında beslenme çantası da bulunuyor ayrıca satıcıya çabucak gönderdiği için çok teşekkürler.

💬 K** M**; Resimdekinin birebir aynısı hatta daha güzel biz çok beğendik.


Beslenme Çantası ÖnerisiEn İyi 10 Su Matarası
İlginizi Çekebilir

En iyi okul çantası hangisi?

Çocukların ve ebeveynlerin tecrübelerine göre en çok tavsiye edilen okul çantası markaları şu şekildedir:

 • Puma
 • Entegre
 • Waddell
 • April
 • DeFacto
 • Escape
 • Nike

1 sınıf okul çantası kaç cm olmalı?

Okula yeni başlayan çocuklar için daha küçük boyutlu ancak kitapların da tam olarak sığabileceği çantalar tercih edilmelidir. Bunun için 1. sınıf okul çantası yaklaşık olarak 36x28x11 cm büyüklüğünde olmalıdır.

Lise okul çantası kaç lt olmalı?

Lise dönemindeki gençlerin yanlarında daha fazla okul materyali bulundurması gerekeceği için daha geniş çantalar seçmelidir. Buna göre, lise okul çantası seçiminde 15-20 litrelik boyutlar yeterli olacaktır.