Kamp ekipmanı denildiğinde çoğu kişinin aklına çadır, sandalye ve masa gibi ürünler gelse de aslında çakı ve bıçak bir kampın olmazsa olmazları arasında yer alır. Yemek hazırlamadan küçük çalı kesmeye kadar her türlü işinizde yardımcı olan kamp çakısı ve bıçaklarının kaliteli olması çok önemlidir. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz kamp yaparken her zaman yanınızda bulunduracağınız en iyi kamp çakısı ve bıçaklarından oluşuyor.

Sıra MarkaBoyutİyiÖneri Puanı
1Swiza D04 Blanc16.5 cm10/10
2Columbia Browning22 cm10/9.9
3Opinel İnox4,7 cm10/9.8
4Victorinox16 cm10/9.7
5Jeep DA14520 cm10/9.8
6Walther Micro110 cm10/9.9
7Odesa9.2 cm10/9.8
8Freecamp Gergedan16.5 cm10/9.8
9Columbia Tiger20 cm10/9.7
10Göcen Bushcraft23 cm10/9.8
Çakı Öneri Listesi

En İyi Kamp Çakısı ve Bıçakları

Outdoor etkinliklerinde yer almayı seviyorsanız ve her aklınız estiğinde kamp yapıyorsanız mutlaka kaliteli ekipmanlar tercih etmelisiniz. İşte en iyi kamp çakıları…

İşte en iyi kamp çakısı tavsiyesi

Swiza D04 Blanc

Ürün Özellikleri

Ağırlık: 85 Gr

Materyal: Paslanmaz Çelik

Boyut: 16.5 Cm

Kamp yapmayı sevenlerin uzun yıllar kullanabileceği Swiza D04 Blanc, oldukça işlevsel olduğundan dolayı doğada hemen hemen bütün ihtiyacı görüyor. Kaliteli malzemesi sayesinde paslanmayan bu çakı, küçülebilme fonksiyonu sayesinde kolayca cepte bile taşınabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** E**; Kamp tutkunlarının kesinlikle sahip olması gereken bir alet. Her türlü işe yetiyor.

💬 A** A**; Oldukça sağlam ve keskin bir ürün ayrıca uzun yıllardır kullanmama rağmen keskinliğinden birşey kaybetmedi.


Columbia Browning

Ürün Özellikleri

Materyal: Paslanmaz Çelik

Boyut: 22 Cm

Sürekli doğada olmayı seviyorsanız tercih edebileceğiniz çakılar arasında yer alan Columbia Browning, kemere takma klipsi sayesinde kolayca taşınabiliyor. Oldukça keskin olan bu çakı ince çalılardan domates doğramaya kadar hemen hemen her ihtiyacınızda yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Y**; Gayet başarılı dağda bayırda çalı çırpı kesmek için kullanmaya kıyamayacağınız bir bıçak. Çoğu kişinin dediği gibi koleksiyonluk

💬 Z** A**; Çok beğendim çok sağlam ve kaliteli bir görüntüsü var 10 numara hediye teşekkür ederim 😊


Opinel İnox 2 No Anahtarlıklı Çakı

Ürün Özellikleri

Ağırlık: 8 Gr

Materyal: Paslanmaz Çelik

Boyut: 4,7 Cm

En iyi kamp çakısı markaları arasında yer alan Opinel, kompakt yapısı sayesinde cepte bile kolayca taşınabiliyor. Paslanmaz çelikten üretilen bu ürün, keskinliği sayesinde kullanıcılarını memnun ediyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ç**; Ürün güzel küçük iş görecek bir çakı .Kargo çok hızlı geldi fakat ürünün paketlenmesi hiç güzel değildi , en azından bir kutu ayarlanabilirdi

💬 Ö** D**; Minicik ve çok keskin. Tam bir anahtarlık çakı. Opinel kalitesi çok iyi.


Victorinox 1.3713.B1 Huntsman Çakı

Ürün Özellikleri

Materyal: Paslanmaz Çelik

Boyut: 16 cm

Çok fonksiyonlu kamp çakısı arayanların tercih edebileceği ürünler arasında yer alan Victorinox 1.3713.B1 Huntsman Çakı, paslanmaz çelikten üretilmiştir. Uzun yıllar kullanılsa bile keskinliğinden ödün vermeye bu çakı, kemer klipsi sayesinde de her an yanınızda rahatça taşımanıza olanak sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** B**; Öncesinde de yıllarca bana arkadaşlık etmiş kaliteli, kullanışlı bir ürün. Oğlum isteyince ona vermiştim ayrı kalamayıp ikinci kez aldım

💬 M** G**; Süper bir ürün.


Jeep DA145 Siyah Kamp Çakı

Ürün Özellikleri

Materyal: Paslanmaz Çelik

Boyut: 20 cm

Doğa severler için önerebileceğimiz en iyi kampçı çakı ve bıçak ürünleri arasında yer alan Jeep DA145 Siyah Kamp Çakı, ergonomik sapı sayesinde rahat kullanım sunuyor. Katlanabilme özelliğinden dolayı da kolayca taşınabilen bu ürün, paslanmaz çelikten üretildiği için sorun yaşatmıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** T**; İyi ki almışım dediğim çakılar arasında. Koleksiyonuma ekledim ve kampa çıktığımda kullanacağım.

💬 Ç** T**; Ürün tam bir fiyat performans ürünü. Kamp yapmayı seviyorsanız kesinlikle almanız gerek.


Walther Micro Ppq Çakı

Ürün Özellikleri

Materyal: 2.5 Ton

Ağırlık: 27 gr

Uzunluk: 110 cm

Kaliteli çelikten üretilen Walther Micro, kampçılar tarafından çokça tercih ediliyor. Her türlü hava koşulunda ve ortamda en büyük yardımcınız olacak olan bu çakı, hafif yapısı sayesinde ergonomik kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** B**; Keskinliği güzel hafif olması da ayrı güzel ben beğendim.

💬 Ş** Ö**; Fiyat performans ürünü.


Odesa Çok Fonksiyonlu Inox Çakı

Ürün Özellikleri

Materyal: Paslanmaz Çelik

Boyut: 9.2 cm

Uygun fiyatlı ama kaliteli çakı arayanlar için önerebileceğimiz Odesa İnox, birçok fonksiyonu bir arada sunuyor. Kampçıların hayatını kolaylaştıracak olan bu çakı, paslanmaz çelik özelliği sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanım sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** İ**; Fiyat performans ürünü gayet güzel

💬 A** F**; Ürün gayet yeterli ve kullanışlı.


Freecamp Gergedan

Ürün Özellikleri

Materyal: Çelik

Boyut: 16.5 cm

Kamp yapmayı seven herkeste olması gereken Freecamp Gergedan, 16,5 cm boyunda. Oldukça işlevsel ve keskin olan bu çakı, kampta en zor koşullarda bile kullanabileceğiniz bir ürün. Ayrıca dayanıklı yapısı sayesinde de uzun süre hiçbir şekilde bozulma veya deforme gibi durumlar yaşatmayan bu çakı, taşınabilir özelliği bulunan deri çantasıyla birlikte geliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** A**; Çok kullanışlı ve keskin.

💬 A** A**; Ürün elime hızlı ulaştı kalitesi ve boyutu tam istediğim gibi.


Columbia Tiger

Ürün Özellikleri

Materyal: Çelik

Boyut: 20 cm

En iyi kamp çakı ve bıçakları arasında yer alan Columbia Tiger, pratik kullanım sunuyor. Ayrıca oldukça şık bir görüntüye sahip olan bu çakı, keskinliğiyle kullanıcılarını memnun edşyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Y**; Ürün kısa sürede ve sağlam bir şekilde elime ulaştı. Satıcıya teşekkür ederim ve alacaklara tavsiye ederim.

💬 Y** F**; Ürün güzel çok kez aç kapat yaptım hiç bir sıkıntısı olmadı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz


Göcen Bushcraft Kamp Bıçağı

Ürün Özellikleri

Materyal: Çelik

Uzunluk: 23 cm

Sap kısmı kök cevizden yapılan Göcen Bushcraft Kamp Bıçağı, hem avcılar hem de kampçılar tarafından seviliyor. Deri kılıfı sayesinde güvenlikli kullanım sunan bu çakı, keskinliğiyle doğada en iyi yardımcınız oluyor. Paslanmaz çelik malzemeden üretildiği için yıllarca sorunsuz kullanım sunan bu ürün, el yapımı olduğundan dolayı isimde yazılabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** B**; Ürün öyle güzel ki iyi ki sipariş vermişim. Kendim için sipariş verdim. istediğim ismi yazdılar.

💬 Y** Y**; Çeliğin kalitesi olsun, satıcının ilgi alakası olsun verdiğiniz parayı hak ediyor. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.


En İyi Kamp ÇadırıKamp Ocağı
İlginizi Çekebilir

En iyi kamp çakısı markaları hangisi?

Kalitesiyle ve keskinliğiyle kullanıcılardan tam not almayı başarmış en iyi çakı markaları arasında Swiza D04 Blanc, Columbia Browning, Opinel İnox 2 No Anahtarlıklı Çakı, Victorinox 1.3713.B1 Huntsman Çakı, Jeep DA145 Siyah Kamp Çakı, Walther Micro Ppq Çakı, Odesa Çok Fonksiyonlu Inox Çakı, Freecamp Gergedan, Columbia Tiger ve Göcen Bushcraft Kamp Bıçağı yer almaktadır.

Kamp Çakısı taşımak suç mu?

Kamp çakısı oldukça keskin bir bıçak türü olduğundan dolayı şehir içinde taşınması yasaktır. Bunun dışında kamp alanında çakı taşınması suç değildir.

Kamp çakısı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle kamp çakısı alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında çakıcının üretildiği malzeme yer almaktadır. Eğer uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyorsanız çakınızın mutlaka paslanmaz çelikten üretilmiş olmasına özen gösterin.

İkinci olarak dikkat edilmesi gereken husus çakının keskinliğidir. Doğada her işinize lazım olacak olan kamp çakısı son derece keskin olmalıdır.

Üçüncü olarak dikkat etmeniz gereken özellik çakının boyutları ve ağırlığıdır. Fazla büyük boyutlarda ve ağır olmayan çakı daha kullanışlı olacağından kamp alanında rahat etmenizi sağlayacaktır.

Dördüncü ve son olarak dikkat etmeniz gereken konu kamp çakısının işlevselliğidir. Eğer tek bir çakıyla birçok işlevi yerine getirmek istiyorsanız buna uygun fonksiyonlu ürünler tercih etmelisiniz.