Evlerimizde konforlu bir ortam sağlamak için sıcak yaz günlerinde veya soğuk kış aylarında ortam sıcaklığını kontrol etmek önemlidir. Taşınabilirlikleri ve kullanım kolaylıklarıyla, öne çıkan portatif klimalar, hızlı ve etkili bir şekilde sıcak veya soğuk bir ortam elde etmenin en mükemmel yoludur.

İş yerinde, öğrenci evlerinde veya evi kira olduğu için duvar model klima taktırmak istemeyen birçok kişinin son zamanlarda tercih ettiği portatif klimalar, birçok marka tarafından üretiliyor. Bundan dolayı portatif klima almayı düşünenler en iyi portatif klima hangisi diye düşünüyor. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimiz, en iyi portatif klima marka ve modellerinden bir liste içeriyor.

Sıra ModelSoğutma KapasitesiİyiÖneri Puanı
1Dyson Purifier12.000 BTU10/10
2Electrolux EXP34U338HW12.000 BTU10/9.9
3Delonghi Pinguino10.700 BTU10/9.8
4Beko 21215 P11.874 BTU10/9.9
5Arçelik 12215 P11.874 BTU10/9.9
6Arctic Air 36529.904 BTU10/9.8
7Kumtel HAC-01W5.100 BTU10/9.8
8Klarstein Maxfresh8.000 BTU10/9.7
9Airfel LPCY-35BM12.000 BTU10/9.7
10Arçelik 092108.800 BTU10/9.8
Portatif Klima Öneri Listesi

En İyi Portatif Klima Modelleri

Evinizde veya iş yerinde istediğiniz yerde konumlandırabileceğiniz portatif klima modeli arıyorsanız eğer listemizde yer alan modelleri inceleyebilirsiniz.

İşte en iyi portatif klima tavsiyesi

Dyson Purifier Hot+Cool

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 12.000 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 42.3 dB

Güç Tüketimi: 40 W

En iyi portatif klimalar arasında ilk sırada yer alan Dyson Purifier Hot+Cool, yenilikçi teknolojisi sayesinde kullanıcıları tarafından beğeni topluyor. Özellikle alerjisi olan kişiler tarafından oldukça fazla övülen bu portatif klima sadece havayı soğutmakla kalmıyor aynı zamanda görünmeyen tozları ve kirleri de kendi içine çekerek temizliyor. Ayrıca kış aylarında da ısıtıcı olarak kullanılabilecek olan bu portatif klima şık görüntüsü sayesinde de bulunduğu ortama farklı bir hava katıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** P**; 1+1 60m2 ev de iki tane kedim var. Araştırmam sonucun da aldım , tek kelime ile mükemmel. Evin havası değişti. Sıcaklık özelliği çok başarılı. İmkanınız var ise kesinlikle düşünmeden alın.

💬 S** U**; Böyle bir şey yok gerçekten evin havasını değiştiriyor tartışmasız açık ara en öndeki ürün. Eğer böyle bir ürüne evinizde ihtiyacınız varsa kesinlikle hiç düşünmeden alın


Electrolux EXP34U338HW

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 12.000 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 64 dB

Güç Tüketimi: 1.3 W

En iyi portatif klimalar arasında ikinci sırada yer alan Electrolux EXP34U338HW, nemi dengelemesi özelliğiyle dikkat çekiyor. Anti bakteriyel filtresi sayesinde güvenle kullanılabilen bu mobil klima, kolay taşınabilir olduğundan dolayı bulunduğunuz odaya rahatlıkla götürebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Düşük enerji tüketimiyle de kullanıcılarını memnun eden bu ürün, kışları ısıtıcı yazları soğutucu olarak kullanılıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Y**; Ürün tahmin ettiğimiz gibi çok iyi, salona kurduk ve kapıları açık bıraktığımızda neredeyse tüm odalara soğuk hava gidiyor. Gürültüsü biraz var ama normal klimalarda dış ünitede olan gürültülü çalışma bu cihazda dış ünite olmadığı için cihazın içine konulan kompresörden geliyor ve bunun çözümü yok, yani gülü seven dikenine katlanacak.

💬 F** K**; Ürün gayet yeterli, ses bazında da en gürültülü halinde bile aşırı olduğunu düşünmüyorum. Gece yatarken açık bırakıp serin serin uyanabiliyor ki içerisi belirli bir ısıda iken kendisini fan moduna aldığında aşırı sessiz.


Delonghi Pinguino PAC AN97/AN96

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 10.700 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 50 dB

Delonghi Pinguino PAC AN97/AN96 portatif klima, hızlı ve etkili bir şekilde ortamı soğutmaya yardımcı olmaktadır. Bu soğutma işlemini yaparken enerji tasarrufu sunan Delonghi, kolayca taşınabildiğinden dolayı kullanıcıları tarafından beğeniliyor. Ayrıca uyku modu sayesinde gece yatarken bile gönül rahatlığıyla çalıştırabileceğiniz Delonghi Pinguino, sabaha kadar sıcaklığı ve nemi kendisi otomatik dengeliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ç**; Beğendiğim bir ürün. Ben yazları mutfağımda kullanıyorum açtıktan 5 dakika sonra ortam soğuyor.

💬 Ö** D**; Sadece soğutma özelliği bulunan bu portatif klima, işyerinde işimi görüyor.


Beko 21215 P A 12000 BTU Portatif Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 11.874 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 52 dB

En çok satan portatif klimalar arasında bulunan Beko 21215 P A, hem ısıtma hem de soğutma özelliği sunuyor. Her iki işlevinde de oldukça hızlı bir şekilde ortam ısısını değiştiren bu ürün, özellikle yaz aylarında daha da çok tercih ediliyor. Elektrik kesilmelerinde kendini güvene alan ve elektrik gelince kaldığı yerden sorunsuz çalışan bu portatif klima, uyku moduyla da geceleri güvenli kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** B**; Çok hoşuma gitti gayet kullanışlı ve fiyatını hak eden bir ürün.

💬 M** G**; Beko kalitesini konuşturmuş gerçekten kısa sürede odayı soğutuyor.


Arçelik 12215 P A 12000 BTU Portatif Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 11.874 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 65 dB

Güç Tüketimi: 1.3 kW

Portatif klimalar arasında dikkat çeken Arçelik 12215 P, tekerlekli bir ürün olduğundan dolayı zahmet çekmeden kolayca taşınabiliyor. Bu sayede nerede oturursanız orayı serinletmenizi sağlayacak olan bu portatif klima modeli, hızlı soğutma özelliği sayesinde kullanıcılarından beğeni topluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** Y**; 2 gündür kullanıyorum ofisim buz gibi oldu gerçekten işe yarar bir cihaz tavsiye ederim

💬 M** D**; Soğutma kapasitesi gayet iyi, sıcak hava çıkışını mutlaka dışarı vermelisiniz.


Arctic Air 3652 Portatif Mini Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 9904 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 44 dB

Kompakt ve taşınabilir özelliği sayesinde portatif klimalar arasında en çok satılan Arctic Air 3652, tek bir hazne su ile 8 saat boyunca ferahlık sunuyor. 44 desibel ses seviyesine sahip olan bu ürün, 7 farklı değişebilen renk özelliği sayesinde de bulunduğu ortama şıklık katıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** E**; Çok süper ve kullanışlı bir ürün tavsiye ederim

💬 F** S**; Bence gayet güzel iş görüyor evet çok büyük odada buz gibi yapmıyor ama zaten masa üstü diye belirtilmiş.


Kumtel HAC-01W Sulu Portatif Klima Soğutucu

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 5.100 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 22 dB

En iyi portatif klimalar arasında yer alan Kumtel HAC-01W modeli, su soğutma teknolojisini kullanarak etkili bir şekilde ortamı serinletiyor. Ekstra nemlendirme özelliğiyle de konforlu bir ortam sağlayan bu portatif klima, uzun ince tasarımı sayesinde fazla yer kaplamıyor. 3 kademeli hız ayarına sahip olan bu portatif klima, 22 dB ses seviyesiyle de rahatsız etmiyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** G**; ürün gerçekten çok güzel soğutuyor ben çok memnunum.

💬 F** K**; Ürün gayet yeterli ve kullanışlı.


Klarstein Maxfresh Portatif Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 8000 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 51 dB

Stil sahibi tasarımlarıyla öne çıkan Klarstein, çıkarmış olduğu bu portaif klimayla da beğeni topluyor. Yüksek soğutma kapasitesi ve enerji verimliliğiyle dikkat çeken Klarstein Maxfresh, hava temizleme filtresiyle de sağlıklı bir ortam sunuyor. Uzaktan kumandaya sahip olduğundan dolayı konforunuzu bozmadan komut verebileceğiniz bu portatif klima, iki adet buz torbasıyla beraber gönderiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** O**; Beklediğimden daha başarılı. Alırken bu kadar iyi beklemiyordum. Su koymazsanız klasik vantilatör gibi çalışıyor. Su koyunca nemlendirme ve soğutma fonksiyonları devreye giriyor. Zamanlayıcı vb…özelliklerin hepsi var.

💬 K** U**; Oğluma almıştım. çok memnun kaldı. beklediğimden çok sessiz.


Airfel LPCY-35BM 12000 Btu Mobil Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 12.000 BTU

Enerji Sınıfı: A

Ses Seviyesi: 55 dB

Geniş alanları bile etkili bir şekilde soğutmaya yardımcı olan Airfel LPCY-35BM, kaliteli portatif klimalar arasında bulunuyor. 24 saat zaman ayarlayıcısı sayesinde istediğiniz saatte otomatik çalışan bu portatif klima, uyku moduyla da gece kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca uzaktan kumandası sayesinde oldukça konforlu bir deneyim yaşatan bu klima, turbo modundan dolayı hızlıca soğutma yapabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** C**; 30-40 metre kare bir odayı gayet güzel soğutur. Benim yerim 50 metre kare 5 saatlik bir çalışmadan sonra bu sıcaklarda içeride oturulacak kadar serinlik sağlıyor.

💬 A** D**; Sesli çalışması dışında güzel.


Arçelik 09210 P A 8800 BTU Portatif Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 8800 BTU

Enerji Sınıfı: A

En iyi portatif klimalar listemizin son sırasında yer alan Arçelik 09210, dijital LED gösterge ve 3 hız kademesiyle kullanıcılarından tam not alıyor. Bulunduğu ortamı kolayca soğutan ve ısıtan bu portatif klima, A sınıfı enerji sistemiyle çalışıyor. Kompakt tasarımı sayesinde kolayca taşınabilen bu ürün, uzak kumandasıyla da kullanım kolaylığı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** S**; Hem ısıtmasını hem de soğutmasını denedim iki işlevini de çok güzel yerine getiriyor.

💬 Y** Y**; Ürün sağlam elime geldi henüz ısıtmayı denemedim ama soğutma işlevi bence yeterli.


Klima ModelleriVantilatör Modelleri
İlginizi Çekebilir

Portatif klima nedir?

Portatif klima, taşınabilir bir klima cihazıdır. Ev veya ofis gibi farklı mekanlarda kullanılabilmektedir. Kolay taşınabilir olduğundan dolayı son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir.

Portatif klimalar ne kadar enerji tüketir?

Enerji tüketimi modelden modele değişmekle birlikte, genellikle diğer klima tiplerine göre daha düşük enerji tüketirler.

Portatif klimalar soğutur mu?

Portatif klimalar hem ısıtma hem de soğutma görevi görebilir. Ürünün özelliğine göre değişlik gösterse de genellikle soğutma için kullanılmaktadır.

Portatif klimalar nasıl çalışır?

Portatif klimalar, içerisindeki soğutucu suyun buharlaşması yoluyla sıcaklığı düşürür ve ortamı serinletir.