Sıcak yaz günlerinde serinlemek veya soğuk kış günlerinde sıcacık bir ortamda olmak, konforunuzu ve yaşam kalitenizi önemli ölçüde etkiler. İç mekan iklimlendirmesindeki gelişmeler sayesinde, evinizde veya işyerinizde ideal sıcaklık ve hava kalitesini sağlayabileceğiniz çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Kaset tipi klimalar, şık tasarımları ve kullanım kolaylığı ile öne çıkan iç mekan iklimlendirme sistemleridir. Ancak, geniş ürün yelpazesi arasında doğru seçimi yapmak zor olabilir. Neyse ki, sizin için hazırladığımız bu içeriğimizde en iyi kaset tipi klima modellerini listeledik. Bu klimalar, yenilikçi teknolojileri, enerji verimliliği, sessiz çalışma özellikleri ve sağladıkları konfor ile ön plana çıkmaktadır.

Sıra ModelSoğutma KapasitesiİyiÖneri Puanı
1Mitsubishi FDT125VNAVH42650 BTU10/9.9
2Toshiba RAV-RM1401UTP-TR45000 BTU10/9.9
3Bosch 5000SC48FS47800 BTU10/9.9
4Samsung AC140MN4PKH/TK48000 BTU10/9.9
5Lg ZTNW48GMLA0(UT48R)24001 BTU10/9.8
6Arçelik Sct 48 Nmd47768 BTU10/9.8
7Sigma SGM48INVCMD41285 BTU10/9.8
8Alarko Flair24001 BTU10/9.8
9Viessmann CS2140T247800 BTU10/9.7
10Daikin Fwk-Eh 0824000 BTU10/9.6
Kaset Tipi Klima Öneri Listesi

En İyi Kaset Tipi Klima Modelleri

İş yerinde yazları soğuk, kışları sıcak bir ortam arayanların tercih ettiği kaset tipi klima modelleri, birçok farklı modeliyle seçilmesi en zor ürünler arasında yer alıyor. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, ”En iyi kaset tipi klima hangisi?” diye soranların cevap bulacağı ürünlerden oluşuyor.

İşte en iyi kaset tipi klima markası tavsiyesi

Mitsubishi FDT125VNAVH Kaset Tipi İnverter Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 42650 BTU

Isıtma Kapasitesi: 47758 BTU

Güç Tüketimi: 4.05 kW

Klima Teknolojisi: İnverter

Enerji Sınıfı: A

En iyi kaset tipi klimalar arasında yer alan Mitsubishi FDT125VNAVH, iç ünitesi tavan boşluğuna dış ünitesi ise tavana konumlandırılarak kullanılmaktadır. Çalıştırılan ortamda verimli ısı dengesi sağlayan bu kaset klima, sessiz çalışma özelliğiyle beğeni topluyor. İnverter teknolojisi sayesinde hızlı bir şekilde olduğu ortamı hem ısıtan hem de soğutan bu klima, konforlu bir ortam sunuyor. Geniş etki alanı sayesinde büyük ofis ortamlarında rahatlıkla kullanılabilen bu klima, ortamdaki nem oranını gidererek rahat nefes almaya yardımcı olmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** C**; Kaliteli bir klima. İş yerine almayı düşünenlere öneririm.

💬 T** R**; Isıtma ve soğutma performansı çok iyi tavsiye ederim.


Toshiba RAV-RM1401UTP-TR Dijital Inverter Kaset Tipi Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 45000 BTU

Isıtma Kapasitesi: 54600 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Ses Seviyesi: 35 dB

Enerji Sınıfı: A++

Toshiba RAV-RM1401UTP-TR, gelişmiş dijital inverter teknolojisi ve kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çeken bir kaset tipi klimalardır. Toshiba RAV-RM1401UTP-TR, enerji tasarrufu yapmaya yardımcı olurken aynı zamanda enerji maliyetlerini de düşürür. Hava akışını optimize eden ve hava dağıtımını iyileştiren özel tasarımı sayesinde her alanda homojen bir ısı değeri sağlar. Kendini temizleme kapağında yer alan küf önleyici Ag-ion daha hijyenik bir ortam sunmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** E**; Sessiz çalışması ve ısı dağılımı çok iyi.

💬 A** D**; Çok araştırarak tercih ettiğim bir ürün oldu. Yeni açtığımız ofislerde kullandık kışın güzel ısıtıyor yazın ise serinletmesi güzel.


Bosch 5000SC48FS Kaset Tipi Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 47800 BTU

Isıtma Kapasitesi: 11250 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Ses Seviyesi: 19 dB

Enerji Sınıfı: B

Güçlü soğutma kapasitesiyle büyük alanları etkili bir şekilde serinletebilen Bosch 5000SC48FS, performansıyla en iyi kaset tipi klimalar arasında yer alıyor. 48000 soğutma kapasitesiyle buz gibi bir ortam sunan ve büyük alanları bile homojen şekilde soğutan bu kaset tipi klima, bulunduğu ortamın havasını temizlemesiyle de daha sağlıklı bir alan sunmaktadır. Çalışmaya başladığı kısa süre içerisinde ayarlanan ısı derecesine ulaşan Bosch 5000SC48FS, 19 dB ses seviyesi sayesinde rahatsızlık vermez.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** S**; Ürünü 1 senedir kullanıyoruz aşırı memnun kaldık kaliteli. Kışın ısıtması yazın ise soğutması güzel.

💬 F** A**; Ofisim için kaset tipi klima bakarken bu ürünü tercih ettim sağolsun arkadaşlarda çok ilgilendiler tam da ofis ölçülerime uygun bir klima oldu. Isıtma ve soğutma özelliğine gelirsem her şeyiyle harika.


Samsung AC140MN4PKH/TK Cac 360 Kaset Tipi Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 48000 BTU

Isıtma Kapasitesi: 47800 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Ses Seviyesi: 27 dB

Enerji Sınıfı: A++

Tam dairesel tasarımı sayesinde ısıyı her köşeye eşi yayan Samsung AC140MN4PKH/TK, görünümüyle de ofislere şıklık katıyor. Her yöne eşit hava üfleyerek her noktanın aynı sıcaklıkta olmasına yardımcı olan bu kaset tipi klima, soğuk cereyan oluşmasına engel olmaktadır. Kablosuz uzaktan kumandası sayesinde kolay kullanım imkanı sunan bu ürün, enerji tasarrufuyla da çevreye duyarlı bir şekilde çalışmaktadır. 27 dB ses seviyesinde çalışan bu klima, 48000 soğutma, 478000 ısıtma kapasitesine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** İ**; Fiyatını sonuna kadar hak eden bir ürün. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyoruz hiçbir sorun yaşamadık.

💬 L** A**; Gerçekten sunduğu serinlik harika.


Lg ZTNW48GMLA0(UT48R) Kaset Tipi Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 24001 BTU

Isıtma Kapasitesi: 47000 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Ses Seviyesi: 44 dB

Enerji Sınıfı: A+

İleri teknolojiye sahip sensörleri ile ortam sıcaklığını hassas bir şekilde algıyan ve hızlı bir şekilde istenen sıcaklığa ulaşan Lg ZTNW48GMLA0(UT48R), sessiz çalışmasıyla da konforlu çalışma ortamları sunuyor. Ofislerde en çok tercih edilen kaset tipi klimalar arasında yer alan Lg ZTNW48GMLA0(UT48R), A+ enerji sınıfı verimliliği ile elektrik faturalarında yüz güldürüyor. Hızlı çalışma sistemi sayesinde ayarlanan ısıyı kısa sürede sunan bu klima, ortam havasını temizlediğinden dolayı kalabalık mekanlarda sağlıklı bir ortam sunmaktadır. Son olarak önceden programlanabilir özelliği sayesinde istenilen saatte otomatik çalışan ve kapanan bu kaset tipi klima, kompakt tasarımı sayesinde de kolay kurulum imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** S**; Kesinlikle önerebileceğimiz bir klima restoranımda kullandım ve yemek kokusu vs. kalmıyor ferah bir ortam sunuyor. Müşteriler memnun biz memnun.

💬 A** K**; Kaliteli bir klima. Bundan önce başka bir markanın kaset tipini kullanıyorduk sürekli servis çağırmak zorunda kaldık ve çalışma verimizi düşürüyordu. Bunu kullanmaya başladığımızdan beri hiç sorun yaşamadık.


Arçelik Sct 48 Nmd Kaset Tipi Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 47768 BTU

Isıtma Kapasitesi: 5200 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Enerji Sınıfı: A++

Yüksek soğutma kapasitesi ve kullanıcı dostu özellikleriyle öne çıkan Arçelik Sct 48 Nmd kaset tipi klima, inverter teknolojisi sayesinde enerji verimliliği sağlıyor. Gelişmiş hava filtreleme sistemi ile iç mekan havasını temizleyen ve alerjenlerin yayılmasını önleyen bu kaset tipi klima, A++ enerji sınıfına sahip. 47768 BTU soğutma, 52000 BTU ısıtma kapasitesiyle dikkat çeken bu kaset tipi klima, 2 yönlü otomatik hava kontrolü ile ısıyı ortama eşit şekilde yayıyor. Elektrik kesintisi olduğunda kendini koruma altına alan ve elektrikler gelince güvenli bir şekilde çalışmaya devam eden bu klima, akıllı çalışma sistemi sayesinde ayarlanan saatte otomatik çalışıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** M**; Özellikleri ve ısıtma sistemi çok iyi iş yerinde kullanıyoruz tavsiye ederim.

💬 H** Ş**; Ürün çok kaliteli. Performansı güzel ısı eşit yayılıyor en uç köşedeki bile serinliyor.


Sigma SGM48INVCMD Kaset Tipi Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 41.285 BTU

Isıtma Kapasitesi: 41.968 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Ses Seviyesi: 58 dB

Enerji Sınıfı: A+/A

Soğutmada A+, ısıtmada ise A enerji sınıfına sahip olan Sigma SGM48INVCMD Kaset Tipi Klima, yüksek performansıyla dikkat çekiyor. İş yeri için en iyi kaset tipi klima modellerinden biri olan bu klima, 58 dB ses seviyesiyle rahatsız etmeden çalışıyor. İnverter teknolojisi sayesinde düşük enerji tüketimi yapan bu kaset tipi klima, hava durumuna göre uygun ısı ayarı yapmaktadır. Akıllı ve uzaktan kumandası sayesinde kolayca kullanım imkanı sunan bu ürün, 41.285 BTU soğutma, 41.968 BTU ısıtma kapasitesi sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** T**; Kaset tipi klima almayı düşünenlere öneririm.

💬 E** S**; Ürünün çalışması iyi sorunsuz kullanıyoruz. Öneririm.


Alarko Flair 48 Inverter Kaset Tipi Split Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 24001 BTU

Isıtma Kapasitesi: 54592 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Ses Seviyesi: 56 dB

Enerji Sınıfı: A++

Kendi kendi temizleyebilme özelliği sayesinde hem daha sağlıklı hem de pratik kullanım imkanı sunan Alarko Flair 48 Inverter Kaset Tipi Split Klima, zamanlayıcı sayesinde istediğiniz saat diliminde otomatik açılıp kapanabiliyor. Enerji tasarruflu olmasından dolayı elektrik faturalarında da avantaj sunuyor. Yüksek yoğunluklu toz filtresi sayesinde ortamda bulunan tozları kendisine çekebilen bu kaset tipi klima, 4 hızlı fanı sayesinde etkili ve hızlı soğuma ve ısıtma sağlıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; On numara ürün öneririm.

💬 A** V**; Muadillerine göre gerçekten güzel bir ürün. Tavsiye ederim.


Viessmann CS2140T2 Inverter Kaset Tipi Klima

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 47800 BTU

Isıtma Kapasitesi: 48000 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Ses Seviyesi: 48 dB

Enerji Sınıfı: A++

En iyi kaset tipi klima modelleri arasında yer alan Viessmann CS2140T2, ofis, restoran ve otel gibi alanlarda çok fazla tercih ediliyor. Akıllı hava dağıtımı ve nem kontrol özelliği sayesinde konforlu bir ortam sunan kaset tipi klima, inverter teknoloji sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor. 48 dB ses seviyesi sayesinde konforlu ortam sunan bu ürün, 47800 BTU soğutma kapasitesi, 48000 Btu ısıtma kapasitesiyle de etkili bir ısı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** S**; Ürün güzel kaset tipi klima almak istiyorsanız kesin alın.

💬 D** T**; İş yerim için tercih ettim performansı çok güzel.


Daikin Fwk-Eh 08 Kaset Tipi Fancoil

Ürün Özellikleri

Soğutma Kapasitesi: 24000 BTU

Isıtma Kapasitesi: 19630 BTU

Klima Teknolojisi: İnverter

Ses Seviyesi: 62 dB

Enerji Sınıfı: A++

En iyi kaset tipi klima listemizin son sırasında yer alan ve uygun fiyatlı olan Daikin Fwk-Eh 08, 4 yollu hava deşarjı sayesinde homojen ortam sunuyor. Kompakt gövdesi sayesinde tavana tam oturan bu ürün, 62 dB ses seviyesi ile konforlu ortam sunuyor. 3 devirli fan motoruna sahip olan Daikin Fwk-Eh 08, 24000 BTU soğutma, 19630 BTU ısıtma kapasitesine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Güzel fiyatı da muadillerine göre uygun.

💬 İ** T**; Fiyatı uygun performansı iyi alınabilir.


Klima ModelleriPortatif Klima
İlginizi Çekebilir

En iyi kaset tipi klima hangisi?

İş yerlerinde çokça tercih edilen en iyi kaset tipi klima modelleri arasında; Mitsubishi FDT125VNAVH Kaset Tipi İnverter Klima, Toshiba RAV-RM1401UTP-TR Dijital Inverter Kaset Tipi Klima, Bosch 5000SC48FS 48000 Btu Kaset Tipi Klima, Samsung AC140MN4PKH/TK Cac 360 Kaset Tipi Klima, Lg ZTNW48GMLA0(UT48R), Arçelik Sct 48 Nmd 48000 Btu Kaset Tipi Klima, Sigma SGM48INVCMD Kaset Tipi Klima, Alarko Flair 48 Inverter Kaset Tipi Split Klima, Viessmann CS2140T2 Inverter Kaset Tipi Klima ve Daikin Fwk-Eh 08 kaset tipi klimalar arasında en çok satılan ürünlerdir.

Kaset tipi klima nerelerde kullanılır?

Kaset tipi klimalar; villa, iş yeri, mağaza, alışveriş merkezi, otel, konser alanları, okul ve tiyatro salonları gibi büyük alanlarda ısınma ve soğutma ihtiyaçlarını gidermek için kullanılmaktadır.

Kaset tipi klima ne demek?

4 yönlü ısıtma ve soğutma sistemine sahip olan kaset tipi klimalar, iç ünitesi tavan boşluğuna dış ünitesi ise tavana monte edilen klimalardır. Geniş alanların ısınma ve soğuması için kullanılmaktadır.